-
Rodilište u Zaboku!
Pozdrav svima!
Mama sam jedne preslatke curice. Moja family i ja se veselimo skorašnjem pojačanju. Zanima me ima li netko najsvježijih iskustva iz rodilišta u Zaboku.
Hvala
-
Kako se razveselih kad vidjeh riječi Rodilište u Zaboku. Mislila sam, eto, konačno novosti. A ono
Nemam nikakvih novijih informacija, ali se nadam se da će se netko javiti u sljedeća 4 tjedna.
Kad ti je termin?
-
novosti o rodilištu u Zaboku
Ispričavam se što se tek javljam ali nisam imala mogućnosti javiti se na forum. Imam određenih novosti. Razgovarala sam sa nekoliko kolegica koje imaju nadasve pozitivna iskustva. Primalje su vrlo ugodne, bodre te, potpora su. Dok nema opasnosti, ustraju u prirodnom porodu. Ono što je super, rodilište je pod nadzorom Unicefa te se inzistira na dojenju,... Imaju rooming in, a kolegica koja je nedavno rodila rekla mi je da traže da već nakon samog poroda se pokuša podojiti te da se beba mora zagrijati. Dao Bog da svi imamo takvu sreću. Termin mi je 03.06.Kada je tebi termin?
-
Moja kolegica rodila u Zaboku. Prvo djete, imala dug porod., ali veli da su super, stalno je šetala, nisu joj dali drip, nisu je rezali, bebu je odmah dobila na prsa, bila sa njom 24 sata. uglavom ima samo pohvale za to rodilište. Pred kraj svi su navijali skupa sa doktorom koji je vikao ajde još malo ovi tvoji krapinčani su nestrpljivi stalno zivkaju i pitaju za tebe.
-
Ajme što mi je vrlo drago čuti ovakve vijesti
... dosad sam samo slušala loše priče
A jel još uvijek vrijedi da očevi ne mogu na porod? ajde razveselite me
-
Konačno neke informacije za Zabok.
E, ja trebam roditi 14.12., brojimo sitno!
Suzzy, kaj se tiče očeva na porodu, dozvoljeno je, ali postoji caka. Ukoliko si sama u rađaoni, nema beda, ali ako je u rađaoni još neka rodilja, onda ti ona mora dati svoju suglasnost da joj ne smeta što je TM prisutan. E, sad to je sve stvar sreće. Meni je to malo glupo, ali takva su pravila.
-
To mi je bilo razumljivo u staroj bolnici, ali sad u novoj.... ne mogu vjerovati da nisu o tome razmišljali i stvorili uvjete za to
Veliki minus....
-
Ovo su jako lijepe vijesti i da prvu nedjelju Adventa nisam mogla bolje zamisliti. Svako dobro svim Rodama i njihovim obiteljima!
-
Zvjerka, da li je ta tvoja prijateljica imala nekog doktora kao vezu da joj je omogućeno šetanje ili?...Razveseli me... Ja sam nedavno bila na tečaju i pitala to dr.Š., a ona mi je samo kratko objasnila da to ne dolazi u obzir jer žele izbjeći sudske tužbe, kao svaka rodilja je monitorirana, ctg, treba ležati.
Suzzy, u potpunosti se slažem s tobom. Meni je totalno glupo, štoviše neshvatljivo, nova je bolnica, a oni opet i dalje koriste isključivo stare metode poroda. Zar se nije moglo investirati još mrvicu i stvoriti uvjete za porod u vodi, na stolčiću!? Vjerujem da bi mnogim ženama to dobro došlo i ne bi odlazile na porod u Rijeku, barem zbog blizine bolnice/rodilišta.
A valjda je i problem u edukaciji osoblja, sve zahtjeva dodatne izdatke, a nažalost, država/općina/grad valjda smatraju da se u nešto takvo ne isplati investirati.
Bolnica je od Unicefa dobila status bolnice prijatelja djece. Zar to nije dovoljna motivacija, poticaj da joj više napreduju, idu u korak s vremenom, svijetom!?
Tješi me što je nekoliko mojih poznanica, prijateljica rodilo u proteklih par mjeseci u toj bolnici i sve imaju pozitivna iskustva.
-
Ja sam rodila u Zabočkom rodilištu u 8. mj. 8)
Moje osobno mišljenje da iskustvo može biti raznoliko, kao na lutriji.
Trudnoću sam vodila kod doktora Zadra s kojim sam sve dogovorila kakav hoću porod. Došla sam mu sa listom želja među kojima je bila i mjenjanje položaja kako mi odgovora, bez kemije, brijanja, glazba, prigueno svijetlo.....
No situacija u praksi prošla je totalno drugačije.
Nisam uspijela odbiti sve vaginalce, a i zadesila me aminoskopija koja mi je bila užasno gruba i neugodna. Njihovo iščekivanje i pritisak da rodim su mi davali dodatni stres.
Iskreno mi smo se odlučili da rodim doma, ali pošto nije išlo završili smo u bolnici. Nabasala sam na doktora Fureša koji po meni radi čisto školski, ali je ok )užasno grub u pregledima). Pokušali su me poroditi prirodno, pa su me nakljukali s dripom pa na carski. Babice su bile jako dobre i posebno pohvaljujem doktoricu Danijelu Batas koja mi je radila završni carski i bila uz mene cijelo vrijeme i davala podršku.
Morala sam se izboriti na početku što želim. ali na kraju me ipak zadesilo ono što nisam željela, pa time vjerujem da ako znate što želite da će vam ići uz ruku, ali ne kod svih doktora.
Doktor Šimić je tamo na crnoj listi i čak ga neki zovu mesarom. Iz priča sa odjela rado ide na carski, ali čak nekad ne zna procijeniti situaciju nego pusti ženu da se muči satima kad bi trebala ići na carski.
Za doktora Viskovića sam osjetila i čula ok priče.
Nježan kod intervencija i ljiepo se brine za svoje pacijente.
Što se tiče sestara na odjelu su generalno ok, ali nakon 3 dana kada uđeš u kolotečinu(ja sam bila10) osjetiš nervozu, grubost...One najmlađe imaju najviše strpljenja i nježnosti.
Najviše sam razočarana sa sestrama iz pedijatrije i sa starom pedijatricom koja voli širiti strah, a ne može se ljudski porazgovarati s njom.
Druga pedijatrica Filija je ok i ima suosječanja prema bebačima i babinjačama, bar je pokazala.
Evo to je generalno ako imate kakva pitanja dodatna možete na pp ili ovako.
Pusa i sretno
p.s. vjerujem da je tamo porod kako ti se zvijezde poslože
-
Maya!Puno hvala što si podijelila svoje iskustvo s nama. Apsolutno se slažem da je zapravo cijeli taj postupak lutrija, ali da čovjek jednostavno mora gledati pozitivno i nadati se najboljem. To i je razlog zašto sam se ja iz Zagreba odlučila za porod u Zaboku. Sretno svima!
-
Evo samo da nadodam. Moja frendica imala je vezu, tj baš je imala sreće što joj je na porodu bila babica koju zna iz "viđenja". Ali uglavnom tamo su mlade babice i stvarno se trude da ne režu. A i dr. ak malo pokažaš zube
uglavnom poštuju tvoje želje. Eto toliko.
I ona je bila prikopčana na CTG ali po mom savjetu stalo je morala ići piškiti, pa kakiti, pa opet piškiti (tak sam ja stalno lagala)... pa te po sat - dva zaborave.
-
Eto, dok bebač spava, nadam se da ću uspjeti podijeliti svoje iskustvo s vama.
Moj porod je sveukupno trajao 25 sati, od puknuća vodenjaka do izlaska bebice. Užasno naporno, bolno...
Promijenila sam 3 smjene medicinskih sestara i 2 smjene doktora. Aktivno prilikom poroda su sudjelovali dr. Šimić i dr. Maričić. Šimić je bio grub, nije imao razumijevanja i na svaki pokušaj dr. Maričića da se dogovore, komentar je bio, ma pusti, nisu to pravi trudovi i ne boli to nju baš tak jako kak ona kaže. Uglavom, porodio me dr. Maričić koji je zbilja divan doktor, čovjek. Bio je pun razumijevanja, dogovarali smo se, često me obilazio njegova podrška mi je olakšala sve skupa...Moram pohvaliti i sestre Šteficu i Martinu. Štefica mi je donosila gazu namočenu u vodu, prala mi lice, razgovarala sa mnom, milovala me, sjedila kraj mene...jedna prekrasna osoba.
U svim tim silnim satima dobila sam 5 boca infuzije, ni sama ne znam koliko dripa, 2 injekcije nečega, nekoliko spazmeksa, 3 puta su mi vadili krv i analizirali da se ne bi javila kakva infekcija budući da je sve tako dugo trajalo. Bilo je toga još, ali od bolova, iscrpljenosti više nisam bila u stanju zapamtiti kaj mi sve daju.
I da, nitko te ništa ne pita u vezi dripa i ostalih stvari, a kad sam se raspitivala o tome kaj mi daju i zašto, pomalo su šturi, škrti u odgovorima.
Napravljena mi je epiziotomija...još uvijek ponekad boli, još uvijek ne sjedim.
Jedino nisam dobila klizmu.
Na odjelu babinjača mlade sestre su sve ok, ljubazne, pomognu ti kad tražiš pomoć.
S dojenjem sam imala problema, uvučene bradavice, svaka sestra kak je došla je imala neku svoju teoriju (moralo bi ići s tim bradavicama, izdajanje, šeširići, ne bude to nikako išlo...), a ja zbunjena. Čak me jedna i zašpotala da kaj glumim sa šeširićima i da to nije dobro za bebu jer se naguta zraka, a ja još više zbunjenija i nisam znala kaj da radim... Tada mi je mlada sestra kojoj sam objasnila da bih ja sa šeširićima (žao mi je što joj ne znam ime), rekla da ne odustajem i neka dojim sa šeširićima budući da se to pokazalo ok i da radim kako mislim da je najbolje. I zbilja, čvrsto sam odlučila da nema odustajanja i da ću dojiti onako kako je meni najlakše. I eto, družimo se sa šeširićima, super nam ide, malac dobiva na kilaži i ja zadovoljna.
Moj savjet je da osluškujete svoje tijelo i radite onako kako mislite da je najbolje.
Eto, nadam se da ni jedna od vas neće imati tako duuuug i iscrpljujući porod.
Sretno svima!!!
-
I zaboravila sam napomenuti famozni ctg. Jednom kad se uđe u rađaonu, prištekaju te i nema više odštekavanja. Smjela sam se jedino okretati s boka na bok, na leđa. Pišanje i kakanje samo na onu gusku.
A ctg su mi tak jako zavezali da još i danas imam krastu, modricu.
-
što sve treba ponijeti u rodilište.ja trebam rodit 15.01.2009. nek mi netko napiše :D
-
još jedno pitanje.prije su se u starom rodilištu posjete primale na prozor a kak to sad ide???????molim odgovor!!!!!
-
npregiba, poslala sam ti na pp popis potrepština za rodilište.
A kaj se tiče posjeta, izađeš s odjela babinjača, na onaj hodnik. Trebaš se javiti sestri da znaju gdje si.
-
puno hvala za poruku!!!!!1 :D
-
a da ipak i tu napišete taj popis?
Znači posjete su na hodniku? Užasavala sam se od pomisli da mi nekog puštaju u sobu..
-
Najvažnije:
zdravstvenu knjižicu
trudničku knjižicu
knjižicu s ultrazvuka
potvrdu o krvnoj grupi i RH faktoru (ako imate i druge nalaze ponesite i njih)
Zatim:
nekoliko paketa vatenih uložaka (najbolje VIR 80 jer su najmekši pa u slučaju epiziotomije ne grebu ranu)
sok i plastična čaša
krekeri ili neki suhi keksi
labello za usnice
wc papir
grudnjak za dojenje
jastučići za grudnjak
nešto za čitanje
blok i olovku
spavaćicu s gumbima na prednjoj strani (provjerite u rodilištu mora li biti bolnička)
ogrtač
papuče s kojima možete i pod tuš (ili dvoje da vam noge ne budu mokre)
2-3 para čarapa
stvari za osobnu higijenu (četkica i pasta za zube, sapun, sapun za intimnu njegu, šampon, nekoliko ručnika)
telefonska kartica ili mobitel(i punjač, te dodatni bon)
krema za ruke (zbog bebe je potrebno često prati ruke pa se jako suše)
deo bez mirisa ili s mirisom kojeg ćete koristiti cijelo vrijeme dok dojite (dijete ponekad može prestati dojiti ukoliko mama miriši drugačije)
jednokratne gaćice (barem 4 komada)
Byvacin sprey za rane, nakon nužde i za rashlađivanje rane od epiziotomije
papirnate i pogotovo vlažne maramice za ruke i sl.
Osnovno pravilo jest - ne nosite previše - obično su ormarići mali a u svim bolnicama vlada pravilo da zbog održavanja higijene sve stvari trebaju biti smještene u ormariće.
Na porod dođite bez laka na noktima, i po mogućnosti bez nakita.
Tekućinu možda nećete smjeti imati na porodu, ali vam treba čim prije nakon poroda (najbolje voda - negazirana, eventualno sokovi - negazirani).
Još vam može zatrebati:
izdajalica (može vam zatrebati ako beba nije s vama u sobi, kako ne bi došlo do upale. No, bolje je naučiti ručno se izdojiti, a izdajalica se uvijek može naknadno kupiti.)
sat
fotoaparat ili kamera - odmah nakon poroda ili drugi dan kako biste fotografirali bebu
Na putu kući
Vaša će beba u rodilištu biti obučena u bolničku robicu. Kada budete išli kući, osoba koja će doći po vas treba donijeti stvari u kojima će mama i beba kući. Za mamu je najbolje pripremiti nešto od trudničke odjeće, a za bebu vam treba slijedeće:·
body ili benkica (1 kom.)
majica (1 kom.)
hlačice (1 kom.)
čarapice (1 par.)
kapica (ako je zima uzeti i vunenu)
jednokratne pelene (2 kom.) ili obične platnene pelene (2 kom.)
platnene pelene (2 kom.)
švedska pelena (1 kom.)
dekica
vreća, skafander za zimu
jastuk za novorođenčad (po potrebi)
nosiljka koja se može pričvrstiti u autu (sigurnost u prometu!)
RODE
-
-
ninanuna hvala!!!!! također sve najbolje u novoj!
-
Npregiba!Zaboravih napisati, javi kako je bilo, dojmove,...Sretno i jedan
za sreću!
-
naravno, javit ću!!!!!!! :D
-
samo javljam da se još ništa ne događa idem sutra (tj. vec danas ) na ctg pa cemo vidjet šta če reći.torba spremna,uputnica spremna ,samo da krene
-
Npregiba!Jedan
za sreću!
-
Jeeee, ima nekog u Zaboku!!!!
Meni je termin 21.01. al izgleda da ga neću dočekati, jer zbog sumnje na zastoj u rastu dr. Maričić mi želi inducirati porod. Strah me jaaaako. Al valjda bum preživjela, ne?
Samo da velim, usput i svoje komentare na liječnike, meni osobno vodi trudnoću dr. Maričić i zadovoljna sam osim kaj ponekad imam osjećaj da nema strpljenja odgovarati na sva moguća moja pitanja, ali to je najnegativnije kaj imam za reći. Fenomenalna mi je dr. Danijela Batas, koja je toliko ljudsko i toplo biće, sviđa mi se njezin odnos prema svim pacijenticama, ne odnosi se s visoka, lako se priča s njom, može ju se pitati sve, jako je draga i isto je od ove mlade garde i ne inzistira na "zatucanim" običajima, sama mi je rekla da ona nebi radila epiziotomiju, čak ni drip u velikoj većini slučajeva u kojoj se kod nas još uvijek radi, ali i sama je svjesna da je to u Zaboku teško progurati.
Inače, par dana sam i ležala na odjelu pa znam iz prve ruke kak to izgleda, niej to tolko loše, sv eje ipak novo i čisto ( ukoliko zanemarimo činjenicu da ste u bolnici koje ja osobno mrzim), ali cure hrana... Bez zafrkancije je takva katastrofa da sam slikala obroke i slala MMSove ljudima jer mi nebi vjerovali kako je loše. Naoružajte se domaćom klopicom kolko možete. Sestre su ok, mada je meni antipatičan svatko ko me probudi u pol 5 ujutro.
Eto, odužila sam. Ak neko ima još kakve informacije ili kakva pitanja nek se javi.
-
Ljubicazuba! Hvala Ti što si se javila.Šaljem jedan
za sreću i hrabrost.Sigurna sam da će sve biti OK.Javljaj kakva je situacija.
-
i ja sam isto čula puno pohvala za dr.Batas.ja sam kod dr.Zadra sigurno će se sad neke trudnice javit koje su čile svašta za njega al ja sam zadovoljna.
što se tiće rodilišta neznam još ništa novog al znam da za uzv i ctg nema više telefonskog naručivanja već se mora doći osobno.meni to nije o neki problem jer sam blizu al one trudnice koje su dalje sigurno im je teško,pgotovo kad je ovakvo vrijeme ko danas!
meni je termin sutra ,danas idem na ctg pa čemo vidjet.javit ću vam vijesti. :D
sretno svima koje čekaju!!!!! :D :D :D :D :D
-
Evo, ja upravo došla s CTG, zasad je sve ok, sutra me slijedi još jedan CTG, pregled i amnioskopija (btw, curke, ak se neko toga boji, sam' da vam velim, ja nisam ni znala da mi je kod pregleda radio amnioskopiju i nije bilo tak strašno, jer da sam znala da me to slijedi išla bi čitat razne gluposti i našla postove o tome kak to boli i kak je strašno pa bi poludila, ovak sam se još i doma sama otpeljala i sve 5
) Sad skakućem po pilates lopti pred kompom nadajući se otvaranju i svojim trudovima. Drž'te fige
-
E, i btw, jučer me ipak malo smirila i dr. Sanja Malinac Malojčić (mislim da se tak zove) koja mi je rekla da je ona rodila dvoje djece isključivo induciranim porodima, pa onda valjda ona, koja je znala rizike, i vjerojatno mogla birati i sigurno zna više od mene o porodu, preživjela to, i čak mi spomenula da je prvo bilo s epiziotomijom (moja osobna fobija)... Ma kvragu, pa nemre to bit tak teško...
Curke, držim fige, pogotovo tebi kojoj je termin svaki čas.
-
Npregiba!I ja sam kod doktora Zadra i jako sam zadovoljna.Uvijek mi je spreman odgovoriti na sva pitanja. Na svakom UZV zaista sve ispriča i pokaže, šalio se s MM i mojom curicom tako da s moje strane o dr. Zadru sve naj,naj.Svim curama kojima je termin uskoro i koje čekaju jedan
za hrabrost.
-
-
JA SAM MALOPRIJE DOŠLA SA CTG-A.ako mi se trudovi pojačaju idem odmah gore. :D :D
-
Puntica!Ja sam vidjela jučer u 24 sata (internet izdanje). Jako sam se iznenadila , ali mislim da to nije bio samo slučaj u Zaboku već da se tako nešto događa u većini naših bolnica, samo je ovaj put netko ipak dojavio i novinarima. Bojim se da je jedino što nam preostaje nadati se u dobru sreću i da će sve biti OK. Ovime ne želim reći da mi je svejedno, ali ne znam što bi se puno na tom planu moglo poduzeti. Mislim, bilo bi super kada bi rekli dajte ponesite u bolnicu slijedeće stvari, ali je tako nešto nemoguće očekivati. Cure, samo hrabro
-
i ja mislim da je to problem u više bolnica.
-
Nisam ovo vidjela, a moram reći ni primjetila. Ja sam ležala na odjelu do nedjelje i cure su u mojoj sobi dobivale dexametazon. Možda im ponestane dripa, ja se nebi bunila
-
Ljubicazubica!Drago mi je da nosiš dobar dojam s odjela. Mislim da puno znači i nama ostalima. Inače, jučer sam bila na kontroli, sve je OK i samo da se pohvalim da smo jako happy jer čekamo dečka. Moja curica je izvan sebe od veselja jer će čuvati malog bracu.A MM tek; bolje da ne pričam.
-
evo cure da vam se javim!.. na svijet je došla naša mala Lucija.što se tiče rodilišta sve pohvale za sestre,doktore babice.posebno babici Vlatki dr. Krajcar (mlad je al je super) pa čak moram pohvalit dr.Šimiča koji mi je puno pomogao.pa cure ak vas kaj zanima samo pitajte!
-
Čestitam na bebici! Mene zanima: da li tata može biti na porodu? Da li forsiraju: pokidanje vodenjaka, drip, lijekove protiv bolova, rezanje, i ostale "redovne" stvari????
-
Npregiba!Čestitke na maloj Luciji.Jako mi je drago da je sve prošlo OK.Kad bude malo više vremena napiši kako je sve prošlo.Još jednom
-
Evo, cure da se i ja javim, stigao moj mali Marko, a porod je bio kao iz bajke, i ljudi misle da se zafrkavam kad to velim, ali... došla sam u pola 10 ujutro u bolnicu (inače sam to jutro išla samo na redovan CTG, ali mi je na ulazu u bolnicu pukao vodenjak), bez da sam znala da imam trudove (ma boluckalo mene nešto cijelu noć, baš sam se žalila dragom da sam tu noć malo lošije spavala), naišla na dr. Knezovića koji je rekao: Ženo, vi ste otvoreni 8 cm :? , pa zar nemate trudove, rekoh, prespavala sam ih (toliko o tome da bole). Uglavnom, da skratim priču, nit su me brijali, nit su me klistirali, nit sam dobila kapi dripa, nit sam pucala, nit su me rezali, nit sam dakle šivana i bila sam gotova od ulaska u rađaonu do bebe na prsima sat vremena i normalno sjedila za dva sata :D Puno hvala dr. Batas koja je bila uz mene cijelo vrijeme (nije bila dežurna, pitala sam za nju, i došla je), masirala mi leđa za vrijeme trudova, i nije dozvolila ni da me režu nit da mi daju drip (po mojim željama), i babici Štefici, fenomenalna žena, stavljala mi tople komprese na međicu, masirala ju s uljem, davala mokru krpicu za usta... Uglavnom, curke, apsolutno sve 5, ma za 10! Ovak mogu odmah opet! A paničarila sam ko idiot! Ups, malo sam odužila s postom!
-
ljubicazubica, prekrasno, čestitam na bebici i porodu iz snova!!!
Možeš li mi ti odgovoriti: da li tateki mogu na porod?
-
Ljubicazubica!Čestitam na porodu iz snova!Jako nam je drago da je sve super prošlo.Naravno, i mene interesira da li tate mogu na porod?
-
Zaboravih nadodati.Da li ti je dr. Batas vodila trudnoću odnosno ako nije kod koga si vodila trudnoću?
-
Da vam odgovorim, smiju tate na porod, bez problema. Odnosno, nama su na tečaju rekli: da, ukoliko ste jedine u rađaoni u tom trenutku. U praksi je to puno jednostavnije, u Zaboku uglavnom nije takva gužva i često je samo jedna rodilja u rađaoni, tak da tate ako hoće mogu biti prisutni na porodu bez pol frke, ali isto tak mogu biti i ako je neka druga rodilja isto u rađaoni u tom trenutku, ako njoj ne smeta da bude vaš partner s vama. Znači uz njen pristanak.
A inače trudnoću mi je vodio dr. Maričić koji je isto ok, al meni se u međuvremenu jako dopala dr. Batas, sasvim slučajno, par puta je bila ona umjesto Maričića ili nekih drugih doktora, bila je i dežurna kod mog prijema u bolnicu (moj slavni dvodnevni boravak nakon kojeg sam cvilila i molila da me puste doma :D ), pa sam razgovarala s njom o svemu (moj strah od dripa i epiziotomije), a za nju sam samo pitala kad sam došla u rađaonu, i očito to jutro nije imala pametnijeg posla pa mi je došla u rađaonu, fala bogu. :D Opet ja oduljila
I cure, uzmite labello sa sobomu rađaonu, usnice vam se posuše začas. Dajte tatama zadatak da ga ne zaborave
-
evo cure da vam i ja napišem malo o rodilištu.
kao što sam već rekla sve pohvale.
ja sam došla u rodilište u dva ujutro i rodila sam u 9,40.trudovi su bili jako bolni ali samo rađanje i nije bilo tak strašno.
dr.Šimić mi je puno pomogao iako ga baš i ne hvale.
babica Vlatka je isto bilo super čak me je poslije poroda pitala dal su mi se što zamjerili.
sestre su isto super,mazile su me po licu i to mi je puno pomoglo što je netko bio kraj mene.
jedino sam ja imala tu nesreču da mi nije posteljica htjela izaći pa su me morali uspavatii očistiti.tu mi9 je jako pomogao mladi DR.KRAJCAR.
na odijelu babinjača su sestre isto susretljive i stvarno nemam nikakvih zamjerki.
-
Npregiba i Ljubicazubica! . Jako me veseli da muževi u principu mogu prisustvovati porodu. Jako dobro pamtim svoj prvi porod (Merkur-18 sati) s time da je on bio pušten tek zadnja dva sata i iskreno u ta dva zadnja sata ja sam se preporodila. Tako bi definitivno bilo super da na ovome bude puno duže. Puno hvala na ovim vrijednim informacijama i još jednom
za oba mišića!
-
Npregiba, Ljubicazubica! Kak ste cure? Kak su bebači? Ima li što novoga u bolnici? Da li se još nekome približio termin?Pozdrav!
-
Hej cure! Moj bebač super :D , još malo pa dva mjeseca, nemrem vjerovati kak vrijeme brzo ide. mali miš bio tak mali kad se rodio (2550 g), ali je za mjesec dana došao na 4kg! Navikavamo se jedni na druge, nije loše... Jel ima još kakvih iskustava iz Zaboka?
Pravila pisanja postova
- Ne možete otvoriti novu temu
- Ne možete ostaviti odgovor
- Ne možete stavljati privitke
- Ne možete uređivati svoje postove
-
Pravila foruma