Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 284

Tema: KAKO ORGANIZIRATI SVAKODNEVNICU UZ DJECU

  1. #201

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    I mi smo od 13.6. četveročlana obitelj tako da ću i ja za koji tjedan napisati nešto pametno na ovu temu(nadam se). :D

  2. #202
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a baš sam se pitala gdje si...
    čestitam

  3. #203
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    čestitke i od nas

  4. #204
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Meni baš ne ide s kućom... al idu mi druge stvari, pa hajde, nisam za bacit.
    Najgori posao mi je sortiranje i spremanje dječjih igračaka.
    Toga se nakoti čak i ako imaš načelo - max četiri igračke u opticaju. Ili dobije od nekoga, ili promovira praznu ambalažu u igračke, ili otkrije rudnik u garaži pa dovlači...
    Meni je živa muka to s igračkama, a onda mi je cijeli dnevni muka, pa sve odgađam... i kuhinju i kupaonicu...

    Mislim da moram pronaći dobar, suvisao i jednostavan način nošenja s igračkama. U biti nemam mjesto za njih (za one zalihe), i nemam sustav spremanja koji bi mi pomogao da znam gdje je što, što ide s čim, i tak.
    A i muž odmaže - čim vidi da nešto ide u smeće - odmah moli da to ostavim.

    A da stvar bude još luđa - sin mi se najradije igra strganim, faličnim igračkama, ili komadima za koje više nitko ne zna od čega su... razvija mu to maštu, pa nemam srca konfiscirat.

    I zato dnevna soba - rumpl... svi ormarići prepuni hrpa igračaka...

  5. #205
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    ovo s igračka i kod nas muka, taman kad pomislim kak se M. više s tim ne igra i kak ću spremit ( poslat na more ) za to se zakači T.. Uopće ne znam od kud nam ih toliko, a naravno da ni moj muž ne da niš bacit bez obzira što je igračka u mikro dijelovima.

  6. #206

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Curke hvala na čestitkama!I moja šestogodišnja curica ima previše igračaka,isto nam sve treba,ništa nije za baciti,a najdraže joj je sve nabacati tako da se ni kutija ni ladica ne daju zatvoriti,a kad treba nešto naći onda samo viče mama nema(neče igračka sama iskočiti van i vikati tu sam),pa mama 1 put na tjedan mora sve sortirati,ali malena pomaže.

  7. #207
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Meni baš ne ide s kućom... al idu mi druge stvari, pa hajde, nisam za bacit.
    Najgori posao mi je sortiranje i spremanje dječjih igračaka.
    Toga se nakoti čak i ako imaš načelo - max četiri igračke u opticaju. Ili dobije od nekoga, ili promovira praznu ambalažu u igračke, ili otkrije rudnik u garaži pa dovlači...


    ja sam kupila trofast u ikei za novi stan.Meni se to čini ko super sustav za slaganje igračaka.vidjet ćemo funkcioniranje u praksi.

  8. #208
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Inače, ja bacam, dajem, šaljem dalje, nosim kod staraca na spremanje..sve osim osobitih igračaka za koje je M vezan. A toga nema previše, nije neki igračkoman.

  9. #209

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    dižem se u 6 i kuham prije posla
    radim od 8 do 16, nije mi daleko pa sam najkasnije u pola 5 doma
    dojim, pa onda ja jedem
    idemo van (parkić, šoping , što već)
    u pola 7 smo doma i kupamo se
    u 7 Carica spava, najkasnije 8

    Onda stavljam suđe u perilicu, ručno operem lonce i štednjak (inox) plus pločice i elemente, za to vrijeme našpricam detrdžentom kupaonski lavabo, kadu i wc školjku. MM posauga pod u stanu (izuzev spavaće sobe gdje dijete spava), ja isperem kupaonu i priredim vodu za brisanje podova.
    Kad obrišem pod (svaki dan) peglam. Sve peglam.
    Oko 22 sata sam gotova sa svime. Dok radim i telefoniram, pa nemam neki osjećaj da se umaram
    Kad je sve gotovo radim lijepe stvari Čitam na primjer
    Za tjedan dana se sama hvatam u koštac sa svim poslovima i obavezama uz trotjedno i 6-godišnje dijete,poticaj molim da budem kao i ti!!!!!

  10. #210

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,467

    Početno

    Kod nas su igracke uredno slozene, tj. uredno nabacane. Nemam nekakav carobni trik za svakodnevni kaos osim pravila kojeg se pokusavamo drzati, a to je da kad se igra u jednoj prostoriji, onda se igra u jednoj prostoriji. Nema kaosa na sve strane, osim ako im to ne kvari koncept igre. Ako se igraju skole, odlazaka u park ili slicnih reality igara, onda mi je bezveze ogranicavati im igru tako. Ali, ako se npr. nesto slaze, crta, boji pa im onda to sve skupa dosadi i krenu vaditi stvari iz sobe, onda ih obicno pozovem da prvo pospremimo igracke koje nam vise ne trebaju.

  11. #211
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    na ovaj topik navratim kad se imam potrebu izjadati - dakle, danas sam stvarno pretjerala. mm-a nema, na putu je. ja sam radila do 4, pa išla po juraja i maru kod none, pa na kupanje, pa se mara pokakala, a ja više nisam imala pelene ( ) pa smo morali ići kući, pa smo kući došli oko 8, pa smo išli u park. nakon parka smo došli doma pa sam okupala dva komada toliko šporke djece da je to strašno. dok ih nisam strpala u kadu uspjeli su zas..ti sve što je bijelo u kupaoni. e, onda smo išli jesti. dok sam juraju spremala večeru, mara je sama jela kruh s pekmezom - što znači da sam ju opet morala oprati. onda sam išla uspavati maru koja je cijelih sat vremena :shock: čmrljila na cici dok nije zaspala. prvi put od kad se rodila. to me je u stvari najviše iznerviralo. onda sam išla ipak malo proprati kupaonu jer sutra ujutro dolazi teta čuvalica. i oko jedanaest sam fino pristavila ručak, da se krčka.

  12. #212
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    auuu, cvijeta, mogu si misliti kako ti je. znaš kako kaže scarlet: sutra je novi dan.
    ako te tješi, jučer je bilo nešto divlje u zraku, ja sam na kraju dana bila baš i ljuta i umorna od konstantnog posla i pospremanja.

  13. #213
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uh, i ja sam jucer mislila da cu crknuti. jos je mala plakala skoro cijeli dan.. uzas. zivci su mi titrali. najgore mi je sto mi sve strpljenje ode na to da nju pokusam smiriti, a onda za malog nemam razumijevanja. . grozno se osjecam zbog toga. blago vama koje imate muzeve, da vam uskoce kad ste na rubu.

    aj, valjda ce danas biti bolje

  14. #214
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    mikka stvarno ti nije lako. drzi se.

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,077

    Početno

    ja imam tolko robe za peglat da mi se obrušava sada već sa dvije stolice...

    u nedelju sam (dok su njih dvoje uživali na bazenu) čistila po stanu, detaljno, čistila ispod namještaja, oprala vrata...i baš sam bila zadovoljna

    jučer gledam po stanu - opet bomba

    ne mogu ja to, priznajem..pojeo me stan

  16. #216
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    jučer gledam po stanu - opet bomba
    ovo je meni noćna mora....sada znam od kuda grcima ideja da napišu sizifa...

    mikka

  17. #217

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,467

    Početno


    Sofke, nek ti to bude pouka da se ne odrices uzivanja radi posla po kuci.

  18. #218
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa

    Sofke, nek ti to bude pouka da se ne odrices uzivanja radi posla po kuci.
    X
    Kod mene (u glavi ) postoje stvari koje mi jako smetaju: ne podnosim neuredne kupaone, znate ono prljav lavabo, wc...ali zato cijeli dan mogu po podu zaobilaziti slikovnice i kocke

    Tako da- htjedoh reći- spremam selektivno 8)

  19. #219

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,467

    Početno

    Dodajem na popis neoprano sudje. 8)

  20. #220
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Na koji popis?

  21. #221

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,467

    Početno

    Pa na popis neuroticnih domacica koje nesto MORAJU imati odradjeno da bi funkcionirale normalno.

  22. #222
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ja dodajem namjesten krevet 8) (uz skuhan rucak, oprano sudje i wc)

    neispeglanu robu, kockice i sve ostale aktivnosti mogu zaobilazit ...

  23. #223
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    dižem se u 6 i kuham prije posla
    radim od 8 do 16, nije mi daleko pa sam najkasnije u pola 5 doma
    dojim, pa onda ja jedem
    idemo van (parkić, šoping , što već)
    u pola 7 smo doma i kupamo se
    u 7 Carica spava, najkasnije 8

    Onda stavljam suđe u perilicu, ručno operem lonce i štednjak (inox) plus pločice i elemente, za to vrijeme našpricam detrdžentom kupaonski lavabo, kadu i wc školjku. MM posauga pod u stanu (izuzev spavaće sobe gdje dijete spava), ja isperem kupaonu i priredim vodu za brisanje podova.
    Kad obrišem pod (svaki dan) peglam. Sve peglam.
    Oko 22 sata sam gotova sa svime. Dok radim i telefoniram, pa nemam neki osjećaj da se umaram
    Kad je sve gotovo radim lijepe stvari Čitam na primjer


    joj, tak sam i ja non-stop čistila dok nisam rodila drugo, od tada se čišćenje svelo na brisnje prašine, usisavanje, pranje poda i čišćenje kupaone 1 x tjedno, kuhinju u letu očistim kad stignem, peglam sam kaj moram a i to sam već počela samo slagat , naš krevet presvučem kad posteljina promjeni boju , jedino vodim bitku s njihovim posteljinama ( nekad i 3 dnevno mjenjam jer mlađa ima običaj zapišavat njihove kinderbete ) i naravno vodim bitku s igračkama.I sve to bi se do nedavno sramila napisat , jer sam bila poznata čistunica , al sad me baš briga, nemam ni volje, ni vremena se zamarat s nečim što će za dva sata opet biti zmazano.

  24. #224
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Sany*- pa ja tek sad skužila da si rodila. ČESTITAM :D :D :D

  25. #225

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    HVala.I meni se mama sprema na posao od ponedjeljka,a ja se bacam u dnevnu rutinu iliti kuhanje,čišćenje,pranje....I baš si razmišljam kako ću se organizirati,pa svratih da vidim šta se ovdje priča.

  26. #226
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pa na popis neuroticnih domacica koje nesto MORAJU imati odradjeno da bi funkcionirale normalno.
    A čuj, mislila sam (da misliš) možda na onaj popis stvari koje si u stanju preskakati cijeli dan

  27. #227

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Prošlo je i naših prvih mjesec dana.Sada kada smo sami dan izgleda ovako.Dignemo se oko 8-9,pa sredimo bracu.Zatim nas 2 u kupanu,pa na oblačenje,pospremimo krevete,nadoručkujemo se.Pošto je vani vruće vrijeme provodimo na terasi,a oko 12 idem kuhati i počistiti što taj dan trebam,usput perem veš.Za to vrijeme starija curka mi se igra,a maleni i onako stalno spava.Nakon ručka si malo odmorimo,pa se ponovno igramo ili netko dođe,a navečer idemo u šetnju.Maleni ide spavati oko 9,a curka u 10,a ja se onda malo opuštam. :D

  28. #228
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    a nama dan po novome izgledao ovako:
    ja krenem kuhati/prati suđe/whatever, yoda dođe do mene, igra se s ladicama i pričepi si prst. ja prestajem raditi to što sam radila, i umirujem ga. ako si ne pričepi prst, onda se lupi glavom u npr. ručkice.
    ja odem do kupaone na wc/staviti veš na pranje/izvaditi veš, on cvili pred vratima kupaonice (kupaonica je na višoj etaži nego ostatak kuće pa ima par stepenica ispred kojih je barikada), ja ostavljam veš i idem ga malo zabaviti.
    kada napokon napravim ručak za njega i krenem ga hraniti, onda ne bi sjedio dok jede, nego bi, molim lijepo, malo šumbao okolo pa bi kada proguta došao po novu žlicu. ako se nije baš zaigrao sa nečim. naravno, nema šane da se zaigra s nečim dok ja npr. kuham. neee....
    ako krenem peglati nema interesantnije stvari nego hvatati žicu od pegle, pa ju ja dignem gore, pa se onda meni plete pod peglom, pa odustajem od peglanja.
    ako krenem stavljati/vaditi suđe iz suđerice, evo ti njega i hopše oko vrata od mašine.
    dok kuham, stoji kraj mene i drži se za moje noge. pa ja ne mogu nigdje mrdnuti.
    i tako nam prolazi dan.

    pa sam ja lijepo zaključila da je meni jednostavnije sve lijepo obaviti navečer, kada čovjek spava, a preko dana dok on spava i ja odmoriti koliko mogu (sada dok sam još na porodiljnom).

    i tako smo oboje zadovoljni. on ima mamu koja se s njim igra, a ja na kraju dana imam snage pospremiti kuću i lijepo me sve čisto ujutro dočeka.

  29. #229
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Eto kako si lepo opisala Yodu - sad samo to pomnoži sa dva i razumećete zašto sam izjavila da se stresam od pomisli na treće dete

    Kod nas je nekad bilo slično dok nisam ukapirala da pored njih dvojice zaista ne mogu ništa. Grabila sam njihovo podnevno spavanje za kuvanje/pranje/prostiranje/potiranje, igračke . Detaljnije pospremanje stana od 120kvm (zavlačili su se u svaki njegov centimetar i ostavljali trag svog prisustva bilo u vidu mrva bilo u vidu igračaka/šlapica/delova garderobe) ostavljala sam za uveče dok gospoda spava.

    I onda sve lepo organizuješ, preživiš dan u 3D reprodukciji Hirošime, dođe veče, uspavaš momčad praveći red poslova u glavi, izađeš iz sobe na prstima ne bi li kakav nagli zvuk produžio agoniju uspavljivanja na još pola sata, spremna za nove radne pobede kad klinac!!!! - u boravku te dočeka muž sa mene-niko-ne-voli pogledom. Džaba 'daj, pusti me da se bar istuširam, celog dana sam jurila...''. Voli on mene i neotuširanu .

    Dan završim srećna, bez obavljene najosnovnije higijene, sklupčana u naručju voljenog čekajući da neko napokon osmisli teleport kapiju ne bi li me tako prebacio u spavaću sobu

  30. #230
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    Dan završim srećna, bez obavljene najosnovnije higijene, sklupčana u naručju voljenog čekajući da neko napokon osmisli teleport kapiju ne bi li me tako prebacio u spavaću sobu
    bas

  31. #231
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    genijalne ste
    dobar topik za jadanje, ha?
    eto, vi se jadate, a meni smiješno. da vas utješim, smiješno mi je jer se u jaaako puno toga prepoznajem (ova 3D reprodukcija ).

  32. #232
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    E da, zvanično sam prestala da peglam

    Do odlaska na odmor sam tvrdila da me pegla neće videti dok baš nije vreme za izlazak van dvorišta ali sam sav čisti veš uredno bacala na trosed u gostinskoj sobi. Ako nekome zatreba majica ili nedajbože gaće prevrćemo i obrćemo dok barem pola ne popada na pod a onda uzmemo traženi deo garderobe, sagnemo se i podignemo popadali veš sa poda i još urednije ga zavrljačimo nazad na trosed

    E sad sam se update-ovala i čim skupim veš razvrstam ga i stavim onako spakovanog i nepeglanog na svoje mesto u garderoberu. Iako nije opeglano kao ni do sad barem ne moramo da prevrnemo 2/3 ukupne garderobe ne bismo li našli 2 para gaća sa Spidermanom

  33. #233

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Sany tvoj dan mi se cini prilicno lijep

    Ko zna kako ce to biti kod nas kad se bebica rodi,pa cu morat sama s oboje hendlat.

    S mojom velikom curicom sam trenutno u fazi kad se prekrasno slazemo-skupa kuhamo,cistimo,mazimo se... Bas uzivamo zajedno.

    Malo se bojim kako ce reagirat na bebu. Mada sad poludi od srece kad vidi bebu,igra se presvlacenja i uspavljivanja sa svojom lutkom,mazi trbuh...no tko zna kako ce biti kad to postane stvarnost.

    Al i uz koju dvojbu ili strah,vecinu vremena se ipak jako veselim nasoj seki/braci i ipak sam optimisticna,jedva cekam

  34. #234
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    clumsy mom i zhang - baš ste me nasmijale i oraspoložile i kao i cvijeta73 i ja se u puno toga prepoznajem .

  35. #235

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Nina imaš pravo baš mi je lijepo.Sad se nekako sve posložilo.Mogu reći da se sama sebi čudim koliko sam si smirenija,brža u kučanskim poslovima,a konačno sam počela prakticirati ono VRATI SVAKU STVAR NA SVOJE MJESTO. :D

  36. #236
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    drago mi je da sam vas malo uspjela nasmijati.
    meni neki dan uopće nije bilo smješno, dapače, htjela sam iz kože iskočiti jer sam stalno jurila da nešto napravim, a nisam uspjevala i to me frustriralo. dok mi nije da sve kućanske poslove trebam odgoditi za navečer. a stvarno sam otkrila toplu vodu.
    sada se i ja tome smijem. :D

  37. #237
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    preživiš dan u 3D reprodukciji Hirošime
    clumsy, carice!

  38. #238
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Eto, budem se i ja malo pojadala... Kod mene sve identicno isto kao kod zhang + sto se malac presaltao na "ljetno radno vrijeme" pa vise nece ic spavat u pola 9 nego je gospodin budan do pola 11. Onda kad zaspi ja krecem u akciju. I eto, pola 2 ujutro je, a ja sam tek sad malo sjela...
    Ponekad se odluci i probudit nakon svega 2 sata spavanja pa se igramo jos 2-3 sata tako da legnem oko 3-4 i u 8 najkasnije dobijem mali prstic u oko sto je njegov znak za "mama, budan sam, dosta je spavanja"
    MM je na terenu, svekiji na moru tako da su mi ova 24 sata premalo da bi sve stigla.

  39. #239
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,852

    Početno

    ja sam vas samo dosla pozdraviti 8)

  40. #240

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Eto, budem se i ja malo pojadala... Kod mene sve identicno isto kao kod zhang + sto se malac presaltao na "ljetno radno vrijeme" pa vise nece ic spavat u pola 9 nego je gospodin budan do pola 11. Onda kad zaspi ja krecem u akciju. I eto, pola 2 ujutro je, a ja sam tek sad malo sjela...
    Ponekad se odluci i probudit nakon svega 2 sata spavanja pa se igramo jos 2-3 sata tako da legnem oko 3-4 i u 8 najkasnije dobijem mali prstic u oko sto je njegov znak za "mama, budan sam, dosta je spavanja"
    MM je na terenu, svekiji na moru tako da su mi ova 24 sata premalo da bi sve stigla.
    Baš mi te žao,tebi je zbilja teško.A jel ti muž stalno na terenu?

  41. #241
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    i u 8 najkasnije dobijem mali prstic u oko sto je njegov znak za "mama, budan sam, dosta je spavanja"

    teško je, al duh se ne gubi - to je najvažnije (pretjerujem, naravno)

  42. #242
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    sany je, muz mi je na terenu cijeli tjedan, dode u subotu navecer i ode u ponedjeljak ranom zorom. I tako vec 6 duuuugih godina

    cvijeta tako je, duh se ne gubi ali snaga je vec pri kraju. No dobra vijest je da cu veceras lec prije 1 ujutro :D

  43. #243
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a mene čeka duga noć - moram završiti neki posao prije godišnjeg i sad tu blejim u forum umjesto da radim.

  44. #244

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,901

    Početno

    ja šutiram stvari po kući

  45. #245
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam jučer djecu upregnula da spremaju: Ajde, dolazi vam tata s puta, ajmo ga iznenadit kak smo sve spremile! Tko je bolja Pepeljuga

    Da vidiš što kupe...

  46. #246
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Ja sam jučer djecu upregnula da spremaju: Ajde, dolazi vam tata s puta, ajmo ga iznenadit kak smo sve spremile! Tko je bolja Pepeljuga .
    eh, lako tebi kad imas hodajucu djecu koja razume.

    ja peglam jucer, a moj zabac dopuze do hrpe ispeglane i slozene robe, gleda me u oci i rusi, komad po komad i smije mi se, gusta zaba mala sta mi radi nered. pa tako malo u ormaru, pa stalak sa CDovima, pa ormaric sa plasticnim posudjem ...

    najdraza mu je moja ladica sa rubljem i moji grudnjaci

    rano je poceo

  47. #247
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    ...

    najdraza mu je moja ladica sa rubljem i moji grudnjaci

    rano je poceo
    Ma i moju mlađu fasciniraju moji grudnjaci.
    Samo ga izvuče i viče: mamino, ciceee

  48. #248
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,678

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ja šutiram stvari po kući

    Ja preskacem vec tjednima ekspres lonac (onaj koji mi je ekplodirao) po hodniku. Jer ako nije u hodniku, Vid odmah zahjteva da ga se dopremi u hodnik. Sad ga vec koristimo za poduprijeti ulazna vrata kad zapuhne jugo....

    U kuci je totalni nered i svinjac, a meni se ne da ni poceti spremati... Tim vise jer klinci svako malu ulijecu u kucu bosi, prasnjavi, blatnjavi, ljepljivi, bosi, goli, itd.

    Jedan dio igracaka sam otela i sakrila. Nadam se da ih se nece niti sjetiti i da cu ih moci likvidirati iz kuce. Samo da nije te njihove slonovske memorije...

    Hocu reci, ceka me povece spremanje za koje nemam volje. Bljak.

  49. #249
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ih bre, zhabice, pa ti baš puno očekuješ od njega. Kakav stalak sa CD-ovima, kakva fioka sa vešom, kakve ladice...Sve je bilo prazno do njihovog trećeg rođendana. Ili zaključano. Ili prelepljeno. Sadržaj istih uredno nabacan u kutije i kese i utrpano u najbliži ormar ili viseći. Em sam time sprečavala da se dočepaju nečega što ne bi trebali da diraju i time štedela NE!, em sam imala manje posla oko skupljanja haosa od njihovog prođoh-videh-rasturih

    A peglala sam kad su budni samo jednom dok nisu napunili 3. I tad jednom me Boris pozove da mu dam vodu a Matija ostane da gleda crtić u boravku (ja peglala u gostinskoj a po Borisovom pozivu sam peglu stavila na prozorsku dasku i privukla do nje dasku za peglanje). Dok sam ja sipala vodu Matija je uspeo da iz boravka pređe u gostinsku, nađe peglu, obori je i izgori sebi nadlanicu (pegla ga je samo okrznula ali ga je ipak fino opekla). Imali su tad 20-tak meseci. Od tad sam prestala da peglam sem kad spavaju (sad, rekoh, ne peglam uopšte )

  50. #250
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    . Od tad sam prestala da peglam sem kad spavaju (sad, rekoh, ne peglam uopšte )
    Ovako i ja.
    I jedno i drugo.

    doduše, sad mi je došla mama i sve mi ispeglala

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •