Dočekali smo i to! Princeza već danima pita kada ćemo okititi bor - i evo, danas je bor stigao iz rasadnika a sutra ga stavljamo u stan i kitimo. Jedva čekamo!!!
Dočekali smo i to! Princeza već danima pita kada ćemo okititi bor - i evo, danas je bor stigao iz rasadnika a sutra ga stavljamo u stan i kitimo. Jedva čekamo!!!
mi nas okitimo vec 1.12. taman da nam dosadi...
Mi ćemo kititi bor na Badnjak, kao i obično![]()
mi ga okitimo na badnjak (ili par dana prije), ali zato ga ne mičemo iz stana negdje do ožujka.
zaozbiljno
zara je prošle godine već automatski govorila našim gostima : znate, mi vam jako volimo imati okićeni bor. duuuuugo duuuuugo
![]()
Mi ćemo ga danas okititi i to mi je taman da im dosadi do iza Nove godine.
A ja sam ove godine odlučila kupiti umjetni. Kad se već trudim biti ekološki osvještena da učinim što više. Kad se uništi, pretvaramo ga u igračke.![]()
Kitimo ga na Badnjak, ipak sam ja štreberica.
mi ga isto kitimo ranije, jer smo od badnjaka do nove kod mojih (tamo kitimo njihov), pa da ga bar malo izgustiramo u nasem domu
Mi okitimo bor par dana prije Badnjaka i već par godina imamo umjetni.
Isto....nekako se ne mogu otrgnuti tom običaju! Bor nam je umjetni zbog centralnog grijanja iako čeznem za onim mirisom iz djetinjstvacvijetak prvotno napisa
![]()
i mi isto. Samo kod nas nije toliko u pitanju bor, koliko jaslice ispod njega. E u njih se uloži puno trudaana.m prvotno napisa
Mi kitimo na Badnjak. Bor je obavezno prirodni. Ja sam takav uvijek kitila, a MM je kodsvojih uvijek kitio umjetni bor i sada mu je kititi prirodni bor veliki gušt.
ja se nadam da kitimo na Badnij dan,tad bih trebala iz bolnice izaći nakon lpsc i histero a pod bor želim za početak prohodne jajovode i matericu bez mioma i septuma![]()
![]()
nekako me "starh" okititi bor prije odlaska,možda pretjerujem ali ...
Bor je umjetni i crvene kugle,nikad nisam inn po tom pitanju
kitimo na Badnjak ( 24.12. ) , ostaje okićen do sv. Jovana
multikonfesionalnost na djelu
kitimo kad stignemo, planiramo danas, ali trebamo raščistiti stol u DB koji je zatrpan igračkama, MM bi ih većinu hitio u podrum, ja sam emocionalno vezana za svaku igračkicu, a ima ih za dječji vrtić i onda to guram u kuteve sobe, i onda se posvađamo i onda ne kitimo bor
a kad ga okitimo, onda nam bude tamo negdje do kineske nove godine
Neki dan sam čitala komentar Zelene akcije na to (i mi imamo umjetni, ja ga prskam eteričnim uljima da mi miriše po borovini i smoli): kažu kako je puno neekološkije imati umjetni bor, jer prirodni ionako idu u kompost, pa su višestruko korisni.LeaB prvotno napisa
Umjetni je plastičan i kao takav - gotovo neuništiv; treba mu i do 500 godina za razgradnju.
Najbolji je, ipak, onaj u tegli...
Meni su ti krasni i ja bih ga htjela ali ga nemam kam staviti...apricot prvotno napisa
![]()
Mi kitimo za Badnjak. Odsječeni iz rasadnika. Zar to nije ekološki? :/
Apricot, sad sam tek pročitala tvoj post.
i mi smo prije kitili bor na badnjak, ali obično na badnjak idemo i kod moje bake, pa tamo okitimo bor br. 1. zatim idemo kod mojih, pa tamo kitimo bor br. 2. pa nakon toga doma i pa kitimo bor br. 3.
eee, pa za malu djecu je to previše. i doma više nije bilo veselja.... zato sad kitimo ranije i princeza skače od veselja!!!
Slažem se apsolutno. Zato rekoh, prodat ću ga u plastiku, ili ću ga imati sto godina. Nek bude nasljedan...apricot prvotno napisa
Dvije cure, prerezat ćemo ga na pola. Pa nek stoji u podrumu.
Nikad mi nije jasno zakaj ljudi okite bor prije Badnjaka. Smisao kićenja bora na Badnjak je priprema za slavlje velikog rođendana idući dan itd. itd.
I ovo s kićenjam na sto strana stvarno zamara. Svako okiti svoj, a onda se narednih dana (Božić, Štefanje, Ivanje ....) družimo "pod" svim tim borovima, a ne da ih moramo sve svi zajedno okititi i onda opet zajedno ručati narednih dana ..........
Sjećam se jedne svećenikove propovjedi s jednog vjenčanja ......... nemojte gnjaviti jedni druge .................. (bit je da nove obitelji imaju svoj život i treba ih pustiti).
To su mi veseli, ali i intimni trenuci i ne želim da mi neke stvari budu obveza. Uvijek onako kako nas najviše veseli.
hm, nemoj biti tako kruta...
bit Božića je i veselje.
Obiteljko veselje.
Zjedništvo.
I, ponajviše, veselje djece.
Zato i mi kitimo bor i kod jednih i kod drugih baka i djedova... da ne budu sami, da podignemo njihov entuzijazam...
Jer smo obitelj.
Nista je to...maria71 prvotno napisa
Mi cemo ga ove godine okititi prije Bajrama, a skidati poslije Jovana...![]()
mi uvijek kitimo na Badnjak .uvijek imamo umjetni bor. ove godine je cijeli srebrniveć vidim da će biti opće veselje doma kada ga mala bude kitila.stavit ćemo ga na prikladno mjesto jer bi inače moglo biti svega u igri...imamo i jaslice i malog Isusa i jako se veseli kada slažemo te figurice...
![]()
Mi smo jučer okitili bor, naravno da su se dečki najviše veselili lampicama, tako da smo i u njihovu sobu stavili dva reda lampica, sve se blješti i žmiga!
mi smo nekad kitili na badnjak i ostavljali do početka veljače. 8)
žao mi je da ove godine ne stignem kititi ranije, blagdansko raspoloženje me ionako drži od početka prosinca!
mi ne kitimo s curama nego sami to obavimo a njima priredimo iznenađenje uz zvonjenje zvoncem (zvone anđeli), pokloni su već pod borom a iznenađenju nema kraja.
tako smo se mi veselili dok smo bili mali, zajedno smo kitili bor kasnije, dok smo već išli u školu.
cure su sudjelovale u izradi adventskog vijenca a bor s poklonima ostavljamo kao poslasticu na sam Badnjak
Mi imamo bor u tegli po prvi put i odusevljena sam!apricot prvotno napisa
Kitit cemo ga na Badnjak, kao i uvijek do sada. Do sljedece godine zivjet ce na balkonu. :D Nakon sto okitimo svoj bor obicno odemo kod moje tete i njezine obitelji na fritule(moji i MM-ovi zive u drugim gradovima) i pomazemo im kititi njihov.
jedino smo već sada okitili malo njenu sobu s lampicama koje ove godine kuži i sviđaju joj se što trepere i malo sa snijegom špricali po prozorima tak da mama ima šta čistiti danima![]()
neka..samo neka uživa!![]()
mi cemo nas cim se uselimo u nas stan :D ...i tako sam odlucila...doduse, mislila sam da ce to biti pocetkom 12/07., a kako je krenulo, bojim se da ne bude početkom 03/08![]()
i mi imamo umjetni, mali (tako je mali da mu za raspradanje treba sigurno manje od 500 godina, recimo 350 8)) ...iako sad cemo imati veeeeliku terasu, pa se mozda dogodine odlucimo za teglicu
Filipu je bor zanimljiv samo dok ga kitimo i kada ispod njega očekuje darove. Ostatak vremena mu smeta u bezbrižnom napucavanju lopte po stanu i divljanju.
Da, i odmah imaš za veliki krijes.maria71 prvotno napisa
![]()