Ajde ja bar ne jedem mlječne proizvode jer su mi bljak, al bi mogla živjeti na špagetima (dakle rekoh da neću pričat o kilama alio ravi već može)
Ajde ja bar ne jedem mlječne proizvode jer su mi bljak, al bi mogla živjeti na špagetima (dakle rekoh da neću pričat o kilama alio ravi već može)
mene isto najviše košta moja ovisnost o pecivima, tjestetnini............ma tijestu općenito - svih vrsta, boja i oblika u enormnim količinama...........ništa mi nije draže od toga, a najviše širi.
sad sam tek počela zapravo jesti i druga jela (juhe, variva, voće, povrće) koja su mi prije bila onak na silu, a tijesto pokušavam izbjegavatikoliko mi god to teško padalo
Stijena-baš si me nasmijala![]()
![]()
I ja to sve obožavam,odnosno SVE obožavam jesti i fakat je grozno kad se mora paziti,....oda...i tog se sjećam!!![]()
Ali ne brini ti...bude ti to brzo otišlo sa dvoje djece![]()
MB-slike će biti....do Uskrsa![]()
Stijena prvotno napisa
meni je ovo boldano koma pročitati
nemojte sad na mene![]()
a moram i primjetiti da sam rekla da sam se opasno približila brojki od 60, ipak nemam još 60...![]()
definiraj brzo...traktorka prvotno napisa
s ivanom sam za 6 mjeseci bila ispod uobičajene predtrudničke kilaže
a sada sa dvoje sve deblja
kakav dan...
ivan ne prestaje kašljati, iz nosa mu teče, ali doslovce bistra vodica
lucija je od pola 8 do sada spavala dva puta po 10 min
s patrikom sam relativno brzo došla na početnu kilažu (koja isto baš nije bila zanemariva), ali od toga ni mrdac dalje. Da ne kažem da sam iz rodilišta došla samo s 4,5 kg manje nego kad sam išla rodit :shock:
To mi je uspjelo isključivo zbog toga što sam imala dosta vremena, pa sam doma u vrijeme njegovog prvog spavanja svaki dan vježbala yogu i pilates i to me preporodilo (psiho i fizički). Bez toga teško da bih preživjela sve napore kojima me tijekom prve godine učestalo izlagao![]()
Ali čim sam počela raditi i više nisam imala toliko vremena, sve je to palo u vodu............kako će biti ovaj put, ne znam. Još uvijek se nekako nadam da ću možda dobiti nešto manje kila, a i već me sad lagano lovi volja za fizičkom aktivnošću kojoj sam oduvijek bila sklona (ipak nisam neka lijenčina, išla sam 10ak godina na step i ine aerobice), ali mi s obzirom na gene i apetit to nikad nije bilo od neke prevelike pomoći![]()
Nikad nisam bila twigi ali pamtim i ja svojih 55 kila
(doduše onako u magli). Mislim da moram dotaknuti dno, da bih se odgurnula na površinu, jer dok su god te kile tu negdje, nikako se odlučit na neke rigoroznije mjere. Gladovanje mi nikad, pa ni sad, a vjerojatno ni ubuduće, nije bilo neka opcija. Sva sreća MM i ja nemamo baš nikakvih drugih poroka osim da smo oboje teški gurmani (samo što se to njemu baš i ne vidi
).
sorry, ja zaokružilayasmin prvotno napisa
jer meni i to zvuči ko SF
![]()
Stijena-fakat se na TM ništa ne vidi !
Ja otišla iz rodilišta sa 12 :shock: kila manje ,što fakat nije ni čudo kad sam se duplo udebljala![]()
Opet vi o kilama![]()
Ja se nisam nista posebno udebljala u trudnoci i prije dvije godine sam dosla
na kilazu koju sam imala zadnji put na pocetku srednje skole, ali u zadnja dva mjeseca sam dobila sest kila :shock:
Sad sam vec tri dana na dijeti i trenutno sam tak gladna , ne znam
kak budem izdrzala ovu dijetu, ali ovaj put moram i hocu![]()
osim škembetraktorka prvotno napisa
, pa i dijete je, bit će, na njega :/ .....
pa ti si gora od menemama27 prvotno napisa
, ja sam mislila da je to nemoguće
![]()
krajnje ti je vrijeme da prekineš tu dijetu i počneš normalno jesti!![]()
Cure, moram s vama podijeliti jednu za mene jako lijepu vijest![]()
Ne znam da li sam vam vec pricala , ali ja sam odlaskom u Njemacku
prekinula svoj studij i sad dok smo se vratili odlucila sam ga zavrsiti.
No, posto je to sad sve novo i dosla je bolonja bile su male sanse da mi odobre nastavak studija.
Ali, evo danas su me zvali i rekli da je zamolba pozitivno rijesena i da sam od ponedjeljka ponovo student :D :D
Bas sam jako sretna zbog tog i malo malo pa se rasplacem od srece![]()
eto ja sam mislila da samo mm nezna s djecom![]()
neznam jel problem u tome što neznaju ili nežele znati :/
njihova igra lijepo započne,onda uglavnom tata nezna spiku kak ja i Mateo znamo,onda se Mateo naljuti i zove mene na igru a tata se povlači do prvog ležaja![]()
kad samo več kod odnosa tata i sin moji se obavezno svaki dan počačkaju
to izgleda tak da Mateo skoči na njega iz čista mira ga udari,izgrebe ili najgore uštipne i to onak svom snagom-svaki put mu strogo kažem da to nije lijepo,da to boli ali na finjaka neželi pregovarati baš izaziva da ga tata dobro odrapi po guzici-onak prek pampersice :/ a ovome to ništa neznači
najgora kazna mu je da ga tata posjedne na jedno mjesto s kojeg nesmije mrdnuti a najrađe bi meni otrčao :/ tad se umiri
ova faza nam traje već mjesecima..ukratko neznam zašto je tako izražena ta agresivnost
MAMA27 jako lijepa vijest,čestitam![]()
~~~~~~~~~~~za sve bubance
ja ne bih rekla da MM ne zna s patrikom - igraju se oni i skrivača (tko se nije skrio magarac je bio - onda patrik ponavlja samo: magarac je bio, magarac je bio - onda kad ga pitam tko je magarac, onda kaže: onaj ko se sakrio) i svega i svačega, ali taman kad to postane djetetu najzanimljivije, njemu se više ne da i ode on, a dijete ostane :shock: ......treba malo živčeke u torbicu, dati si vremena (jer uvijek je sve važnije od djeteta
) i kod nas je to zapravo najveći problem...........
mamaa kaj nam studiraš?
znaš koliko se moj zna igrati s Mateom,punih 5 minuta na dan
sve ostalo ako je, je divljanje
uopče nije zainteresiran,jasno mi je da puno radi da treba odmora ali i djete uz mamu treba i tatu ak smo več family
nabavili samo vodene boje i naveliko crta-mulja po papirima baš mu je gušt
mm ima isto konjske živce (samo za dijete)
znaju se igrati i konstruktivno ali najviše đipaju
i vodi ga svugdje sa sobom, pogotovo od kada je lu sa nama
kak ga je odveo i na kavu sa frendovima![]()
ivanova najnovija provala
"vidi mama, mav" (fura mrava u ručici
"nemoj tako, zgnječit ćeš ga"
pušta ga na parket, mrav odlazi na tepih
"vidi mama neće...." (neće nazad na parket)
"nemoj ga dirati, ubit ćeš ga"
za par minuta
"vidi mama, gotov je, više ne radi, moramo ga napuniti..."
nisam vam prepričala dogodovštine sa predstave avijonko se ženi, ivan samo što nije skočio na pozornicu i s njima glumio, sve je ponavljao i to krivo i to dok je bila tišina, plesao, lupao rukicama i bio predobar, zadnjih 5 min je malo skakutao po dječjim foteljama ali u biti super je prošlo
a kad opet bude avijonko ne propuštam, još uvijek pjevuši refren, ali umjesto "da se ženil bode" on pjeva "ja sam žedan vode"
istočnjače ( a i druge), mogli biste nam se pridružiti sljedeći petak
![]()
jeli to lutkarska predstava?
Ivan je strašan![]()
mislim da bi se moj trgno kad bi imali drugo![]()
nije, običnaNINA80 prvotno napisa
meni se čini da su mu te još i zanimljivije od lutkarskih...
Visoka uciteljska skolaModesty Blaze prvotno napisa
![]()
KRISTIJAN SRETAN ROĐENDAN!!! s malim zakašnjenjem!
Evo nas, vrnuli se iz zg. Jelena je OK, dok Petrini nalazi baš i nisu obećavajući. Za par dana će biti UK gotova.
Noćna pelena pod obavezno.
A kile bolje da ne spominjem.
do skora, odoh kupati zločestu Jelenu!
![]()
Čestitam draga,naravno da si sretnamama27 prvotno napisa
![]()
Budi samo uporna i neodustaj!!
Yas-i Roko voli više obične predstave sa glumcima nego lutkarske! Ustvari sam primjetila da više voli nešto iz stvarnog života,a ne recimo letećeg medvjedića...
Roko je izjavio : "Ja sam siroče"!! -da se zabrinem![]()
![]()
Jeluška-žao mi je za nalaze ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da bude bolje!
Pelena-fakat ne znam,ali s kim god od roditelja pričam,svi se čude kako Roko još ima noćnu pelenu :/ pa sad ne kužim jer moje dijete malo kasni ili se ljudi prave pametni![]()
Ono,koliko pohvatam ovdje,veći je broj djece koja imaju pelenu po noći nego koja nemaju...mi smo lijeni,priznajem...i komotni . Lakše je staviti pelenu nego ga dizati noću....
MB-u kakvom si ti štrajku ovaj tjedan bila??![]()
![]()
traktorka prvotno napisa
![]()
![]()
od kuda on izvlači te riječi
jel on voli puno sa vama razgovarati?
moj ivan ne, on je u svom filmu i kratko je zainteresiran za razgovor...
više za igru i to opet samostalnu
npr.pokušavam ga naučiti dane u tjednu, počeli smo sa subotom i nedjeljom kad ne ide u vrtić
i čim sam u objašnjavanju spomenula vrtić on skrenuo temu na događaje iz vrtića, ali u jednoj rečenici npr "Luka je vikao prestani" i to je to...pokušaj propao
:?
jeluška to za petru je vezano za ad ili?
moja luce ima oko vrata i na potezu brada-uši
nije to jako, ali se crveni i pomalo ljušti
dr theiss balzam od noćurka pomaže, smiruje ali ne prolazi
tvojim ljepoticama
Od kud izvlači riječi?...nisam sigurna...ali recimo za ovaj primjer znam jer smo gledali skupa crtić o djedu mrazu i djeci bez roditelja,pa sam mu objašnjavala što to znači i da nemaju sva djeca roditelje...yasmin prvotno napisa
On užasno puno priča,gotovo stalno,i to mi zna bit full naporno za mozak ..
Evo...sad sjedi u kutiji za igračke i "kupa" se sa plišancima a svaki njegov pokret je popraćen komentarom...SVAKI!
Ja volim brbljati,ali ovo je fakat too much :/
Rijetko se zaigra a da ne komentira...ne znam što bi to trebalo biti da šuti duže od minutu,eventualno kad gleda crtić koji je full napet!
Jedino što ne volim je tipka ignore jer ga moje pitanje recimo uopće ne zanima![]()
Upravo sam ga izmjerila-106 cm :shock: :shock:
Xtraktorka prvotno napisa
od riječi do riječi
samo kod Kale nema šanse da šuti ni kad je crtić ili ponavlja ili ima milion pitanja, na koja ja naravno moram odgovoriti.
-neznam- kod nje ne pali, samo mi još naglasi :"ali reci mi"
a nedaj Bože da zazvoni mob i da ja nisam ublizini, a njoj pri ruci pol sata sugovorniku negine. uopće joj nije bitno dal pozna ili ne, a često puta zna i nazvati pa kad stigne račun ja :shock:
jutros imamo problemček. Kali curi uho, ali sve smeđe ko čokolada. zvala sam pedijatra reko je da je to najvjerovatnije smola, ali ako želim da odem dežurnom pa da pregleda. sad sam malo tražila po forumu pa si nešto mislim dal bi ona burna noć mogla biti povezano s uhom, ako je onda je to upala. MM i mama mi vele da sumljaju da je upala. a ja na sto muka, otkad je Kiar imao upalu stalno im uši pregledavam, a štapića više ni nemamo u kući.
:shock: :shock: :shock:traktorka prvotno napisa
pa s čim ti njega hraniš???![]()
![]()
![]()
sad će nam pak MB past u depru![]()
mama27![]()
![]()
Jeluška žao mi je za Petrine nalaze![]()
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da krene na bolje!
Roko![]()
![]()
zakon si!!!!
haribose klonirala
![]()
![]()
![]()
ovako i ivan isto identičnotraktorka prvotno napisa
Hello!
Evo i mene,ovu sedmicu sam radila na terenu i krepana sam![]()
Ajna je dobro i upravo sam ju vagala i mjerila(MB ne vadim ti mast)
101cm i 17 kg![]()
Trak bojim se da cemo vas stici![]()
Bravo za susret tebe i Haribo
I Kikicu sretan ti rodjkas sa malim zakasnjenjem![]()
za Kalu...mi imamo jos uvijek i bocicu i nocnu pelenu...vecina njenih vrsnjaka oko nas nema,ali se tjesim sa kolegicom njen sin malo stariji od Ajne ima i dnevnu
~~~~~~~~~~~~~ za bubance i nalaze![]()
svima
Aaaaaa Bobčice...baš mi te drago čuti![]()
Fakat ti je Ajna velika curabome nas opasno stižete
![]()
Kakav je ovo danas štrajk?![]()
Mial-kako Kala?
Yas-jeste bolje?
Paulita-ništa kavica ujutro,ha?
Mom laprdalu je trebalo da zaspe preko sat vremenaizludili i mm i ja...toliko o samo našem vremenu...sad sam već zrela za krevet (ali solo
)
Užaaasno nam fale one naše off subote kad je Roko bio kod sveki.Ponekad mi se čini da više nikada neće moći biti kod nje i onda se zbediram do kraja....
Puse svima,malima i velikima![]()
Helou,
Petrini loši nalazi su vezani uz refluks!Večeras smo ju stavili spavati i sve je danas bilo ok. I sad cijelo vrijeme plače, ne može se smiriti. Dudu gora gore lijevo na dvicu. Jadnica ima samo jedan zub, a sad imam osjećaj da ide i dole jednica i gore jedinice i lijeva dvica. Guza joj je sva crvena i ništa joj ne pomaže. Poludit ću!
![]()
Jelenu sam mjerila i prijavljujem 98cm. i 26 broj cipele. e da, ženska sama rola po ulici :shock: :shock: kako vaši stoje po pitanju toga? Jelena je inače jako spretna. Definitivno nije na smotanu mamu.
Ovdje ja vodim u kilama. Moje nisu za javnost, ali stvarno ih ima ne puno, nego previše!!!![]()
:shock: ona rola :shock: ...pa moj trapavko jedva da normalno hodaJeluška prvotno napisa
![]()
Roko je sve osim spretnog djeteta....![]()
![]()
Mislim da je na tatu dok je bio mali![]()
Ja sam kraljica spretnosti 8)
Žao mi je zbog Petrice
Mial-jel ti samo čitaš ili što?![]()
![]()
ono jutros iscurilo i osušilo se i poslje više ništa. nije se žalila na bol, temperatura je ujutro bila 37,3, a poslje više ništa. nismo nikud išli odgovorili me MM i mama. vidjet ću kako će biti sutra, al u pon svakako ću ju voditi kod pedijatra.traktorka prvotno napisa
sinoć sam išla po mamu na posao i Kala ostala od nje spavati, dođem danas ona me otjera, dođem večeras ona plače, pitam ju:" šta je bilo Kala? zašto plačeš?"
K: "ja nebi išla doma spavati, spavam s bakom"
i tako moje veliko djete i večeras kod bake.
Bobčice![]()
večeras bili u CC1 i u Batti kupila Kali kožne tenkice ( rozo-bijele ) za 159,00, a gužva koda se poklanja.
cijeli dan se spremala u šetnju a klinci se redaju sa spavanjem prvo Kiar, pa Kala, pa opet Kiar i šetnja na kraju u 6 popodne - za lakše spavanje.
svima
dok ja napišemdrušto se razbježalo
![]()
Jeluška uh baš grozno za nalaze, baš mi je žao. frendica mi sa svojom curkom prolazila kroz sve to vezano uz refluks, al se maličkoj povuklo negdje oko 2 rođendana.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da se i Petrici čim prije povuće i nestane![]()
trak, Leda uopće nema neki ustaljeni ritam, pisala sam već. Tako da se već par dana budi malo kasnije. Onda ja jurim ujutro usisavat dnevni radi Lovrine vježbalice, pa kad ona ode doručkak i malo po malo dođe mi podne.
jeluška, nadam se da će se refluks smiriti i da će zubići brzo izaći van.
mial, Lovri je pred malo izlazila smola iz ušiju, a samo jedno je bilo lagano crveno. Tako da možda Kali nije ništa, ali svejedno odi da joj dr pregleda.
Evo Paulita danas sam si i ja dala oduška i spavala do 9 :D
Mial-neka je ona dobro i opet zavidim na baki...šmrc!
Prijavljujem prvu kavu ove godine na suncu :D i terasi !!
Roko je bio super,valjda zato što je napokon na otvorenom. Sjedio je skoro sat vremena na stolici,jeo,igrao se s prijateljicom a mi smo u miru popili kavicu! Napokon sunce
Paulita-daj vrati datume rođenja djece,pliz!
Od kad sam zaboravila otvoriti topic za Kikija,imam traume da ću opet![]()
http://public.fotki.com/lucy07/braco.../p2240006.html
ovako se uspavljuju djeca
maloprije ih uslikah
ivan još premotava mimija i pesija (medo i pas)![]()
sad vidjeh pitanje
bolje smo...osim mm-a
njega pere alergija
ivan je kašljao jedna dan
dobio rinolan i prestao...dakle..alergija
luce iskašljava
i nakon dva mjeseca spavanja na trbuhu ja je večeras spustim u kimbu na trbuh i ona hop...prebaci se na leđa i tako sama zaspi nakon 5 min:?
dopunila sam albumić sa još par slikica
Yas, to mi skroz poznata scena!![]()
![]()
Petri su konačno prošle fleke oko usta. :D Nadam se da se opet neće pojaviti. Jadnica, em ju to živcira još i Jelena dođe pa malo svojim prstićem kopka po toj crvenoj, suhoj koži!![]()
Mial, jel Kala bolje?![]()
Kod nas će za Uskrs biti ludnica. Dolazi sestra iz zg s svojim klincima, dolaze Švicarci, njih 6, + na 6 = 16!!! To će biti blago rečeno kaos!Samo da bude lijepo vrijeme i da možemo van na ulicu. Baš se radujem! :D :D :D
![]()
Bokić!
Kala večeras dobila temperaturu 37,8 pa do 38, herpes na usnici i krmeljave oke i to nakon popodnevnog spavanja koje je trajalo 3 sata :shock: :shock: :shock: .
sutra ujutro idemo kod pedijatra i sad sam koma što sam se dala nagovoriti da neide k dežurnom.
jede normalno, pije normalno, aktivna je nenormalno- al to je kod nje normalno
![]()
ostala je i večeras kod bake, neda se damica kući.
danas smo Kiar i ja skoro cijeli dan vani, samo laufamo, malo kod bake da vidimo seku, malo van, malo doma
tata nas uopće nije doživljavaojer je izjavljivao ljubav svom kompu :/ , pa smo mu vratili istom mjerom
Jeluška :shock: auuuuuuu koliko gostiju, sretno![]()
YasLU!!! počelo je počelo
![]()
![]()
za alergiju
a mislim da je i moja alergija krenula i bojim se da će biti grdo ove godine. koža na rukama već se počela sušiti i izgledaju ko ofurena kokoš, oči peku, lice svrbi, kišem, nos curi, navečer zaštopan i odna promuknem, još samo fali otežano disanje i to je to![]()
, a bojim se da mi dr niš neće moći dati zbog dojenje :?
Mial-ma ja kontam da nije ništa Kali,već samo viroza,a ovo je moralo negdje izbiti ~~~~~~~~~~~~ da brzo prođe!
Jele-popravljaš se,pohvalno![]()
Fakat ludnica od gostiju,ali meni je to super.....(ako su svi normalni).....mi smo ljetos imali sigurno 20-tak gostiju ( rodbina mm iz USA i Australije) i bilo je predobro i presmiješno. Svi galame (bosanci
) ali takva druženja se pamte !!
MIAL-a sad mi molim te lijepo reci što radiš budna u 2 ujutro? Svaka čast , ti si najbolja![]()
Yas-na što ti je mm alergičan? Mene full strah za Roka i alergije s obzirom da mm ima one kromanjonske promjene lica i tijela....zaista ne bi htjela da to Roko nasljedi
Mama27-gdje ste,šta ima?
**mial** prvotno napisa
![]()
![]()
i ja sam noćas više bila budna nego spavala
nisam mogla zaspati valjda do pola 2, a klinci oboje na nogama od 6 ??
mm otišao na posao...dan će mi biti dugačak
lucija pomalo hropće, ali kad se iskašlje onda je ok, valjda treba sad očistiti pluća od onih silnih šmrklji koji su se tjedan dana spuštali iz nosa
lupkam je po prsima...to je fakat super, vidjela kako rade kad sma bila u dnevnoj bolnici
mm je alergičan na ambroziju i trave ali one još ne cvjetaju, alergičan je valjda i na ono što sada cvjeta...ne znma točno o čemu se radi treba provjeriti na peludnom kalendaru
meni se čini da ako roko do sada nije pokazao sklonost alergijama da onda možda neće biti sklon
ivan je definitivno sklon, jučer se malo poigrao sa prabakinim psom i došao doma sav flekav :/
e da...mm alergičar na pelud a radi preko puta maksimirske šume :/
ovo mi je poznato, moj šogor je bosanac (i još k tome harmonikaš) a oni stanuju u kući pored nastraktorka prvotno napisa
kod njih je uvijek bučno a rodbine koliko hoćeš, ima valjda 30-40 samo bratića i sestrični
non stop neka fešta, il se netko ženi ili rodi ili ima pričest
yasmin prvotno napisa
Ne znam...mm je tu svoju prestrašnu alergiju dobio u pubertetu...tako što niste vidjeli :/
A ovo što pišeš za Ivana je baš grozno....ali vjerojatnost je da će mu ipak imunitet s godinama jačati. Ja još nisam primjetila nešto kod Roka što bi me zabrinulo....ustvari,neki dan smo kupili jagode,one plastične,preogromne i pojeo je 2-3 a sljedeći dan su mu obrazi bili onako neprirodno rumeni pa kontam da je od svega toga umjetnog,jer inače nije alergičan na domaće jagode!
Yas-i ja kasno legla,a rano ustala.Istina ,nitko mi nije kriv,osim mog mozgakoji vrti 101 film pa ne mogu spavati
![]()
Mama27-jel seka rodila??
Ja jučer pričala sa svojom sekom i definitivno dolaze krajem 6. mjeseca :D :D
Ne moram ni reći da sam presretna i da jedva čekam. Od kad su tamo (8 godina) bili su samo 2 puta-na našem vjenčanju i prije 2 ljeta i toliko mi nedostaje da sam luuuda...ona mi je sve i strašno nam je što je tako daleko...ali tko zna jednog dana!![]()
Da ne zaboravim-svi imate pozdrave od Haribo![]()
MB-kakve su bile palačinke jučer? I ja ću ih znati dobro praviti kad narastem!!