Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Samohrana posvojiteljica - šanse?

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    35

    Početno ŽELJA

    Pozdrav svima! Eto nakon što sam pročitala skoro sve vaše priče, molbe, strahove, odlučila sam je javiti, jer vjerujem da mi možete pomoći kojim savjetom. Da počnem...imam 31.godinu, nisam udana, ne mogu imati djece (dijagnoza-duboka menopauza) i imam neopisivu želju posvojiti bebicu. Otprilike znam postupak i već sutra imam dogovoren sastanak na centru. S obzirom da sam na početku, zanima me...kakve su mi šanse da posvojim malu bebicu (nije uvjet), kolko se otprilike čeka i da li je problem što nisam udana.
    Imam još bezbroj pitanja al za početak bi bilo dovoljno... :?

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,298

    Početno Re: ŽELJA

    Citiraj dada31 prvotno napisa
    Da počnem...imam 31.godinu, nisam udana, ne mogu imati djece (dijagnoza-duboka menopauza) i imam neopisivu želju posvojiti bebicu. Otprilike znam postupak i već sutra imam dogovoren sastanak na centru. S obzirom da sam na početku, zanima me...kakve su mi šanse da posvojim malu bebicu (nije uvjet), kolko se otprilike čeka i da li je problem što nisam udana.
    Dobrodošla i čim prije ostvarila svoju želju! Na ovoj temi si u tzv. "off topicu" - tj. izvan teme - i bilo bi dobro kada bi ti ili moderatorica otvorili odvojeni post (znači, klikneš ne "odgovori" nego "nova tema"). Šanse za malu bebu - uh, definiraj "mala beba" - godina, dvije?. Što je manje ograničenja, veće su šanse jer je u Hrvatskoj na jedno dijete koje ima uvjete za posvojenje višekratno više potencijalnih posvojitelja - mislim da je sad omjer 1:10, znači, ajmo to reći "konkurencija" je oštra. Koliko se čeka - niti to nema pravila jer ne postoji nekakva integralna lista - od par dana do... jako dugo (par godina). Osobni angažman bi bio poželjan - da se aktiviraš, sama predstavljaš centrima, zoveš - ukucaj u pretražnik na ovom podforumu ključne riječi "Osobni angažman" pa će ti iskočiti što to znači i dileme forumaša vezano za to. To što nisi udana nije nužno objektivan problem, ali, realno gledano, moraš biti svjesna da je većina drugih u vezama ili udana - sjećam se da su nas pitali koliko smo u braku i da je bilo važno da smo 3 godine u braku, zaboravila sam zašto (u međuvremenu sam zatrudnjela pa smo malo pauzirali u aktivnostima oko posvajanja). Nije nemguće i da osoba koja je single posvoji dijete - imamo i poznatih i nepoznatih primjera za to i nemoj odustajati, samo moraš biti jako uporna i proaktivna (što bi to značilo imaš na topicu (temi) Osobni angažman). Nadam se da će ti se uskoro javiti druge forumašice koje znaju puno više od mene i da će moderatorica ovo odcvikati u odvojenu temu. Sretno !

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Ja poznam jednu ženu koja je posvojila malog sina od tri mjeseca a rastavljena je, tako da je moguće. Puno sreće

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,105

    Početno

    Dada31, dobrodošla nam. Postoje samohrani posvojitelji, dakle šansu imaš, ali mislim da ćeš se morati dvostruko potruditi (Ina ti je sve napisala). Neki centri tvoju mobu vjerojatno uopće neće niti uzeti u razmatranje pa budi spremna na veliku borbu. Želim ti uspjeh!

  5. #5
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,448

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Dada31, dobrodošla nam. Postoje samohrani posvojitelji, dakle šansu imaš, ali mislim da ćeš se morati dvostruko potruditi (Ina ti je sve napisala). Neki centri tvoju mobu vjerojatno uopće neće niti uzeti u razmatranje pa budi spremna na veliku borbu. Želim ti uspjeh!
    X. I ja znam za neke slučajeve da su samohrani roditelji posvojili dijete, tako da je to moguće, ali računaj na to da će biti teško. Sretno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    35

    Početno

    Hvala svima na podršci!!!!
    Ja se upravo vratila iz centra i mogu vam reći da mi je glava puna informacija. Iskreno su mi rekli da još nisu imali samohranog posvajatelja, ali da to nema veze i da mogu podnjeti zahtjev. E sad..ponovo molim za malu pomoć. S obzirom da ne postoji obrazac koji bi popunila i poslala njima, nego zahtjev trebam napisat sama ,trebala bi male upute. Vidim da je puno Vas prošlo tu proceduru, pa znate koje su informacije bitne i kako bi otprilike zahtjev trebao izgledati. Nema smisla da zbrljam na početku!
    Thx

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    samo da te pozdravim i pozelim da nam uskoro javis da si uspjela.
    Ina ti je super odgovorila.
    Za molbu javicese iskusniju

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,105

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=11975
    Evo tu smo pričali o molbama , imaš primjer jedne moje "školske", ali čini mi se da bi bilo bolje da napišeš malo "osobniju" molbu, naravno uz podatke koji se tamo trebaju naći. Nečim trebaš iskočiti iz gomile, staviti sebe na papir tako da te zapamte (možda nešto skroz osobno, neobično i neočekivano), natjerati nekoga na opetovano čitanje...

  9. #9
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,448

    Početno

    Napiši kratko tko si i što si i zašto želiš posvojiti dijete - pri tome mislim na tvoje emotivne razloge; obrazloži svoju motivaciju iz srca (ne i srcedrapateljno). Obrazloži i svoju situaciju kao mogućeg samohranog roditelja. Molba je ono što te za početak mora izdvojiti od ostalih. Nemoj da bude štura nego baš tvoja.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    13

    Početno

    Dada31 Ima kakvih novosti kod tebe? Kako ide posvajanje? :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •