Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Raskid ugovora u najmu - help

  1. #1
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno Raskid ugovora u najmu - help

    U 10. mjesecu smo iznajmili stan na određeno vrijeme- godinu dana. Podpisali smo i ugovor ovjeren kod javnog bilježnika. Danas nam je stanodavac rekao da je prodao stan te da moramo izaći iz stana do 15.2

    Šta sad? Mi ne želimo izaći, taman smo se smjestili...Ne mogu vjerovat da nam se ovo dešava

  2. #2
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Možda bolje da pitaš na legalisu?!

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,218

    Početno

    pa što piše u tom ugovoru o uvjetima otkaza? ako ugovor nije dobro sročen - badava ovjera kod bilježnika. bilježnik ne provjerava sadržaj.

  4. #4
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Sociere, piše da ugovor zaključen na određeno vrijeme prestaje istekom tog ugovora te da može ugovor svaka strana raskinuti u svako doba ako druga strana ne ispunjava uvjete iz ugovora ili ako se stranke tako dogovore.

    Mi redovno plačamo,znaći ispunjavamo uvjete, te se naravno ne slažemo oko odlaska iz stana.. Ide MM kod odvjetnika ali tek idući četvrtak...

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,218

    Početno

    pogledaj si malo i zakon o obveznim odnosima, negdje od članka 570... ne znam da li se može odnositi i na najam stana, ali dobro je znati...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Po zakonu o najmu stanova, ja bih rekla da nema pravo otkazati ugovor prije isteka vremena na koji je sklopljen.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    442

    Početno

    1. ugovor sklopljen na određeno vrijeme ne može se, osim u slučajevima predviđenim zakonom o najmu stanova (NN 91/96), raskinuti prije tog roka
    2. sama prodaja nije valjani razlog za raskid ugovora o najmu te zakon propisuje da se u tom slučaju prava i obveze najmodavca prenose na njegovog pravnog sljednika (čl.24 istog zakona). isto određuje i zakon o obveznim odnosima, čl. 570 (NN 35/05)

    dakle, ne brini, pravno vam ne može ništa do isteka ugovora o najmu

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,519

    Početno

    Potpisala sam raskid ugovora o najmu u kojem stoji da je najamnina namirena, kao i računi, te da je stan pogledan, nema primjedbi te ako bi bilo kaj kao bojanje zidova da će se namiriti iz pologa. Raskid je ovjeren kod bilježnika.

    Međutim stanodavka me sada uznemiruje mjesec dana nakon odlaska već me u nekoliko navrata zvala i izmišljala kojekakve štete i troškove koje bih joj sada naknadno trebala platiti. Očito je u nestašici s novcem i nekako očekuje da će me ustrašiti da joj iskeširam. Spominje odvjetnika i što sve ne.

    Nije me strah sudskog postupka jer imam doista sve račune plaćene i taj raskid ugovora. Zanima me mogu li je goniti za uznemiravanje jer mi je dosta njenog zivkanja. Blokirala sam joj tel kontakt, jučer je poslala sms s drugog broja.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,765

    Početno

    Po ovome ispada da je dobila novaca i više nego je trebala, ako nije vratila polog, a tu si riješila režije, može eventualno neke popravke naplatiti iz pologa , ali sve što bi ostalo trebala bi ti vratiti

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,519

    Početno

    Ja sam joj sve režije platila i ostavila polog. Nema nikakvog duga uopće, ali je nabrojala za svoj stari i strgani namještaj da je šteta 1000€ i sad piše da nismo bili prijavljeni svo četvero za vodu, a jesmo. Čak je dodala da imam psa, kao da je potpuno skrenula otkako sam joj najavila da izlazimo, prošli mjesec me zvala desetak puta i pričala od pola ure do uru o svemu i svačemu, što sam sve mirno slušala kako ne bih imala komplikacije dok ne preselim sve stvari.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 28.07.2024. at 11:05

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,823

    Početno

    Seli sve stvari sto prije, a onda joj reci da ces je uputit na svog odvjetnika.

    Ako imas bilo koga od poznatih da je pravnik neka joj uputi malo stručnog "izričaja" i pustit ce te na miru.

    Kad mozes iznijet te preostale stvari sto prije? Pretpostavljam da su to osobne stvari, stanu u kofere? Prebacis taxijem?

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,519

    Početno

    Sve je preseljeno, ja tamo nisam već mjesec dana.

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,519

    Početno

    Blokirala sam joj pozive prije tj dana kad mi je napravila spačku zvala me da pokupim svoju poštu, a pošta se sastojala od njenog ručno pisanog pisamca u kojem mi nalaže da joj ili popravim stvari (koje su bile potrgane od prije), ili očistim (očistila sam prije odlaska), ili dam novce 40€ a nekakve troškove je nabrojala do 1000€. Sada nastavlja dodavati i izmišljati troškove.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 29.07.2024. at 09:15

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,564

    Početno

    Odi na policiju s računima i raskidom ugovora i pokaži smsove i pozive.

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,495

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Odi na policiju s računima i raskidom ugovora i pokaži smsove i pozive.
    Tako je. Prijava policiji zbog iznemiravanja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •