Opća teorija ljubavi - trenutno je čitam. Vrlo zanimljiva.
Opća teorija ljubavi - trenutno je čitam. Vrlo zanimljiva.
M. Wickham (zapravo pravo ime Sophie Kinselle) "The Gatecrasher"
ja sam počela pa ostavila "ženu vremenskog putnika", nekako mi nije išla, ne znam zašto, ali nisam uživala čitajući
možda neki drugi put
danas počinjem (konačno došla na red!) amosa oza i njegovu "priču o ljubavi i tmini"
hej svima..
ja pročitala "Svojoj djeci pružite ljubav koja iscjeljuje" i sad tek nakon nje, posložile su mi se kockice od Juula, odnosno teme koje smo radili na Treningu kompetetnog roditeljstva"
(kao što se vidi, dala sam si truda u traženju i učenju kako postati bolji roditelj..)..
i zaista me zanima, ima li još netko da ju je pročitao?
željno očekujem komentare!!!
Ja trenutno završavam Ljubavnik Lady Chatterly i uz to "čitam" Makroekonomiju Olivera Blancharda![]()
Posljednje uređivanje od Fae : 25.02.2010. at 19:17
M. Connelly: Crni odjek
prvi njegov roman (1992), dobio je za njega nagradu za najbolji prvi detektivski roman u SAD-u
M. Connelly: Crni led
na istom tragu, krimic, zanimljivo, drzi u napetosti do kraja, podsjeca me malo na Chandlera
svidja mi se, namjeravam citati i ostale koji su objavljeni (u knjiznici sam vidjela jos 7-8 na polici)
nakon 4 za redom Connelly-ja, jucer sam posudila Tomica da se malo odmorim od detektiva Boscha
Da li je netko čitao Lucia Etxebarria, O svemu vidljivom i nevidljivom?
Prije par dana sam dovršila "How to Be Good" od Nicka Hornbyja. Neki su mi dijelovi bili duhoviti, neki pametni, a neki totalno bezvezni, tako da sam čak razmišljala o tome da prekinem s čitanjem.
No, ipak sam je pročitala i mogu reći da je u cjelini sasvim ok. Ništa posebno, ali čitljivo.
pročitala i zadnju iz trilogije (na engleskom, jer jednostavno nisam mogla dočekati slijedeći interliber)
dakle, stvarno mi je užasno žao što Larsen nije više među nama.
tko zna što bi još izrodio?
Trenutno čitam Dijete 44, prvijenac nekog britanca, krimić, obečavajući
jesam ja....malkice uvtnuto ali meni se jako svidjelo,
citala sam i Sasvim obična ljubavna priča -cinjenica sa sam obje kupila dosta govori...citala sam i njenu knjigu
ljubav, znatiželja, prozak i sumnje ali nije me se previse dojmila, a zelim si kupiti i ne patim vise zbog ljubvi
Ako je netko zainteresiran:
http://www.mvinfo.hr/najnovije-vijesti.php?ppar=4071
Zahvaljujem na preporuci, baš uživam!
Nakon "osmice" čeka me "kradljivac gromova"
http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=34690
procitala u jednom danu ''djecak u prugastoj pidjami'', napisano iz prespektive devetogodisnjeg djecaka. jako dirljivo.
"Duša od krumpira", prema preporuci s ovog foruma. Zbilja dobro, mada se osjeca (ili ja to brijem?) neiskustvo pisca, možda baš u "jahanju" na metafori krumpira, koja se provlači i gdje treba i gdje ne treba... Slažem se po tome sa Zdenkom2:
I, podsjetite me, gdje se vec pojavljuje motiv siromasnog decka koji nakon nekog politickog/socijalnog preokreta osvaja dotad nedodirljivu princezu, kao neki trofej i simbol uspjeha? Nemerem se sjetit, a tak mi je poznato...Jedino što mi nije leglo je sam naslov i uopće simbolika krumpira u knjizi. Ona jest objašnjena, ali meni se čini nekako nategnuta i nepotrebna. Ali to je samo detalj, knjiga je izvrsna!
napokon je izašla!
http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=22&id=134128#
Čitam Od korica do korica, knjigu o čitanju Daniela Pennaca koju je tanja već spominjala; a istovremeno sam za autobus ponovo uzela Ljubavnu sabotažu Amelie Nothomb.
[QUOTE=anchi pp;1548162]Katherine Neville: Osmica
Nevjerojatno dobra knjiga. Drži u napetosti do zadnjeg trenutka.
http://www.profil.hr/knjiga/osmica/893/
Čim sam je pročitala išla sam vidjeti šta još ima od iste autorice. Ima puno - ali ne kod nas. Nešto je prevedeno u Bosni i Srbiji.
Ima čak i svojevrsan nastavak Osmice, tek izašlo.
