da babyhaler. ili jeftinija a bolja varijanta aerochamber 130 kn .
naravno da je moguce da se zbilja ugusi.
da babyhaler. ili jeftinija a bolja varijanta aerochamber 130 kn .
naravno da je moguce da se zbilja ugusi.
Potpisujem prvo, a i drugo, nažalost.lunahor prvotno napisa
Prije par godina se jedna curica ugušila od astmatičnog napada. Područje Koprivnica-Varaždin-Čakovec, čini mi se. Kasnije su liječnica i sestra krivično odgovarale jer nisu htjele poslati hitnu po maličku.
Zato se osjećam panično kad doguramo do injekcija. Uvijek si mislim "Što ako ni to ne pomogne? Što ćemo onda?"
I nisi zvučala napadački, sve je ok.![]()
Nisam ti ja tako osjetljiva biljčica.![]()
na kraju smo uzeli taj od 130 kn, a ona je tek jutros kod drugog puta skuzila sto tocno treba raditi - ja sam joj objasnila da izdahne, stavi to u usta i onda udahne kad joj ja prsnem i onda normalno duboko dise
ne znam kako ste vi to objasnili svojima, a mladji su od nje?
nisam imala pojma za ovo za gusenje, mislila sam da uz toliko raznih lijekova i doktore na svakom koraku nema sanse da nesto podje po zlu :shock: nismo usred prasume
natasa nemaj kas razmisljat kod aerochambera kao ni babyhalera. ti strcnes, naslonis joj na nos a ona najnormalnije s tim prislonjenim na nos i usta dise 5-10 udaha i izdaha . nemoras se uskladiti da udise u trenu kad ti strcnes, tome i sluzi aerochamber/babyhaler da se izbjegne ta uskladjenost koju jedva odrasli skuze a kamoli djeca. isto kad ti strcnes nutra on nece odmah ispariti van , nemoras jos nuzno iste sekunde staviti na nos. polako![]()
ja prijavljujem ventolin danas ujutro
a baš obavili sve preglede kod pulmo i ORL
Kmee
Ajoj, jel zbog topole? Danas u Zagrebu "pada snijeg".![]()
--------------
Jel netko možda član Udruge?
http://www.bolnica-srebrnjak.hr/hr/g...ce-asmaticara/
Otišla bih koji put na predavanje, ali prethodi mu administrativni dio, pa ne znam jel se to može preskočiti.
Ili još bolje, ako neko ide, pa da nam prepriča "ukratko svojim riječima".![]()
--------------
Vezano za važnost trajne kortikosteroidne terapije, sjećam se usporedbe iz AŠ;
Injekcija odgovara godišnjoj dozi inhalera. Plus što djeluje sistemski, a ovo je ipak ciljana, lokalna primjena.
Bolje spriječiti, nego liječiti.
A vezano za nedoumice o umivanju i/ili ispiranju usta citiram:
"Da biste spriječili nuspojave (kao suhoća usta i ždrijela, i loš ukus u ustima), neka vaše dijete nakon svake primjene Inhalera usta ispere vodom, koju će potom ispljunuti. Ukoliko pri inhaliranju lijekova koristi masku, neka nakon svake uporabe opere usne i lice."
Inače, komore za davanje inhalera (Babyhaler, Aerochamber) se teoretski izdaju i na HZZO doznake, tj. besplatne su.
U praksi, pedijatri i pulmolozi uglavnom nemaju pojma o tome. Pokušala sam svojima objasniti čisto radi roditelja kojima je teško samima platiti, ali sam brzo odustala jer ispada kao da žicam nešto što bezpogovorno treba kupiti.![]()
---------------
Koristite li peak flow metar i pratite zone? Mi nikako da još i to uvedemo u rutinu, sve se mislim da je još preranom, siroče jedva napuše do prve oznake (3.5 g).
Ma, stručnjaci tvrde da topola uopće nije jako alergena.Dalm@ prvotno napisa
Ali nije od toga, cvate topola već tjedan-dva, Luka ima neku virozu već par dana, a jutros mu se spustilo.
Mi pušemo PEF, ali smo ga dobili tek sa 4,5 god. Kod pulmologa smo od treće. mislim da je bilo govora kako su onda ipak malo premali da pravilno puhnu.
mi nikako da skuzimo pef metar, tj dok kaze da ne zna puhat pa smo odustali. po njemu premalo puse .
falikod prve rečenice
baš vidim da mi topola užasno smeta, svrbi me usna šupljina, oči mi nateknu, zacrvene se i suze, kišem i kašljem
toliko o nealegenosti topole
a naša bivša dok, isto tvrdi da L ne zna puhati jer previše pušelunahor prvotno napisa
![]()
luhanor, tek sam sad procitala, znaci gnjavim dijete bezveze
prijavljujem da sam prezadovoljna s flixotide-om, u petak se prehladila, a jos nije imala spazam (prije joj je svaka prehlada bila ajme)
pa da natasa, tome on i sluzi, da se izbjegne ta koordinacija -stisak udah![]()
samo ti njoj strcni a ona neka polako dise.
nevjerojatni su ti doktori koji se uopce ne potrude objasniti takve stvari.
a jos nevjerojatniji muzevi koji nista ne zapamte kako treba![]()
Otvorila sam topis za atopičare i tamo cure preporučuju kliniku u Sloveniji gdje rade alergijska testiranja, a navodno liječe i astmu. e sada, više se ne mogu sjetiti jesmo kada razglabale na ovom topicu o tome. Ne znam na kojem principu liječe niti koliko uspješno. Malo sam googlala i nisam našla nešto detaljnije osim da je ta spomenuta ordinacij, ordinacija komplementarne medicine. Zna li neka od vas više detalja, ili je možda netko bio?
Otvori topic Atopijski dermatitis,cure puno pišu o tome. Kada je K. u akutrnoj fazi jave joj se i ekcemi, pa sam zato išla otvarati tu temu
evo kaj sam našla googlajući:
http://www.bolha.com/trgovina/bicomterapija
mi smo noćas opet bili u vinogradskoj s laringitisom. dva tjedna nakon upale pluća opet![]()
bilo je baš ružno, dugo mu je trebalo da se oporavi. unatoč injekciji, kad je zaspao opet je lagano krenulo, nije baš najljepše disao i trebala mi je stvarno luđačka snaga da se ne vratimo u bolnicu.
do jutra se lagano smirivalo i maloprije sam ga inhalirala pulmicortom, nakon toga mi puno bolje zvuči, skoro ko nov.
sad me zanima, koliko puta ga smijem inhalirati pulmicortom i u kojem razmaku?
Tash, znaš da ništa ne znam o pulmicortu, ali vam šaljem.
Sezona je svega, izgleda, puno je malenih u nekoj reakciji.
hvala ti imga![]()
dala sam mu još sinoć jednom i sad je ok.
jedino što nos curi ko lud i moramo se trudit da to sad opet ne sjedne na bronhe.
joj tashunice uzas. mislim da 2x na dan mozes sigurno jer tako mi imamo propisano. ja sam primjetila da nama najvise pulmicort pomaze u tim situacijama.
i l. je nocas pocela kihat, nos curiti opet ko lud i sad cekamo dalje ... aaa
gdje je kraj,.
iz ove perspektive mi se čini da kraja nema.lunahor prvotno napisa
držite se!!!!!
Mi smo, valjda, konačno van sezone
Hura za K. i za vas što ste izgurali to do kraja! :D
Imga prvotno napisa
x
a svim bubanima puno ~~~~~~~~~~~ da što prije ozdrave![]()
drage moje, jedva pišem od suza jer sam prejadna ... uistinu sam preumorna i nemam snage puno kopati po netu pa vas molim da nam pomognete.
možete li mi preporučiti kakvu privatnu polikliniku - alergolog, pulmolog? naime, Borni je s nepune dvije godine prick test pokazao reakciju na grinje. sve ostalo je bilo OK ... terapija: flixonase (1dnevno), rinolan (1dnevno), singular mini (1 dnevno u zimskom razdoblju). i fino smo zaključili ciklus ... sve bilo OK do petka - suhi kašalj konstantan (Rinolan nije pomogao). u subotu završavamo na hitnoj - i dalje suhi kašalj, nos potpuno prohodan (ranije je konstantno bio prepun sekreta) - terapija: 1dnevno Aerius sirup, sumamed (jučer završili, dobiven jer je KS pokazala visoke leukocite), 6dnevno ventolin ... jučer na kontoli rečeno da aerius i dalje koristimo, ventolin po potrebi. znatno manje kašlje (no, totalno je promukao - kako da mu tu olakšam?), no to više nije tako suh kašalj ... iduća kontrola u četvrtak.
dakle, ja bih htjela ići na "specijalističku obradu" što je moguće prije pa da se fino vidi što je s djetetom ... ovo mi se nikako ne sviđa ... na Srebrnjaku se čeka do jeseni ... meni je to ipak predugo ...
molim vas, pomagajte ...
![]()
i, dodatno ... već ste mi ranije spomenuli Alergovitu ... kakva su iskustva ... imam osjećaj da svi hvale Srebrnjak, a ti privatni se baš ne spominju ...
poanta je da želim da se sve odradi, a čekati dugo ne želim ...
Kornelija i Borna-
prvo puno ~~~~~~~~~~~~~~da se što prije oporavite.
Vidim da ste bili na trajnoj terapiji ali ne vidim koliko dugo? S obzirom da spominješ Srebrnjak pretpostavit ću da je na terapiji bio par mjeseci što očito nije dovoljno ( o tome smo se nedavno raspisale ). Ja bih ti za početak preporučila Vinogradsku, naravno pod uvjetom da si ipak voljna čekati ( i kod privatnika ćeš vjerojatno prvo dobiti trajnu terapiju, jedino što ćeš tamo prije obaviti alergološke testove......upitno je koliko je hitno to odmah obaviti? ).
alergovita je odlicna kao i dr voskresenski koja tamo radi . ako ti novac nije problem za cca 700 anjak kn ces sve obaviti i znat u jednom danu![]()
odlicna je i vinogradska a i klaiceva.
na svetom duhu pak u jednom danu izvadis specificne igeove i odmah imas nalaz koji se na sreb. ceka dugo. a na sd se ni nenarucuje. i da preporucam narucivanje internetom i napisi da trebas prvi pregled specijaliste ako niste jos tamo bili i dobit ces ga u mjesec dana . sve ostalo usmeno te otkantaju a netom nemogu jer ti tada imas pisani trag i imas pravo ici privat na teret hzzo ako nisi dobila prvi pregled specijaliste u mjesec dana, .
za test ti dijete morA biti bez aeriusa , rinolana , claritina bar 14 dana prije testa. kuzim da ti je bitno da znas no mi ni nakon 3 g. nemamo nalaz pozitivav na alergije a 99 posto je l. alergicna.
treba ti vjerojatno dodat i flixotide. a rinolan nije ni mogao pomoci , pomoci ti moze samo flixotide i singulair u pravoj pogodjenoj dozi + ventolin jer ti je b. ocito alergicar i ima astmu i potrebna mu je trajna terapija bez prestanka. /kazem astmu jer ima alergiju na grinje dokazanu + bronhospazme a to ti je u prijevodu astma /.![]()
ja bih na tvom mjestu otisla ak ti se ne da cekat ili u alergovitu ili otidji sada dok ti je tako bolestan na hitnu na srebrnjak (iza 16) .
Evo i nas u vaše društvo..nažalost.
Danas posjetili Srebrnjak i svi su bili divni..
E je imala prvo upalu pluća-akutni bronhitis pa običan bronhitis pa opsturktivan u utorak ..solumedrol, ventolin x 4 potiska.
Sada je ok, inahliramo ju fiziološkom, skoro pa da je prestala kašljati, samo još nos curi i curi.
Prva narudžba za alergo obradu je u rujnu, ali ne smeta nam jer je ionako premlada za bilo kakav konkretan rezultat.
Drage moje, puno vam hvala na informacijama ... totalno sam jadna ... danas smo zvali Alergovitu i dogovorili pregled za 04.06.
Rekla dr da nije potrebno da prođe 14 dana od primanja Aeriusa - kaže da je 7 dovoljno ?! Kakva su vaša iskustva?
Jadniče moje, sav je promukao ... on je inače zbilja stalno aktivan, a sada ... čim potrči, zakašlje se i ne prestaje par minuta ... katastrofa!
ovo mi je fascinantnolunahor prvotno napisa
tako se i Ledi pokazala samo umjerena alergija na grinje, a kad god odemo negdje gdje je pokosena trava ona ne prestaje kasljati i kihati
pokošena trava je koma za svakog alergičara, meni osobno ta trava fino miriše ali me i davi za poludit. Davnih dana sam pročitala zašto se mora zaobilaziti u velikom luku ali sam zaboravila(al sam od pomoći
)
jesi![]()
mislila sam se kako to da se alergija na pelud trave nije pokazala, a njoj je tako lose svaki put
a nisam znala da je to opceniti problem
mene zanima jedno kod vas alergicara kod kojih alergija se manifestira nosocurenjem.
daklem dali u periodu cvatnje onog na sto su alergicni taj nesretni nos curi non stop ili curi, pa prestane pa opet curi pa sjedne na grlo,uho, bronhitis ili samo bez veze curi..
kod nas od kraja 3 mj. izgleda ovako; nos, kasalj , bronhoopstrukcije, pa dva tri tj mir, pa opet istim redom s time sto ne krece uvijek od nosa vec u zadnje vrijeme krece u zdravom stanju od kaslja koji onda bude sve jaci i jaci i na kraju krene nos .. ovo pak proljece pijemo vec 3 atb . jer uz sve dobije i upalu uha ili grla.
zima super bila a gle ovo![]()
dal je to slab imunitet, alergija , ili koji vrag vise?
lunahor, mislim da je to kombinacija svega - oslabljeni imunitet (zimska prehrana, manje svjetla) i alergija.
moj je alergican na grinje, bijelu ribu, jaje, psecu i macju dlaku, no cini mi se da previse ne reagira na to.
cesto zna pojesti nesto sto sadrzi jaje, ali ne curi mu nos - nekada mu se ospu noge.
no, on zapada u spazam samo i iskljucivo kod viroza - dakle, curi nos i onda krece tesko disanje i skripanje.
cini mi se da tu nema pravila...
vama najbolja zima, a nama je zima, zapravo, najgora. :/
zapravo, nije to zima, vec kasna jesen - svake godine smo na srebrnjaku u listopadu i studenom na injekcijama solu medrola jer ventolin ne pomaze...
i u nas samo viroze izazivaju spazme
a od prehlade je ne mogu zastitit
Mislim da si ti napisala da koristiš rhinohorn. Nama je on stvarno od velike pomoći, čak je i MM kometirao kako mu nikada nije bilo tako "dobro" za vrijeme njegove sezone. I K. stalno čistim - još uvijek samo ne tako često. U najgorem periodu čistila je nos 3 puta dnevno. I fakat si ne možeš zamisliti kaj je iz tog nosa izlazilo.lunahor prvotno napisa
mi smo opet bolesni. upala grla , nos ,kasalj aaaaaaaaaaaaaaaa-atb.![]()
Mi smo bili na kontrolnom pregledu u Dubrovniku.
Uglavnom za curenje nosa sirup Aeirius, za svrbež kože sigular granule, a za disanje Fliksotidu smo smanjili na 1x1 dnevno.
Dr kaže da uz tako snažne probleme sa nosem nije neuobičajeno da se pogorša stanje sa disanjem. Naime nakon mirne zime M je prošli tjedan imala jako niske vrijednosti na pefu, loše je disala pa je na kraju zvaršila na ventolinu. Zapravo ostavlja nam mogućnost da ova kombinacija lijekova bude odgovarajuća, al možebitno da fliksotidu vratimo na 2x2.
Ja se moram pojadati da je prošli tjedan bio pakao osobito noću od 02 do 05. Što se nos zatvarao, što ju koža svrbila, po danu je bila sva jadna umorna i razdražljiva. Boravak na otvorenom sam smanjila na minimum, jedina svijetla točka je bilo kupanje u moru pa je koži bilo malo lakše.
Inače jučer je sudjelovala na olimpijskom festivalu u Metkoviću i ja sam pucala od ponosa. Doma je došla sva natečena jer je na travnatom igralištu ljuj na kojeg ona ima najjaču reakciju, ali njeno zadovoljstvo što je sudjelovala širilo se na sve nas. Nekad sam dolazila u napast da kažem da ne ide ni na pripreme ni u metković, al mi je sad drago jer je sretna što je pripadala sa "svojom djecom" čitavom tog događanju (off topic stvarno nedostaje riječ drugar).
Inače moram napisati da smo na pregled čekale predugo, kao i da se za ponovni termin za kontrolu treba čekati već sad tri mjeseca
Vezano uz raspoloženje nekako se taj dio najbolje uravnotežavao uz homeopatske pripravke. Opet ćemo mi u Split čim se malo stabiliziramo u obiteljskim poteškoćama.
Eto toliko za sada.
I jedno pitanje nama u vrtić stiže dosta jasličke djece sa pregledima obavljenim u ambulanti Dr. Vekarić u Rijeci, ide li tko od vas tamo i kakva su iskustva?
Cure ne znam da li znate ili ste čule, a od prije 2 tjedna postoji i slana soba u Zagrebu. Mi smo krenuli jučer i odmah se predbilježili za cijeli tjedan. Plaća se 50kn po djetetu 20min, roditelj besplatno u pratnji djeteta. Ja sam jako zadovoljna nakon prvog odlaska. Evo link na stranicu:
http://www.slana-soba.com/
gdje je to tocno i sta kazu koliko puta i kako bi trebalo ici ?dal vrijedi sto povremeno odlaziti ?
ja sam malog naručila danas u pol 5
kaže teta da je to za astmatičare super i da se zna desit da nakon par tretmana više nema potrebe za lijekovima
pitala sam je koliko tretmana cca treba, kaže 10
ali se zna već nakon par puta pokazat da više ne treba
moj malac je na trajnoj terapiji flixotide i singulair + ventolin tako da se nadam da će nam ta soba pomoć da bar smanjimo lijekove
aj pitaj dal treba ici redovno ili vrijedi i 1x mj. koliko recimo mi cesto dolazimo u zg.
Terapiju bi trebalo odraditi odjendom u komadu tipa 10ak dana (bas cu pitati sutra). Preporuča se 10 odlazaka tj. terapija, a nakon toga po potrebi. Nama je danas bio 4. put i nisam sigurna jel do sada ista djelovalo. Inače malac trenutno ima opstrukcijski bronhitis, tako da smo na ventolinu 3xdnevno, plus homeopatska zamjena za antibiotik....Sutra ću biti pamentija, jer mi je večeras sve nešto izgledalo sumnjivo!
Cure koje idete u slanu sobu, baš super! :D
Dajte zbilja javite ima li ikakvog napretka, i u vezi lijekova i npr. kod slijedećih viroza.
Ja nisam neki "vjernik" u alternativu, ali od kad se u Osijeku pojavila razmišljam o tome.
Jedino nikako ne nalazim baš nekih provjerenih i nedvosmislenih zn. istraživanja (strašni sam štreber, znam da je grozno) koji bi povezali haloterapiju i poboljšanje astme.
Jedino što nalazim su članci iz Rusije i stari su barem 10, ako ne i 20, godina. Pa si mislim, da je tako učinkovito, bilo bi se već više istraživalo i drugdje u svijetu...
A možda i ja krivo tražim. :/
Eto, sorry na pesimizmu, stvarno, ja se iskreno nadam da radi. Spasilo bi i nas.
Zato, pliz, javite kako vam je.![]()
mi smo jučer bili prvi put i nakon 5 min malom je odmah krenulo teći iz nosa ko ludo.
S nama u sobi je bila jedna curica koja ide već par puta i pitala sam njenu mamu dali primjeti kakve promjene. Rekla je da malena povraća šlajm svaku noć što do sad nikad nije pa veli da je to dobar znak.
Teta veli da bi za početak bilo dobro odraditi par terapija dan za danom
i bilo bi dobro da se ko je alergičar točno zna na što je alergičan.
Sol super djeluje na atopijski dermatitis pa preporuča klincima ko ima problema sa AD da dođu u potkošuljici i kratkim hlačama, što više gole kože.
Pozdrav svim mamicama i malim alergicarima
prvo sam pisala na AD jer je biilo govora o biorezonanci pa da se i ovdje prijavimo.
Mia je rodjena u 25 tjednu trudnoce,prosle godine je imala 3 opstrukcije u 1 mjesecu,3 puta je bila u bolnici na kisiku,medrolu,ventolinu...test alergije je pokazao da je alergicna na grinje(4 razred)
diagnoza -astma
Dobila je 2 puta na dan Flixotide 125,navece singulair granule,sirup aerius po potrebi
Pluca su joj bila u jako slabom stanju,jedno plucno krilo je imalo 6cm sa 3cm veliku atelektazu(dio pluca koji je bez zraka-slijepljen) na drugom plucmom krilu pa vise manjih,i puno tekucine.
krenile smo januara na biorezonacu,da bi nakon 1 mjeseca Mia pocela kasljati unatoc lijekovima.Na pregledu u Ljubljani kod pumologa,slike pluca su pokazale da vise nema atelektaza,da su pluca cista i zdrava.Ukini su joj ujutro Flixotide i navece singulair.kako je opet krenila kasljati poslje nocnog uzimanja Flixotide pumolog joj je i to ukino,tako da je Mia sad vec preko 1 mjeseca bez svih lijekova i sto je najvaznije bez kaslja.Ako bude sve ok,na jesen ce je ponovo testirati na grinje da vidimo da li nam je i tu biorezonanca pomagala.Stan smo uredili odmah kad smo saznali za grinje tako da nam je tesko opaziti da li je alergicna ili ne.kad idemo u posjetu negdje nepokazuje znakove,nema kihanja,curenja nosa.Istina,nije jos nigdje prespava ali mislimo da je dobar znak ako joj bar nosic necuri kad smo u prostoru gdje se pusi(sto joj je prije jako smetalo) i gdje je veca koncentracija prasine(debeli tepihi i zavjese)
Poljubac svimaod Mie i njene mame
morat cemo i mi probati tu slanu sobu
cure koje vodite svoje klince, molim vas, recite svoje komentare ovdje
prvi put cujem da su singulair granule protiv svrbeza koze?Dingač prvotno napisa
to je lijek koji se daje astmasima jer blokira leukotrijene koji uzrokuju sluz i spazam - bar tako je nama receno
mene isto zanima sve o slanoj sobi pa molim cure da iznose iskustva.