Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: da li da mu ponudim

  1. #1
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno da li da mu ponudim

    drage mame veteranke, još nisam u vašoj skupini nego u onom periodu kad me svi zanani i neznani pitaju kada ću već jednom skinuti filipa s cice.
    ja to ne želim, ali je problem što on više uopće ne traži po danu nego samo za uspavljivanje i po noći kad se razbudi. i mi smo jedni od onih koji kad ciciaju 2-3 puta noću to zovu dobra noć, a kad cicaju 10tak puta neprospavana noć.
    po danu pak, posebno ako spavau šetnji, nikad nema vremena za dojenje. ako se ja ne sjetim dan nam prođe i bez dojenja ili s 1, 2 u kojima se on svaki čas okreće i osluškuje što se događa oko njega (i u tihoj zamračenoj sobi). doji s interesom samo kad se ja vratim od doma nakon sat, dva.
    kako da ga zainteresiram za dojenje bez spavanja? ili bi to mogla samo biti faza?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    722

    Početno

    Mogla bi bit ifaze . Djeca od otprilike 8mj-godinu dana pokazuju interes za sve oko sebe i pri tom' im se moze dogoditi da 'zaborave' za siku. Iz tog razloga idu i nocni porodi bez problema!

    Sad', da li bi mu trebala nuditit!! To zavisi od toga sta ti zeliz i sl. Ja sam do godinu dana nudila svakako siku za zedj. Znaci hrana OK, ali pice ne dok sami ne bi trazili!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,796

    Početno

    Pia ima 13 mj. i više uopće ne traži cicu preko dana ,a to traje već duže vrijeme. Doji poslije kupanja za uspavljivanje i po noći kad se probudi ( 2 - 3 puta ).
    Radim svaki drugi dan po 12h pa mi to i odgovara jer kad bi tražila i preko dana, na poslu bih imala posla s izdajanjem.
    Kaj mislite, trebam li joj nuditi cicu preko dana? Malo mi je žao što tak malo doji, ali mi opet s druge strane sve ide nekim prirodnim tokom. :/

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,505

    Početno

    spooky, zara mjesecima nije tražila cicu preko dana - samo za uspavljivanje i po noći. ja joj nisam nudila...
    unazad dva tjedna je opet počela tražiti po danu tako da, osim po noći, dojimo i najmanje dva puta tokom dana - naravno, ako sam doma. ako me nema, ne traži uopće, tako da izdajanje stvarno nije potrebno.

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,505

    Početno

    hm, sad sam skužila, ti ne bi izdajala zbog nje nego misliš da bi ti cice bile prepune?

    čuj, meni se desi da jedan dan ne traži uopće, drugi dan traži hiljadu puta, nekad ne doji prije spavanja ni po noći, nekad milijun puta tokom noći... ali nije mi se nijednom desilo da nakon takvih dana i noći pojačanog dojenja cice budu toliko pune da ih moram izdajati...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    489

    Početno

    mogu li ja sad uletjeti s jednim totalno glupim pitanjem , buduci da vidim da se ovdje radi o bebicama slicnog uzrasta?

    naime, za dijete od oko godine dana, po cemu znate da ono bas trazi (ili ne trazi) cicu ako mu je ne nudite? moja kcer ima 11 mjeseci i ja nemam pojma kad ona trazi, ja joj jednostavno ponudim za dnevno i vecernje uspavljivanje, nakon budjenja, za medjuobroke, zedj i umirivanje tijekom dana (min. 6 puta u danu i eventualno jos 1-2 puta po noci, jer najcesce prespava noc - sama od sebe, bez ikakvih metoda )... ali opet ne mogu reci da ona bas cicu trazi, jer bih je vjerojatno, kad place, uspjela umiriti i necim drugim - necim za piti, igrackom, nosenjem - a ja, eto, pribjegnem dojenju koje ona, naravno, prihvati. svakako, primjenjujem ja i druge nacine umirivanja ako procijenim da je tako u danom trenutku bolje.

    mislim, ona ne govori jos, ne dize mi majicu i sl., pa me bas zanima kako je to kod vase djece u toj dobi izgledalo. cini mi se da dosta vas vec kod djece ove dobi suvereno barata s pojmovima 'trazi' i 'ne trazi', pa se pribojavam da ja nesto krivo ili shvacam, ili radim, ili mi dijete nije toliko napredno... please help!!

  7. #7
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,715

    Početno

    Citiraj wildflower prvotno napisa
    mogu li ja sad uletjeti s jednim totalno glupim pitanjem , buduci da vidim da se ovdje radi o bebicama slicnog uzrasta?

    naime, za dijete od oko godine dana, po cemu znate da ono bas trazi (ili ne trazi) cicu ako mu je ne nudite? moja kcer ima 11 mjeseci i ja nemam pojma kad ona trazi, ja joj jednostavno ponudim za dnevno i vecernje uspavljivanje, nakon budjenja, za medjuobroke, zedj i umirivanje tijekom dana (min. 6 puta u danu i eventualno jos 1-2 puta po noci, jer najcesce prespava noc - sama od sebe, bez ikakvih metoda )... ali opet ne mogu reci da ona bas cicu trazi, jer bih je vjerojatno, kad place, uspjela umiriti i necim drugim - necim za piti, igrackom, nosenjem - a ja, eto, pribjegnem dojenju koje ona, naravno, prihvati. svakako, primjenjujem ja i druge nacine umirivanja ako procijenim da je tako u danom trenutku bolje.

    mislim, ona ne govori jos, ne dize mi majicu i sl., pa me bas zanima kako je to kod vase djece u toj dobi izgledalo. cini mi se da dosta vas vec kod djece ove dobi suvereno barata s pojmovima 'trazi' i 'ne trazi', pa se pribojavam da ja nesto krivo ili shvacam, ili radim, ili mi dijete nije toliko napredno... please help!!
    ž

    Hmm... nije bilo baš tako davno, ali moram priznati da se ne sjećam točno. Valjda kad bi se ucendravio ili što pa sam išla metodom pokušaja i pogrešaka... a pretpostavljam da je također bilo i to što se on namještao u položaj za cicanje i išao glavom prema cici :? (tak danas radi, za svaki slučaj ak nisam čula da viče 'cici, cici')

  8. #8
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    da se pohvalim:filip je počeo dizati majicu što je jako slatko i onda me liže po trbuhu ili grudnjaku. sad stvarno opet često dojimo, 5,6 puta dnevno-ono je očito bila faza.

  9. #9
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,959

    Početno

    Lovro diže moju majcu, razdljuje me po prsima, kad ga nosim baca se na ciku... eto tako traži! ja mu je ne nutkam, on se zahakla kad hoće!!!

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,505

    Početno

    zara se u toj dobi, ako mi je bila na rukama (a to je bilo jaaaako često), bacala u ležeći položaj i okretala glavu prema cici - i tako je "tražila". inače sam joj nudila (a ona nije odbijala) svaki put kad bi zacendrala, zaplakala i slično.

    "tita" joj je bila jedna od prvih riječi, tako da već jako dugo "traži" cicu na taj način...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    56

    Početno

    Filip mi diže majicu i vuce grudnjak. Onda se smije kad ugleda cicu. Zapravo uvijek se smije kad vidi ciku, i odmah zine kao mali lavić i navaliiiiii!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,796

    Početno

    Pia mi diže majicu kad hoće cicu ili se jednostavno zabuši među cice!

    Lutonjice, nije mi bad to s izdajanjem, nego sam u dilemi jer ne znam da li da joj nudim ili ne.
    Mislim da joj ne trebam nuditi jer da hoće, tražila bi...

  13. #13
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,990

    Početno

    Ma niš ne brini - sa cicom ne možeš pogriješiti

    Ja sam uvijek Leoni prvo ponudila cicu, pa ako ne bi htjela onda sam tražila dalje...

    A sad kak je veća je sve lakše...zna tražiti piti i jesti, to zvuči otprilike "biki" i "papa"...

    A kad hoće cicu isto je vrlo nedvosmislena, rjeđe mi diže majicu, a češće se s obje ručice uhvati za otvor kod vrata i nateeeeže, nalukava se unutra, čak i gura rukice u majicu u potrazi za objektom svojih strasnih želja
    A ljudi moji veselja kad ih ugleda, okice se cakle od lude sreće, cer od uha do uha, ma sreća pregolema

    I sad ti prestani dojit, ma nema šanse

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,796

    Početno

    A ljudi moji veselja kad ih ugleda, okice se cakle od lude sreće, cer od uha do uha, ma sreća pregolema

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    154

    Početno

    A moja bubica (još je mali), ali većodavno se smije kad izađem iz tuš kabine: gle dvije cice :shock: :shock: A otkada imamoi veeeliku kadu, obavezno žica dok se kupamo :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •