Citiraj klaudija prvotno napisa
molim sve roditelje koji imaju iskustva sa hidrocefalusom da se jave.
Imam dijete od 6.mj, sa 4. mj je ugrađena pumpica. sad me zanima koje posljedice mogu biti i razvoj djeteta sa hidrocefalusom..
Postovana,
javljam se iz Bosne i Hercegovine, imam djevojcicu koja ce slijedeci mjesec da napuni tri godine. Kada je imala 20 dana ugradili su joj pumpicu kao posljedicu hidrocefalusa ali mi nikada nisu dali objasnjenje kako je on nastao. Mogu da ti kazem da nikada nije imala epi napade, da je jako pametna, pocela je da prica sa 13 mjeseci, a prohodala je sa 15 mjeseci. Cak su mi i rekli da je nadprosjecno inteligentna, jer vec zna da preprica tri bajke, zna da broji, zna 5 slova da napise i jako ih dobro prepoznaje, zna razlikovati boje, slaze kockice od najmanje do najvece, po bojama i mnoge druge stvari. Imala je samo tu jednu operaciju i nadam se da ih vise nikada nece imati, svaku noc pije fenolbarbiton(ne znam kako se tacno pise) od 15 mg i ne znam do kada ce da pije. Voljela bih da se nikada nikome to vise ne desi, ali mnogo mi je lakse da podijelim sa drugim svoje iskustvo i da pomognem ako sam to u mogucnosti, neka se jave svi koji misle da im mogu dati bilo koji savjet u vezi ove bolesti odnosno iskustva kroz koje smo nas dvije prosle.
Hvala RODI sto postoji. CMOK