-
Mene interesira da li je većina vas unaprijed sumnjala na trombofiliju pa ste išle na pretrage ili vas je rutinski uputio vaš ginekolog? Ja sam kompletnu krvnu sliku radila samo na početku trudnoće. Dva puta sam radila test senzibilizacije jer sam Rh-. Krajem 29 tt sam pitala zašto usput ne napravim i ostale pretrage ali mi je rečeno da još ima vremena. Ja sam znala da imam problem s cirkulacijom, ali mi u trudnoći uopće nisu naticale noge niti su me boljele. Uočen je zastoj bebe u rastu, a i prerano ljuštenje posteljice, ali opet nitko nije sumnjao koji je razlog ljuštenja. Na kraju sam unatoč dugoj hospitalizaciji u 33 tt izgubila bebu.
PHD posteljice je pokazao: da je na više od 1/3 bilo nekoliko velikih hematoma, suženi intervilozni prostori, intervilozni tromb i nekoliko područja anemičnog infarkta posteljice različite starosti.
Testovi koagulacije nakon poroda: APTV, Protrombinsko vrijeme, INR, Fibrinogen, Antitrombin, Protein C global, Protein C, Protein S, APCR i Lupus antikoagulant LA1. Sve su vrijednosti unutar normalnih osim Fibrinogen 5,3 (povišen) i Protein S 41 (snižen)
Od početka trudnoće sam uzimala: Andol 100 (prestala u 28-29 tt), Duphaston (prestala u 29-30 tt), Prenatal, Magnezij i željezo (od 20 tt nadalje). 45 dana nakon poroda sam si davala injekcije Clexana 0,4 ml.
Užasno se osjećam jer mislim da sam bila upornija s isticanjem moje slabe cirkulacije (cijeli život prije trudnoće) da bi spasila svoju bebicu. Ja sam im govorila o tome ali očito nedovoljno glasno. Kažete da taj fibrinogen može biti povišen u trudnoći pa ne znam kako će se onda znati imam li ili nemam problem?
Da li mi trebaju dvije uputnice: jedna za testove koagulacije, a druga za imunološke pretrage? Idući tjedan ću obaviti 1.gin.pregled nakon poroda pa želim biti naoružana pitanjima.
Čini mi se da je Mačkulina imala slični problem s posteljicom, a kako je upravo trudna
voljela bih ako bi mogla samnom podijeliti svoja iskustva. Može i na pp.
Ispričavam se na dužini posta, ali imam još tisuću pitanja: Zašto mi u trudnoći nisu oticale noge (a prije jesu), zašto je moja bolest manifestirala na posteljici a ne na nogama kao svim normalnim trudnicama, zašto se na UZV vide hematomi od 2 mm, a moji ogromni se nisu vidjeli?[/QUOTE]
Pravila pisanja postova
- Ne možete otvoriti novu temu
- Ne možete ostaviti odgovor
- Ne možete stavljati privitke
- Ne možete uređivati svoje postove
-
Pravila foruma