Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Povraćanje prilikom vožnje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    6

    Početno Povraćanje prilikom vožnje

    Moja curica je nedavno navršila godinu dana i nedavno je počela povraćati prilikom vožnje automobilom. Nikada nije bila ljubitelj autosjedalice i vožnje, ali mislila sam da je to faza. Sada kako je starija zabavi se igračkama, ali nakon nekog vremena se umiri, pa onda postane nervozna (baš se vidi na njoj da je nešto muči) i onda se ispovraća. Evo u mjesec dana smo već tri puta prali presvlaku AS. Da li netko od vas ima kakva iskustva sa tako malom djecom i kada može primiti nekakav lijek protiv mučnine? Trenutno izbjegavamo vožnju dužu od pola sata, ove kraće rute nisu toliko problematične.
    Hvala vam unaprijed.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Starijoj sam davala Dramine ali mislim da je imala već blizu 2 godine. Svakako pitaj doktoricu prije nego se odlučiš. S mlađom je problem još gori, za sada isto izbjegavamo dulju vožnju, ne znam ima li neko bolje rješenje. Neke narukvice postoje navodno koje se kupe u apoteci ali kažu da ne pomažu svima.
    Ako se vozimo busom nastojim je usmjeriti da gleda naprijed, meni je samo to pomagalo.
    Možda će se popraviti s vremenom - iako meni nije

  3. #3
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Izbjegavam davati ljekove . Prije voznje dam djeci neko suho pecivo da pojedu , i uvijek ih imam u autu tako da popune stomacic. Od pica samo cistu vodu. I polako voziti s provjetravanjem auta jer i svjezi zrak dobro dode.

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Pola sata prije puta dajem kćeri Draminu i to sada kad je veća cijelu tabletu,a prije kad je bila manja pola tablete smrvljene u malo čaja ili mlijeka.
    Počela sam joj davati sa nekih 9 mjeseci na preporuku liječnice i to nakon što mi se tako namučila kad smo se vraćali sa Brača da sam sama sebi rekla-nikad više.Taj put je povratila praktički na početku puta,jer od Bola do vrha Brača vodi cesta sva u serpentinama i to ju je smučkalo.Pošto smo morali stići na trajekt,nije dolazilo u obzir vraćanje,pa sam samo pod nju na AS stavila podlogu za prematanje iz torbe za pelene,čisto da ne sjedi u rigotini,ali malena je cijelim putem povraćala,ma cijelo vrijeme.Ona se tako mučila da je to bilo strašno.Ja sam joj davala samo vodu,jesti nije htjela,ali pošto je bilo jako vruće morala je piti i ta je voda isti moment kad bi ju popila iz nje ko gejzir izlazila van,a malena je samo tužno,tiho tulila.
    Od tada,pa do dana današnjeg prije puta dužeg od pola sata obavezno joj damo tableticu i problem riješen.Malecka se ne muči,super je volje,lijepo sjedi,pa i odspava, kako joj već paše.

  5. #5
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Mi to rješavamo homeopatijom, cocculus je remedija koja pomaže kod morske bolesti i kod mučnine od vožnje u automobilu.

  6. #6
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    I moja Slatkia povraća od 7. mjeseca starosti. Hrana uopće ne igra ulogu: jela, ne jela, jela kašice ili nešto suho. Problem je da se ona sva izmuči u vožnji i da nikud ne mogu sama s njom. Kad god nekud idemo netko je pored nje da joj pridrži vrećicu. Srećom, ona se bez obzira na sve to voli voziti u autu u svojoj AS. Kad smo lani išli na more, pedica nam je rekla da se tak malim bebama protiv mučnine daje isto kao i protiv alergije. Dala sam joj prije puta fenistil kapi i svejedno je povratila. U vožnji obično povraća već nakon dvadesetak minuta, a u nedjelju sam išla sama s njom do bake (5 km) i povraćala je. Sreća da je bilo lijepo vrijeme pa se navlaka stigla osušiti.

    piplica, gdje kupuješ taj homeopatski pripravak i otkad ga djeca smiju piti?

  7. #7
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Da li je to ovo?

  8. #8
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Da li je to ovo?
    Ne, cocculus je homeopatska remedija koja se kao i ostale remedije kupuje u bolje opskrbljenim ili specijaliziranim ljekarnama.
    Ja sam ga konkretno kupila u Italiji, ali sigurna sam da se može i u Zagrebu nabaviti.
    Nama zaista pomaže i mogu ga koristiti i bebe.

  9. #9
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ja sam bila dijete koje je povraćalo pri svakoj vožnji. S godinama se to prorijedilo, i onda sam prestala povraćati negdje krajem srednje škole.
    I danas mi nekad zna biti mučno, al ne ko prije.
    I Matej je dvaput dosad povraćao u autu (nakon navršene godine). Nadam se da ipak neće biti ko mama. :/
    Uglavnom, primjetila sam da mu jako smeta ako je imalo toplije u autu. (to je i meni bio najčešći poticaj na povraćanje).
    Obavezno bar malo otvorimo prozor, jako je lagano obučen u autu, i ako putujemo 2-3 sata, krenemo u vrijeme kad bi trebao spavati i onda cijelim putem spava.

    Mislim da Dramine nisu za djecu mlađu od 2 god., a i ja bi prije probala te narukvice, ko zna, možda pomognu.

  10. #10
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Boris povraća u vožnji i počeo je ngde sa 2.5 godine kad smo putovali na more. Bilo je jako toplo i bez obzira na stajanje i provetravanje auta u vožnji bilo mu je muka. Sa mora smo zvali našu pedicu koja nam je rekla da mu mogu dati ili pola tabletice Dramine-a ili jednu dozu Pressinga, čisto da se uspava od nečega. Kupili smo Dramine i samo tada smo ih koristili. Od onda putujemo kasno popodne ili u periodu kad inače spavaju.

    Ja inače izbegavam da ih kljukam hranom kad putuju. Ma koliko dug da je put ništa im neće faliti da ga prežive na integralnom keksu, jabukama i vodi. I mi pođemo dosta ranije pa imamo lufta i da se provetravamo, protežemo noge i eventualno presvlačimo i menjamo presvlake na AS.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala vam puno na savjetima. Stvarno mi je teško promatrati kako se muči. Mislim da će još više zamrziti AS. Nastojimo izbjegavati duge rute, a i počeli smo razmišljati da odustanemo od odlaska na more ove godine, jer ako će se tako mučiti, nije vrijedno toga. I ja sam pomislila na nekakve homeopatske pripravke, pa ću se još raspitati. Mi u Kutini imamo pedijatre koji dolaze iz Siska, tako da je svaki put netko drugi, pa ti svaki kaže drugo samo da te se riješi. Jako tužno, ali da idemo nekom privatnom u ZG, treba izdržati vožnju. I tako se vrtimo u krug.
    U svakom slučaju puno vam hvala, znala sam da uvijek mogu računati na druge mame i informacije iz prve ruke.

  12. #12
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Dramine nisu za djecu mlađu od dvije godine.

    Uz preporuku pedijatrice, mi smo davali R. jednu žličicu sirupa Dimidril.
    I jedno i drugo su antihistaminici, ali Dimidril se može davati djeci mlađoj od 2 godine. Učinak je isti.

    Tako smo preživjeli put na more bez problema.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Dimidril sirup više ne postoji, tablete mislim još proizvode. Zamjena za sirup je Fenistil, ali ne znam koliko djeluje na povraćanje.

  14. #14
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    pitaj doktora, mi isto od prve godine za dalja putovanja dajemo dramine. za kraca putovanja zvacemo zvaku obavezno, od zvake joj ne dodje do mucnine isto je i meni , nije mi zlo samo ako nekaj zvacem.

  15. #15
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    meni je L. pocela povracat kao starija i tad smo uzeli te dramine
    ne znam dal ih smije tako malo dijete, pitaj obavezno lijecnika

    sad kombiniramo dramine i gore spomenute narukvice, ovisno gdje idemo (ona povraca kad je jako zavojita cesta, kad idemo vecinom ravno onda uglavnom ne )

  16. #16
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Dimidril sirup više ne postoji, tablete mislim još proizvode. Zamjena za sirup je Fenistil, ali ne znam koliko djeluje na povraćanje.
    Fenistil kapi je nama pedijatrica preporučila. Djelovale su tako da nije povraćala nakon pola sata, nego tek nakon 2 sata vožnje. Dala sam joj ih samo lani kad smo išli na more, a za ove kraće relacije do sat vremena, držim vrećicu kad vidim da joj je muka. Narukvicu još nisam isprobala.

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kojom brzinom vozite na dužim rutama? i to može biti uzrok. stajanje nakon 1 sat vožnje bi trebalo biti OBAVEZNO.

  18. #18
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    kojom brzinom vozite na dužim rutama? i to može biti uzrok. stajanje nakon 1 sat vožnje bi trebalo biti OBAVEZNO.
    Kod kratkih relacija je prvih pola sata vožnje istom brzinom i na istoj cesti kao i dulje vožnje, a ipak nekad povraća već u tih prvih pola sata. Jasno mi je da joj bolje odgovara otvorena cesta, ali ne mogu do zg-a doći bez semafora i stajati nakon svakih 15ak minuta vožnje.

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam vozila donjom granicom brzine, tj. najnižom koja ne ometa promet. na dužim relacijama (ovisno o cesti) - od 60-80 :? ...

    to mi je omogućilo da ne radim nagle startove, nagla kočenja, i nagle promjene brzine. i uspjelo je.

    ipak, u vožnji autobusom, ili s drugim stani-kreni vozačima - bilo je problema. po tome da li je povraćala ili ne, mogla sam zaključiti kakav stil vožnje ima vozač.

  20. #20
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ja sam vozila donjom granicom brzine, tj. najnižom koja ne ometa promet. na dužim relacijama (ovisno o cesti) - od 60-80 :? ...

    to mi je omogućilo da ne radim nagle startove, nagla kočenja, i nagle promjene brzine. i uspjelo je.

    ipak, u vožnji autobusom, ili s drugim stani-kreni vozačima - bilo je problema. po tome da li je povraćala ili ne, mogla sam zaključiti kakav stil vožnje ima vozač.
    Potpis,jer "cukanje" je najgore za izazvat mučninu,kao i naglo uletavanje u zavoje.Mada,iako moj muž zbilja pažljivo vozi,bez tabletice bi i Reica i ja "dušu ispustile" bljuvajući.

  21. #21
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    podižem temu...
    izgleda da i N. ima problema sa povraćanjem u vožnji...juče smo se vraćali s mora, i umjesto uobičajenih 6, vožnja je trajala mučnih 10 sati...primjenjivali smo sve ovo nabrojano, snižavali temp. u autu, mm je jako pažljivo i sporo vozio, stajali nakon svakih 10-tak minuta, u pauzama je jela samo neke suhe keksiće, kiflu i vodu, pa je bez obzira na sve učinjeno, povratila 4 puta...bilo bi i više ali smo nakon prva tri puta skontali simptome pa prilično uspješno spriječili veću katastrofu...
    koje lijekove dajete malcima, i da li njoj, s obzirom na starost, smijem dati što...nismo još došli do njenog pedijatra jer smo kog mojih u drugom gradu...

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Prije nego se odlučiš za lijekove, probaj s magnetskim narukvicama protiv mučnine - imaš to u većini ljekarni! Moj mlađi je imao problema s tim negdje do pete godine, a kasnije je sve došlo na svoje mjesto.

    Narukvice (primjer): http://www.proteka.hr/biljna/shop/na...u-voznji/p2305

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Postoji i nekakava lizalica protiv riganja u voznji, ali ne znam za koju dob.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    magnetske narukvice su ok, moji nećaci rigatori uspiju s time putovati daleko.

    lizalica je lizi se vozi od 4 godine pa nadalje, nemam osobnog iskustva.

  26. #26
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja imam s lijekovima.
    Jedino tako ne ispustim dušu u vožnji.
    I mala je imala problema dok je bila manja.
    Isto smo rješavali s Draminom, pola tablete.
    Sada joj više ne treba, ali meni da. Cijeli život se mučim s tim.
    Na luna park, Gardaland i sl. Ne smijem ni pomisliti.

  27. #27
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    izgleda da i N. ima problema sa povraćanjem u vožnji...juče smo se vraćali s mora, i umjesto uobičajenih 6, vožnja je trajala mučnih 10 sati......
    meni spontano pada na pamet viroza...ako ste do sada vozili bez problema 6 sati, i to ti je prvi takav incident, a još se vraćate sa mora gdje je lako pokupiti ljetnu virozu...ja bi iskušala još koju vožnju, prije nego počneš primjenjivati ljekove...

  28. #28
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    alga ovo joj je prvo duže putovanje...polazak je prespavala cijeli put, a da je viroza povraćala bi i sinoć nakon što je spucala tanjur supice...ni jutros nije povraćala, nema proljev niti temperaturu, živahna je i vesela...
    hvala cure za savjete, pokušat ću naći ove magnetne narukvice, a za lijekove ću pitati pedijatra...

  29. #29
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Nama ne pomaze nista osim dramine . Nikakve narukcvice ni nis slicno. I meni je zlo u autu ak ne sjedim napred i vozim. Uzas. Pomazu zvake i ljuti bomboni.. Cijeli zivot mi je tako potpis na tanci. Da moram sjest iza na prvom zavoju sam gotova .


    Sent from my iPad using Tapatalk

  30. #30
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Podižem temu- u zadnje vrijeme je malenoj sve češće muka u vožnji- povratila je samo jednom i to dok je bila prehladena pa je kasljala i onda ispovracala šlajm. Ali svaki put je nemirna, govori da ju boli buša, krene joj se dizati želudac pa stanemo. Često se vozimo jer su nam bake i dede sat vremena od nas i sad su to postale muke.
    Spremamo se na more i već sam sad u brizi- pa me zanima zašto se sad vise dramine ne preporučaju prije 5-te godine? Na starim uputama pise od dvije godine, tako mi je rekao i pedijatar nedavno ali je sam priznao da nema nova saznanja pa neka se raspitam.
    Mislila sam joj dati četvrtinu da lakše preživimo puta na more i s mora. I nismo jos probali s narukvicama- mozda da prije to probamo?

  31. #31
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mi smo davali od godinu dana. I sad dajemo .kad su stariji pomazu ljute zvake. Gluposti tipa kojekakvih narukvica nam ne pomazu, ni meni ni njima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. #32
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    http://www.krenizdravo.rtl.hr/korisn...uputa-o-lijeku
    Dramina ima i dalje istu uputu a aviomarin ima od 5 g.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #33
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Sad sam vidla da se to promjenilo 2013. Kaze rihter zbog promjene zakona i odgovornosti dr . Vjerojatno i zbog uskladenja s eu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja kupujem u Italiji tablete koje se zovu Xamamina i na uputi pise da su od 2-6g starosti. Pomazu, spasavaju nas, inace joj je zlo i povraca vise puta, i na autoputu, i u avionu...cim je voznja. Meni ipak nije svejedno davat joj to pa je lijek ogranicen samo na putovanja, a za krace izlete i po gradu pazim kako vozim i sto jede prije (nikako mlijeko, ne previse vode...).
    Ako zelis donesem ti Xamamine

  35. #35
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I moja najstarija se cesto zali da ju buba busa
    I bas sam mislila da trebam nesto kupiti
    Nadala sam se da ima neki sirup
    A kako dati tabletu djeeci koja je ne znaju popiti?

  36. #36
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Da, i ljuti pepermint bomboni, obavezno klima u autu, i pomaze grickanje grickalica. U zavoje ulaziti polako i oprezno bez cukanja, bez naglig kocenja.. Nema citanja, gledanja u mobitel i sl. Al to nije nis za tvoje dijete.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  37. #37
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Tabletu smrvis ginger i u zlicici s vodom pomijesas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #38
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma ne cita ona niti gleda u ekrane, obicno pricamo ili pjevamo
    Al da, sad kad velis, kad gricka stapice ili krekere, ne zali se
    Hm, a sto se tice voznje, da bi mm mogao lakse - mogao bi (duze puteve u pravilu vozi on)

    Thnx, lunahor

  39. #39
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ni moja ne gleda u mobitel niti knjigice niti ista slično, u pravilu lovimo auto ispred nas, gledamo motore, svjetla na semaforu i to je ok za po gradu ili kraće relacije ali ovo je put od cca 4 sata. Ili tempiramo da idemo kad je vrijeme za spavanje ali ni to ne možemo bas uvijek, i sigurno neće spavati 4 sata u autu. Zao mi je da se muci- mislim da cu za to duže putovanje ipak posegnuti za tabletama.

  40. #40
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Dok je moja bila manha, do 4-5 godina, pedijatrica joj je dala antihistaminik u kapima. Ne sjecam se tocno koji, ali rekla je da to jedino smije. Zafrkavali smo se i s narukvicama. Klima, ne voziti po jakom suncu, autoput, pomalo grickati grickalice i to ti je sve sto mozes. Sad je veca, pa joj smrvim tabletu. A i malo je bolje nego prije.
    Zabavi ju nekavim pitalicama i igrama rijecima da puno ne gleda kroz prozor i da se ne okrece stalno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •