Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 240

Tema: Ponovo o povratu poreza

  1. #51
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    jel UKUPNI OSOBNI GODIŠNJI ODBITAK maksimalno 12000kn ili je moguće koristiti...
    ...12000 za kamate na stambeni kredit
    ...12000 za uplaćene premije životnog osiguranja
    ...2000 za zdravstvene usluge

    U tom slučaju ukupni osobni godišnji odbitak iznosi 26000kn, a ne 12000...

    fala na odg...
    ajme di bi nam bio kraj... Svojevremeno je i bilo više, ali su se naši poreznjaci dosjetili da je to previše, pa nam je sada MOGUĆE UKUPNO POVEĆANJE GODIŠNJEG OSOBNOG ODBITAKA za samo 12.000 kuna. Znači sve što si nabrojao, neovisno koje visine, ali određenog redoslijeda mogućeg korištenja (prvo premije, pa onda računi) moguće je iskoristiti do ukupno 12.000 kuna.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    a bedara onda... :/

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj Plusic prvotno napisa
    Hvala
    placam treci mirovinski stup, hoce mi se to racunati kao uplaceni porez za 2008 pa da na osnovu toga mogu dobiti povrat poreza i za ginekologa?

    sto bi mogla uplatiti jos?
    Plusić, uplate za treći mirovinski stup uvećavaju osobni
    odbitak.


    Što se tiče prihoda koje sam ti spomenula, to su npr: prihodi s temelja ugovora o djelu, autorskih honorara, prihodi od iznajmljivanja, itd itd itd.
    Ako nemaš prihoda s temelja kojih je uplaćen porez i/ili prirez, nemaš niti osnove za povrat istog.
    ... ili ako si te sreće da ti firma plaća stvari kao Jednokratna pomoć za rođenje djeteta, Regres za GO, Božičnica i pokloni za dijete, ... to su sve prihodi koje možeš uključiti ako je na to plaćen porez.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    jel UKUPNI OSOBNI GODIŠNJI ODBITAK maksimalno 12000kn ili je moguće koristiti...
    ...12000 za kamate na stambeni kredit
    ...12000 za uplaćene premije životnog osiguranja
    ...2000 za zdravstvene usluge

    U tom slučaju ukupni osobni godišnji odbitak iznosi 26000kn, a ne 12000...

    fala na odg...
    Ako moraš nešto izbaciti i razmišljaš između premije životnog i kamate na stambeni, moj savjet je iskoristiti olakšicu za stambeni kredit u maksimalnom iznosu, a ne koristiti olakšicu na premije životnog (ili samo u manjem dijelu), jer će ti ovako na isteku životnog isplatiti punu osiguranu svotu, ne umanjenu za dio korištenih olakšica.

  5. #55
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa
    Citiraj Moover prvotno napisa
    jel UKUPNI OSOBNI GODIŠNJI ODBITAK maksimalno 12000kn ili je moguće koristiti...
    ...12000 za kamate na stambeni kredit
    ...12000 za uplaćene premije životnog osiguranja
    ...2000 za zdravstvene usluge

    U tom slučaju ukupni osobni godišnji odbitak iznosi 26000kn, a ne 12000...

    fala na odg...
    Ako moraš nešto izbaciti i razmišljaš između premije životnog i kamate na stambeni, moj savjet je iskoristiti olakšicu za stambeni kredit u maksimalnom iznosu, a ne koristiti olakšicu na premije životnog (ili samo u manjem dijelu), jer će ti ovako na isteku životnog isplatiti punu osiguranu svotu, ne umanjenu za dio korištenih olakšica.
    X

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    ... ili ako si te sreće da ti firma plaća stvari kao Jednokratna pomoć za rođenje djeteta, Regres za GO, Božičnica i pokloni za dijete, ... to su sve prihodi koje možeš uključiti ako je na to plaćen porez.
    ovo mi je super informacija!
    Firma mi placa bozicnicu - to sam sigurna, regres jos neznam da li dobivam dok sam na porodiljnom, poklon za dijete mislim da da....
    koliko znam samo 2000KN je neoporezivo na ostale iznose moraju platiti porez - to i mi moglo dobro doci...

    jos mi samo ostaje pitanje da li trosak privatnog rodilista (ako racun glasi na muza) moze moj muz prijaviti na povratu poreza?

  7. #57
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Plusic prvotno napisa
    ... ili ako si te sreće da ti firma plaća stvari kao Jednokratna pomoć za rođenje djeteta, Regres za GO, Božičnica i pokloni za dijete, ... to su sve prihodi koje možeš uključiti ako je na to plaćen porez.
    ovo mi je super informacija!
    Firma mi placa bozicnicu - to sam sigurna, regres jos neznam da li dobivam dok sam na porodiljnom, poklon za dijete mislim da da....
    koliko znam samo 2000KN je neoporezivo na ostale iznose moraju platiti porez - to i mi moglo dobro doci...

    jos mi samo ostaje pitanje da li trosak privatnog rodilista (ako racun glasi na muza) moze moj muz prijaviti na povratu poreza?
    Na to boldano pitanje sam već odgovorila na ovom tvojem topicu.


    Ponovo:

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj Plusic prvotno napisa
    Da li moj muz moze traziti povrat poreza za racune ginekoloskih pregleda (naravno ako racun glasi na njegovo ime), te takoder za privvatno rodiliste? NE. On može uvećati svoj osobni odbitak samo za one troškove koji glase na njegovo ime.
    a ako je racun na njegovo ime to nema veze?
    da li je to izvedivo na iti jedan nacin, osim da se ja vratim na posao po isteku 6mjeseci (da bi dobila placu i mogla prijaviti povrat poreza)?
    mora postojati neka kvaka
    Plusić, ginekolog je doktor za ŽENE. Poanta je u tome da je usluga pružena ženi. Troškovi nastali u privatnom rodilištu isto se pretpostavlja da se odnose na ženu.
    Isto kao što se računi za usluge pedijatra ne mogu priznati u poreznoj prijavi roditelja, makar ih je roditelj platio.

    ..................

  8. #58
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ne znam da li je već netko postavio pitanje, imam račun od bolnice, konkretno zarazne za boravak s djetetom.
    znam da se za plaćene privatne preglede dobije povrat, a za ovo???????

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    149

    Početno

    2007. g. bila sam pola na komplikacijama, pa na porodiljnom, ništa od povrata, ali od firme sam dobila 3000. kn poklon bon i 1000. kn božićnicu, zajedno 4000. kn.
    Inače platila sam si životno osiguranje 2800. kn i III mirovinski 5000. kn. Da li mogu prikazati poklon bon i božicnicu na poreznoj prijavi, i što moram tražiti od firme, nekakvu potvrdu da su mi uplatili? :? kao dokaz.
    Jer na izvodu od banke gdje mi sjeda naknada za porodiljni i dječji doplatak piše "uplata redovnog primanja" ne pišu ime firme.
    I ja se ponadala kakvom povratu, pa barem pitam.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa
    ... a ne koristiti olakšicu na premije životnog (ili samo u manjem dijelu), jer će ti ovako na isteku životnog isplatiti punu osiguranu svotu, ne umanjenu za dio korištenih olakšica.
    Auf... pa to je onda čisto pretakanje iz šupljeg u prazno (iz mog džepa)... :/

    Ja dam neku lovu osiguranju, dobijem tu lovu nazad od porezne, i onda mi osiguranje opet na kraju isplati osiguranu svotu umanjenu za taj iznos...???

    Jes ti sigurna u ovo da ako koristim premije životnog osiguranja kao poreznu olakšicu da onda po isteku osiguranja dobijem umanjeni iznos od osiguravajuće kuće? Kakve veze ima porezna olakšica sa ugovorenim iznosom po isteku osiguranja??? :?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno Re: povrat poreza

    Citiraj božana prvotno napisa
    Citiraj božana prvotno napisa
    naravno da ima, kad bude pisao poreznu prijavu upisat će dijete od mjeseca u kojem je rođen i od tada mu se podiže faktor olakšice. treba priložiti rodni list i dokument iz kojeg je vidljiv JMBG (tako je bilo u našem slučaju).
    kaže moj suprug da su ga još tražili i potvrdu o prebivalištu (njegovu i djetetovu)
    Zna li netko, moraju li dijete i roditelj koji će ga prijaviti kao poreznu olakšicu biti na istoj adresi?

  12. #62
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Logikom da dijete rastavljenih roditelja može biti na poreznoj kartici roditelja s kojim ne živi,prebivališta mogu biti različita. Mi imamo takvu situaciju uz blagoslov PU već godinama.
    Pitanje: ako osoba nakon nekih petnaestak godina počne ponovno raditi (prvi posao poslije srednje,poslije ništa do prošle godine) može li koristiti olakšicu za cijelu godinu tj. svih 19200 kn, ili pak tek od mjeseca kad je počela raditi i dobila poreznu karticu?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    32

    Početno

    da bih dijete stavila na svoju poreznu (do sada je bilo na tatinoj ) ,dali ga mogu skinuti sama s njegove ili to mora on (ne živimo zajedno).i što je meni potrebno za tu prijavu??

  14. #64
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Roditelji djeteta imaju pravo korištenja polovice faktora koje ima dijete,bili oni u braku ili rastavljeni. Npr. imate dvoje djece koja nose uvećenje odbitka za min 1,2 (ako nemaju invaliditet...) pa možete dijeliti faktore tako da svaki od vas dobije uvećanje za 0,6, a ne za 0,25 po djetetu kad bi se dijelio faktor za svako dijete posebno. Moraš na poreznoj podnijeti zahtjev za dijeljenjem faktora,onda oni kontaktiraju oca, njemu se umanjuje faktor za dijete na pola a tebi se isti upisuje. I ne zaboravi na prijavi na prvoj stranici upisati da dijeliš faktor i s kim.

  15. #65
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj pipo prvotno napisa
    2007. g. bila sam pola na komplikacijama, pa na porodiljnom, ništa od povrata, ali od firme sam dobila 3000. kn poklon bon i 1000. kn božićnicu, zajedno 4000. kn.
    Inače platila sam si životno osiguranje 2800. kn i III mirovinski 5000. kn. Da li mogu prikazati poklon bon i božicnicu na poreznoj prijavi, i što moram tražiti od firme, nekakvu potvrdu da su mi uplatili? :? kao dokaz.
    Jer na izvodu od banke gdje mi sjeda naknada za porodiljni i dječji doplatak piše "uplata redovnog primanja" ne pišu ime firme.
    I ja se ponadala kakvom povratu, pa barem pitam.
    Ukoliko ti je firma na isplaćeni novac obračunala i uplatila poreze i prireze , dobit ćeš i potvrdu o uplaćenim iznosima. Tada slobodno sastavi poreznu prijavu, i ne trebaš ništa prilagati, jer će već i tvoji mjesečni osobni odbitci biti dovoljni da ostavriš povrat ukupno uplaćenog poreza i prireza.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    149

    Početno

    mamma san puno hvala

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Trnje
    Postovi
    285

    Početno

    Treba li za stambenu olakšicu staviti u prilog originalni kupoprodajni ugovor?

  18. #68
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj marena prvotno napisa
    Treba li za stambenu olakšicu staviti u prilog originalni kupoprodajni ugovor?
    ne. preslika.

    više o tome na:

    http://ccenterclient.porezna-uprava.hr/

  19. #69
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Ah da, presliku. I tako svih idućih 30 ili koliko već godina. 8)

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Ah da, presliku. I tako svih idućih 30 ili koliko već godina. 8)
    jel ti sad pričaš o povratu poreza na dohodak ili u oslobođenju uplate poreza za kupnju prve nekretnine? :?

    Mislim, što sad vama znači termin "stambena olakšica"? :/

    Ako se i dalje priča o povratu poreza na dohodak, zar nije dovoljna potvrda banke o uplaćenim kamatama? Pa tko će idućih 30 godina prilagat kopiju kupoprodajnog ugovora? Uostalom, oni imaju već sve te papire, jer je bilo potrebno poreznoj prijaviti kupnju nekretnine... :?

  21. #71
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Citiraj MikiMama prvotno napisa
    ... a ne koristiti olakšicu na premije životnog (ili samo u manjem dijelu), jer će ti ovako na isteku životnog isplatiti punu osiguranu svotu, ne umanjenu za dio korištenih olakšica.
    Auf... pa to je onda čisto pretakanje iz šupljeg u prazno (iz mog džepa)... :/

    Ja dam neku lovu osiguranju, dobijem tu lovu nazad od porezne, i onda mi osiguranje opet na kraju isplati osiguranu svotu umanjenu za taj iznos...???

    Jes ti sigurna u ovo da ako koristim premije životnog osiguranja kao poreznu olakšicu da onda po isteku osiguranja dobijem umanjeni iznos od osiguravajuće kuće? Kakve veze ima porezna olakšica sa ugovorenim iznosom po isteku osiguranja??? :?
    ovo i mene zanima

  22. #72
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj Moover prvotno napisa
    Citiraj MikiMama prvotno napisa
    ... a ne koristiti olakšicu na premije životnog (ili samo u manjem dijelu), jer će ti ovako na isteku životnog isplatiti punu osiguranu svotu, ne umanjenu za dio korištenih olakšica.
    Auf... pa to je onda čisto pretakanje iz šupljeg u prazno (iz mog džepa)... :/

    Ja dam neku lovu osiguranju, dobijem tu lovu nazad od porezne, i onda mi osiguranje opet na kraju isplati osiguranu svotu umanjenu za taj iznos...???

    Jes ti sigurna u ovo da ako koristim premije životnog osiguranja kao poreznu olakšicu da onda po isteku osiguranja dobijem umanjeni iznos od osiguravajuće kuće? Kakve veze ima porezna olakšica sa ugovorenim iznosom po isteku osiguranja??? :?
    ovo i mene zanima
    Da, možda ovo pomogne:

    http://www.osiguranje.savjetnik.com/...e_olaksice.htm

  23. #73
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Ah da, presliku. I tako svih idućih 30 ili koliko već godina. 8)
    jel ti sad pričaš o povratu poreza na dohodak ili u oslobođenju uplate poreza za kupnju prve nekretnine? :?

    Mislim, što sad vama znači termin "stambena olakšica"? :/

    Ako se i dalje priča o povratu poreza na dohodak, zar nije dovoljna potvrda banke o uplaćenim kamatama? Pa tko će idućih 30 godina prilagat kopiju kupoprodajnog ugovora? Uostalom, oni imaju već sve te papire, jer je bilo potrebno poreznoj prijaviti kupnju nekretnine... :?
    "stambena olakšica" je jedna od mogućnosti uvećanja osobnog odbitka. Više o tome možeš pročitati na linku koji sam stavila par postova više.

    A što se tiče dokumentacije i višegodišnjeg prilaganja jedne te iste preslike ugovora...da, istina je. Svake godine ponovo ista dokumentacija za istu olakšicu. :/

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Zar nisi mogla naći neku službeniju stranicu? Ovo sam mogao i ja napisat... :/

    Uglavnom ak je to istina - totalna debilana... baš smo banana država...

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Zar nisi mogla naći neku službeniju stranicu? Ovo sam mogao i ja napisat... :/

    Uglavnom ak je to istina - totalna debilana... baš smo banana država...
    Ovo se odnosilo na post od suzyem... nisam mislio da će mamma san uletit

  26. #76
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj marena prvotno napisa
    Treba li za stambenu olakšicu staviti u prilog originalni kupoprodajni ugovor?
    ne. preslika.

    više o tome na:

    http://ccenterclient.porezna-uprava.hr/
    gdje ćeš službenije od stranica ministarstva financija koji su ti tu gore u linku.

    Moover, prvo skoči pa reci hop.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    ajde, tješi me činjenica da je u nekim zemljama (azije i afrike) još i gore nego ovdje u hr... baš smo država u...
    _
    I I
    I I
    _I I_
    I II I
    -------


  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Moover, prvo skoči pa reci hop.
    moramo uskladit pisanje po temi...

  29. #79
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Pa gledaj, znači, ugovorena svota ti ostaje ista, umanjuje ti se jedino dobit- 15 %.

  30. #80
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Mogu se ubaciti sa dva pitanja?

    1.) moze li se u poreznu prijavu priloziti i uplate za medicinske troskove (tzv. participacija, one koje idu do 30 Kn mjesecno)?

    2.) mogu li se priloziti i racuni od ljekarni za kupnju lijekova koji ne idu na recept? Je li dovoljno priloziti racune, ili oni moraju glasiti na ime?
    Ako moraju glasiti na ime - sto onda, skupim sve od odredjene ljekarne, odem tamo i zamolim ih da mi za sve racune izdaju jedan kumulativni na moje ime?

    (Nemojte zamjeriti, ispunjavanje porezne prijave je totalno drukcije u Italiji i u HR, malo sam zbunjena ).

  31. #81
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Elly,
    1. - da
    2. - mogu samo receptni lijekovi, račun mora biti na ime.
    Ne znam kako je sa retrogradnim izdavanjem R1; možda ako ga (običan račun) imaju negdje u kompu ili na paragon blok da ispišu temeljem običnih računa :/
    Citiraj Moover prvotno napisa
    Uostalom, oni imaju već sve te papire, jer je bilo potrebno poreznoj prijaviti kupnju nekretnine... :?
    Moš mislit!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Moš mislit!
    Šta, misliš da oni to bacaju??? Ne bih rekao...

  33. #83
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Dalm@, hvala

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    47

    Početno Ponovo o povratu poreza

    Imam ja opet pitanje:
    Ja sam na porodiljnom od 5.mjeseca, i zanima me gdje da ja u poreznoj prijavi to navedem, na kojoj stranici, tako da mi se vrati dio poreza? Jel to tamo na 7. stranici gdje upisujem koeficijente? I koji koefijijenti se trebaju upisati?

  35. #85
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Re: Ponovo o povratu poreza

    Citiraj BlueSky prvotno napisa
    Imam ja opet pitanje:
    Ja sam na porodiljnom od 5.mjeseca, i zanima me gdje da ja u poreznoj prijavi to navedem, na kojoj stranici, tako da mi se vrati dio poreza? Jel to tamo na 7. stranici gdje upisujem koeficijente? I koji koefijijenti se trebaju upisati?
    nigdje ne navodiš.

    Tvoji koeficijenti su tvoji kroz cijelu godinu, radila / ne radila ili bila na bolovanju.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    47

    Početno

    Hvala ti draga mamma san!

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Evo jos jedno pitanje

    Vratila sam se na posao 3.1.08.
    Sad mi je kolegica rekla da mogu staviti Zaru zbog povećanja osnovice i to mi na kraju podize placu za nekih 180kn. Nije nikako bila prijavljena na muza. Icu je prijaviti na sebe pa pretpostavljam da tu ne mogu dobiti nikakav povrat poreza jer sam primala porodiljni.Mozda da je prijavi muz na sebe pa retroaktivno, pa onda opet na mene da bi bilo povecanje place vece. Procedura pa necu...
    E ok to... Isla bi prijaviti mater svoju jer ne radi pa bi je na sebe stavila. Da li mi je to ok sto se tice povrata poreza na kraju godina. Ili je bolje ne prijavljivati da ne bi usla u 2. razr. u kojem je osnovica na 25% pa bi mi otkinulo od bruta?

  38. #88
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Astralis, ti Zaru stavi na svoju poreznu karticu pa budeš imala veću neto-plaću, a TM nek iskoristi poreznu olakšicu za nju za PROŠLU godinu.

    Za mamu ti je čist OK prijaviti ju na sebe, odnosno iskoristiti poreznu olakšicu za nju kad prijavljuješ porez za cijelu godinu.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni ovaj kalkulator od Erste banke javlja grešku (tamo gdje bi trebao izračunati konačnu cifru za povrat) :?

  40. #90
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Nešto si fulala, odi ponovo.

  41. #91
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Meni ovaj kalkulator od Erste banke javlja grešku (tamo gdje bi trebao izračunati konačnu cifru za povrat) :?
    na tom obrascu cifre treba pisati sa zarezom, npr. 20,000 (ne 20.000)
    mislim da je u tome kvaka
    ako nije to, probaj ponovo skinuti formular...

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sad sam skinula obrazac od doma, i sve je ok. Na poslu mi je stalno javljao istu grešku.

  43. #93
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    ne znam jel netko postavio ovo pitanje ali zanima me da li u povrat poreza ide i plaćanje odvjetničkih usluga?

  44. #94
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj cisko-kid@net.hr prvotno napisa
    ne znam jel netko postavio ovo pitanje ali zanima me da li u povrat poreza ide i plaćanje odvjetničkih usluga?
    Ne.

  45. #95
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    hvala.

  46. #96
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Imam pitanjce. Radim na 2 radna mjesta. Na jednom sam prijavljena na 6 sati, a na drugom 2 sata . Znači sve zajedno 8 sat. Posebno mi se plaća obračunava, i jedni i drugi mi uredno sve plaćaju. Moj računovođa kaže da ću morati dodatno platiti porez, zato što radim na 2 mjesta. Što ja apsolutno ne mogu shvatiti zašto, jer kad se to dvoje zbroji ja radim puno radno vrijeme i nemam nikakav honorarac. :?

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Imam pitanjce. Radim na 2 radna mjesta. Na jednom sam prijavljena na 6 sati, a na drugom 2 sata . Znači sve zajedno 8 sat. Posebno mi se plaća obračunava, i jedni i drugi mi uredno sve plaćaju. Moj računovođa kaže da ću morati dodatno platiti porez, zato što radim na 2 mjesta. Što ja apsolutno ne mogu shvatiti zašto, jer kad se to dvoje zbroji ja radim puno radno vrijeme i nemam nikakav honorarac. :?
    možda ćeš morati platiti porez zato što su ti i jedan i drugi poslodavac u obračunu plaće koristili poreznu olakšicu koju imaš (nagađam). A ti imaš pravo samo na jednu mjesečno. Tipa, ako imaš samo sebe i npr. dijete, onda ti je to porezna olakšica u obračunu plaće, ali samo jednom mjesečno. U svim drugim isplatama ta se olakšica više ne može koristiti.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj matsa prvotno napisa
    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Imam pitanjce. Radim na 2 radna mjesta. Na jednom sam prijavljena na 6 sati, a na drugom 2 sata . Znači sve zajedno 8 sat. Posebno mi se plaća obračunava, i jedni i drugi mi uredno sve plaćaju. Moj računovođa kaže da ću morati dodatno platiti porez, zato što radim na 2 mjesta. Što ja apsolutno ne mogu shvatiti zašto, jer kad se to dvoje zbroji ja radim puno radno vrijeme i nemam nikakav honorarac. :?
    možda ćeš morati platiti porez zato što su ti i jedan i drugi poslodavac u obračunu plaće koristili poreznu olakšicu koju imaš (nagađam). A ti imaš pravo samo na jednu mjesečno. Tipa, ako imaš samo sebe i npr. dijete, onda ti je to porezna olakšica u obračunu plaće, ali samo jednom mjesečno. U svim drugim isplatama ta se olakšica više ne može koristiti.
    sori, nisam vidjela potpis

  49. #99
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Bebu nemam, a porezna olakšica mi je korištana samo na jednom radnom mjestu, tamo gdje imam više sati. :?
    A je li netko slao mailom poreznu karticu i kako?

  50. #100
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Moš mislit!
    Šta, misliš da oni to bacaju??? Ne bih rekao...
    ne bacaju, skupljaju ko hrčci, zato i imaju onolku zgradurinu, treba im za veliku arhivu

    oko toga sam se ja već x puta pokačila s referentima, jer ja uporno tu kopiju ne donosim, a oni ju uporno traže, i onda ja svake godine "ali imate original..." i tako. na kraju im dam kopiju, da ju mogu fino odložiti uz moj predmet.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •