Results 1 to 42 of 42

Thread: Mama, uspavala sam bracu

  1. #1

    Join Date
    May 2004
    Posts
    823

    Default Mama, uspavala sam bracu

    Moram ovo podijeliti sa vama jer sam totalno raznježena sa postupkom svoje male curke. Uništila me je skroz, od mene je ostala samo lokvica . I sad imam knedlu u grlu.
    Mi svi zajedno spavamo, makar imaju svoje krevetiće prištekane za veliki. Najljepše je večernje uspavljivanje kad obično meni ( a dobar je i tata ) se stisnu svak sa jedne strane, stisnu male mirišljave glavice i smireno zaspu. Nema ljepšeg osjećaja od toga. Tako smo navikli, malo pričamo, malo svrbimo leđa i onda se zagrlimo i zaspimo.
    Polako smo zaključili da ćemo im urediti njihovu sobu sa dva krevetića i danas sam, ali stvarno bez razmišljanja predložila im da zaspu sami.
    Babi je to prihvatila sa riječima da će se oni zagrliti i zaspati, a da ja dođem provjeriti da li su zaspali. Bila sam oduševljena, ali baš i nisam mislila da će uspjeti. Prošlo je oko 20 minuta, stalno tišina u sobi, ne usuđujem se ući i mislim si da su valjda ipak zaspali. Onda čujem jedno tiho Mama!
    Uđem u sobu, a moja mala curka od 4 i pol godina grli bracu od dvije godine i ponosno mi kaže: Mama uspjela sam ga uspavati! Zagrlila sam ga kao ti i zaspao mi je!
    Nisam mogla vjerovati, samo sam je počela ljubiti.
    Priznajte da li neki mali dečko može imati bolju seku

  2. #2
    Dodirko's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zagreb
    Posts
    2,405

    Default


  3. #3

    Join Date
    May 2006
    Location
    Zgb
    Posts
    472

    Default


  4. #4
    Joe's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Zagreb
    Posts
    3,030

    Default

    i :zavidan:

  5. #5
    Linda's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,113

    Default

    i ja sam lokva
    prekrasno

    btw, i nama uskoro stiže sobica, a do sad smo bile skupa na bračnom i muka mi je od same pomisli na odvojeno spavanje...

  6. #6
    Barbi's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Zagreb
    Posts
    2,599

    Default



    Linda. ima i odvojeno spavanje svojih prednosti. Ja sam mislila da ću biti jako tužna kad su klinci počeli spavati u svojoj sobi, ali nisam tužna uopće, samo sam naspavana.

  7. #7
    Linda's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,113

    Default

    Barbi, znam da ima prednosti napokon spavati s mužem 8) ali znaš ono "nikad više"... to me ubija. Isto mi je i s dojenjem, kad jednom prestane... uf... koliko me s jedne strane veseli njihovo odrastanje i budem do srži ponosna na neki pomak u njihovim glavicama i ponašanju, toliko me s druge strane zazebe oko srca kad se sjetim da nema više povratka na staro i da moje bebice nisu više bebice

    Veki, sorry na uzurpiranju topica, ali baš sam ovih dana, uoči uređenja dj. sobice, mislila malo cmizdriti na ovu temu, pa mi je baš dobro došlo da se ovdje ispušem.
    ljubi pačiće

  8. #8
    Barbi's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Zagreb
    Posts
    2,599

    Default

    Ma nije to zauvijek, svako toliko ipak netko od njih završi u našem krevetu, sigurno će i kod vas tako biti.

    A za dojenje , mi smo nedavno prestali a imam osjećaj kao da nisam godinama dojila, jučer sam gledala neke stare slike kad je bila beba i srce mi se cijepalo od pomiješanih osjećaja što su već tako veliki.

  9. #9
    Riana's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    međimurje
    Posts
    1,726

    Default

    za sve vas

  10. #10
    Joe's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Zagreb
    Posts
    3,030

    Default

    Linda, a tko ti kaže da će spavati u svojim krevetićima samo zato što imaju sobu???
    Barbi, ja ti zavidim na prestanku, moj Nikola je veći od Fride a nema nikakvih naznaka da bi ne prestao, nego barem smanjio. Kupit ću mu majicu sa topica od MC "weaning is for quitters"

  11. #11

    Join Date
    May 2004
    Posts
    823

    Default

    Joj Linda ma sve znam. I sama nesvjesno ( a pomalo i svjesno ) odgađam uređenje sobice. Toliko uživam u tim malim guzama dok mi se ščučure u krilo, ali nekako mislim da je polako vrijeme. Vidim po njima nekako. A da sam tužna , tužna sam.
    Danas kad se Babi probudila bila je nevjerojatno ponosna i pitala je bracu da li je i on uživao . Mali je samo rekao : Daaa, joooš!

  12. #12
    Linda's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,113

    Default

    Quote Originally Posted by Joe
    Linda, a tko ti kaže da će spavati u svojim krevetićima samo zato što imaju sobu???
    Ma, čisto sumnjam da hoće iz prve, iako Megi priča da jedva čeka, ali ipak nije više to to... sad ili za pola godine, ipak ćemo početi spavati "svatko na svojem mjestu", a zajedničke noći (bez obzira na maženje prije i poslije spavanja) će biti iznimka.

    Quote Originally Posted by Barbi
    mi smo nedavno prestali a imam osjećaj kao da nisam godinama dojila
    E, to je taj osjećaj koji mi je najgori- kako brzo čovjek zaboravi i navikne se na novu situaciju. Meni čak bude krivo kad Linda nauči pravilno izgovarati neku riječ koju je tako preslatko tepala, jer znam da je nikad više neću čuti, da se uskoro neću čak ni sjećati kad i na koji način ju je izgovarala. To mi je strašno. A, opet, nitko sretniji od mene kad vidim kako napreduju, kako su iz dana u dan pametnije, samostalnije, veće...

    Quote Originally Posted by Veki
    I sama nesvjesno ( a pomalo i svjesno ) odgađam uređenje sobice
    Niš mi ne pričaj, kad je mm predložio da sredimo sobe, moj odgovor je bio "Neee!!!!", pa me obrađivao danima dok nisam popustila.

  13. #13
    MGrubi's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Šibenik
    Posts
    10,389

    Default

    Quote Originally Posted by Linda
    i da moje bebice nisu više bebice
    i onda si "nabaviš" novu bebicu

  14. #14
    Linda's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,113

    Default

    Misliš da mi nije i to palo na pamet, ali do kad onda? I ta bi bebica narasla.

  15. #15
    maxi's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brussels
    Posts
    2,040

    Default

    dobro su mi poznata rascmoljivanja dok gledam kako curke zajedno spavaju....nama je tako od prvog dana i traje dan danas...njih dvije zajedno u zagrljaju

    i ja jer rastu (a s druge strane konačno spavam cijelu noć )

  16. #16

    Join Date
    May 2004
    Posts
    823

    Default

    Maxi, gledala sam tvoje slikice kako curke zajedno spavaju. Prekrasno nešto, baš sam si ih zapamtila kako su divne
    I inače ima nešto u djetetu koje spava, neko blaženstvo, spokoj, a dvoje djece u zagrljaju... Nema mi ljepše slike

  17. #17
    maxi's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brussels
    Posts
    2,040

    Default

    sad sam poželila otrčat doma malo se pomaziti
    a moram biti na poslu

  18. #18
    cvijeta73's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Rijeka
    Posts
    11,735

    Default

    Quote Originally Posted by maxi
    sad sam poželila otrčat doma malo se pomaziti
    a moram biti na poslu
    i ja isto. slatkići mali, koji nam prebrzo odrastu...

  19. #19
    kloklo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Zagreb/Jarun
    Posts
    2,990

    Default

    Joj, Veki i od mene je sad lokvica po podu kad zamislim tu scenu
    Babi je divna

  20. #20
    kli_kli's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    3,685

    Default

    divna seka

  21. #21
    **mial**'s Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    zagreb
    Posts
    2,361

    Default


    ali od raznježenosti, prekrasno
    mali

  22. #22

    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Šibenik
    Posts
    1,292

    Default

    Predivno...

  23. #23
    Anci's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Zagreb
    Posts
    10,626

    Default

    Veki

    Linda, i ja sam čitajući Vekin post isto pomislila kak mi nekako "bude žao" kad počen nešto pravilno izgovarati a ono dječje mi je bilo tako slatko. Godinama pamtim kako su moje nećakinje izgovarale (krivo) neke prve riječi.

    Mi isto još spavamo skupa, ali J je joša mala i cica noću pa zasad ne rezmišljamo o novoj sobi.

    Maxi, ja imam sreće da sam danas na godišnjem pa se možemo maziti do besvijesti

  24. #24
    mali karlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,463

    Default

    prekrasno

  25. #25
    Kosjenka's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    4,978

    Default

    preslatko,

  26. #26
    tetamaja6's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    osijek
    Posts
    575

    Default

    sva sam ,nadam se uskoro jednoj takvaoj sceni!

    Ivano oduvjek spava u svom krevetu,tek kad se probudi dođe kod nas,ali Ela od prvog dana spava s nama,točnije s M.M-om!
    nikada si neću oprostiti što to nisam napravila i sa sinom,nego sam popustila,babama i pričama,kako mora spavati sam

    mlada i glupa,ispravljam greške s drugim djetetom!

  27. #27

    Join Date
    May 2004
    Posts
    823

    Default

    Da nastavim našu priču od ove noći...
    NIje mi palo na pamet da pitam Babi da li želi opet uspavati bracu jer to apsolutno nije nešto šta starija seka mora raditi. Dala sam joj do znanja da sam ponosna na nju šta je to učinila i bila si je jako važna, ali nisam očekivala da će se to ponoviti.
    Pripremamo se mi za spavanac, kad kaže Babi da bi ona uspavala bracu.
    Rekla sam da bi meni bilo jako drago kad bi oni sami zajedno zaspali.
    Na to sam dobila odgovor da ga želi uspavati. Pustila sam ih same u sobi, nakon pričice i puse. Kratko sam čula neka šaptanja i tiha smijuljenja, ali ništa više od toga. Opet je prošlo pola sata, zove mene Babi da Bubu još nije zaspao.
    Uskačem da nema veze i da dolazim. Dobivam odbijanac od njih oboje i puštam ih opet same. Preslatki su bili kako su bili sretni da su sami. Mali pajcek i inače zaljubljeno gleda svoju seku, ali sad ju je gledao sa obožavanjem.
    Prošlo je neko vrijeme, tišina u sobi. MM i je polako ih idemo vidjeti ( nismo izdržali).
    I jedan i drugi u krevetiću od maloga ( koji je naslonjen na veliki), stisli se kao sardinice, drže se za ruke, glavice jedan prema drugome i spavaju.
    U toku noći (nisam mogla da ih svako malo ne pogledam ) su promjenili sto položaja, glava simo, ruka tamo, noga preko glave
    i ništa im nije smetalo.
    i moji mali!!

  28. #28
    zhabica's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    u radosti ...
    Posts
    3,922

    Default



    ja san vec pisala o dijeljenju kreveta pa znam kako je to super s bratsko - sestrinske strane. ja i brat se i danas znamo zezat na racun njegovog "seko daj mi jukicu (rukicu)" prije spavanja ili sistema guza i noge meni.

    maxi i meni su tvoje fotke ostale u sjecanju, predibvne su ti miseice, i tako slatke onako zagrljene...

    veki predivni su.

  29. #29
    Osoblje foruma mamma san's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    zagreb
    Posts
    10,959

    Default

    Veki cmoljim...predivni su.

  30. #30
    Osoblje foruma mamma san's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    zagreb
    Posts
    10,959

    Default

    Veki cmoljim...predivni su.

  31. #31
    Joe's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Zagreb
    Posts
    3,030

    Default


  32. #32
    malena beba's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    dalmacija
    Posts
    8,636

    Default

    rastop
    nadam se da ce i moji iza lita tako, kad dobiju svoju sobu

  33. #33

    Join Date
    May 2004
    Posts
    823

    Default

    Ma nemaju oni svoju sobu, ali nakon ovog definitivno dobivaju. Bio je urlik oduševljenja kad sam rekla da će tako spavati sami uvijek kad dobe svoju sobu.
    Teorija "sve u svoje vrijeme" se u ovom našem slučaju pokazala definitivno točnom.
    Jednostavno je sada došlo vrijeme kad oni to žele i jako sam sretna zbog toga.
    Imali smo mi par bedastih pokušaja kako nagovoriti curku da zaspi u svom krevetu i ostane cijelu noć u svom krevtu.
    Mama je vrlo pedagoški upotrijebila metodu podmićivanja. Dogovor je bio ako spava sama ujutro je čeka iznenađenje. Stvarno je odspavala sama i dobila jednu malu igračkicu koju si je silno željela. Drugu noć je opet odspavala sama i ovaj put od tate dobila željenu sitnicu.
    Treću noć nam je rekla: "mama i tata sad sam dobila dosta igračaka, ne treba mi više, sad ću opet spavati s vama"
    Tako nam i treba kad se koristimo metodama ucjene i podmićivanja

  34. #34

    Join Date
    May 2004
    Posts
    823

    Default

    Ma nemaju oni svoju sobu, ali nakon ovog definitivno dobivaju. Bio je urlik oduševljenja kad sam rekla da će tako spavati sami uvijek kad dobe svoju sobu.
    Teorija "sve u svoje vrijeme" se u ovom našem slučaju pokazala definitivno točnom.
    Jednostavno je sada došlo vrijeme kad oni to žele i jako sam sretna zbog toga.
    Imali smo mi par bedastih pokušaja kako nagovoriti curku da zaspi u svom krevetu i ostane cijelu noć u svom krevtu.
    Mama je vrlo pedagoški upotrijebila metodu podmićivanja. Dogovor je bio ako spava sama ujutro je čeka iznenađenje. Stvarno je odspavala sama i dobila jednu malu igračkicu koju si je silno željela. Drugu noć je opet odspavala sama i ovaj put od tate dobila željenu sitnicu.
    Treću noć nam je rekla: "mama i tata sad sam dobila dosta igračaka, ne treba mi više, sad ću opet spavati s vama"
    Tako nam i treba kad se koristimo metodama ucjene i podmićivanja

  35. #35
    Anci's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Zagreb
    Posts
    10,626

    Default

    Treću noć nam je rekla: "mama i tata sad sam dobila dosta igračaka, ne treba mi više, sad ću opet spavati s vama" Laughing Laughing

    Super je

  36. #36
    zhabica's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    u radosti ...
    Posts
    3,922

    Default

    Quote Originally Posted by Anci
    Treću noć nam je rekla: "mama i tata sad sam dobila dosta igračaka, ne treba mi više, sad ću opet spavati s vama" Laughing Laughing

    Super je
    x

    aaaaaaaaaaa pametnog diteta!

  37. #37
    malena beba's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    dalmacija
    Posts
    8,636

    Default

    pametnica mala

  38. #38

    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,710

    Default

    Quote Originally Posted by Linda

    btw, i nama uskoro stiže sobica, a do sad smo bile skupa na bračnom i muka mi je od same pomisli na odvojeno spavanje...
    Tako smo MM i ja važno uredili sobu samo za njih i važno ih smjestili tamo na spavanje i oni ko veliki prihvatili i zaspali svaki u svome krevetu, a mi ko dvije sove u kmici, ležimo u našoj sobi i gledamo u plafon s knedlom u grlu. Nije prošlo ni pol sata, a mi fino otišli po njih i onako uspavane donesli si natrag u krevet .
    Toliko o tome ko je spreman na odvajanje, a ko nije.

  39. #39
    MGrubi's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Šibenik
    Posts
    10,389

    Default

    rinama

  40. #40

    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Zagreb
    Posts
    169

    Default


  41. #41
    Anci's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Zagreb
    Posts
    10,626

    Default

    rinamama

  42. #42
    Linda's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,113

    Default

    rinama, odvaljujem i sve mi se čini da i nas čeka sličan scenarij

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •