Citiraj Tanja1809 prvotno napisa Vidi poruku
Drage cure, procitala sam sve vase postove pa evo da se i ja izjasnim Imam 21 godinu, nekoliko dana nakon sto sam se rodila mama je primjetila znakove kao sto su povecanje glave i oci su mi "bjezale", ako me razumijete. Utvrdjeno mi je da imam hidrocefalus, najvjerovatnije zbog neke bakterije jer je mama potpuno zdrava. Otisla sam na operaciju i ugradjena mi je cjevcica, nisam nikada imala problema s njom, redovito sam isla na kontrole i preglede. Prije 3 god. znaci kad sam napunila 18god. moj neurokirurg koji me je operirao jos kao bebu i vodio sve moje kontrole je rekao da bi izvadio cijeli taj sustav, znaci od cjevcice do stomaka jer je sve dobro proslo u pubertetu i mom razvitku i smatra da nema potrebe vise za njom. I tada sam i otisla na operaciju, ja se sad sasvim dobro osjecam, svake godine idem na kontrolu, nosim snimke mozga i nalaze od ocnoga ali hvala Bogu nema nikakvih posljedica. Evo ja se nadam da ce moja prica mozda nekom donijeti olaksanje ili cak mozda i biti od koristi Ako vas zanima nesto, pitajte slobodno.
pozz.imam ugradenu pumpicu vec 10g pa me zanima jer stvarno izvedivo da se pumpica izvadi iz mozga i trbusne supljine?jer moj doktor prije 8g mi je rekao da je rizicno vadit jer je pumpica zarasla u tkivu pa bi moglo doc do krvarenja ako se vadi pumpica.pa neznam kako ste vi uspijeli izvadit bez problema.ja bi volio vadit tu pumpicu pa me zanima koliki je rizik i dali je izvedivo i di ste to vadili u kojoj bolnici i kod kojeg doktora pa bi volio doc do tog neokirurga da se konzultiram snjim u vezi vadenje pumpice.bio bih zahvalan na odgovoru.lp