kako smo ovdje pisali o kontroli troškova, poskupljenjima - mislim da bismo mogli nastaviti i o ovoj temi...

naime, vrlo često mi se događa da u centrima kažu "upravo smo prodali", "bit će sutra", itd... a proizvoda (koji je atraktivan) - zapravo ima u vrlo malim količinama.

pa sam se ja bacila u provjeru, i nabavu koju ću probati raditi na (što dužoj) bazi...

u ovom dijelu - interspar, ipercoop, mercator...

prvo sam išla u (mali) mercator.
- jogo drink - nema... baš su prodali. :/ (12,97 - inače je preko 15kn)
- fenjal dezić - to imaju samo veliki centri (2 kom za 31,77) - inače jedan košta skoro toliko
- voće i povrće - teško upotrebljivo...

danas u velikom mercatoru
-jogo drink - rok trajanja do 26.03. - ima
- fenjal dezodoran - nema

interspar
- pureća prsa (53,99 - inače su oko 65) - jučer nema, danas OPET nema ;
- woody pileće koktel hrenovke (6,99, inače 9,60) - jučer nema, aj bar nešto - danas ima
- voće i povrće - granično :/
- oprezno s proizvodima na akciji, jer su ponekad na polici pomiješani proizvodi koji su na akciji - s onima slične ambalaže - ali duplo skupljima...

mimo akcije - jedna tava za palačinke bez cijene, druga s cijenom od 30 kuna.
na blagajni, prva košta 101 kunu :shock: , a druga - 45!!!! obje sam im ostavila za uspomenu.

ipercoop - coop proizvodi
- mozarella i neki drugi mliječni proizvodi - za većinu - rok trajanja je od nekoliko dana, do 2 tjedna (inače traju bar po mjesec dana)
- mini rajčice uopće nisu došle
- maslinovog ulja nema (49,99)

ostalo: podmetanje tipa "izuzetno povoljna cijena" - i netko zgrabi proizvod koji je papreno skup u odnosu na druge proizvode, i cijene sličnih proizvoda u drugim dućanima...

to su mi ovak brzinska zapažanja...

u billi još nisam bila u ovoj akciji (baš me zanima kako izgleda) - jer prošli put:
- nije bilo svih stvari (uglavnom povrća) koje su bile navedene u akciji
- neke vrste povrća bile su uvenule / trule - i ne bi smjele biti na policama

to je bilo u billi kod črnomerca.

eto ovo su moja zapažanja u odnosu na ograničeni asortiman namirnica, i moje potrošačke sklonosti...