Stranica 12 od 29 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 1410

Tema: Testovi za rano otkrivanje trudnoce..2.dio

  1. #551

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Bok, evo stigla sam iz bolnice...uglavnom u četvrtak sam otišla na sv. Duh jer mi je gin. rekao da trebam k njima otići na pregled jer beta je rasla a u maternici se ništa nije vidjelo i tako odem ja tam dodjem oko 9h i nakraju na red dodjem oko 14.30h doktorima Marton po nalazima vidi da nešto ne štima krenemo na ultrazvuk i ona meni kao pa ja tu ništa ne vidim da ima van maternice....i onda onak mrmlja si u bradu i naravno pamet joj proradi i pozove doktora i on joj kao kaže pa kak ne vidiš tu je vidiš a ona ah pa da vidi ti to meni muka umalo da ju nisam nogom u glavu odalamila...i onda kao ništa ti ostaješ u bolnici operacija je sutra...i tak dodje taj sutrasnji dan doktor dodje u sobu i kaže mi: "oplodnja se dogodila u jajovodu morat ćemo jedan odstraniti" a ja van sebe iako me je uvjeravoa da i bez njega ce biti sve ok...i tak da mi mi na kraju rekli da će biti laparoskopija....tak da kad sam se probudila došao je opet liječnik i rekao mi je kao da sam imala klamidiju tj. prebolila sam ju i ona je iza sebe ostavila priraslica koje su spriječile da jajašce dodje do maternice i tako je zavrsilo u jajovodu....rekao mi je da su ga ostranili promjer je bio cca... 2cm kao počistili su sve i naravno nistu ništa odstranjivali tipa jajovoda i slično...doma sam se vratila u nedelju i danas mi je punobolje... uglavnom opravljam se polako od tog čitavog šoka.... preporučio mi je dr. Baumann da odem u daruvarske toplice na cca. 10 dana...vidjet cu dali cu ići trebam provjeriti cijene i sl. uglavnom pijem antibiotike nadam se da cu se uskoro oporaviti od svega ovoga..kad liječenje prodje onda dečko i ja moramo napraviti urinokulturu i ja briseve da vidimo dali postoje još neke bakterije kak bi onda mogli opet pokušati sa bebicom...moram priznati nako ovog iskustva da me je strah trudnoće bojim se da se opet ne ponovi ovo ili nešto slično....

  2. #552

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mami jako mi je zao sto si ovo prosla...

  3. #553
    wanna be mommy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    614

    Početno

    mami, žao mi je....

  4. #554
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    mami

  5. #555

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Hvala Vam na potpori...valjda će drugi put biti bolje...

  6. #556
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    mami drži se..bit će bolje, mora.

  7. #557

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    da nadam se da bude, lakše se fizički oporaviti od ovako nečeg neko psihički (((

  8. #558
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    znam, da, uvijek je to teže..ali oporavit ćeš se..

  9. #559

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Da budem se potrudila da se brzo oporavim, jer ipak nestrpljivo očekujem trenutak kad čemo dobiti zeleno svijetlo da možemo poraditi i na drugoj bebici :D

  10. #560
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    ,mami baš mi je žao..

  11. #561
    HanaM avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Bok..nakon koliko dana bi bilo najbolje apraviti drugi test?Jer prvi sam napravila nakon dana kasnjenja i bio je negativan,boli me u donjem dijelu kao pred mengu,stalno mi se piski i boli me u krizima.. Naime kasni mi 3 dana.. Kada bi bilo najbolje ponoviti test?

  12. #562

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    2

    Početno

    HanaM i ja sam juce radila test nakon jednog dana kasnjena i bio je negativan, krenula sam da ga bacim i pokazala mi se druga crtica ispod one trakice. Tako da nisam bila sigurna i jutros sam uradila opet i bio je negativan. Evo vidite taj prvi.

    http://www.dodaj.rs/?3y/UZ/nRa8vxa/1/271.jpg
    Posljednje uređivanje od blackberry : 06.10.2012. at 19:53

  13. #563

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Radmila druga crtica na pozitivnom testu bi trebala biti blize kontrolnoj crtici, a ne ispod plastikice. ovo sto se vidi na tvom testicu mislim da je ostatak reagensa (boje).

  14. #564

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Lijep pozdrav cure. Imam jedan problem... Trebala sam dobiti m oko 29.9., nikad mi skoro nije točna, ali uvijek su 2,3 dana u pitanju. M još nije došla, radila sam test prije par dana i bio je negativan.... Međutim, primijetila sam da sam 3,4 dana imala blago krvavi "iscjedak" na papiru.... i sve što sam čitala oko trudnoće mi govori da je to implantacijsko krvarenje. A test negativan Dečko i ja već par mjeseci radimo na bebi i stvarno bi nas ovo razveselilo Inače, na terapiji sam već par mjeseci Euthyroxom jer mi je hormon TSH 7,5 i znam da je uz takvu vrijednost gotovo nemoguće zatrudnit, ali ipak je u meni tračak nade.... Što vi mislite?

  15. #565
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Ja bih,ako menga još nije došla,otišla vaditi betu.Ako bi ona bila negativna konzultirala bih se s liječnicom dali bi trebalo vaditi hormone.
    Držim fige da je ipak trudnoća u pitanju...sretno

  16. #566
    pe3ca91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Radoboj
    Postovi
    19

    Početno

    evo mene opet...prosli mjesec nazalost nista,ako mi kasnila dva dana... :/ nakraju je dosla... nego ovako, ovaj mjesec ista stvar i danas krenem radit test (clearblu) i prva crtica je jako vidljiva, druga malo slabije...i opet sam u nedoumici...mens.mi opet kasni...jel moguce da i ta slabija crtica znaci da je testic pozitivan?

  17. #567
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    ne moraju crtice biti istog intenziteta. pojava druge crtice znači da je test pozitivan. čestitam!

  18. #568
    pe3ca91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Radoboj
    Postovi
    19

    Početno

    http://www.pohrani.com/f/g/we/wAKyEhA/sam4836.jpg

    ovo je pikcr testa, mada se tu bas ne vidi najbolje ova dr.crtica... :/

  19. #569
    Natalija28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    35

    Početno

    Pozdrav svima!
    Evo i mene po prvi puta na forumu ali i u akciji "radimo na bebi" E sad, kasni mi dva dana prvi put u životu, jutros radila clearblue compact i nakon par minuta samo sjena ali baš sjena od druge crtice koju vidim samo kad test držim ispred sebe pod pravim kutom, a iste je debljine kao kontrolna. Nemam neke simptome trudnoće osim kašnjenja . Šta preporučate dalje?

  20. #570
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,408

    Početno

    Citiraj pe3ca91 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.pohrani.com/f/g/we/wAKyEhA/sam4836.jpg

    ovo je pikcr testa, mada se tu bas ne vidi najbolje ova dr.crtica... :/
    ponovi sa prvim jutarnjim urinom za dan-dva. Može biti da je bila kasnija ovulacija, pa je beta niska i zbog toga se crtica slabije vidi zbog niske koncentracije.

  21. #571
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj pe3ca91 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.pohrani.com/f/g/we/wAKyEhA/sam4836.jpg

    ovo je pikcr testa, mada se tu bas ne vidi najbolje ova dr.crtica... :/
    ja mislim da si trudna, možeš i sutra ujutro ponoviti test
    kupi neki najjeftiniji u ljekarni

  22. #572
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Uvijek preporucam testove koji nemaju plavu tintu.

  23. #573
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    99% sam ziher da si trudna!

    ČESTITAM!!

  24. #574
    Natalija28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj pe3ca91 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.pohrani.com/f/g/we/wAKyEhA/sam4836.jpg

    ovo je pikcr testa, mada se tu bas ne vidi najbolje ova dr.crtica... :/
    Ovako nekako je i meni izgledala jutros, ma još svjetlija jer se meni na fotiću ni ne vidi. Kako vas duuugo pratim, odlučila sam danas ipak otići u privatnu polikliniku i naručila se u ponedjeljak za betu. M još nema, ulazim u treći dan kašnjenja, simptoma nikakvih, crtica jaaaako blijeda...nisam više mogla lutati okolo i razbijati glavu. Nisam peviše napeta jer sam tek na početku svega ovoga, ali iskreno i od srca navijam za sve vas!!

  25. #575
    nana0501 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    1,013

    Početno

    Citiraj Natalija28 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    Evo i mene po prvi puta na forumu ali i u akciji "radimo na bebi" E sad, kasni mi dva dana prvi put u životu, jutros radila clearblue compact i nakon par minuta samo sjena ali baš sjena od druge crtice koju vidim samo kad test držim ispred sebe pod pravim kutom, a iste je debljine kao kontrolna. Nemam neke simptome trudnoće osim kašnjenja . Šta preporučate dalje?
    Meni je taj test tako izgledao a beta bila cak 75 tako da savjet ponovi test sa nekim drugim mizda gravidnosr

  26. #576
    Natalija28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    35

    Početno

    nana0501 hvala na odgovoru. Idem ja u ponedjeljak na betu svakako jer nisam najsigurnija s tim testovima, za mene je to sve pipkavo i malo, sva se smotam kada ih radim. Ohrabrio me je tvoj odgovor pa se barem imam čemu nadati ovaj vikend, a ne strahovati da nešto nije u redu! Tnx!

  27. #577
    pe3ca91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Radoboj
    Postovi
    19

    Početno

    hvala cure, zene, majke.ponovit cu test ipak, pa javimo rezzu! *

  28. #578
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    bok,koji je to najosjetljivi test? i da se može kupiti u zg?

  29. #579

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    anika2 osobno sam fan testa gravignost mini jer je najslicniji wondfo testovima s amazona koje koristim. ima crvenu tintu i osjetljivost mu je 25mUI/mL.

  30. #580

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima...imam veliku dilemu...pa ako netko ima ideju...je li moguce da nakon 9 dana kasnjenja menge test pokaze lazno negativan rezultat?

  31. #581
    Natalija28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    35

    Početno

    Evo i mene s rezultatima bete..Dakle, nakon 2 dana kašnjenja M napravila clearblue compact test i to s prvim jutarnjim urinom, pojavila se samo neka sjena nakon 5 minuta...Zatim, nakon tri dana od testa (jučer) išla vaditi betu iz krvi i ona je 62...Dakle, potvrđeno je, ali ja po forumu gledam da je svima u 5.om tjednu beta već dobro troznamenkasta...Ima li tko iskustva s ovako niskom betom? Sorry što vas davim s ovim, ali ne znam imam li osnove za prelazak na teme vezane uz samu trudnoću

  32. #582
    wanna be mommy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Natalija28 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene s rezultatima bete..Dakle, nakon 2 dana kašnjenja M napravila clearblue compact test i to s prvim jutarnjim urinom, pojavila se samo neka sjena nakon 5 minuta...Zatim, nakon tri dana od testa (jučer) išla vaditi betu iz krvi i ona je 62...Dakle, potvrđeno je, ali ja po forumu gledam da je svima u 5.om tjednu beta već dobro troznamenkasta...Ima li tko iskustva s ovako niskom betom? Sorry što vas davim s ovim, ali ne znam imam li osnove za prelazak na teme vezane uz samu trudnoću
    Natalija28, nema razloga za brigu, možda je kod tebe bila kasnija ovulacija, pa je zato niža beta... uglavnom ČESTITAM!

  33. #583
    wanna be mommy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj sretna00 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima...imam veliku dilemu...pa ako netko ima ideju...je li moguce da nakon 9 dana kasnjenja menge test pokaze lazno negativan rezultat?
    sretna00, najbolje izvadi betu pa češ vidjeti na čemu si.

  34. #584
    Natalija28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    35

    Početno

    wanna be mommy hvala ti! Ovo me je malo utješilo, cijelo jutro se vučem po kući i cmizdrim. Teško mi je otići do klinike i tražiti novu betu. A ništa... Curke, sretno svima!

  35. #585
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Natalija izvadi opet betu za 2 dana da vidimo jel se pravilno dupla, to će biti puno bolji pokazatelj, sretno!

  36. #586
    nana0501 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    1,013

    Početno

    Ako ju ne ponovis za dva dana nemozes znati dali se dupla pravilno. Ponovi i sretno

  37. #587
    Natalija28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Natalija izvadi opet betu za 2 dana da vidimo jel se pravilno dupla, to će biti puno bolji pokazatelj, sretno!

    Bila danas na drugoj beti, sutra su rezultati pa javim - tužna ili sretna, svakako je lakše sa svim dragim "rodama"

  38. #588
    MELANIE avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    135

    Početno

    trebam dobiti tamo 28,29.10..testirala sam se jutros prvim jutarnjim urinom(nisam piskila cijelu noc),sad jeli moguce da je jos rano da pokaze tocan rezultat...osjetljivost testa je 25 ummol..znaci danas mi je 25 dan ciklusa,menge mi dolaze svakih 27,28 dana..usput,rezultat je bio jutros negativan

  39. #589
    Natalija28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    35

    Početno

    Evo mene s novim rezultatima bete...nakon 2 dana ona se više nego duplala, sa 62,1 narasla je na 153,3. Dr kaže da je sve OK po ovome. Hvala vam na podršci curke! Evo malo moje štorije
    Dakle, dva dana nakon kašnjenja M naravila clearblue compact i jedva vidljiva sjena koju sam samo ja vidjela...Peti dan kašnjenja odem na betu i ona bude 62,1.. po mojoj računici trebala sam biti 5. tjedan trudnoće i već plačem jer je beta preniska. Onda konačno poslušam dr i curke s Rode i odem po drugu betu i ona se dupla... Dr kaže da sam ostala trudna kasnije nego što sam mislila iako sam ja kao controlfreak mislila da držim sve konce u rukama pošto znam točno kada mi dolazi ovulacija jer ju osjetim i da je oplodnja bila negdje blizu. Ona mi je do sada bila i jedina metoda kontracepcije i to 10 godina...Ali, ipak nisam mogla izračunati dan oplodnje ni svojim magičnim računicama pa je oplodnja bila i nekoliko dana nakon O.
    Toliko o preciznim ciklusima, testovima i dr...Ne se bedirati unaprijed...
    Svima vama šaljem puno, puno i držim na sve četiri!!

  40. #590
    wanna be mommy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    614

    Početno

    Bravo, jesam ti rekla?! Čestitam još jednom i uzivaj!

  41. #591
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    natalija čestitam!!! cijeli dan čekam i evo čitam kako lijepe vijesti

  42. #592
    Natalija28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    35

    Početno

    Ma sjajne ste! Šaljem vam beta pozitivne vibre i da uskoro tipkamo na odbrojavanju skupa

  43. #593
    kolimoli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    860

    Početno

    natalija28 čestitam!!
    vidim da se veselis tipkanju na odbrojavanju, ali draga tu ti nasrecu nije mjesto nije da nesmijes, ali mislim da ces vise informacija o T naci na trudnickim podforumima!!!

    samo ti sada lijepo uzivaj

  44. #594
    Natalija28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    35

    Početno

    Nije da sam veliki paničar, ali bih se do prvog usg zadržala na ovim "još uvijek nisam sigurna" podforumima...Skakućem svuda pomalo, jer nemam još nikakav osjećaj da je to to, samo mi grudi malo rastu, pa se pravim luda...

  45. #595
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    uvijek možeš ponoviti betu,sve dok vidiš da se pravilno dupla nemaš razloga za brigu.a onda mirno čekaj prvi ultr.

  46. #596
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,211

    Početno

    Znaš, ma znam da znaš, ti si trudna bez obzira na ultrazvuk. I beba raste svaki dan, bez obzira na UTZ.
    Nemoj da ti samo pregledi budu ono što će te usrećiti. Neka ti tvoje tijelo daje prave dokaze toga da u sebi imaš bebu. I uživaj u svakom danu.

  47. #597
    Natalija28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    35

    Početno

    Hvala na podršci!! Sve najbolje i da nazdravljamo (sokićima) uskoro!!

  48. #598

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    3

    Početno

    drage žene, po prvi puta sam na forumu rode, sviđa mi se međusobna podrška i detaljne informacije koje širite, svaka čast.. imam pitanjce- ciklus mi je poprilično točan, i 28 ili 32 dana traje (čudno ali da. danas mi je 36. dan ciklusa, od menze ni m (čak ni predkrvarenje nisam imala- smećkasti iscjedak, ni bolove, ni osjetljive i bolne grudi, samo povećane). osjećaj je pritiska u donjoj zdjelici. test sam danas napravila s prvim jutanrjim urinom (koji je doduše stajao u čaši jedno pol sata dok sam otišla kupiti test-po vašim saznanjima utječe li to na rezultat testa možda?), primastick, i bio je negativan. nikakva crtica osim kontrolne. po vašim iskustvima, je li moguće da sam iipak nekim čudom ipak trudna kolike su vjerojatnosti da je test netočan? hvala!

  49. #599
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    kikičica dobro došla! Obavezno ponovi test ali uzmi neki drugi. Ako bude i dalje negativan zovi ginekologa možda je nešto drugo u pitanju.

  50. #600

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    3

    Početno

    koji drugi test preporučate?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •