Isabel, sve što možeš dobiti na uputnicu ide na teret osiguranja, pogotovo ako imaš šifru N 97. Dakle, kod gin. pitaj uputnicu za IVF, recept/e za propisani lijek (pazi da ti napiše dovoljan broj recepata ako je količina lijekova veća od minimalne doze), odnosno za sve što ti propiše dr. B. (traži da ti planiranu terapiju napiše na "otpisno pismo").
Refundacija je mukotrpan put do prava koje ti je netko prethodno uskratio ili nisi ni znala da ga imaš! Za to moraš imati sve račune, imati sve napismeno i to traje....
Povrat poreza možeš dobiti na lijekove i medicinske postupke samo u dijelu do max. 12.000,00 kn - tj. z atoliko ti se povećava neoporeziva osnovica za plaću. (U taj dio ti ulazi i ono kad si na bolovanju pa ti srežu plaću. Ti u jednoj godini možeš imati još i stambeni kredit za prvi stan u životu, ići na magisterij, kupovati knjige za upisani studij ali svota je maksimalno 12 tisuća). Zato, povrat poreza je po meni tek treći izbor!
Posavjetuj se sa svojim lijčnikom ili sestrom u koje imaš povjerenja (opće prakse, ginekologom, kućnim prijateljima i sl.) što se tiče povrata poreza, nazovi poreznu upravu i traži nekog savjetnika da ti malo pojasni što kako se obračunava povrat.
Ako sam negdje zabrljala, molim, ispravite me, nije namjerno!