[BNeli12[/B] jeli TM ponavljao spermiogram?
Ima li tko novijih iskustava s Profertilom?
[BNeli12[/B] jeli TM ponavljao spermiogram?
Ima li tko novijih iskustava s Profertilom?
Pozdrav, muž je isto imao lošiji nalaz spermiograma, pa je popio dozu mens arginmaxa, jeo suncokretove sjemenke i avokado. Nakon toga smo kupili biastin i cink, popio možda 3,4 tablete i onda sam saznala da sam trudnaSad nam je ostao skoro cijeli paket biastina, pa ga poklanjam nekog kome je potreban. Imam i račun, kupljen je 10.06.
Poštovane,
trebao bih savjet. Uradio sam nalaz spermiograma, no ne kužim se u podatke i malo me strah. Nalaz je sljedeći:
Viskoznost: uredna
Izgled: žućkast
Likvefakcija: uredna
Aglutinacija: 0
PH: 7,6
Volumen: 3,80ml
Leukociti: 0,000 mil/ml
Epitelne stanice: NEMA
Koncentracija: 6,00 mil/ml
Spermija u ejakulatu: 22,800 mil/ejakul.
Vitalnost: 70%
Patološki oblici: 80%
Ukupno pokretni: 64% - 3,840 mil/ml
Progresivno pokretni: 35% - 2,100 mil/ml
Pokretni (neprogresivno): 29% - 1,740 mil/ml
Nepokretni: 36% - 2,160 mil/ml
Pokretljivost nakon 24sata: PP: 0% P:0%
Dijagnoza: OLIGOZOOSPERMIA
Po preporuci sam napravio mikrobiološki nalaz ejakulata pa se uočio streptokokus, koji je sada u fazi liječenja antibitiotikom kroz 6 dana.
Nisam znanstveni stručnjak, ali već duže pokušavamo ostati noseći pa nikako... Imate koji savjet?
Nazvao sam i gospodina Miju K. koji mi je preporučio uzimanje vitamina E uz 10dag svježeg sira dnevno, caj je na putu dolaska...
oligozoospermia znaci smanjen broj spermija.
po tablici na ovom linku http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/2264/ vas nalaz i nije toliko los.
jedino ne razumijem ovo "patoloski oblici 80%".
a sto su vam rekli za dalje kod izdavanja nalaza?
koliko godina imate vi i supruga? koliko dugo pokusavate ostati trudni?
Sent from my A0001 using Tapatalk
Ja imam 27, supruga ce ove godine navršiti 25- Pokušavamo već zaceti godinu i pol dana. Ona je kod ginekologa bila i njoj su rekli da je sve u redu.
Sad za patološki oblik ne znam ni ja što je to konkretno, ali moguće da je bakterija streptokokus, za koju sam dobio azitromicin
patološki oblik odnosi se na nepravilan oblik spermija, bilo da je glava ili rep.
takvi spermiji nisu u mogućnosti oploditi jajašce.
a ponavljam, je li nalaz očitao stručnjak?
što se godina tiče, na vrijeme ste krenuli sa svime, bez brige![]()
Destiny, dobro došao na forum.
Smatra se da je za uredan nalaz broj spermija u 1 ml ejakulata 15 000 000-20 000 000.
Destiny, ti imaš 6 000 000 spermija/ml ejakulata, radi toga imaš postavljenu dijagnozu oligozoospermije, tj. smanjenog broja spermija u ejakulatu.
Na žalost, uz ovako mali boroj spermija u ejakulatu, šanse za spontanu trudnoću su male.
Spermiji često imaju nepravilan oblik-patološki oblici. Nalaz od 80% nepravinih oblika ne treba te uznemiravati. Broj morfološki normalnih oblika je 20% što predastavlja urednu vrijednost.
Problem je mali broj spermija u ejakulatu, a tu, na žalost nema čuda koje pomoći. Vrijednosti spermiograma prirodno variraju unutar određenih granica. Nema lijeka, niti bilo kakvih proizvoda (čajevi, minerali, vitamini i sl.) koji će višestruko povećati broj spermija, niti značajno utjecati na druge paremetre (morfološke oblike i pokretljivost). Na tržištu je mnogo onih koji obećavaju čuda iz čajeva i sličnih pripravaka, ali jedino što jest sigurno to je zarada onih koji to prodaju.
Kod lošeg nalaza spermiograma, vrijede opće zdravstvene preopruke-postići o održati normalnu tjelesnu masu, pravilna prehrana, umjerno bavljenje tjelesnom aktivnošću, nepušenje, nošenje šireg donjeg rublja.
Iako ste mladi, ako pokušavate ostvariti trudnoću dulje od godinu dana, preporuka je da se javite liječniku subspecijalistu humane reprodukcije.
Koliko dugo pokušavate ostvariti trudnoću? U kojem dijelu Hrvatske živite?
Evo jedan link o uzrocima smanjene muške plodnosti:
http://www.klokanica.hr/zelim-dijete...ermiograma-856
Hvala Vam na iscrpnom odgovoru, znaci da po ovom napisanom nada umire zadnja da zacnemo prirodnim putem XD.
Pokušavamo već zaceti godinu i pol dana. U središnjem dijelu Hrvatske
Molim Vas pomoć.
Suprug ima normozosperniju, što je ok. Ali je problem što mu je pokretljivost nakon 24 sata 0%.
Isto su mu utvrdili i na prošlom nalazu nakon kojeg je išao na bakteriološku obradu al nisu utvrdili baketriju. Sad je opet ponavljao nalaz i opet je isto... dobra pokretljivost al brzo umiru. Ići će opet na bakteriološki..... al bojim se da se opet neće otkriti šta mu je. Inače, pije cink, selen, e vitamin i matičnu mliječ.
Već se godinama borimo s neplodnošću, a na jesen mislimo kreniti s potpomognutom oplodnjom...al pitanje bude li šta i od nje uz ovako "brzo umiranje" spermija.
Ako je netko imao iskustva ili zna kako to popraviti, ... molim pomoć. Hvala.
Pozdrav svima... nova sam na ovom forumu i trebali bi vašu pomoć! naime, nakon malo manje od godine dana pokušavanja, muž je otišao na spermiogram i rezulatiti su bili.... loš, diagnoza terratozospermia i leukociti. Nakon što je popio antiobiotik, ponovljen sg, u razmaku znaci od mjesec dana i ovo su nalazi:
vitalnost 56% >58
apsitencija 3 dana
volumen ejakulata 3ml
ph vrijednost 8.0 7.2-8.0
likve. normalna
koncentracija spermatoz. 19.0 x10e9/L >15
broj spermatoz. 57.0 x10e6 >39
koncentrac okrug. stanica 2 x10e9/L < 1
pokretljivost ukupn.pokrenti 53 % (>40(
pokretljivost ukupn.pokrenti 30.0 x10e6
progesivno pokretni 47 % (>32)
progesivno pokretni 27.0 x10e6
neprogresiv. pokretni 5 %
neprogresiv. pokretni 3.0 x10e6
nepokretni 47 %
nepokretni 27.0 x10e6
morfologija 2%
napomena: okrugle stanice su mlade stanice spermatogeneze
naravno, morfologija opet koma! možete li mi reći koja u vaša mišljenja u vezi ovog?
puno hvala na odgovorima
Ema, neću te plašiti ali razlog što su nad poslali direkt na ivf je bila loša morfologija koja je bila 18 pa 12.
Da li si krenula kod kojeg mpo ginekologa?
Nismo jos, tek smo krenuli sa svime, sad cemo zo sljedece da cujemo misljenje. Znaci vama je bilo sve ostalo u redu osim toga? Dal vam je uspio ivf?
Nakon par mjeseci uzimanja Profertila naš je nalaz išao od teškog oblika oligoasthenozoospermije do oligoastehnozoospermije, pa natrag na oligoastehnozoospermiju. Na dan inseminacije 1,5 mil pp što je izrazito loše. Dakle, Profertil je, iz mog iskustva, jedno veliko bacanje novaca....
Vanilla uzimao je samo profertil? Znaju razlog takve dijagnoze? Sto kazu, koji je slijedeci korak?
Moj isto uzima profertil i uz to bioastin. Kontrolirat cemo nalaz za 2 mjeseca.
Upravo to ostaje nejasno, što je uzrok? Meni je zapravo glupo što nas uporno šalju na MPO, a njega nitko nije poslao urologu? Možda kod MM postoji neki izjlječivi problem.. Doista nisam pametna, ali odlučili smo svakako naći nekog urologa i otići sa svim nalazima. Profertil mu je propisao moj ginekolog humane reprodukcije....
Pozdrav svima,
eto, da se i ja javim,
javljam se da sam uz ovaj nalaz spermiograma uspio začeti svoju prvu bebicu, već sam se dosta pribojavao da neću moć imat mogućnosti začeća i puno me mučilo. Spermiogram nisam ponavljao prvenstveno jer nisam imao hrabrosti, pošto nisam ženi rekao rezultate spermiograma. Uvijek me mučilo. Navedeni caj gospodina Mije K. sam pio, al nisam uspio popiti cijelu dozu čaja (pio sam ga nekih mjesec i pola), počeo sam piti vitamin e i d. I eto, kod vremena opuštanja oko Božića začelo se dijete. Prvenstveno više nisam razmišljao na bebu i stavljao si teret na ramenima, pustio sam vrijeme neka ide.
Eto slikice prvog ultrazvuka (nagađam da je ovo oko 3 tjedna)![]()
Uglavnom nakon lošeg spermiograma supruga i ja smo išli na IVF (iz prve) kod dr.Lučingera i sad čekamo curicu da nam dođe za nekih 6 tjedana. Treba imati u svemu tome dosta sreće a i biti pozitivan.
Evo ako ima ko da i meni pomogne oko ovoga
Volumen 5.3
Ph 8.0
Koncentracija spermija 79
Broj spermija u sjemenu 419
Likvefakcija 1
Vitalnost 46%
Motilitet 41%
Brzo progresivni 31%
Sporo progresivni 8%
Stacionirani 2%
Nepokretni 59%
Leukociti 1-2
Morfologija normalni oblici 20%
Patol. oblik glave 73%
Patol. oblik srednjeg tijela 6%
Patol.oblik repa 1%
Cink 2.7
Fruktoza 13.2
Citrati 33.0
Anka, ova koncentracija i broj je u milijunima? Ako da, meni se ovo čini uredan nalaz, nisi nigdje navela referentne vrijednosti. Piše li negdje na nalazu normozoospermia?
Ja sam sve prepisala s nalaza nepise vise nista. Nalaz je iz Os i nema referentnih vrijednosti to mi je malo cudno
Anka, kad nosis nalaz kod doktora?
Nadam se da ce se javiti netko tko je u Osijeku radio. Na nasem nalazu za koncentraciju npr piše 10 mil/ml, za broj spermija u ejakulatu 41 mil/ml.
A rekla mi je dok da s nalazom dodem 2dc to mi je dugo cekati. Neizvjesnost ubija pa cu otic u pon zamolit da mi samo procita nalaz
Bok, može i meni pomoć sa spermiogramom?
Ja bi ti rado pomogla al imam i ja slicne probleme. Nalaz stign a neznam sta znaci
Anka, meni se ovo cini uredan nalaz...
Rijeci ti se pozlatile nadam se da je tako!
Curke molim pomoć. Nova sam ovdje i sinoć smo dobili dijagnozu oligoasthenozoospermia. Konc 3x10 na 6 mil, progresivno pokretni 10%, pokretni nepogresivno 30%, nepokretni 60%. Piše da se preporuča ICSI. Naravno urološko androloska obrada. Da li postoji mogućnost da ipak s vitaminima i kojima uspijemo prirodno dobiti bebeicu.
Ako sam fulala mjesto molim vas link. Hvala vam.
Zmayamaza, kod mog mm ista dijagnoza, pokusavamo vec cetvrtu godinu, posle godine u 4 mj je cak operirao i varicocelu, pio je sve i svakakve vitamine, cink, biostin, pa i fertilup, med i sve i svakakve sjemenke, ali ja jos prirodno trudna nisam ostala a kod mene jedini problem je pcos. U biti vise ne cekamo da se desi, pripremamo se za postupak, isto icsi. U svakom slucaju sretno, vama se mozda desi, nikad se ne zna![]()
Na žalost ovo je jako loš nalaz.
Iskustva u liječenju neplodnosti pokazuju da koncentracija manja od 10 milijuna/ml i manje od 20 % progresivno pokretnih spermija, daje vrlo malu vjerojatnost ostvarivanja trudnoće kroz spolne odnose i putem mpo metode intrauterine inseminacije.
Ne znam koliko godina imate ti i tvoj partner, ali ako želite djecu, razmislite o medicinski potpomognutoj oplodnji.
Preporuka za ICSI metodu izvantjelesne oplodnje, nije bez razloga napisana na nalazu spermiograma.
Sretno!
Posljednje uređivanje od Inesz : 01.02.2016. at 18:40
Inesz hvala ti puno na odgovoru. Meni je 36 a mm 39 godina. ja imam dijete iz prvog braka a on nema djece. inace se cijeli zivot bavi intezivno sportom. Ne znam koliko je vazno ali je prosli tjedan 4 dana imao temp 39-40 stupnjeva i virozu, i imao je apstinenciju od 2 dana. i onda je u nedjelju tj.jucer dao uzorak.
Romeo85 sretno ti i nadam se da ces sto prije ostati trudna. Kakav je postupak ICSI?
Zmayamaza,
Svakako neka tvoj partner obavi pregled kod androloga i ponovi spermiogram za otprilike 2.5-3 mjeseca.
Dobro bi bilo da se javiš svom ginekologu i obaviš osnovne hormonske i ostale pretrage koje će ti biti potrebne ako se odlučite za mpo. Dobar je prognostcki faktor to da si već rodila, ali 36 godina za ženu, generalno gledajući, nije više vrijeme za odgađanje trudnoće.
ICSI je metoda izvantjelesne oplodnje pri kojoj u jajnu stanicu inicira jedan spermij pomoću mikroinjekcije. ICSI metoda se koristi kad su vrijednosti parametara spermiograma niske radi čega su izgledi za klasičnu in vitro oplodnju male.
Sretno!
Puno hvala na odgovoru. U ponedjeljak mm ide kod urologa a ja kod ginekologa pa ćemo u obrada i borbu.
Hej cure, evo i mene u ovim vodama. Ja uskoro 31,MM 31. Nakon godine pokušavanja krenuli smo na pretrage, suprugu je nalaz spermiograma pokazao katastrofalne rezultate; teška oligoasthenozoospermia. A:0,B:0,C:0,D:100. Pokretljivost 30%. Nakon dan, dva očajavanja, dala sam se na posao istraživanja i počela kljukati dragog svim i svačime i moram reći da je bio odličan, u svemu me je slušao.
Ponovili smo spermiogram baš jučer, nakon mjesec i pol. Sestra mu je rekla da nema potrebe za dolaskom prije 3 mjeseca koliko je potrebno da se obnovi spermiogeneza.
Rezultati su bili izvanredni te je sestra rekla da se ovo ne događa i da je ovo rezultat koji još nije vidjela (takvo poboljšanje u kratkom roku). Čak je i iznenađeni dr.Manestar rekao da je to skoro kao normalan nalaz. Tu se i priča promijenila - iz prvotnog plana da se ide u IVF, počeo spominjati prirodni ciklus.
Što je nama pomoglo, kombinacija svega ili nešto samo, ne znamo, no zahvalni smo
Evo popis svega:
-prirodna matična mliječ (ujutro natašte i prije spavanja pod jezik)
-mješavina domaćeg meda i orašastih plodova (recept imate na forumima)
-suhe smokve u maslinovom ulju
-biastin tablete
-vitamin e, cink i selen
-Mijin čaj
-100 dag svježeg sira ujutro
-samljevena piskavica ili čaj od iste
-sok aloe vere
-macin prah, cimet i svježi peršin (napravila bih kao međuobrok s voćem - odličan smoothie)
-grickao je orašasto uz TV
-izbacio je salame, paštete i mlijeko iz tetrapaka, sve konzervirano (mlijeko obavezno maknuti iz prehrane!!)
Ima dosta, koštalo nas je, ali nema cijene kada doživite tu sreću zbog takvih nalaza i nade da će postupak (nadamo se i jedini) biti uspješan.
Držim nam svima fige![]()
Isto tako zaboravih napisati, u novom nalazu je bilo A: 36 i D: 53![]()
Molim Vas ako bi mi mogle pomoći u vezi nalaza. danas je došao iz kbc merkur, ali ja tu ništa ne kužim.
skenirala sam nalaz na tri strane je:
https://postimg.org/image/iqhngm5r7/
https://postimg.org/image/69h78r6vp/
https://postimg.org/image/js01qpvr9/
Zna li neko protumačiti ovo: kod mm nalaz ke uredan ali me pila jedna stvar a.to su.leukociti pise da ih ima 10,5 a granična vrijednost navodno 1,0x 10 na šestu? Jel.to povišeno puno?
Cure, da li može pomoć??
MM mora raditi spermiogram i bakteriološki.
Da li mogu ja odnijeti uzorak u roku sat vremena u bolnicu npr.u Petrovu s njegovom uputnicom??
Hvalaa
Pozdrav, MM pocinje piti tablete mens arginmax. Vi koje ste imale iskustva s njima koliko su vasi muzevi (decki) pili tableta dnevo? Na pakiranju pise 6 al mi se to cini nekako puno?! Btw jeste zadovoljni njima?
pozz i od mene..
kod nas je prošle godine bio nalaz zadovoljavajući, ali zbog retogradne ejakulacije moramo u postupak gdje će izolirati iz urina...
ima li tko iskustva i molim savjete...
Prvi put sam na forumu i ovo što čitam je ohrabrujuće
Može li mi netko pomoći sa analizom spermiograma??
muž ima 40 god, ja 33. živimo u manjem gradu i tu sve jako dugo traje. imam osjećaj da svi imaju vremena i svodi se "snalazi se sam", pa smo na svoju ruku otišli na spermiogram u IVF u Zg.
apstinencija: 4 dana
volumen ejakulata: 4,8 ml
viskoznost: normalna
broj spermija: 3,4 x10 na 6/ml
broj spermija u ejakulatu: 16 x 10 na 6
pokretljivost:
progresivni 0,8 x 10 na 6 (24%)
neprogresivni 0,2 x 10 na 6
nepokretni 2,4 x 10 na 6
kinetika: 2+ (sporo usmjereno gibanje)
morfologija: 9 (% spermija normalnog oblika)
okrugle stanice: 1,7 x 10 na 6/ml
dijagnoza: oligoastehenoteratozoospermia
hvala![]()
So cute m, na žalost nalaz TM nije dobar. Možda bi bilo najbolje javiti se u kliniku za daljnju obradu. Imate godina, a vrime leti.
Kao što vidiš tu na temi, nekome vitamini pomognu, nekome ne. Nama osobno od vitamina nalaz nije bio bolji, izgubili smo godinu dana čekanja + i puno para. Sritnoo![]()
Mojem su vitamini def pomogli. Bar sam ja uvjerena da je tako.
Kad je uzimao suplemente (vitamin C, cink, selen, B12, Maca potent, Men's arginmax...svašta nešto - ne sve odjednom već smo kombinirali), sperimogram je bio normo i to odličan.
Prestali smo s vitaminima, i ubrzo nakon u prvom postupku iz odličnog normo bio je oligo i rađen je ICSI.
Sa 25 milijuna/ml pao je na 8 milijuna/ml.
Sad ćemo krenuti s novom turom, ovaj put će biti koenzim Q10, spirulina, L arginin i C vitamin. Vidjet ćemo za cca 3 mj u novom postupku hoće li biti pomaka na bolje opet.
Pozdrav svima, ovo je ujedno i moj prvi post. Pišem iz razloga jer smo i supruga i ja presritni i želili bi da podilimo svoje iskustvo i pomognemo nekome još.
Znaci prica ide ovako:
od 4./2016 supruga i ja smo poceli raditi na bebi, ali nije bilo baš uspiješno. Taman negdje oko 5-6 mjeseca sam ja promijenio posao što mi je bilo jako stresno jer je bila to startup firma i nisam znao sta me ceka, te sam uz to dobio i upalu crijeva te imao par dana temperaturu 39.9. U među vremenu smo pokušavali i dalje, ali nije bilo uspijeha. U deveti misec sam odlucija otici na spermiogram na polikliniku CITO, i tada mi je uslijedio šok. Oligoastenozoospermia. NIsam ni znao sta je to ali u nalazima sam vido da to nije dobro, naime rezultati su bili 11.3 mil/ml, i ukupno u ejakulatu 22 mil. Uglavnom sve smanjeno, imao sam smanjenu pokretljivost itd itd. Taj dan sam se odmah ostavio cigara i elektricne cigarete, ostavio sam se alkohola i odmah zvao gospodina Miju iz vranjica te poceo piti njegov caj. Svaka preporuka za gospodina, ako netko treba broj neka mi se slobodno javi. Uz to sam krenuo dosta aktivnije vježbati, i da napomenem, izbacio sam potpuno WHEY protein iz prehrane, koji sam do tad redovno uzimao, razlog je bio taj sto sam nacuo i procitao po iskustvima ljudi da ima kemijske sastave koji nisu bas blagotvorni na spermije. Krenuo sam uzimati i suncokretove sjemenke, i orahe. Također sam svaku vecer uzimao žličicu miješavine meda, peludi i matične mlijeci (to vam svaki pcelar ima). Najveci problem je bilo sredit psihu. pokusavali smo i pokusavali i za Božić predivan blagoslov, test je pozitivan bio. Nitko sritniji od mene i nje, ali nazalost zavrsio je pobacajem u 7-om tjednu. Izgleda da je problem bila njena stitnjaca koja je kad je zatrudnila bila na visokih 7. To nas je dotuklo, nastavio sam dalje vjezbati ona je normalizirala stitnjacu, napravila i sve ostale preglede i sve je ok. Čaj sam do tad već popio, i nastavio sam od drugog mijeseca do danas uzimati na dnevnoj bazi (cijela šaka tableta):
- men's argin max (6 tableta)
- vitamin E (dnevno 400 i.u.)
- vitamin C (dnevno 1000 mg)
- vitamin B12 (dnevno do 300 mcg)
- folna kiselina (dnevno do 800 mcg)
- selen (dnevno od 100 do 800 mcg)
- cink (dnevno 60 mg)
- L-karnitin (2g dnevno)
- L-arginin (2g dnevno) - (+ 2g sam imao u men's arginmaxu, znaci ukupno 4 g dnevno.)
+ jako puno vjezbanja, kretanja, povrca, voća...
Za one koji su vjernici kao ja, meni je pomogla molitva da ocistim glavu i prestanem negativno razmisljat i sam sebe uvjeravat da je to ne izljecivo. Znam da mi je molitva u svemu pomogla, jer je ne gledam kao da ce Bog carobnim stapicem popravit sve, vec da me je uputija da na vrime znam sta napravit i da znam kako rijesiti problem. Onima koji nisu vjernici preporucam nesto drugo da pokusaju da si skrenu misli na pozitivu.
Obavezno izbacit cigarete, a alkohol smanjit. Kad sam mogao ja može svatko, virujte mi.
Cemu ovo sve, evo upravo ovome, današnji spermiogram, znaci devet mjeseci nakon oligoastenozoospermie, ja sam na NORMOZOOSPERMIA.
132,42 m/ml
317,83 m/ml
volumen 2,40
Znam da je opširno, ali jednostavno sam tija da vas ohrabrim, i pokažem da js ve moguće i da samo triba virovat i bit jak. Evo, nadam se da ce sad doci i toliko zeljena trudnoca, kad znam da su nalazi uredni.
Lip pozdrav iz Splitai sritno vam....
Arter,wooowww to je stvarno ogroman pomak!
Hvala na iskustvu..
Arter bravo!
Da nadodam, mislim da je za pušače (ako već ne prestaju, nego eventualno smanje) izuzetno bitan vitamin C, naravno ako se radi samo o oligo, dakle samo ako je smanjen broj a ostalo ok. I da, uzeti onaj koji ima vremensko otpuštanje, bolje je kaže mi dr.
A za općenito loš spermio kaže baza je C+ cink, E + selen. Ostalo se nadodaje po želji al kao ova 4 dodatka su obavezna.
Pozdrav svimaMuž i ja se trudimo za bebu, meni je 33, nemu 36 godina. Pokušavamo nekih 4 mjeseca ciljano i nema rezultata
Kod mene je moguće da bude problem, ali bi prije htjela njega poslati da obavi spermiogram. Molim vas za preporuku za Zagreb, koje su cijene, gdje ste bili zadovoljni. Općenito, ja uzimam vitamine A-Z mama iz Dm-a, a mužu bi trebalo uvesti malo "pojačanja". Vidim da navodite vitamine, ako može preporuka za preparate. Hvala <3
Evelin,
Spermiogram radi IVF poliklinika, kosta mislim oko 450 kn.
Rade i jos neke priv.poliklinike ali znam bas za ovu.
Bioastin je navodno super za spermiogram, ali ne ispod 12 mg dnevno, imas i od 4 mg.
Profertil puno osoba hvali...samo je jako skup.
Vit E od 400, cink 30, selen 100, vit d 400, vit c od 500, l - karnitin ( ne sjecam se jedninica ), bioastin smo mi uzimali, tj MM.