Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Propolis kao lijek za infekcije sinusa i grla

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Propolis kao lijek za infekcije sinusa i grla

    Zanima me tko od vas lijeci infekcije sinusa i grla s propolisom i na koji nacin.

    Ja sam dosta skoro poceo s time, preporuceno mi je 2-3 puta dnevno po 8 kapi u malo vode, i djelovalo je.
    (upotrebljavamo bezalkoholnu otopinu, api baby, ne znam jel se razlikuje doziranje za onu klasicnu "alkoholnu" varijantu ili ne)

  2. #2
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Ja propolis koristim za "ubijanje" afti. Jes da pece ko sam vrag ali za dan-dva vise ih nema. (To se narocito odnosi na usnu supljinu).

  3. #3
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Mi koristimo

    ESI - propolsal rino spray - za nos

    ESI - propolgola spray - za grlo

    Ovaj za nos malcice postane ljut s vremenom, no taj onda inhaliramo ak bas mislim da stvarno treba.

    Ovaj gola sprej, e to bi si lima spricao po cijele dane On sadm kad mu je teze gutnuti ili kad ga krene peci grlo, odma uzima i sprica.

    Super su oba spreja, i svi ih doma koristimo

  4. #4
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj sasana prvotno napisa
    Ja propolis koristim za "ubijanje" afti. Jes da pece ko sam vrag ali za dan-dva vise ih nema. (To se narocito odnosi na usnu supljinu).
    Koliko cesto ih mazes propolisom?
    Ja cca 2 puta dnevno ... kad ih ne "tretiram" propolisom traju cca 5-7 dana,a kad ih "propoliziram" tad opet 5-7 dana. :?
    Jel ja to prerijetko mazem ili ...?
    (obicno namocim stapic za usi sa 3-4 kapi propolisa pa namazem aftu ... i da, pece k'o vrag :shock: )

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    MM koristi za bol grla Apipro propolis sprej za grlo - štrca 3-4x dnevno i kune se da mu to najbolje pomaže.

  6. #6
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    MM koristi za bol grla Apipro propolis sprej za grlo - štrca 3-4x dnevno i kune se da mu to najbolje pomaže.
    Nama to stvarno nevidjeno pomaze. No za razliku od ovih drugih propolisa, Gola sprej je finog okusa - onak ko menta i slatkasno. Da moram spricati ovaj obicni propolis

  7. #7
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ajd mi pliz reci kakav je taj spray za nos jel se to koristi kad je nos zacepljen ili kako? i kako ga inhalirate, tj koji omjer fizioloske i toga?

  8. #8
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Taj sprej ti je fizioloska s propolisom. I mozes kad je zacepljen, a i kad slutis da se nesto "kuha" u nosu.

    A sto se inhaliranja tice, ja pojma nemam jel to uopce dobro i preporucljivo raditi :/ No nama je pomoglo par puta kad je zatrebalo.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    14

    Početno

    Ne znam za inhaliranje, tu bolje pomažu malo jača eterična ulja poput eukaliptusa. Ja sam koristila propolis u pubertetu za isušivanje prištića i za mazanje ranica.

  10. #10
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj sasana prvotno napisa
    Ja propolis koristim za "ubijanje" afti. Jes da pece ko sam vrag ali za dan-dva vise ih nema. (To se narocito odnosi na usnu supljinu).
    Koliko cesto ih mazes propolisom?
    Ja cca 2 puta dnevno ... kad ih ne "tretiram" propolisom traju cca 5-7 dana,a kad ih "propoliziram" tad opet 5-7 dana. :?
    Jel ja to prerijetko mazem ili ...?
    (obicno namocim stapic za usi sa 3-4 kapi propolisa pa namazem aftu ... i da, pece k'o vrag :shock: )

    Kad god osjetim da me jako boli, barem 3-4 puta dnevno

  11. #11
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Ja koristim Propol gola sprey za grlo i Propol rino sprey za nos. Pomaže! Doduše, za moj ukus je malo preslatkast.
    Moja seka koristi Propoli , ne zanam tko je proizvođač osim da je talijanski, i meni osobno je super (malo jači okus po menti).
    Inače, sprej za grlo pomaže i za saniranje raznih upalnih procesa u ustima (pokupila nekakvu bakteriju kod stomatologa i smrdio mi dah netom nakon pranja zubi ); da nije bilo spreja.....

  12. #12
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    meni se cini nekako prejako da mu stavim pa makar i kap etericnog u tih jadnih 7 ml fizioloske nekako mi djeluje zestoko :/ a ovo sa propolisom koji je vec i sam pomijesan sa fizioloskom, nekako taman

  13. #13
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja ga pijem cistog jer je tako najdjelotvorniji - i samo onaj otopljen u alkoholu bez dodataka ima pravu funkciju, sve ove izmisljotine razne su previse razblazene - kupite pravi propolis od medara, a ne iz apoteke

    on se eventualno moze nakapat na kocku secera i to je to

    pece, ali zato sto ubija sve bakterije i stvara film za zastitu, ako ne pece znaci da ni ne djeluje

    i da, 15 min nakon uzimanja propolisa (mazanja usne supljine ili pijenja) nemojte nista jesti niti piti inace skidate taj zastitni film koji on napravi

    moze se koristiti i za dezinfekciju rana npr. - meni su cijelo djetinjstvo kad god bi opala i raskrvarila kozu namazali s propolisom i zacjeljivalo je uvijek super

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    82

    Početno

    meni je propolis nezamjenjiv zadnjih godinu dana
    prije toga imala sam nekakav streptokok u grlu koji nije otišao ni sa dvije ture antibiotika (klavocin i sumamed). bilo bi malo bolje 10-ak dana, i onda opet grebanje u grlu i sve po starom.
    sa propolisom u spreju sam to riješila brzinski, i sad ga uvijek imam pri ruci. čim osjetim da me grlo počinje "gnajviti" ili da me lovi prehlada, propolis pomogne.
    već sam se i navikla na "fuj okus", sad mi je skroz normalan...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Meni je pomoglo u upali grla ( a razaralo me). Pokazalo se super jer nista drugo nisam morala popiti.

  16. #16
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Joj ja u nedostatku rino spreya od ESI-ja kupila neki drugi sprej za nos od propolisa. Ajmeeeeeeeeee....... svaki put kad si to strcnem u nos pomislim da cu instant umrijeti koliko pece i koliko je ljuto. Imam pripreme prije strcanja u nos ko da cu otrcati s jednog kraja zagreba na drugi ... brrrrrrr

  17. #17
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Koristimo ESI sprej za nos i Specchiasol sprej za grlo (tog vole jer ima okus po jagodi, jednom smo kupili od ESI-ja s okusom mente, tad su mi protestirali). Po mom osobnom uvjerenju, uz operaciju mandula, to je ono šro nas je već više od godinu i pol sačuvalo od antibiotika, a primjenjivali smo te sprejeve čim bi počeli šmrcati.
    Na žalost, maloj mi je nedavno dijagnosticiran atopijski dermatitis (dosad smo bili uvjerenja da se radi o kontaktnoj alergiji jer se pojavljivalo na rukama i u puno blažem obliku nego sad) i prestali smo ga koristiti iz straha da se možda radi i o alergiji na propolis. Ove je godine zakačila gripu, i ja stvarno vjerujem da je to radi toga što joj nismo aplicirali propolis (sin, kojemu jesmo, nije dobio gripu).

  18. #18
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Koji je najdjelotvorniji način uzimanja propolisa?
    Osim na šećeru i u malo vode...
    Meni je, što se okusa tiče, ok ga uzeti samog, samo ne znam da li smijem sami propolis nakapati u grlo.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    ja ga uzimam u kašičici sa malo soka
    na šećeru ili medu mi je fuj bljak

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zna li netko koji je postotak propolisa u ESI-evi proizvodima?

  21. #21
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je najdjelotvorniji način uzimanja propolisa?
    Osim na šećeru i u malo vode...
    Meni je, što se okusa tiče, ok ga uzeti samog, samo ne znam da li smijem sami propolis nakapati u grlo.
    U spreju?
    Ja ga tako koristim.
    Pošpricam po zubnom mesu i u grlo koliko dosegnem i čini mi se ok.

  22. #22
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    I ja ga špricam, meni je doslovno čudotvoran lijek. Spasio me već puno puta od velikih problema.

  23. #23
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Koji koristite?

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,582

    Početno

    ja stavljam direkt u usta

  25. #25
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Koji koristite?
    nabavljam direktno od proizvođača, ali ima ih i po biljnim ljekarnama, ne znam točno ime nažalost...

  26. #26
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I ja imam taj od mog pcelara, dakle, ako ga pretocim u bocicu sa spricom, to će funkcionarati?

  27. #27
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,364

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    I ja imam taj od mog pcelara, dakle, ako ga pretocim u bocicu sa spricom, to će funkcionarati?
    Nego šta. Ja imam isto domaći čisti, kupim u ljekarnoj bočicu sa sprejem i štrcam.... Nemoj samo da ti dolazi u dodir sa metalom...

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,652

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je najdjelotvorniji način uzimanja propolisa?
    Osim na šećeru i u malo vode...
    Meni je, što se okusa tiče, ok ga uzeti samog, samo ne znam da li smijem sami propolis nakapati u grlo.
    Mojca,

    Meni je najbolji sprej od propolisa za grlo s onim nastavkom i kad tako pošpricaš ide direktno na to mjesto u grlu koje te peče. Meni od spreja prođe grlo u roku 24h. Inače uvijek imam doma propolis u raznoraznim oblicima.
    Također koristim za afte, isto brzo prođu.
    Sa sinusima nemam problema, al ima muž tad se inhalira s eukaliptusovim uljem.

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,652

    Početno

    sad vidim da si već dobila odgovore.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •