Evo mene konačno doma s mojim paketićem.

10 dana rodilišta!
Bili smo malo duže jer je Jan pokupio infekciju i bio je 6 dana na antibioticima. Kako mi je bilo na porodu, pročitat ćete u priči s poroda. Sada samo kratki sažetak.
Uglavnom ja došla s planom porođaja i napravila cijelu strku. Dobila sam dopis iz pravne službe u kojem piše da mi ne mogu ispuniti sve moje želje u planu i da ako mi to ne odgovara, da potražim neku drugu ustanovu za porod.

Porod je bio potpuno prirodan, bez dripa, infuzije, kretala sam se dok mi noge nisu počele otkazivati (nije ni čudo nakon 10 tjedana mirovanja). Onda sam legla na pinki stol. MM je bio cijelo vrijeme kraj mene, čak je sudjelovao kao pomagač u porodu. U jednom trenutku htjela sam se podignuti i klečala sam na stolu. Vodenjak nikako nije pucao, mislila sam, ako se uspravim u vertikalu, sila teža radi, puknut će. U tom trenutku dolazi dr.Š. i usred trudova objašnjava mi da ovaj položaj nije znanstveno dokazan kao dobar .....bla, bla, bla, ...
Prestrašno! Trudnici usred trudova se drži predavanje o položajima. Vrlo etično! Znam da će ovo pročitati pa ću reći da su mi trudovi u tom položaju bili manje bolni. I tako sam odisala tri-četiri truda i vratila se natrag u ležeći položaj, samo da me se ostavi na miru.
E, da sam imala transparent iz mog avatara.
Najbolje što sam mogla dobiti je beba na moj trbuh i presijecanje pupkovine nakon prestanka pulsiranja. Savršen osjećaj kad dobiješ onako toplog i sluzavog bebača na trbuh i spojite se za cjeli život. Jedna primalja je na taj moj zahtjev rekla da će se beba pothladiti. Sad sam joj dokazala da neće. Tisuće i tisuće beba nije se pothladilo pa neće ni moja.
Ekipa je bila dobra, jako sam zadovoljna i liječnikom (dr.L.) i primaljom (sestra D.), a i sestrama s odjela. Ležala sam u apartmanu, imala sam 4 dana cimericu, a 4 dana sam bila sama.
Posebno me se dojmila sestra B. zadužena za dojenje. Kad je došla u ponedjeljak pa smo ko narodni heroji, cice na raport, maknula rekvizite (č. bočice) preostale od vikenda, za dva dana cijeli odjel je prodojio.