Ova kniga ima nastavak zove se Vatra...ostale dviju su Magicni krug i Proracunati rizik....Ja sam procitala sve cetri,ali Osmica je neponovljiva a Vatra je zavrsetak Osmice...
A dok čekam u knjižnici "Obilježenu" čitam
http://www.profil.hr/knjiga/polarno-svjetlo/3610/
knjige su mi uvijek bolje od filmova
za citanje u tramvaju (kupila uz Jutarnji za 10 kuna)
Tena Stivicic: Odbrojavanje
kolumne koje je objavljivala u Zaposlenoj
svidja mi se...![]()
dobila sam preporuku za ovu knjigu:
http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=37&id=784
Po temi, izgleda mi slično romanu Guillaumea Mussoa "Hoćeš li biti tu?", što je jedna od najlošijih knjiga koje sam pročitala prošle godine!
Općenito, knjige koje se bave "revizijom" prošlosti i "popravnim ispitom iz života" vrlo lako skliznu u jeftinu patetiku. Ovu novu, Algoritmovu, nisam čitala, pa ne mogu znati unaprijed, ali predosjećam da je samo vrhunski stil može izvući![]()
Tim Parks: A Season with Verona - roman (zapravo, svako poglavlje bi moglo proći kao kratka priča) o nogometnoj sezoni u Italiji. Autor je putovao na sve utakmice kluba Verona. Očekivala sam (prema pročitanim kritikama, a i imajući na umu da je Parks s romanom "Europa" bio u užem izboru za nagradu Booker) zanimljivo, zabavno i duhovito štivo, pametna zapažanja i još štošta, međutim riječ je o knjizi koju ni uz najbolju volju ne mogu preporučiti.
Iako ima i zanimljivih i zabavnih i duhovitih trenutaka, većinom je dosadna, a povremeno i sasvim nesuvisla.
Ako volite HPottera, moglo bi vam se svidjeti i ovo:
Rick Riordan "Kradljivac gromova"
http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=34690
Meni se svidjelo i nadam se da će ubrzo prevesti i nastavke...
Imate li kakvih preporuka za SF?
Trenutno čitam Amberske kronike od R. Zelazny-a.
Ako voliš temu putovanja kroz vrijeme, pročitaj "Anubisova vrata"
http://alef.netfirms.com/books/11401.htm
Izvrsna knjiga.![]()
Hvala Sanja, ja ustvari neznam kaj volim, još.
Definitvno mi se sviđaju knjige koje imaju tu notu (nisam sigurna dal je to SF ili se drugačije zove).
Ova sumrak saga me totalno oduševila, Zelazny mi je ok-malo too much konja, mačeva i borbe al ok, pa sad "njuškam" i tražim kaj bi mi moglo bit dobro.
Za ljubitelje sf-a koje više zanima društvena komponenta (nezemaljske kulture, glazba...) nego tehnologija, topla preporuka za dvije knjige Mary Doria Russel: VRABAC i BOŽJA DJECA
Sandor Marai, Kad svijeće dogore. Zagreb: Fidas, 2003.
Jako lijepo napisano. Lijep jezik, lijepa rečenica, predivne atmosfere. Radi se o iznimnom prijateljstvu dvojice dječaka - mladića - muškaraca koje u zreloj dobi okončava u ljubavnom trokutu. Unutar te priče autor govori o razlikama među ljudima, o njihovom različitom shvaćanju prijateljstva, ljubavi i života u cjelini, što je djelomično uvjetovano socijalnim prilikama, a drugim dijelom osobnošću. Ta "drugovrsnost drugih" može dovesti i do tragičnih zbivanja i konačno onemogućuje komunikaciju među ljudima. Knjiga je zapravo monolog: o svemu govori samo jedan od troje glavnih likova, onaj koji je tom prijateljstvu ostao odan cijelog života i koji na kraju ne dobiva odgovore na svoja pitanja, osim onih koje sam daje. Uživala sam čitajući ovu knjigu, ali ipak mi nedostaje riječ drugo dvoje likova, onih koji su se u životu više usudili. Voljela bih čuti njihovu stranu. Čovjek ne može sam sebi dati odgovore na sva pitanja.
Juan Manuel de Prada, Oluja. Zagreb: Znanje, 2002.
Ovu sam nagrađivanu i hvaljenu knjigu uzela čitati jer se radnja događa u Veneciji. Knjiga je mješavina žanrova - tu je krimić, ljubavni roman, roman o gradu, umjetnosti i stjecanju iskustva jednog mladog muškarca, Španjolca, povjesničara umjetnosti koji se našao u zamkama zločina, ljubavi, seksa, prijevare, a sve je to zavijeno "u trule vode" i magle Venecije. Zvuči zanimljivo i na mnogim mjestima i jest tako, ali mi je na kraju sve dosadilo zbog pretencioznosti, općih mjesta o Veneciji i o ljudima. Ne sviđa mi se kad se o Veneciji govori (slično kao kod nas o Dubrovniku) u nekakvim jeftinim šablonama o ljepoti i raskoši s jedne, odnosno trulom mulju i zlim ljudima s druge strane. Poveznica s Giorgioneom koja se provlači kroz cijelu knjigu zapravo nije ostvarena - ostalo je na razini ukrasa, pomodnog korištenja umjetnosti koja bi trebala dati neku veliku dubinu ovoj kriminalno-ljubavnoj zavrzlami. Još jednom sam zaključila da je čitanje takvih knjiga za mene gubljenje vremena.
Meni se jako svidjala "Dina: pjescani planet" serija knjiga, autor originala je Frank Herbert - pocni sa "Dinom", a onda dalje, ovdje mozes saznati malo vise i vidjeti da li ti se svidja - http://www.dunenovels.com/novels .
Takodjer, Philip K. Dick: "Sanjaju li androidi elektricne ovce?" (po knjizi je sniman "Blade Runner"), ili npr. Douglas Adams: "Vodic kroz galaksiju za autostopere" (postoji i film, no losiji od knjige!).
Ako ti se svidja bas hard core SF, onda na bazi "Ratova zvijezda" imas masu, masu knjiga - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Star_Wars_books.
Vjerni su razvoju dogadjaja prije i poslije onoga sto je u filmovima, ali ono - nekoliko redova borbe, pa nekoliko redova politike u Galaksiji, pa opet borba... Ne tjera te na razmisljanje, to je prilicno plitko stivo. Za fanove je, pretpostavljam, zanimljivo, jer se razvio cijeli taj fanstasy SBBKBB efekt.
Sve ove preporucene su dosta razlicite od "Sumraka", koji ima tu njeznu, romanticnu notu. Najblizi bi mu bili pojedini dijelovi "Dine" (no kroz njih je zapravo objasnjen lik Paula Atreidesa; ima sve sastojke ljubavne price, ali taj romanticni dio nije toliko potenciran kao u "Sumraku").
Osobno, atmosferom vise volim "Sanjaju li androidi elektricne ovce?".
A ako zelis opet vampireimas Bram Stoker: "Drakula" (i film je predivan, i zapravo ljubavna prica, iako ima definitivno puno vise akcije nego "Sumrak"; soundtrack je takodjer krasan) i Anne Rice knjige (vjerovatno ces ih prepoznati po "Intervjuu s vampirom", na temelju kojega postoji i film) - popis njenih knjiga je ovdje - http://www.annerice.com/ .
Julie Garwood TAJNA ................
Patricia ornwell KNJIGA MRTVIH - Petnaesti slučaj doktorice Kay Scarpetta..........![]()
obozavam ovu žensku....tako iskreno piše, ljudski, bez uvijanja.
'ne patim više zbog ljubavi' je zakon!
i ja imam sve njezine prevedene naslove i veliki sam fan
prošli tjedan sam dovršila 2 djelca Tobyja Younga :' Sound of No Hands Clapping: A Memoir' - lepršavo i zabavno, ali ništa više od toga
'How to Lose Friends and Alienate People' - puno puno bolje od lošeg filma;i tako sam drugi put prekršila svoj 'zakon' da čitam knjigu čiji sam film gledala i obrnuto (prvi put kod ' Jaganjaca...')
a trenutno čitam:
'The Female Thing: Dirt, Envy, Sex, Vulnerability' Laure Kipnis i jako mi se sviđa njen sociološki pristup.
profesionalna deformacija![]()
- Stephenie Meyer: Praskozorje - očekivala sam razvodnjavanje, a bila sam ugodno iznenađena, iako sumnjam da ću knjigu ponovo čitati.
- Carl-Johan Vallgren: Povijest jedne čudesne ljubavi - fanatstičnog taman po mojoj mjeri, mržnje i osvete puno preko moje mjere, i ljudske rugobe koju fizički nosi glavni lik, ali je vidljivija u postupcima takozvanih normalnih ljudi prema njemu.
- Daniel Tamet: Rođen jednog plavog dana - poučno i dovoljno zanimljivo, drago mi je da sam je pročitala.
- Dagmar Rohrlich USPONI I PADOVI EVOLUCIJE - zašto ljudi svoj postanak duguju erupciji vulkana? - Zašto pisci popularno-znanstvene literature imaju potrebu skakati naprijed natrag do besvjesti? Knjiga govori o pet prethodnih velikih izumiranja živog svijeta i njihovim uzrocima, saznala sam ponešto novo, ali jedva da je bilo vrijedno truda.
Tena Štivičić: "Odbrojavanje" - kolumne, već spomenuto ovdje. Sviđa mi se lucidnost, ne sviđa mi se prelako padanje u kliše, čisto izražajno-jezički (npr. "prepušteni na milost i nemilost podzemlju", u kolumni o panici zbog teror. napada u metrou u Londonu). Ali, tek sam počela čitati.