Stranica 11 od 28 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1355

Tema: akcijske prijevare velikih centara....

  1. #501
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    U Konzuma prosle godine: K-Plus papirnati rucnici su bili 4,5kn za pak od 2 role. Ista marka, isti rucnici, pak od 4 se prodavalo za 11 kn!!! Gdje je tu logika???? Trebalo bi biti 9kn ili manje!

    Poslala sam im mail putem njihove web stranice i rekla da ih moze sram biti.... nakon par dana me zvala zena koja radi u njihove sjediste i rekla mi samo da je to 'njihova politika', ali da ce ona ipak 'prosljediti dalje' informaciju sto sam im dala... a ja si mislim u sebi (a i naj kraj sam i njoj rekla) - vasa je politika prevariti ljude? bezobrazno... par mjeseca nakon toga su ipak spustili cijenu da bude ispod 9kn

  2. #502
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    U prospektu od Emezzete stoji da imaju 30% popusta na Lego. Konkretno Lego raketa sad s popustom kosta 229 kuna a gdje god sam gledala u svakom ducanu to je regularna cijena. Jedino ako kod njih inace ne kosta 300...

  3. #503
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    U prospektu od Emezzete stoji da imaju 30% popusta na Lego. Konkretno Lego raketa sad s popustom kosta 229 kuna a gdje god sam gledala u svakom ducanu to je regularna cijena. Jedino ako kod njih inace ne kosta 300...
    Pogledaj na internet katalogu, tamo piše da se postojeće cijene umanjuju za 30%.
    ovdje: http://www.emmezeta.hr/igracke/lego-...e=3&order_by=3

  4. #504
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledaj na internet katalogu, tamo piše da se postojeće cijene umanjuju za 30%.
    ovdje: http://www.emmezeta.hr/igracke/lego-...e=3&order_by=3


    Hvala ti!

  5. #505

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Jednom kupovinom u Mercatoru( bila je vrijednost iznad 400,00 kn,ne znam jel to bio kriterij) dobim uz raču papirić o 40 % popusta na odabrane proizvode nekih marki, između ostalih Hot Wheels, a kad tamo popust vrijedi za dva mala seta autića a piste naravno nisu na tom popustu. Zašto me to zapravo ne čudi ?

  6. #506
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    Jednom kupovinom u Mercatoru( bila je vrijednost iznad 400,00 kn,ne znam jel to bio kriterij) dobim uz raču papirić o 40 % popusta na odabrane proizvode nekih marki, između ostalih Hot Wheels, a kad tamo popust vrijedi za dva mala seta autića a piste naravno nisu na tom popustu. Zašto me to zapravo ne čudi ?
    Vrijedi i za onaj veliki kamion za 7 autića. Sa popustom te dođe oko 169 kuna.

  7. #507

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Naljutili su me u Lesnini. Imaju izloženu kutnu garnituru za dnevni boravak i na njoj cijena npr. 4.000,00 kn. Kutna garnitura je na razvlačenje, ima sanduk za posteljinu i nekakav naslon za glavu- stojim pred njom i gledam je takvu kakva je. Čitam cijenu- 4.000,00 kn. Ok. Pozovem prodavačicu i kažem da bi kupila tu istu garnituru. Ona me pita- da li sa sandukom, na razvlačenje tralalala. Rekoh da, takva kakva je tu izložena. Lijepo dobijem odgovor- da, ali onda nije ta cijena. Nego kolika, pitam? Kada kaže ona meni 7.000,00 kn, jer se posebno naplačuju dodaci (to razvlačenje itd.) Ostala sam u čudu. Pa hoću garnituru kakvu vidim i po cijeni koja na njoj piše. Ali, ne. Politika je drugačija.
    Bilo bi mi jasno da je bila izložena garnitura bez tih tzv. dodataka i na njoj cijena 4.000,00 pa ako hoću dodatke da ih moram nadoplatiti, a ovako, ili sam bedasta ili ne razumijem.
    Uglavnom, razočarana sam.
    Petljaju i varaju na sve moguće strane.
    Lovaju u mutnom, pa ako prođe- prođe.
    I odavno govorim da ovdje neću kupovati ništa osim mlijeka kod poznanice na selu, opet se naveslam na tanak led. Grrrrrrrr.

  8. #508

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Naljutili su me u Lesnini. Imaju izloženu kutnu garnituru za dnevni boravak i na njoj cijena npr. 4.000,00 kn. Kutna garnitura je na razvlačenje, ima sanduk za posteljinu i nekakav naslon za glavu- stojim pred njom i gledam je takvu kakva je. Čitam cijenu- 4.000,00 kn. Ok. Pozovem prodavačicu i kažem da bi kupila tu istu garnituru. Ona me pita- da li sa sandukom, na razvlačenje tralalala. Rekoh da, takva kakva je tu izložena. Lijepo dobijem odgovor- da, ali onda nije ta cijena. Nego kolika, pitam? Kada kaže ona meni 7.000,00 kn, jer se posebno naplačuju dodaci (to razvlačenje itd.) Ostala sam u čudu. Pa hoću garnituru kakvu vidim i po cijeni koja na njoj piše. Ali, ne. Politika je drugačija.
    Bilo bi mi jasno da je bila izložena garnitura bez tih tzv. dodataka i na njoj cijena 4.000,00 pa ako hoću dodatke da ih moram nadoplatiti, a ovako, ili sam bedasta ili ne razumijem.
    Uglavnom, razočarana sam.
    Petljaju i varaju na sve moguće strane.
    Lovaju u mutnom, pa ako prođe- prođe.
    I odavno govorim da ovdje neću kupovati ništa osim mlijeka kod poznanice na selu, opet se naveslam na tanak led. Grrrrrrrr.
    znači još uvijek to rade
    identičan slučaj, predivna garnitura, ogromna, cca 4.500,00 kuna
    sretni mi, veseli, ALI
    garnitura je mala ako se makne tabure koji je ogroman i izgleda kao sastavni dio garniture, uopće se ne kuži da je poseban, a on sam košta 2.000,00
    ha, ha
    i šta su s tim postigli - pa nije nitko blesav da neće pitati ni skužiti na kraju da im fali skoro pola garniture

  9. #509
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Danas Stiefelkoing u CC1, kolegica i ja kupile čizme drugoj kolegici i prije plaćanja pitam dal vraćaju novac u slučaju da ne budu dobre i veli prodavačica da ne, nego da se može zamijeniti za drugu veličinu ili nešto iz dućana i doplatiti razlika u cijeni, ali da novac ne vraćaju. Velim ja, kao kolegici, ma nije istina, po zakonu su dužni vratiti novac, piše ti na stranici društva Potrošać, ak dođe do toga, neće bit problema.
    I donesemo čizme, kolegici ne odgovaraju (bile zadnje od tog modela, na akciji od 50%, zato smo joj i uzele), vratili se u dučan, tražili povrat novca i dobili. Plačeno je Maestro karticom, a vratili gotovinu.
    Bez da su rekli "A"...
    Muljaju, samo da lova ostane u dučanu, pa ak ne paše da se još doplati i više im se ostavi, a ljudi baš i ne znaju svoja prava...fujtać!!!

  10. #510
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja sam pokusala dobiti natrag novce u konzumu ali nije islo, mozda sam trebala vise inzistirati? makar znam da trebaju vratiti oni su me uvjeravali da to nije njihova politika. ma vjerovatno bi i vratili da sam napravila scenu ali to nije moj stil

  11. #511
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ja sam isto u kozmu pokušala dobiti natrag novce i babac nije dala ... nije njihova politika, bla, bla....
    a u nami isto tako...kupovala sam malu termosicu čašu ... i pitam jel cur, kaže ona da ne zna ... ja kažem da ću probati i da ju sigurno vraćam ako curi!
    dođem doma... curi ... vratim se natrag i ne da novce... drž, ne daj ... bliži se kraj radnog vremena i ja naivna, uzmem nešto drugo u zamjenu

  12. #512
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,243

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam pokusala dobiti natrag novce u konzumu ali nije islo, mozda sam trebala vise inzistirati? makar znam da trebaju vratiti oni su me uvjeravali da to nije njihova politika. ma vjerovatno bi i vratili da sam napravila scenu ali to nije moj stil
    u našem konzumu vraćaju bez problema. a ne samo da im nevraćanje nije politika, nego im je službena politika tvrtke zamjena ili povrat novca
    http://www.konzum.hr/Usluge_za_kupca..._zbog_Vas.aspx

  13. #513
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni isto u Konzumu uvijek vrate al dobro, meni tamo radi teta pa me znaju pa sad ne znam jel zbog toga.

  14. #514
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Alkemicarka prvotno napisa Vidi poruku
    Više se uopće ne opterećujem cijenama jer s obzirom na cijenu goriva akcije te itekako skupo dođu ako se vozaš uokolo za nečim jeftinijim par kn.
    X.

    Sve akcije su zapravo reklama dotičnim trgovačkim lancima ili privatnim trgovinama.
    Da, moguće je da sam ponekad i uspjela i ušparati par kunića s onim Mercatorovim kuponima, ali ih u istom popodnevu ili jutru tamo potrošim na kavicu na terasi istoimenog centra. I eto ti velike uštede.

    DM mi je ok, nije jeftin, bez obzira na one privlačne knjižice s popustima.
    Tamo kupujem kozmetiku, kemikalije i žitarice koje mi odgovaraju, a to često nije na akciji.

  15. #515
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Lesnina. Katastrofa. Danas sam bila na Jankomiru u novootvorenoj Lesnini, odnosno u nekakvom Mobelixu koji je u podrumu.

    Prvo, nema parkinga. Čuvari- stražari totalno neorganizirani i govore- kružite,kružite...možda nađete. Ajd ok, prvi dan je, pa je i gužva.

    Uđem konačno unutra i skoro se ubijem na stepenicama koje su užasno skliske. Unutra vruće ko u paklu. Gužva, nema zraka.

    Prošećem da vidim ponudu i naiđem na plahte po 15kn. U bojama, na gumicu. Uzmem jednu. Drugi ljudi uzimaju po 4- 5 komada.

    Jeftino je, a toga uvijek treba. Mislim si da uzmem još. Ali unutarnji glas mi govori NEMOJ. Prvo vidi kakva je ova.

    I da skratim; kad sam je doma raspakirala skoro me herc strefil. Ma nisam je ni razmotala do kraja, a na plahti ZAKRPA.

    Da. Zakrpa. Duljine 5 cm. Malo dalje još jedna manja zakrpa. Ručno pokrpana. Nevješto. Kao da se dijete učilo baratati iglom i koncem.

    Dalje nisam ni gledala. Ko zna koliko još zakrpa ima na toj "plahti".

    Vratit ću im je. Voljela bi da direktor, vlasnik, uvoznik toga spava na toj plahti.

    I prijavit ću to Državnom inspektoratu jer ovo je vrhunac bezobrazluka.

    Da, samo je 15kn u pitanju. Ali je danas tisuće tih plahti prodano i znam da većina ljudi neće reklamirati.

    I ZNAM da s tim u Lesnini računaju. Da je ljude sram tražiti pravdu za SAMO 15kn.

    Ali mene nije sram. I ne samo da me nije sram, nego sam i jako, jako ljuta.

  16. #516

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Mislim da bih i ja tako. Nije stvar u 15 kn, već u principu. Bezobrazluk!

  17. #517
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,211

    Početno

    Tanči, a možda su sada nevješte zakrpe IN?

  18. #518
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam pokusala dobiti natrag novce u konzumu ali nije islo, mozda sam trebala vise inzistirati? makar znam da trebaju vratiti oni su me uvjeravali da to nije njihova politika. ma vjerovatno bi i vratili da sam napravila scenu ali to nije moj stil
    nije samo stvar konzuma...nego svi imaju taj stav app. kao ne vraćamo, mijenjamo.
    ja zbog takvog bezobrazluka iz principa ne želim mijenjati! uvijek inzistiram na povratu novca, zaprijetim prijavi državnom inspektoratu ili sudu časti pri obrtničkoj komori ako se radi o nekom manjem obrtu i da vidiš kak se brzo stvari mijenjaju u našu korist.
    nisam nikad bezobrazna i ne svađam se ali se nedam više raditi budalom!

    kao što kaže tanči za ovu lesninu i 15 kn. koliko ljudi se neće vratiti reklamirati za tih 15 kn i oni s tim računaju.


    evo i moj primjer od jučer iz mullera. imaju akciju koja traje od jučer do 1.2. dođem po određenu stvar i nema. žena na blagajni mi nudi letak na kojem piše ono sitno dolje da ne odgovoraju za tiskarske greške, da je količina ograničena i da proizvaoda nema u svim poslovnicama.
    na kraju na mojih sto potpitanja ispada da torba nije ni došla, da nova roba dolazi tek u ponedjeljak (i pitanje je hoće li biti u toj pošiljci,a akcija je do srijede!), da na njihov telefonski poziv u druge dvije poslovnice saznajem da nema ni u jednoj trgovini itd itd...
    baš nas rade budalama.
    inače ne idem po tim akcijama je stavarno nemam vremena ali ovaj put sam htjela po tu školsku torbu jer mi se popust činio ok

  19. #519
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    i mi smo jučer išli u novootvorenu Lesninu (jer smo friško na novo skućeni pa nam fakat treba, nije nam to bio izlet) i na svu sreću parking smo brzo našli i to je ogromna Lesnina ali mi se čini sa je tamo u Sesvetama maaaalo jeftinija.
    u Mobelix u podrumu je fakat bila gužva jer je nešto manji nego Lesnina i to mi je mix kineskog dućana, ofertisime i prime. nije mi namjera nikoga vrijeđati.
    ovo sa zakrpama mi je fakat

    usput, imam barem nešto pozitivno uz konzum. neki dan rezuckam one kupone sa 50% popusta iz letka, pola tih sniženih stvari iz letka nisu imali ali kupim ipak ja 3 stvari i na kasi, koza ja, zaboravim dati te kupone ali se na prvom križanju sjetim i nazovem broj sa računa i kaže žena da se vratim da će stornirati tu robu za koju imam kupone. i ja stvarno su mi to napravili o dobila sam natrag 33,00 kn

  20. #520
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, a možda su sada nevješte zakrpe IN?
    Možda. Ali ja imam iz Ikee plahte po dva eura i već su desetak godina u konstantnoj upotrebi i ni jedna se nije raspala, poderala, a oprane su i popeglane do sada ko zna koliko puta.
    Ovo što Lesnina nudi je čisto smeće. Budem ja to slikala, pa ću Vam stavit sliku da vidite kako to izgleda. Za ne povjerovat.

  21. #521

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam pokusala dobiti natrag novce u konzumu ali nije islo, mozda sam trebala vise inzistirati? makar znam da trebaju vratiti oni su me uvjeravali da to nije njihova politika. ma vjerovatno bi i vratili da sam napravila scenu ali to nije moj stil

    Po zakonu je dućan dužan vratiti novac u slučaju reklamacije, odnosno nedostatka na proizvodu.Za sve ostalo ima pravo "voditi svoju politiku" i inzistirati isključivo na zamjeni ako nije plaćeno gotovinom.

  22. #522

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Možda. Ali ja imam iz Ikee plahte po dva eura i već su desetak godina u konstantnoj upotrebi i ni jedna se nije raspala, poderala, a oprane su i popeglane do sada ko zna koliko puta.
    Ovo što Lesnina nudi je čisto smeće. Budem ja to slikala, pa ću Vam stavit sliku da vidite kako to izgleda. Za ne povjerovat.

    Ne mogu vjerovati!
    Ja svaki put zakasnim na kupnju tih akcijskih plahti...izgleda srećom

  23. #523

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Da malo podignem temu. Prije dvadesetak dana u Konzumu kao akcija Doninog pekmeza od šljiva bez dodatka šećera, na akciji 24 kn stvarna cijena 34 kn. Mi sve sretni navalili. Jučer hladan tuš. Isti takav pekmez u Plodinama 21 kn, na akciji 16 i nešto. Konzumirajmo i dalje hrvatsko!!!

  24. #524

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    na akciji 24 kn stvarna cijena 34 kn. Mi sve sretni navalili. Jučer hladan tuš. Isti takav pekmez u Plodinama 21 kn, na akciji 16 i nešto. Konzumirajmo i dalje hrvatsko!!!
    Jesi li sigurna da je to isti takav, jer Dona radi dva sličina pekmeza, jedan sa jedan, bez šećera, slične gramaže:

    evo vidi link:

    http://www.donatrgovina.hr/hr/proizvodi/pekmezi

  25. #525

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    evo sad sam gledala katalog za plodine
    to je manja piksa od oko 400 gr i to ovaj pekmez s dodanim šećerom.
    Danas idem u Plodine, pa ću baš pogledati
    Posljednje uređivanje od VIPmama : 23.02.2012. at 14:48

  26. #526
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,990

    Početno

    Danas "velika uskrsna akcija" u Konzumu. 10 jaja 8 zarez nešto kuna. Pun frižider. Rok trajanja: uskrsni ponedjeljak.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 02.04.2012. at 11:37

  27. #527
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Danas "velika uskrsna akcija" u Konzumu. 10 jaja 8 zarez nešto kuna. Pun frižider. Rok trajanja: uskrsni ponedjeljak.
    katastrofa

  28. #528
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Danas "velika uskrsna akcija" u Konzumu. 10 jaja 8 zarez nešto kuna. Pun frižider. Rok trajanja: uskrsni ponedjeljak.
    Pa ja bi to uzela za bojanje, ionako pofarbamo po 20tak jaja koja ne jedemo.

  29. #529
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ali nisu onda baš nešto jeftina. Ne znam, doduše, koliko su jaja inače jer kupujemo domaće po 2 kn komad
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 02.04.2012. at 11:54

  30. #530
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja bi to uzela za bojanje, ionako pofarbamo po 20tak jaja koja ne jedemo.
    Moje cure vole pojesti pisanice koje dobiju zamjenom (to im je posebni gušt, inače ne vole tvrdo kuhana jaja), tako da ta jaja s kratkim rokom trajanja stvarno možeš imati samo za ukras, ni za što drugo.

  31. #531
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,990

    Početno

    Ma neka su i za gađanje Sabora.... gade mi se te navlakuše - koliko će samo ćoravih penzića kupiti jaja pred istekom trajanja! A oni ispadnu veliki domoljubi jer su u krizi omogućili "jeftinu" uskrsnu trpezu...bljak.

  32. #532
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Konzumova sol za suđericu (Dax) od 2 kg košta 15 kn:
    http://online.konzum.hr/products/60008976
    A unutra su 2 vrećice krupne kuhinjske soli Solane Pag, koje inače koštaju 3.5 kn:
    http://online.konzum.hr/products/50010258
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 02.04.2012. at 12:27

  33. #533
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Moje cure vole pojesti pisanice koje dobiju zamjenom (to im je posebni gušt, inače ne vole tvrdo kuhana jaja), tako da ta jaja s kratkim rokom trajanja stvarno možeš imati samo za ukras, ni za što drugo.
    Mi to ne jedemo, nikad nisam ni mislila da netko to stvarno i jede - mi nekad bojamo i sa temperama, nadam se da oni koji su dobili naše pisanice su to skužili...

  34. #534

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Danas u lidlu , akcijski plakat - pileći file , kg 39.99.
    U hladnjaku samo perutninin file u pakovanjima 500-700 gr.
    Uzmem jedan , oko 600 gr , i na blagajni košta 39.99.
    Pobunim se , nije li to cijena za kilogram ?
    Prodavačica ne zna , zove šefa , on tvrdi da su to neki drugi fileti ( kojih trenutno nema ) i da je ovo cijena za komad.
    Opet mi nije jasno , kako mogu jednako koštati svi paketi kad je različita gramaža , al pristala sam na povrat novca .

  35. #535
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,990

    Početno

    To ti u Lidlu bude neka bosanska piletina, koju ljudi razgrabe u 8.01, natrpaju po 10kg u kolica (vidjela prošli put kad sam slučajno došla u Lidl tako rano). Nije sigurno Perutninina.

  36. #536
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Mi to ne jedemo, nikad nisam ni mislila da netko to stvarno i jede - mi nekad bojamo i sa temperama, nadam se da oni koji su dobili naše pisanice su to skužili...
    Naravno da se pisanice jedu, pa to je atrakcija i pol. Koliko znam, većina djece ih jede. Još ako se malo boje s ljuske preslika na bjelanjak, mmmmmm... Bingo!

  37. #537
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    i mi jedemo pisanice, kao i svi ostali u kraju iz kojeg dolazim

    temperama i nejestivim bojama se bojaju ispuhana jaja

  38. #538
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,243

    Početno

    Nije veliki centar, ali je velika firma. Narodne novine u Savskom Gaju.
    Otišla danas po neki obrzac i usput pred blagajnom uzela nešto iz košare gdje su stvari s popustom. Za jedan artikl su mi računali popust za drugi nisu. Kad sam se vratila duboko su se ispričavali, ali pošto mi se to već kod njih dogodilo (u pet puta što sam bila, dva puta mi nisu obračunali popust) sve sam uvjerenija da je to politika firme. To su sitni iznosi, ali baš je bezobrazno

  39. #539
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    i ja bih rekla da im je to politika i baš nije ok.

    mene redovito frustriraju borovnice. em ih više nema kupiti ni za lijek u rifuzi već samo u mini pakovanjima po 125 g em im nabiju cijenu da je to strašno i još manipuliraju da je to nevjerojatno.

    jedan dan stave tu majušnu kutijicu na akciju i dođe 1,25 eu, već drugi dan ista ta kutijica 3,45 eu!!! i tako čitavo ljeto i svako ljeto, malo akcija, malo dupla cijena, od dana do dana pa kako potrefiš. užas jedan.

    jednom sam zvala šefa dućana i žestoko se obračunala s njim, išao je raditi majmuna od mene, kao nemam ja pojma kako se kreiraju cijene, diskutirali smo nasred odjela za voće i povrće vuru vremena, da bi na kraju usprkos svim njegovim bu-ha argumentima ispalo da na tome, takvom politkom masno zarađuju jer su kupci po defautlu naprosto čoravi, ne gledaju cijene već samo trpaju šta vide. mislim ne svi, ali dobar postotak i naravno da je to prestrašno. a ima takvih primjera milion sa tim tobožnim akcijama.

  40. #540
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,211

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa Vidi poruku
    Konzumova sol za suđericu (Dax) od 2 kg košta 15 kn:
    http://online.konzum.hr/products/60008976
    A unutra su 2 vrećice krupne kuhinjske soli Solane Pag, koje inače koštaju 3.5 kn:
    http://online.konzum.hr/products/50010258
    Prvi link ne radi.
    Da li si posve sigurna u ovo što si napisala? Da li je unutra stvarno najobičnija kuhinjska sol krupna jodirana?

    Događaju se greške u cijenama ili, ono što me izluđuje, jedna cijena na polici, druga na kasi, ali staviti kuhinjsku sol u kutiju za sol za perilice je prekršaj koji bi se trebao strogo kažnjavati.
    Ne vjerujem da bi si to dozvolili. Baš ću provjeriti idući put.

    Imam vrećicu te krupne paške kuhinjske morske soli i piše sadržaj:
    morska sol,
    KlO3 25,5-38,5 mg/kg,
    sprječavanje zgrudnjavanja E536.
    U 100 g soli:
    Ca 0,016%
    Mg 0,046%
    K 0,058%

    Danas sam kupila u Lidlu sol za perilicu i piše da se sastoji od čiste soli, ali je zabranjena za hranu. Ako se konzumira, treba potražiti liječničku pomoć. Onda to nije NaCl. Koja čista sol je to onda?
    Meni se čini da tu lud zbunjenog i to samo zato da zarade na tobož specijalnoj soli za perilice.

  41. #541
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I za perilice ide NaCl.

  42. #542
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma Konzum je poznat po tome da MORAŠ provjeriti rok trajanja
    prije nešto je ko fol neki maslac , čini mi se meggle bio na akciji, 2 komada skupa
    mi stavili u košaru i srećom mm pogledao, datum istekao ima 3 dana
    pa onda neke woody hrenovke, u mom K stajala 2 mj. jedna cijena a naplaćivali po drugoj, dok se nisam zainatila i krv im piopila da to promijene, više ih nisam ni kupovala
    a u Plodinama mi je muka više trošiti svoje dragocjene vrijeme, jer tamo fakat svaku cijenu moram provjeravati
    osjećam se ko financijski inspektor, od 5 puta bar 2 nešto ne štima s cijenama
    i još su uvrijeđeni kad im kažeš...
    Posljednje uređivanje od flopica : 02.04.2012. at 17:14

  43. #543
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Beti3, link radi kad se pejsta u pretražnik.
    Naravno da može jestiva sol u suđericu, ja samo takvu inače stavljam. Ali jednom u kvartovskom Konzumu nije bilo krupne, pa sam Dax uzela i vidjela ovo što sam navela.

    Druga stvar je da sol za suđericu nije za konzumaciju, to ima smisla.

  44. #544
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,211

    Početno

    Plodine su mi se zamjerile radi toga. Moram pamtiti cijene do blagajne. I svaki put nešto ne štima. Ali ja uredno tražim razliku nazad. Još se nisu bunili, nego isplate. No, gubim vrijeme.
    Čudno da nisam još naišla da naplate manju cijenu, a na polici je veća.
    Kod njih više ne kupujem na veliko nego samo ciljano.

  45. #545

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    To ti u Lidlu bude neka bosanska piletina, koju ljudi razgrabe u 8.01, natrpaju po 10kg u kolica (vidjela prošli put kad sam slučajno došla u Lidl tako rano). Nije sigurno Perutninina.
    Pa u Pivca je ta bosanska po redovnoj cijeni 39,99 .
    Iznerviralo me što na akcijskom plakatu iznad piše samo pileći file ( bez imena proizvođača ) , u a frižideru samo taj perutina.

  46. #546
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Plodine su mi se zamjerile radi toga. Moram pamtiti cijene do blagajne. I svaki put nešto ne štima. Ali ja uredno tražim razliku nazad. Još se nisu bunili, nego isplate. No, gubim vrijeme.
    Čudno da nisam još naišla da naplate manju cijenu, a na polici je veća.
    Kod njih više ne kupujem na veliko nego samo ciljano.

    plodine su uvjerljivo najveći prevaranti, nikad, ali ama baš nikad tamo nisam našla proizvod koji reklamiraju na akciji, tako da tamo više uopće ne idem
    a šta se tiče konzuma, baš me zanima koliko ću popusta dobit sad na multiplus karticu

  47. #547
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Danas "velika uskrsna akcija" u Konzumu. 10 jaja 8 zarez nešto kuna. Pun frižider. Rok trajanja: uskrsni ponedjeljak.
    u krivi dućan si ušla, ja kupila 3 paketa s 24.04.

  48. #548

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    veliki centar, ali je velika firma. Narodne novine u Savskom Gaju
    Ja moram stati u obranu NN-a jer sam uvijek naišla na razumijevanje, a često, vrlo često sam/smo tamo .. Od mene imaju plus.

    Što se tiče cijena, ja uredno kontroliram (uvijek i svuda i svima već idem na živce), nema dućana gdje nisam naletjela na krive cijene... U plodinama im je u godinu dana otišlo 12 ljudi, a nove nisu primali, naravno da ne stižu... Ali se ispričaju i vraćaju, kao što netko reče.
    Dok u Konzumu još budu bezobrazni, kad bude njihova greška

  49. #549
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Evo mene opet s Intersparom. Možda je u Hr drugačije, ali napisat ću, jer riječ je ipak o istom lancu.

    Dakle, moje cure su poželjele da im za Uskrs kupim Milkina čokoladna jaja koja se prodaju u ljubičastom kartonu s plastičnom žličicom. Prije par tjedana, jaja složena na hrpu, uz njih natpis "Aktuell" i cijena 2,99 eura. Prije par dana, jaja na istoj hrpi, natpis promijenjen u "Aktion", a cijena ista.

    Moia je posve u pravu kad kaže da računaju na to da većina kupaca ni ne gleda ni ne pamti cijene.

  50. #550

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Opet Interspar...
    Kupila jumbo paket pelena za 199,90, pisale su cijene komadno po brojevima pelena. Točnije za četvorku je pisao 1,33 kn ... Uzela jer mi se žurilo i zapravo sad sam provjerila i zaključila da sam platila 1,51 kn po peleni (ima ih 132 kom u pakiranju)... oderali me za 25 kn....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •