Stranica 6 od 14 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 682

Tema: KB Merkur - ima li kakvih novosti?

  1. #251
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    sad ste me baš usrećile!
    s kim je zapravo najbolje probati dogovoriti da se ispoštuje plan poroda? s babicom ili doktorom na porodu?
    zapravo, plan mi je doći što kasnije, da jednostavno nemaju vremena za bilo kakvim ubrzavanjem.
    a sad kako će to u stvarnosti izgledati....mogu se samo nadati da će biti po mom
    i da, već sam se, nažalost, pomirila da ću biti solo. I zbog toga ne mislim mrdati od doma do zadnjeg trenutka

  2. #252

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I ,da,ne vjerujem da poštuju kontakt koža na kožu nakon poroda u trajanju od više od nekoliko minuta iako kao poštuju 10 karaka do uspješnog dojenja.
    Nije istina. Rodila sam u 2 mjesecu ove godine i odmah su mi dali bebu na prsa. I šivali su me s bebom, nažalost jako sam krvarila i užasno me boljelo pa sam sama predložila da uzmu bebu. Cura koja je rodila pokraj mene uredno je podojila bebu čim je rodila.

  3. #253
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Nije istina. Rodila sam u 2 mjesecu ove godine i odmah su mi dali bebu na prsa. I šivali su me s bebom, nažalost jako sam krvarila i užasno me boljelo pa sam sama predložila da uzmu bebu. Cura koja je rodila pokraj mene uredno je podojila bebu čim je rodila.
    Isto tako, u trećem mjesecu, beba je bila samnom nakon poroda sat vremena ali to nije bio kontakt koža na kožu jer smo obje bile zamotane. Odmah sam dojila u rađaoni, ali sama, bez pomoći i na opće čuđenje. Ostale cure koje su bile samnom u sobi dobile su bebu nakon poroda puno kraće.
    Inače, jako vole drip i skloni su objašnjavati do besvjesti ženama koje ga odbijaju kako takvim stavom usporavaju tijek poroda i štete same sebi.

  4. #254
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Mater Studiorum prvotno napisa Vidi poruku
    Isto tako, u trećem mjesecu, beba je bila samnom nakon poroda sat vremena ali to nije bio kontakt koža na kožu jer smo obje bile zamotane. Odmah sam dojila u rađaoni, ali sama, bez pomoći i na opće čuđenje. Ostale cure koje su bile samnom u sobi dobile su bebu nakon poroda puno kraće.
    Inače, jako vole drip i skloni su objašnjavati do besvjesti ženama koje ga odbijaju kako takvim stavom usporavaju tijek poroda i štete same sebi.
    ok, sad mi je već malo lakše.
    samo nek oni objašnjavanju, imala sam inducirani porod prvi put i ako nešto neću, to je onda drip.
    Nek traje koliko traje, nisam baš neka mimoza.
    A što se tiče dojenja neposredno nakon poroda, čula sam da je sad to praksa praksa tamo, a i to mi stoji u planu poroda, pa se nadam da s tim neće biti problema.

  5. #255
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    m.a.r.t.y., sviđa mi se tvoj stav, i to što imaš plan poroda. Dobro je i to što kažeš, najveći dio odraditi doma.
    Postoji li ipak mogućnost da odeš u neko drugo rodilište? Kamo inače spadaš po mjestu stanovanja?
    Jer ako u "Merkuru" nešto vole, to je onda drip. A objašnjavanje u tim osjetljivim trenucima bilo bi dobro izbjeći.
    Možda Sv. Duh, Varaždin? Pa da i TM može biti na porodu? Ako dođeš u trudovima, mislim da te moraju primiti. To je onda, kakti, hitno.

    A u vezi s pitanjem kako to ide u "Merkuru" kad si već u terminu, amnioskopija se onda radi svaka 2 dana, a tom prilikom se može slučajno ili namjerno prokinuti vodenjak.
    Meni je nakon vag. pregleda i amnioskopije na sam dan termina, koji su bili puno bolniji nego inače (kod iste dr), krenulo krvarenje, pa curkanje plodne vode, tako da imam razlog vjerovati da je dr to učinila namjerno. Meni nije u tom smislu ništa govorila, želeći mi valjda "pomoći". Isto "pomaganje" se nastavilo u rađaoni (drugi liječnici) dripom, nalijeganjem na trbuh itd., no ja tada nisam imala plan poroda, nisam bila informirana i imala sam puno povjerenje u liječnike.

  6. #256
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Ja sam se s njima uspjela sve dogovoriti, bez da su radili probleme. I bez plana poroda. Nisam ni ležala nego se šetala po hodniku i zadnjih 5- 10 minuta sam išla u boks. Jedino što su mi muža pustili unutra tek kad sam ušla u boks. Al ionako sam ja ranije bila vani kod njega pa mi i nije smetalo. Nije mi ni čudno da ga nisu pustili da se prešetava sa mnom po rodilištu usred noći. Dijete su mi dali odmah, samo što kod mene mlijeko dolazi tek nakon trećeg dana pa nam je to bilo neuspješno cicanje. Ne sjećam se koliko je dugo bila sa mnom.
    A bila je grozna gužva jer su tada sve iz petrove slali tamo.
    Babica je bila najživčanija koju sam ikad vidjela jer je šizila zbog količine posla koju je imala, imala je puno više trudnica zbog tih iz petrove, al ajde odradila je svoj posao kako se spada. I masirala me i izvukla ju je bez da je imala posljedica jer je maloj zapelo rame nekako. A dežurna doktorica je bila prekrasna.
    Ono što mi se tamo nije svidjelo je briga za djecu kasnije i odnos pedijatar- rodilja.

  7. #257
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    samo što kod mene mlijeko dolazi tek nakon trećeg dana pa nam je to bilo neuspješno cicanje.
    mlijeko kod velike većine žena dolazi između 3-5 dana. to je normalno.
    ove prve dane dijete siše kolostrum, koji je super koncentriran i ima ga jako jako malo. i zato to definitvno nije bilo neuspješno cicanje

  8. #258
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    ma stvar je u tome što sam ležala u Merkuru 11 dana i doktori i sestre su mi ostavili dobar dojam, i nekako sam se udomaćila tamo.
    Sviđao mi se taj osobni kontakt kojeg u Petrovoj nije bilo (tamo sam rodila prvi put), nakon par dana svi su me oslovljali imenom, svaki doktor je točno znao što je sa mnom i zašto sam hospitalizirana.
    A nekako mi se to čini važno da se gore dobro osjećam.
    Druga stvar koja mi se svidjela je da su se cijelo vrijeme cure u trudovima prešetavale po hodniku, znači nitko ih nije svezao za CTG i krevet, nego su slobodno šetale ako im je tako bilo lakše.
    Ja sam u Petrovoj cijelo vrijeme bila zavezana za krevet, nužda na kateter.
    Prvotni plan mi je bio roditi na Sv.Duhu, ali sam igrom slučaja završila u Merkuru, pa mi je sad nekako logično da tamo i rodim.
    U životu nisam bila na Sv.Duhu, pa sada otići u trudovima u nepoznati prostor...kaj ja znam, nije mi baš privlačno.

    A što se tiče pregleda na kojem sam danas bila (danas sam 40 tj), doktor mi je radio amnioskopiju, isto malo krvarim, a i osjećam kontrakcije malo jače nego u zadnje vrijeme, pa je i moguće da su mi malo isprovocirali sve zajedno.
    Nemam pojma, vidjet ćemo kako će proći.

    Nadam se da se neću trebati pretjerano gnjaviti prepucavanjima u trudovima, a možda nas sve zajedno ugodno iznenade.

  9. #259
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    mlijeko kod velike većine žena dolazi između 3-5 dana. to je normalno.
    ove prve dane dijete siše kolostrum, koji je super koncentriran i ima ga jako jako malo. i zato to definitvno nije bilo neuspješno cicanje
    Meni kolostrum dođe tek treći-četvrti dan, a mlijeko 7-8. Provjereno x3
    Rekli su mi da je to rijedak slučaj i da je to psihička blokada, isto kao i to da se ne mogu izdojiti, al mi se uvijek trudimo od početka i dođemo na svoje tako da me taj početak ne zabrinjava previše, osim žutice koju mislim da smo uvijek mogli izbjeći da mi mlijeko nadođe na vrijeme, jedino uvijek muku mučim s osobljem bolnice (u kojoj god da sam bila) koje kad vidi da nemam ni kapi počne pričati o dohrani.

    Da se vratimo na temu, Merkur bi preporučila prije Petrove. U svakom slučaju. Puno su ljudskiji.

  10. #260
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Ljudski faktor je bio presudan kada sam odabrala Merkur. I budem li opet rađala, opet ću tamo!

  11. #261
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    ajde da čujem vaše mišljenje; danas sam bila na pregledu u trud.ambulanti u Merkuru, 40+2, otvorena sam 4cm, na CTG-u nema trudova KČS uredni, plodna voda mliječna, znači sve ok.
    Doktorica me htjela ostaviti u bolnici, kao porod je krenuo, a ja sam odbila jer po meni porod nije krenuo.
    Potpisala sam da na vlastitu odgovornost idem doma, jer sam 10min od bolnice i trudove nemam.
    Pitala sam je koji je rizik ako odem doma, ona je rekla "da rodite doma". Kao da se porod dogodi u 5 min!
    Uglavnom, ne sumnjam u vlastitu odluku, ali me zanima kaj mislite o tome...

  12. #262
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    m.a.r.t.y. i ja sam bila, ali meni je termin u nedjelju i otvorena sam 1,5 cm. Pošto želiš prirodni porod mislim da si dobro odlučila jer kad se dovoljno otvoriš krenut će trudovi i ako si blizu nema razloga za paniku. Ne ide to baš tako brzo. Ja sam bila kod dr D., ali vidjela sam tu doktoricu i uopće ne znam koja je to ?!

  13. #263
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    hahaha, pa kaj mi se nisi javila
    ma sad sam sve sigurnija da sam dobro odlučila, od trudova ni T!
    meni je bila dr.Zmijanac, ostavila je 2 cure prije mene na porodu (one su bile 5cm otvorene), tak da sam im napravila uslugu i smanjila im gužve.
    onu dr. s kratkom kosom (isto ne znam tko je ona) su nažicale sestre da pregledava, jer nikog od doktora nije bilo (tek u pola 11 su počeli pregledi.
    ma znam da porod ne ide tako brzo, to sam im i rekla kad sam odlučila da idem doma.
    uglavnom, ona sestra koja je stalno u ambulanti se toliko smijala kad sam rekla da ne ostajem i stalno mi je ponavljala "valjda vam je muž educiran da vas porodi", a ja sam joj rekla "je, je, bio je sa mnom na prvom porodu"

  14. #264
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    da tu dr s kratkom kosom ne znam.
    Ja idem sutra (ak se nekaj prije ne desi) oko 10 gore na odjel, pa ak čujem nekog da rađa možda si to ti
    Možda bumo i skupa ležale.

  15. #265

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Pa kaj je dr. Zmijanac opet u Merkuru? Malo sam off topic, ali baš me iznenadilo, svratim pročitati tu i tamo jer sam svoje troje rodila u Merkuru i dr. Zmijanac mi je jako draga i bilo mi je žao kad je otišla u privatno rodilište.

  16. #266
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj m.a.r.t.y. prvotno napisa Vidi poruku
    ajde da čujem vaše mišljenje; danas sam bila na pregledu u trud.ambulanti u Merkuru, 40+2, otvorena sam 4cm, na CTG-u nema trudova KČS uredni, plodna voda mliječna, znači sve ok.
    Doktorica me htjela ostaviti u bolnici, kao porod je krenuo, a ja sam odbila jer po meni porod nije krenuo.
    Potpisala sam da na vlastitu odgovornost idem doma, jer sam 10min od bolnice i trudove nemam. Uglavnom, ne sumnjam u vlastitu odluku, ali me zanima kaj mislite o tome...
    Ja sam ti taj dan kad sam došla u "Merkur" cijeli dan imala blage trudove, a ne bih još niti išla u rodilište da mi nije plodna voda nakon onog pregleda kod dr curkala 2 dana, pa me bilo strah infekcije. (Poslije sam čitala da opasnosti od infekcije i nema, ako se poslije toga ne rade vaginalni pregledi.)
    Došla sam oko 17.30, pregled: otvorena 4 cm. Ostavili su me na porodu, vodenjak, koliko vide, nije pukao. Dali su mi neku platnenu krpu da stavim i ležim, ja zovem sestru, krpa je bila mokra od plodne vode. Onda su probili vodenjak. Brijanje, klistir, drip.

    Dakle, dobro si odlučila. (Jer, ako nema trudova, kako ćeš onda što prije roditi, kad si već tamo? Tada kreću intervencije: drip, pojačani drip i nalijeganje na trbuh.)

    Pitala sam je koji je rizik ako odem doma, ona je rekla "da rodite doma".

    onu dr. s kratkom kosom (isto ne znam tko je ona) su nažicale sestre da pregledava, jer nikog od doktora nije bilo
    Je li to mlađa dr, niža, plave kose?

  17. #267
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Mimek, i ja sam sutra tamo, na odjelu, naravno, ako ranije ne krene...isto ću oko 10

    Dani1, je dr. Zmijanac je tamo i meni je ok. Ja sam ležala gore 11 dana (u rujnu), pa sam ih sve uspjela "upoznati" i ona je jedna od dr. koji su svima bili dragi

    Dutka_lutka, ma znam, to sam im ja i rekla "kako ću roditi ako nemam trudove?" A meni dr. veli :"pa damo vam klistir i on najčešće pokrene trudove."
    Ja velim "a što ćemo ako ne pokrene? drip, indukcija i sve što ide s tim?" i to je bilo to.
    Nije mi odluka bila baš teška

    Trudove još uvijek nemam, danas sam otišla kod frizera, u Interspar, Mueller, ali mali se ne da van... Baš smo ekipa, on i ja...

  18. #268
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj m.a.r.t.y. prvotno napisa Vidi poruku
    Dutka_lutka, ma znam, to sam im ja i rekla "kako ću roditi ako nemam trudove?" A meni dr. veli :"pa damo vam klistir i on najčešće pokrene trudove."
    Ja velim "a što ćemo ako ne pokrene? drip, indukcija i sve što ide s tim?" i to je bilo to.
    Nije mi odluka bila baš teška


    A jesi li možda u planu poroda spomenula nenalijeganje na trbuh? (Naravno, dok je sve u redu s tobom i s bebom.)

  19. #269

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Baš mi je drago za dr. Zmijanac. Ona je izuzetan ultrazvučni dijagnostičar i zahvaljujući njoj ja danas imam zdravog šestogodišnjaka, a moglo je biti svakako. Cure mislim da ste jako dobro odlučile i mislim da će brzo krenuti. A za dr. s kratkom plavom kosom, neznam? Pada mi na pamet jedino dr. Podobnik, prošle godine je imala dugu plavu kosu, ona je jako mlada. Možda se ošišala? Stasenko ima poludugu plavu kosu, ali je negdje na pragu 50-tih, a ona je super. Sretno i da krene prirodno i brzo .

  20. #270
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    m.a.r.t.y. mene su vratili. Nisam te skužila tj. ne znam koja si, ali danas ih je bilo dosta. Ponovo sam u utorak.
    Ona dr koju sam ja vidjela je imala kratku crnu kosu.

  21. #271
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    a ja opet potpisala da idem doma jer sam još uvijek 4cm otvorena, a sve ostalo je i dalje ok.
    S tim da sam ovaj put dobila potpunu podršku oba dežurna liječnika, što me je ugodno iznenadilo.
    Tako da sam ja isto opet u utorak gore, naravno ako ne budem morala ranije

    Da, ona dr. je imala kratku, ali baš ful kratku crnu kosu.

    Mimek, koji ćemo znak raspoznavanja nabaciti za utorak? Karanfil?

  22. #272
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Citiraj m.a.r.t.y. prvotno napisa Vidi poruku
    Mimek, koji ćemo znak raspoznavanja nabaciti za utorak? Karanfil?
    Crvena ruža mi se više sviđa a ko' će sad naći karanfile

    imaš pp

  23. #273
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Prvo tjednima ništa, a onda se naniže postova cijelo čudo. Mene veseli.
    Još sam daaaaaaleko, sredIna lipnja, ali navijam za Merkur.
    Meni je također na 10 min (bilo bi i manje da nije jednosmjerna )

    Zadnji put kad sam bila dobila sam sineka na cijeli sat koža na kožu, ali su nakon cca 40 min čuli da kašljuckam (alergija, mislim), pa su ga odnjeli i nisam ga vidjela dok nisam išla doma (prekosutra do poroda). Mislim, kašljala sam ko magare, neprestano, tako da su ga htjeli sačuvati od mene
    Savjetovali su mi da ga doma dojim s onom maskom na ustima, ali sam ja bila jako neposlušna, pa je opet sve bilo uredu.

    Inače, došla sam 9cm otvorena, sa full trudovima, tako da smo odmah bježali u rađaonu. Klistir nisu stigli napraviti
    Čula sam babice kako se trude da ne popucam (nešto su mi radile, ne znam baš što). Ipak jesam, ali malo. Očito, jer sam još to popodne bila već na nogama, na zahodu...
    Nadam se da će i ovaj put biti tako (ako Bog da).

    Bila sam zadovoljna s osobljem. Dr.-ovi su mi ok, Stasenko mi je glavna faca!
    Beba-sestre su mi nekako najmanje simpa, ali sa svima se može lijepo izići na lijepi kraj.

    mimek i m.a.r.t.y., SRETNO! Prokrčite nam put za dobre neintervenirane porode

  24. #274
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    hvala mamaShe, meni se sve nekak čini da ćemo mi danas!
    Šteta bi bilo ovakav lijepi sunčani dan potrošiti na nešto drugo...

  25. #275

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    m.a.r.t.y. & mimek - držim fige da krene i da bude brzo, a sve ostalo kako si same želite.

    Što se tiče sestara u dječjoj sobi ima ih svakakvih, ali zadnji put meni je bila u dežurstvu jedna predivna mlada sestra, mršavica duge smeđe kose s aparatićem za zube. Cura je divna, sve objasni, pomogne, stalno obilazi, odgovori na svako pitanje.

    Danas je lijepi dan za rađanje, šaljem vam puno pozitivnih vibrica.
    Posljednje uređivanje od dani1 : 29.11.2010. at 09:27

  26. #276
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    i ja bi danas zato idem malo šetati pa možda sa svojih 1,5 cm dođem na tvoja 4 cm.
    Hvala cure svima na podršci i lijepim željama

  27. #277
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Evo, vibr vibr još jednom ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da vam današnji divan sunčani dan donese i sunašce u vaše naručje!
    Gledam: neki se oblaci prevlače preko Sljemena.
    Mislim da ovog žutog sunca ne bu još dugo, dakle, ostaju vaš mala sunca da nam svima svijetle! Hrabro!

  28. #278
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    mamaShe hvala ti ! Sunca svijetle, ali neće van na sunce. Svijetle unutra i kroz nas. Ja sam potpuno spremna bez panike i bojazni, ali ona je odlučila hibernirat.

    Kad vidim tvoj potpis obuzme me toplina

  29. #279
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Mimek,
    kao što piše, Bog je divan. Uzmi još da sam neki dan navršila 40...
    Nadam se da moja situacija ulijeva nadu nekima koji misle da su beznadni slučaj.

    Sretno, još jednom! Poruči im da stižem u lipnju

  30. #280
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Evo ja se vratila doma, ali napomenuli su mi da bi se mogla vratiti natrag ili danas ili sutra. Osjećam trudove i otvorena sam. Mislim da sam do nedjelje doma, pa ću vam javiti situaciju.
    mamaShe evo ako je to nekima utjeha ja pripadam klubu 39+ i to sa još +++. Čitaj: pune 43. Kod nas nije išlo tako lako, ali nisam odustala i da stvarno Bog je divan i dao nam je uz sve blagodati i seku.
    m.a.r.t.y. sretno vidimo se ovih dana gore nadam se

  31. #281
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    O, Mimek, vidiš, vidiš, našle smo se.
    Onda ti još jače ~~~~~~~~~, ili točnije molim se za tebe i marty, za vaše porode!

    Ma nije ni kod nas baš sve išlo glatko, K smo čekali 5 godina. A onda su se razmaci počeli skraćivati
    Molili smo, hodočastili, molili, i tek kad smo prihvatili da možda i nećemo imati biološke djece, eto ti njih.

  32. #282

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1

    Početno

    Čini mi se da je ovo najsvježija rasprava o Merkuru, pa ću ovdje napisati: upravo sam zvala Merkur, žena je rekla da ne održavaju tečajeve i da tate još uvijek ne mogu biti prisutni na porodu. Nisam pitala zna li kada će se situacija promijeniti jer mi je nešto u njezinom tonu jasno reklo da nema pojma i da odgovara na ta pitanja puno puta dnevno
    Eto, informacija za one kojima je prisustvo partnera na porodu visoko na listi prioriteta.

  33. #283
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Cure evo nas doma. Dakle trudnice rađaju ko na traci. Navodno Petrova preuređuje i primaju isključivo pacijente koji spadaju njima tako da svi ostali idu u Merkur. Ja sam rodila 01.12., a jučer 03.12. nas poslali kući. Nulti dan sam ležala na hodniku dok se nije ispraznila soba. Ništa mi nije falilo da se razumijemo i svi se stvarno trude i spadaju s nogu. Čini mi se pogotovo bebe-sestre. Trude se u trenucima kad im nije ludnica biti na usluzi. Uzmu ti bebu ako se želiš naspavati po noći i pitaju te kako želiš. Evo to je što mi za sada pada napamet. Nisam ni pitala kada se sele jer mislim da je to u ovoj situaciji neizvedivo.

  34. #284
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    hej, Mimek, i ja sam rodila! I došla doma prekjučer (u četvrtak). Znači, bile smo gore u isto vrijeme.
    Kod mene je stvarno krenulo onaj dan kad sam napisala da mislim da kreće (ponedjeljak, 29.11.).
    Čestitam na bebici, žao mi je da se nismo susrele.

    Inače, ja sam se uspjela izboriti za svoj plan poroda i (koliko je to bilo moguće) prirodan porod na Merkuru.
    Istina je da im je ludnica i da ima stvarno jako puno poroda, ali ja se nisam osjetila zakinutim ni u jednom trenutku

  35. #285
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Čestitam m.a.r.t.y. pomislila sam da bi mogla biti negdje ali nisam baš bila fit tražiti. Eto baš mi je drago da si uspjela s planom poroda. Evo stvarno se može reći da one koje su odlučile na Merkur samo hrabro. Meni je sve bilo ok

  36. #286

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    ja sam prije 3 tjedna imala priliku prošetat novim rodilištem. svi radovi su gotovi i sve izgleda stvarno prekrasno. ali sve je još uvijek prazno, imaju samo jedan novi, još neraspakirani stol u jednom boksu i to je to... uglavnom mislim da je preseljenje još prilično daleko... ja bi trebala gore krajem 3. mjeseca sljedeće godine i mogu se samo nadati da će do tad biti gotovo, a i njima gore govore da će bit gotovo već skoro godinu dana, pa ništa, tako da ni oni više ne znaju šta da kažu.

  37. #287

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Cure, m.a.r.t.y i mimek kao prvo čestitam na bebicama i želim vam puno lijepih trenutaka s njima. Znam da ste friško iz bolnice i nemate baš vremena za lutanje forumima ali evo kad stignete samo par pitanja, koji doktor vas je porodio, i m.a.r.t.y ovo posebno tebe, rekla si da si se uspjela izboriti za prirodan porod, šta to točno znači tj. šta su oni htjeli a ti si odbila. I najvažnije za kraj, znam da tate ne puste na porod ali da li ga barem puste kasnije da vidi bebu i da bude malo s bebom i tobom kad je sve gotovo. Ovaj dio mi je posebno bitan jer će moj mm umrijeti od tuge ako ga neće pustiti barem nakratko da vidi bebu, već mu je dovoljno teško što neće moći biti sa mnom (a i meni je teško da ću to morati prolaziti bez njega) a i prvo nam je dijete, sve u svemu jako smo žalosni. Rodilište nećemo mijenjati jer kako je netko od vas već prije rekao u Merkuru sam se navikla i znam već sve tamo doktore, osjećam se sigurno gore i većina njih koji tamo rade mi djeluju ok i zbilja ne želim doći negjde s ceste gdje ne znam niti u koji dio bolnice moram otići a kamoli nešto drugo. Hvala vam puno unaprijed na odgovorima .

  38. #288
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    dobrodošla, saj!
    ovo ti je moja priča: bila sam hospitalizirana u rujnu na Merkuru i tada sam, zbog dobrog iskustva s doktorima i sestrama, odlučila da ću gore i roditi. Jedino što mi je bilo fakat koma, a još više mom mužu, je da tata ne može biti prisutan na porodu. Prvi put sam rodila u Petrovoj i tata je bio prisutan i to je bilo stvarno super i meni i njemu.
    Ali, znala sam da u Petrovu ne idem opet, pa smo odlučili prijeći preko toga.

    Termin mi je bio 24.11., a na pregledu 2 dana nakon termina dr. Zmijanac me je htjela zadržati na porodu jer sam bila 4cm otvorena. S obzirom da je sve bilo ok (ctg, plodna voda), a ja trudove nisam imala, odbila sam uz potpis da odlazim doma na vlastitu odgovornost.
    Opet, 2 dana nakon toga, na pregledu (sve je bilo isto), sam ponovno odbila ostanak u bolnici jer po meni porod još nije bio započeo, i potpisala da idem doma, s tim da su me 2 dežurna liječnika u potpunosti podržali u tome.

    Sljedeći dan mi počinju trudovi i odlazim u Merkur. Otvorena sam 6cm i pregledava mi dr. Kulaš kojem najavljujem svoju namjeru da porod bude prirodan. On mi govori da nema problema i da samo najavim gore u rađaoni.
    Dolazim gore u rađaonu, govorim im kako da izgleda daljnji tijek poroda, sestra me malo zbunjeno gleda, odlazi, pa se vraća, pita me imam li to napismeno, ja im dajem pripremljeni plan poroda, ona opet odlazi, s hodnika čujem žustru raspravu da kako će sad oni to, pa se vraća mlada dr. Ribarić, pita me da li sam se dovoljno educirala o dripu, ja joj govorim da jesam. Ona odlazi, vraća se sestra koja me pokušava uvjeriti da će moj porod vjerojatno trajati jako dugo, ja joj govorim da mi se nkud ne žuri I da mi se trudovi pojačavaju I učestaliji su, pa zašto drip kad sve napreduje vrlo dobro I prirodno. Ona opet odlazi I ja šećem po hodniku (klizmu I brijanje smo obavili u međuvremenu, to nisam odbila), družim se s mužem koji stoji na ulaznim vratima na odjel gdje je rađaona. Nitko nas ne dira sljedećih sat, sat I pol. Sad me već uhvatila glad, muž mi ide dolje u kantinu po krafnu I kriomice je pojedem. Nakon nekih sat I pol, sestra me zove da napravimo ctg I da me pogledaju. S obzirom da im je fakat jako velika gužva, trudnice čekaju u redu na porod, nakon 3x što su me pitali, pristajem na prokidanje vodenjaka, jer mi je to bilo najmanje važno. Znala sam da će se nakon toga trudovi pojačati, I vjerojatno ću roditi brzo nakon toga, tako da sam na to pristala.


    U međuvremenu iz ambulante dolazi dr. Kulaš koji je taj dan dežuran u rađaoni, govori mi da zna što želim jer je radio na Sv.Duhu, koji mi vodi porod do kraja.
    Pregledavaju me, 8cm sam otvorena, trudovi se pojačavaju I nakon 1h I 15 min rodio se moj prekrasni dječak.
    Sestra čeka da pupčana vrpca otpulsira, reže je I odmah ga stavlja na mene. Bez pranja, vaganja I sl. On siše već nakon 15 min, a zajedno smo nekih sat vremena.
    Da, I epiziotomiju smo izbjegli jer mi je babica cijelo vrijeme masirala međicu I slušala sam upute o tiskanju.


    Kad su me izveli na hodnik, odmah su mog muža pustili do mene, I kad su bebu oprali, izmjerili I zamotali, donijeli su ga tati da ga vidi. To je bilo stvarno super.


    Drago mi je da je sve prošlo tako dobro, pa se nadam da je ekipa na Merkuru mogla vidjeti da I prirodni porod može trajati kratko I da ne treba baš uvijek intervenirati.


    Tebi želim puno sreće, ako si odlučila roditi gore, budi uporna I dobit ćeš sve što želiš.

  39. #289
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Mimek i Marty, ČESTITAM!
    Drago mi je da vam je sve prošlo tak dobro.
    I da je u Merkuru i dalje dobro, bez obzira na uvjete.

    Marty, na pp ti pošaljem svoj mail, a ti meni svoj plan. Može?

  40. #290
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    mamaShe, poslala sam ti!

    kad je termin? sretno!

  41. #291

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    2

    Početno

    M.a.r.t.y
    hvala ti na tako iscrpnom odgovoru, kada ga čitam nekako se osjećam sigurnije. Iako, obzirom da je ovo meni prvo dijete, prvi porod, ne znam ni sam što mogu očekivati a iskreno ne znam niti što točno želim a što ne, čitala jesam puno (možda i previše ) i kada razmišljam htjela bi da mi porod izgleda poput tvoga ali kažem prvi mi je puta. U principu vjerujem doktorima i to bi mogao biti problem, čisto zbog toga što oni očito žele požuriti stvar možda i u dobroj namjeri a onda to i ne ispadne baš dobro. Ako me razumiješ, mislim da je tebi možda bilo lakše inzistirati na nekim stvarima jer si ipak prošla već jedan porod, znaš šta je bilo, šta je od toga bilo potrebno, šta ne i samim time znala si što sada želiš i na tome si mogla čvrsto inzistirati. Bojim se da bi mene u onoj cijeloj panici i strahu oni mene mogli "nagovoriti" na neke intervencije (npr. taj drip) za koje sada mislim da ih ne želim ali u tom trenutku tamo........tko zna.
    Očito je iz mog posta da sam jedno vrlo... pa..., rekla bi uplašena prvorotkinja. Inače ja sam u 37 tjednu i ima još jedna stvar koja me plaši a to je da mi je beba još uvijek okrenuta na zadak i iako u teoriji ima šanse da se okrene, i to do pred sam porod, nekako me hvata panika zbog toga što postoji i mogućnost da se ne okrene. Beba je trenutno tri kile po njihovoj procijeni i nemam poima koliko bi još mogla narasti do termina. Nitko mi ništa još nije govorio o bilo kakvim opcijama, mislim da će čekati termin pa će onda odlučiti šta i kako.
    Da sam ja nešto luda za carskim, pa i nisam baš, ali kada čitam komplikacije koje su moguće kod poroda na zadak slabo mi dođe.
    Uglavnom nema mi druge nego čekati...... a to baš i nije najzabavnije...

  42. #292

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ja mogu samo opet reći uz iskrene čestitke friškim mamama dr. Kulaš je zakon (ti iz prvog iskustva).

  43. #293
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Termin mi je cca polovica lipnja. Premda je isto bilo i s Jakovom, pa je stigao krajem svibnja.
    Kulaš je i meni bio jako simpa.
    On mi je dva puta radio uzv u Merkuru, i drugi puta mi je svečao obznanio: dečko!
    I onako se doima spremnim na suradnju.
    Inače, do sada mi je Stasenko zakon (pršti od pozitivne energije),
    a čula sam dobre kritike i za dr. Rokija. Da ima nježne ruke (čitaj prste) unatoč njihovoj veličini

  44. #294

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Dr. Kulaš je doista pun razumjevanja, već sam negdje napisala da se njega može pitati sve i bez ikakve sprdnje ili podsmjeha čovjek lijepo sve objasni. Meni je bio na drugom porodu, prvom vaginalnom i bio je stvarno krasan, pravi čovjek. Dr. Stasenko je zlatna žena, uvijek pozitivna i baš pršti od energije, nakon što sam rodila svoje treće ona je došla u rađaonu i bilo mi je strašno žao što sam ju mimoišla za nekih 45 min. Da je bila ona mislim da bi moj treći porod bio ipak drugačiji. Ona mi je bila na prvom porodu- carski uz dr. Zmijanac i ona mi je dolazila u sobu, djete je bilo neurorizično i preporučila mi vrhunskog neuropedijatra, a da ne kažem koliko me utiješila i smirila.

  45. #295
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    potpisujem za sve navedene doktore, dr. Kulaš, dr. Roki, dr. Stasenko, dr. Zmijanac, da su stvarno odlični.
    Dodat ću još i dr. Polančeca. Malo je rastresen i malo je 100 na sat, ali ima stvarno super pristup i meni se jako svidio.
    Ma meni je u principu cijela ekipa u Merkuru skroz dobra, od sestara, babica do doktora.
    Čak i čistačice i one tete koje donose hranu

  46. #296
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    kod mene je sve prebrzo išlo. Kad sam stigla od prvih trudova prošlo je samo sat vremena, a do poroda 45 minuta. Došla sam skroz otvorena i samo sam molila da ne bi epiziotomiju ako nije nužno. Primalja mi je sama masirala međicu bez mog traženja, a kad sam rodila rekla sam da želim dojiti i odmah su mi stavili bebu na prsa kao i kod m.a.r.t.y. Obavijestili su tatu i rekli mu da pričeka da će vidjeti i mene i bebu. Kad sam rekla da mogu odnijeti bebu okupali su je i pokazali tati. Nakon što su mene obradili izveli su me na hodnik jer ionako te moraju još neko vrijeme promatrati i to sam vrijeme provela s mužem. Ništa nisam specijalno tražila, a dobila sam sve ono što mi se čini ljudski. Mislim da ne možeš pogriješiti s doktorom, a niti sa sestrama.
    Klasika je doduše da mislim da baš ne vole kad žena viče jer navodno trošiš energiju koja ti je potrebna za tiskanje. Zato žene dišite, pušite i sl.

    hvala na čestitkama

  47. #297

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    343

    Početno

    Čitanje ove teme a pogotovo zadnja dva poroda mi daje jos vise nade da ce sve proci bas kako treba i s moje dvije bebice koje bi trebale doci u drugom mjesecu.

    Hvala cure sto ste podjelile isustva s nama..bas mi je nekak lakse..

  48. #298
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Hvala svima na podjeli iskustva. Manje više znam atmosferu na Merkuru (čekaj, ko da idemo na planet Merkur ) ali dobro je uvijek čuti i potvrdu od drugih.

    Ovo za vikanje je apsolutno točno. I sama sam čula kako to drugima govore. Ja imam jednu divnu metodu, isprobanu konačno ispravno na 3. porodu, zahvalna jednoj mami (od sada 9 djece) koja me je tome poučila još davno.
    Molitva. Kad stiže trud, ali dok me još nije preplavio, kad stiže, krenem s molitvom. I pomaže, apsolutno. Kao da lebdim preko truda. Ne preplavi me, nego sam ja kao iznad njega.
    Istina, meni su svi po rodi, hvala Bogu bili jako kratki (prvi 1,5 sat, druga dva po pola sata). Ne znam kako bih reagirala da sam rađala više sati.
    Ali istina je: ne vičite. Ako ne znate što ćete, slušajte babicu koja vam veli kako disati.

  49. #299
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    super, Mimek, baš mi je drago što je bilo kratko i slatko!
    vrijeme dolaska u bolnicu je definitivno ključno za tijek poroda. I najbolji saveznik.
    Ti si došla skroz otvorena i nije bilo potrebe za intervencijama. Mislim da bi bili ludi da još požuruju porod koji samo što nije završio.
    Ja sam došla u bolnicu 6cm otvorena s trudovima svakih 10-ak minuta, tak da sam im ja bila idealni kandidat za požurivanje.
    A na kraju sve završilo za 2h.
    Uglavnom, definitivno je najbolje odraditi većinu posla doma, u svom prostoru, gdje se osjećaš najugodnije, a u bolnicu krenuti na kraju.
    Ali za one koje dođu ranije, plan poroda može značiti čudo.

  50. #300

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    kao prvo čestitke svim novopečenim merkurskim mamama

    ja sam gore rodila prije 2,5 god svog prvog sina, i zbilja m ije porod ostao u lijepom sjećanju mada je trajao 13 sati,na dripu i uz epiziotomiju. Bilo mi je 1.put žena ne zna kaj ju čeka, pa nisam ni razmišljala o tome kaj želim ili ne želim da mi rade već mi je samo bilo u cilju odradit porod i rodit svoje zlato. Na porodu su mi bili dr.Dujić i Dr.Zovko, ovaj Zovko je bio malo sirovina ali sve u svemu bio je ok....

    Sad sam opet trudna i termin mi je početkom srpnja i zaista bih voljelal rodit u tom novom rodilištu.... a i ovaj put htjela bih izbjeći drip ako budem imala svoje trudove koji će biti učinkoviti i nebi htjela da me režu ..... jel im to moram dati napismeno kao plan poroda ili je dovoljno da im samo kažem što bi htjela a što ne???

    Ja prvi put nisam vikala, puhala sam i disala ko lokomotiva ona parnjača starinska hehehhe.... nadam se da ću tako i drugi put...

Stranica 6 od 14 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •