Stranica 18 od 28 PrviPrvi ... 81617181920 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 1354

Tema: Njega djeteta nakon 1 godine - II dio

  1. #851
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    ivana zg ovako sam ja! otišla sam i u zapisnik je socka stavila da se neslažem sa rješenjem,a zatim sam kad je stiglo rješenje sročila žalbu,nemoraš pisati ništa posebno osim da se neslažeš sa njohovom odlukom i da moliš da se vaš predmet obradi na drugostupanjskoj komisiji! sretno! ako imaš još kakvih pitanja može i na pp!

  2. #852
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Muca prvotno napisa
    ivana budući da sam ti ja rekla ono što znam o dr. Regan, a ti si pitala, nastojala sam pružiti ti informacjie i tako ti pomoći
    zaista, nije mi jasno kako je sve tako ispalo, iako si ti rekla da stvarne osnove za produljenje ni nema (pa mi nije jasno zašto se tako ljutiš)

    druga stvar: od 1.1.2009. cijela stvar oko dopusta za njegu prelazi u nadležnost HZZO-a, i bit će prijelazni perion od 3 mjeseca u kojem će taj posao raditi zajedno CZSS-i i HZZO po županijama.

    mislim da bi žalbom dobila na vremenu, pogotovo kad će biti još ove pretumbacije, seljenje kompletne dokumentacije

    socka te je vjerovatno zvala da potpišeš Nalaz i mišljenje
    to nije Rješenje (i ja još čekam svoje)


    ma ne ljutim se, i ne mislim ništa loše o dr. Regan...nego sam čula ne samo od tebe puno lijepog o njoj pa sam se možda zato malo razočarala, jer sam tko zna što očekivala....inače znam da sve ovisi o onome tko ti je na komisiji a ne na žalost o stupnju oštečenja ili preporuci nekoga specijalista a i sada ovo stezanje "remena" vjerovatno je je dodatni pritisak i na liječnike pogotovo razne liječničke komisije koje i onako imaju određenu kvotu koliko djece, ljudi itd. mogu dobiti produljenje i to je to......


    Ujna moga MM ima dvije neurorizične kćeri prva je rđena s 7 mjeseci i danas s 4 godine još ide logopedu i na Goljak radi govora i socijalizacije a na komisiji su dobili jedva godinu dana, dok je njena seka dobila do 3 godine, a nije imala ni preporuke ni fiz. ni neroprd. mala je ko grom, na vrijeme propuzala prohodala, nije išla par puta na vježbice itd...

    To me ljuti, ja sam prvi put dobila 3 mjeseca a mala mi je imala 1g. i još nije ni puzala, a prohodala je s 17 mjeseci...meni je drago da je zdrava i naravno da ima djece kojima je to potrebnije ali ne sviđaju mi se "dvostruka pravila" tj.sve ovisi kojem pedijatru ideš i sreći...pa kada je na žalost tako ja ću se žaliti pa makar samo zbog toga da dobijem na vremenu i jer mislim da svako dijete ima pravo biti s majkom što duže, pogotovo djete s posebnim potrebama, djete koje još doji po cijele dane i noći, koje ne spava do 6 ujutro i budi se svakih 20 min., koje ne jede svu hranu niti može jer ima samo 4 zuba gore i dolje, koje još uvijek ima neke probleme s motorikom mada to fizijatra ne zabrinjava previše, koje povraća na svako NE itd....

    Tebi puno hvala na informacijama, ali ne ću dopustiti da stežu remen na mome djetetu umjesto na svojim banketima, avionima, putovanjima...ali to je druga priča....pošteno vidim da se s njima ne može....bila sam ja i za sebe na komisijama dok sam bila na bolovanju za komplikacije u trudnoći, kakve sam tamo gnjusne komentare morala slušati i proživljavati ne bi vjerovali, da sam imala novaca sigurno bi ih tužila....


    ako sam dobro shvatila, žalimo se na Rješenje, nek me netko ispravi

    PinkOS hvala javim ti se i svima vama hvala i sretno, nedajte se!!!!!!

  3. #853

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Ivanazg imaš moju punu podršku. Nažalost i meni izgleda da će se stezanje remena odrazit na nama.
    Žalosno je da problem bolesnih ljudi, posebno djece rješavaju humanitarnim koncertima i tv pozivima za pomoć.
    Moje pitanje za vladu je znaju li koliko košta sat privanog fizijatra?

  4. #854
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    ivana možeš ti otići i dati usmenu žalbu socijalnoj radnici da se neslažeš,a kad dobiješ rješenje žali se na rješenje!
    da ivana sigurno je jedno da za sve ne važe ista pravila i zakoni a i da svaka komisija čita zakon kako hoće! ako ikad itko bude protiv toga digao ruku ja ću biti u prvim redovima,samo se nadam da će netko stvarno jednom podnijeti inicijativu ili napisti zakon tako da ga svi isto čitaju,a ne da moje dijete da je rođeno u Splitu ili Rijeci bi imalo sva prava aovako nemamo gotovo nikakva obzirom na naš problem,u stvari imamo samo produženi porodiljni i doplatak pa sad vi vidite obzirom na vašu djecu dali je to u redu! mislim ne prigovaram ja nikom,da nebi netko krivo shvato vama,al evo meni to nije u redu!i opet kažem borite se za svoju djecu i njihova prava,tko će ako nećemo mi roditelji!

  5. #855
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    hvala cure, odlučila sam ne ići soc. ništa potpisat jer kako sam shvatila tako sve ubrzavam, a to mi ne ide na ruku...nego ću čekati rešenje, pa se tek onda žaliti...ako sam dobro shvatila žalit se može tek na konačno rešenje kada ga primiš na ruke...što znači izbjegavanje poštara jedno vrijeme

    Pink-OS- znam koji je problem s Zrinkicom i stvarno nije u redu da je tako tretiraju, da mogu takvim slučajevima pomoći tako da se ja povućem s svojim djetetom odmah bi to napravila, ali na žalost kada znam da od moga odustajanja Zrinka nenće imati ili bilo tko drugi veća prava, ja se nastavljam boriti za svoje djete što preporučam svakome!!!!!

  6. #856
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    da to sam i ja htjela reći,da znam da će zrinkine pare otići nekom kome više treba,jer ima i takvih ja bi odmah prepustila a ovako mi nepada na pamet jer gledaju da nas zakinu gdje god mogu!

  7. #857
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    cure može jedno pitanje, ako tko ima iskustva: kada ja dobijem rješenje o konačnosti odluke komisije koje mi nije produljilo porodiljni dopust radi njege, moram li ja s tim danom početi raditi ili imam tih 15 dana "fore" dok uložim žalbu? Ako tada predam žalbu, jesam li do slijedeće odluke doma ili idem raditi?
    Ili npr. uzmimo slučaj da se ne žalim, kada onda počinjem raditi?
    Soc. mora obavjestiti poslodavca ali kada po zakonu? 8 dana od dana kada konačno rješenje stupa na snagu tj. kada ga ja zaprimim ili kod nje potpišem ili prije?
    Nadam se da je netko skužio što sam pitala?
    Hvala na odgovorima.

  8. #858
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Rješenje postaje končno tj. pravomoćno 15 dana od dana preuzimanja (dostave). Svih tih 15 dana si još uvijek doma.

    Ako se ne žališ nakon isteka 15 dana rješenje je pravomoćno i ideš od toga dana raditi.

    Ako uložiš žalbu unutar tih 15 dana od dana dostave rješenje neće postati pravomoćno, staro rješenje ostaje na snazi (tj. ostaješ doma) sve dok se ne donese neko novo rješenje koje mora postati pravomoćno.

    Poslodavac dobije rješenje tek nakon što ono postane pravomoćno......obično je to u roku od par dana, ovisi o pošti.

  9. #859
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Rješenje postaje končno tj. pravomoćno 15 dana od dana preuzimanja (dostave). Svih tih 15 dana si još uvijek doma.

    Ako se ne žališ nakon isteka 15 dana rješenje je pravomoćno i ideš od toga dana raditi.

    Ako uložiš žalbu unutar tih 15 dana od dana dostave rješenje neće postati pravomoćno, staro rješenje ostaje na snazi (tj. ostaješ doma) sve dok se ne donese neko novo rješenje koje mora postati pravomoćno.

    Poslodavac dobije rješenje tek nakon što ono postane pravomoćno......obično je to u roku od par dana, ovisi o pošti.
    hvala puno, to me je stvarno zanimalo, jer zadnji put mi nisu obavjestili poslodavca nego sam ja, pošto čini mi se nisam sigurna poslodavac mora bar 8 dana prije konačnosti biti obavješeten ( ako ne i 2 tjedna prije) zbog organizacije posla.

  10. #860

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    cure kako izgleda pregled kod neuropedijatra, idemo u utorak

  11. #861
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Skoljkica prvi vam je put? a koliko je dijete staro?

    kad smo mi bili prvi put, skinili smo ga do gola i cilog ga je isprevrtala, gledala polozaj glavice, uhvatila ga za livu nogu i pivu ruku pa ga tako postranice drzala, pa druga strana isto, cak ga je i naglavce okrenula....Gleda reflekse nogu (sa onim malic cekicem, kako se to zove?).


    SAd je vec veci, pa gleda kako hoda, kako se saginje po nesto ,kako trci, kako savladava prepreke, hvata igracke, koliko razumije...


    Ma gleda svasta, vise se ni ne sjecam. Uglavnom, nije nista strasno. A zasto morate neuropedijatru?

  12. #862

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    je prvi put, zbog produljenja porodiljnog, ima 11mjeseci i sjedi, drugo nista, fizijatar nam je preporucio produljenje, a moramo sve drugo obaviti, tj jos nam je samo neuropedijatar ostao

  13. #863
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    O, pa veliki je. Ma to ti je slicno kao kod fizijatra, nema puno razlike.

    Nemas brige

    A di ste? Milsim kod kojeg neuropedijatra ides?

  14. #864

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    u Vinogradsku, ne znam točno kod koga idemo, ma samo me otprilike zanimalo kako to izgleda

  15. #865

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Ima li tko kakav savjet za mene? 15.10 sam predala papire za komisiju, danas sam zvala i rekli su da će me zvati tek u 1. mjesecu. Meni je to definitivno prekasno. Šta da radim?

  16. #866
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj samba prvotno napisa
    Ima li tko kakav savjet za mene? 15.10 sam predala papire za komisiju, danas sam zvala i rekli su da će me zvati tek u 1. mjesecu. Meni je to definitivno prekasno. Šta da radim?
    Odi do svoje soc. i zamoli je da ubrza stvar (nemoj se dati odbiti, budi dosadna kao zubobolja). Ja sam bila kod svoje i zamolila da na zove komisiju i zamoli da me što je prije moguće prime jer mi o tome ovisi n stvari.

    U kojem si gradu?

  17. #867

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ja ne znam kako, al nama je već stigao poziv za komisiju za prekosutra, a predali smo sve skupa polovicom 11. mjeseca, soc. radnica je rekla da će ubrzati i stvarno je.
    kod neuropedijatra je bilo ok, samo smo čekali 2 sata iako smo kao bili naručeni

  18. #868
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    ja ne znam kako, al nama je već stigao poziv za komisiju za prekosutra, a predali smo sve skupa polovicom 11. mjeseca, soc. radnica je rekla da će ubrzati i stvarno je.
    :D Baš mi je drago.

    Ja sam već luda, jedva čekam da to riješim......svaki dan zavirujem u poštanski sandučić nebi li našla plavu kuvertu sa pozivom.

  19. #869

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    ja ne znam kako, al nama je već stigao poziv za komisiju za prekosutra, a predali smo sve skupa polovicom 11. mjeseca, soc. radnica je rekla da će ubrzati i stvarno je.
    kod neuropedijatra je bilo ok, samo smo čekali 2 sata iako smo kao bili naručeni
    Školjkica, super!
    jel i vi spadate "našoj" M.P. ?

  20. #870

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    100

    Početno

    evo i naš mali update!
    ako se ne varam, krajem 10. mjeseca sam predala papire na CZSS, sad u ponedjeljak mi je bila socka, a SUTRA u 15.30 idemo na komisiju. nisam dobila nikakav zaključak, tj. poziv za komisiju već mi je to rekla kad smo se čule prošli tjedan. inače u ponedjeljak smo dobili još jednu dijagnozu - celijakija!? a ta ista liječnica koja nam je dala tu dijagnozu bit će nam na komisiji.
    držite fige sutra, nadam se da će dobro proći!
    e da, socka mi kaže da već idući petak mogu zvati da provjerim jel su mi odobrili, a da će mi rješenje biti oko Božića. to mi se sad čini relativno brzo!? :/

  21. #871

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Ma već sam ja zvala i jedna druga soc. radnica, moja poznanica je zvala u Centar gdje se održava komisija i probala pobrzati, pa su rekli nešto u stilu da će probati krajem ovog mjeseca (moš si mislit, valjda na sam Božić ili N.G.). Ničem se ne nadam...

  22. #872

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    38

    Početno

    Mi smo bili na komisiji prije ravno tijedan dana. Koliko se čeka riješenje?

  23. #873

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Cure, savjet!

    Na produženom sam porodiljnom do 09. mjeseca 2009.
    Trudna sam i termin mi je u 06. mjesecu, što mi je najpametnije činiti??
    Nisam pametna dal ostati na produženom ili ići na porodiljni novi??

  24. #874
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Cure, savjet!

    Na produženom sam porodiljnom do 09. mjeseca 2009.
    Trudna sam i termin mi je u 06. mjesecu, što mi je najpametnije činiti??
    Nisam pametna dal ostati na produženom ili ići na porodiljni novi??
    Čestitam!

    Pogledaj postove na prijašnjim stranicama, mislim da je već netko imamo sličnu dilemu. Ima nešto koliko se sjećam i na pdf Djeca sa pp.

  25. #875

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    ja ne znam kako, al nama je već stigao poziv za komisiju za prekosutra, a predali smo sve skupa polovicom 11. mjeseca, soc. radnica je rekla da će ubrzati i stvarno je.
    kod neuropedijatra je bilo ok, samo smo čekali 2 sata iako smo kao bili naručeni
    Školjkica, super!
    jel i vi spadate "našoj" M.P. ?
    kod nje smo
    stvarno je bila ok
    i nisam ti zahvalila za savjet za parking, spasilo me, mislim da bi se tamo izgubila i izivcirala da mi nisi rekla di da trazim

  26. #876

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    Citiraj Imga prvotno napisa
    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    ja ne znam kako, al nama je već stigao poziv za komisiju za prekosutra, a predali smo sve skupa polovicom 11. mjeseca, soc. radnica je rekla da će ubrzati i stvarno je.
    kod neuropedijatra je bilo ok, samo smo čekali 2 sata iako smo kao bili naručeni
    Školjkica, super!
    jel i vi spadate "našoj" M.P. ?
    kod nje smo
    stvarno je bila ok
    i nisam ti zahvalila za savjet za parking, spasilo me, mislim da bi se tamo izgubila i izivcirala da mi nisi rekla di da trazim
    žena je nama bila više nego fer
    vrlo draga i mirna osoba
    i znala je sve pravne finte i zavrzlame oko npr. odlaska na more, a treba na komisiju ili prava na žalbu i slično
    nemoj je se ustručavati ništa pitati, jedna jako razumna i empatična socka
    ste već bili na komisiji?

    i hura za parking :D

  27. #877

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    sutra popodne idemo na Kruge, pa javim kako je prošlo

  28. #878

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    držim vam fige
    puse curkama

  29. #879
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    sutra popodne idemo na Kruge, pa javim kako je prošlo
    Sretno!

    Mi još uvijek

  30. #880
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    sutra popodne idemo na Kruge, pa javim kako je prošlo
    sretno!

    mi smo isto bili na Krugama, kod dr Penava, bila nam je super

    ovo sad je zadnji vlak, jer nakon 1.1., bit će oformljene nove komisije s totalno drugim doktorima. tako mi je rekla naša teta socka.

  31. #881
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    cure drzim vam fige za sutra!!

  32. #882
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj lidijast prvotno napisa
    da će mi rješenje biti oko Božića. to mi se sad čini relativno brzo!? :/
    s obzirom da od 1.1. se mjenja zakon mislim da bi sva rjesenja tribala bit gotova do Bozica. Nadam se da je tako

  33. #883

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    100

    Početno

    odradili komisiju! sad se samo nadamo i vjerujemo u pozitivan odgovor! koji ćemo saznati za tjedan dana.
    ne znam je li već netko spomenuo, malo sam bila odsutna, ali nadam se da neće smanjiti naknade kad dođemo u nadležnost HZZO-a!?! :?

  34. #884

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Hvala, mg1975 sve sam pročitala al i nisam došla do odgovora. :/

  35. #885
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj lidijast prvotno napisa
    odradili komisiju! sad se samo nadamo i vjerujemo u pozitivan odgovor! koji ćemo saznati za tjedan dana.
    ne znam je li već netko spomenuo, malo sam bila odsutna, ali nadam se da neće smanjiti naknade kad dođemo u nadležnost HZZO-a!?! :?
    od 1.11. naknade su uvećane za 500 kn

  36. #886
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Hvala, mg1975 sve sam pročitala al i nisam došla do odgovora. :/
    Sorry......jesi probala razgovarati sa svojom soc.?

  37. #887

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Nisam još, do 5. mj ću sigurno biti na PP , a onda ću vidjeti šta dalje. S obzirom da mi PP traje do 12.09. i neznam da li ću dobiti produženje, a na mikciju ćemo tek na ljeto, tako nam je nefrologica rekla.

    Da odem na porodiljni novi kolika bi mi bila naknada s obzirom da se gledaju zadnje 6 plaće, aja sam bila na PP?

  38. #888
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Da odem na porodiljni novi kolika bi mi bila naknada s obzirom da se gledaju zadnje 6 plaće, aja sam bila na PP?
    Za ovo ti je najbolje nazvati HZZO na 0800 7979.

  39. #889

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Hvala ti!

  40. #890

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    evo mi obavili komisiju, rekli su da će rješenje doć kući za mjesec dana, nisu dali naslutit dal smo dobili produljenje ili ne, nisu ju previše gnjavili, ja sam ju stavila na pod na prostirku da vidi doktorica kako se kreće i što može, a curka ni makac, nije se htjela ni posjest, tek kad sam joj malo pomogla.

  41. #891
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    unaprijed isprika ako je već bilo rasprave o ovome. ja sam na produljenom porodiljnom, tj na skraćenom radnom vremenu. s obzirom da mi pola plaće isplaćuje firma, a pola centar za soc skrb, kako će mi računati prosjek kad dođe vrijeme za novi porodiljni? ne znam da li se gleda samo prosjek od firme ili zajedno od firme i od centra.

  42. #892
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj iva2405 prvotno napisa
    unaprijed isprika ako je već bilo rasprave o ovome. ja sam na produljenom porodiljnom, tj na skraćenom radnom vremenu. s obzirom da mi pola plaće isplaćuje firma, a pola centar za soc skrb, kako će mi računati prosjek kad dođe vrijeme za novi porodiljni? ne znam da li se gleda samo prosjek od firme ili zajedno od firme i od centra.
    Najbolje nazovi HZZO na 0800 7979.

  43. #893
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    zvala sam. katastrofa. prosjek uzimaju samo od firme. znači ja ne mogu dobiti svoju punu plaću, nego samo pola što je manje i od dosadašnjeg maksimuma.

  44. #894
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj iva2405 prvotno napisa
    zvala sam. katastrofa. prosjek uzimaju samo od firme. znači ja ne mogu dobiti svoju punu plaću, nego samo pola što je manje i od dosadašnjeg maksimuma.

    Toliko o pronatalitetnoj politici.

  45. #895
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Citiraj iva2405 prvotno napisa
    zvala sam. katastrofa. prosjek uzimaju samo od firme. znači ja ne mogu dobiti svoju punu plaću, nego samo pola što je manje i od dosadašnjeg maksimuma.

    Toliko o pronatalitetnoj politici.
    sram ih može biti!!!

    užas

    iva

  46. #896
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    cure svojevremeno sam i ja to pitala, rekli su uzima se prosjek plače za 6 mjeseci, treba i potvrda da si bio na polovičnom radnom vremenu, i odjaviti se sa CZZO, u to slučaju bi dobili prosjek plače *2.

    u DRUGOM SLUČAJU bi bilo da pola plača HZZO, a drugu polovicu CZZO, znači bilo ko i sad
    Ajde sad to provjeri!

  47. #897
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    cure, pliz pomoć...


    dobila sam nekakvu dopisnicu (poziv) u kojem piše da moram hitno u žajinu dostaviti potvrdu poduzeća o neto plaći i naknadi za bolovanje u 2007. g. za mene i za supruga

    potvrdu hzzo za 2007. o naknadi za bolovanje (bila sma na komplikacijama)

    nalaz i mišljenje (to sam im već predala ne znam zašto me to ponovo traže)

    presliku rješenja sa žigom pravomoćnosti, predala sam im samo presliku rješenja (još nije pravomoćno)


    ne znam treba li im stvarno sva ta papirologija (to mi je puno jahanja) budući da ostavarujem pravo uvećanog dd po članku 32. i on ne ovisi o primanjima

    jel znate zašto je to sve?

    :?

  48. #898
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Muca prvotno napisa
    cure, pliz pomoć...


    dobila sam nekakvu dopisnicu (poziv) u kojem piše da moram hitno u žajinu dostaviti potvrdu poduzeća o neto plaći i naknadi za bolovanje u 2007. g. za mene i za supruga

    potvrdu hzzo za 2007. o naknadi za bolovanje (bila sma na komplikacijama)

    nalaz i mišljenje (to sam im već predala ne znam zašto me to ponovo traže)

    presliku rješenja sa žigom pravomoćnosti, predala sam im samo presliku rješenja (još nije pravomoćno)


    ne znam treba li im stvarno sva ta papirologija (to mi je puno jahanja) budući da ostavarujem pravo uvećanog dd po članku 32. i on ne ovisi o primanjima

    jel znate zašto je to sve?

    :?
    Jel imaš kakav broj telefona na tom pozivu? Ako da probaj riješiti to telefonski. Ovo sve što traže, osim rješenja i nalaza i mišljenja, nema veze sa mozgom. Imaš tu na njihovim stranicama nekoliko telefona pa ti predlažem da nazoveš http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=20

    Vjerovatno je tamo netko zbunjen ili su pogubili papire, za uvećani DD treba....prenosim sa njihovih stranica
    "Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja."

    Nadam se da ćeš sve riješitit telefonski.

  49. #899
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    :D
    Nama jučer konačno stigao poziv za vještačenje (papire sam predala 30.10.)........ za ponedjeljak 15.12. kod dr. Metke Regan........zanimljivo je da smo kod nje bili i na prethodnom vještačenju.

  50. #900
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    mg thanks


    ma zvala sam referenticu kja je sve to nažvrljala, da bi se na kraju ispostavilo da mi ne treba ništa osim preslike rješenja sa žigom pravomoćnosti (kad odem po njega)
    i izjave da sam suglasna da mi doplatak teče od dana korištenja prava Dopusta za njegu

    mislim, lud zbunjenog

    stvarno ne znam čemu sve te kompkikacije!?

    MM radi u rijeci, a ja nisam vozač i sad bi ja tjedan dana skupljala papire (da nisam informirana, jer sam i tu čitala da su naše Splićanke svakakve peripetije imale oko papira) i jahala po gradkom prijevozu u svoju firmu, pa njegovu, pa klovićevu, da bi mi netko na kraju rekao, 'to vam uopće ne treba' ?!

    ljuta sam

    sva sreća da sam ipak to riješila telefonski

    hvala ti još jednom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •