Stranica 51 od 92 PrviPrvi ... 41495051525361 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 4557

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 3. dio

  1. #2501
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    ništ pakiram se za Aljasku ili Švedsku. bok!

  2. #2502
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    inače to ulje crnog kima treba početi davati ranije - odnosno neko vrijeme prije pojave simptoma.

  3. #2503
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

    evo da imamo novo mjesto za pisanje i lakše snalaženje

  4. #2504
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    od koje godine i slićno?

  5. #2505
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    nisam pitala jer je moja imala skoro 7 godina kada smo počeli. A u to doba može sigurno. Nazovi neku biljnu apoteku pa pitaj. Mnogi drže ulje, samo je teško nabaviti kapsulirano.

    E da, mi smo počeli uzimati jer mi je prijateljica rekla da su njima savjetovali u Lošinju

  6. #2506

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj zajecka prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i nas ovdje, danima tražim o astmi, naišla na Lunahor koja mi je dala do znanja da se tu puno priča o takvim problemima. Baš mi je drago da se negdje može o tome raspravljati i podijeliti iskustva.

    Dg nam je alergijski rinitis i pretežno alergijska astma sa evo tek sad u 9g. novom spoznajom da je sinak alergičan na grinje i prašinu i to uIgE 755,00, razred 6
    Završili slučajno na Srebrnjaku sa hripavcem, koji je potvrđen serologijom.
    Na Flixotide-u 125 smo 1x1 iako koliko se ja kužim i koliko mi je dokt. rekla sve ostalo od spirometrije, feno i to što nikad nije imao problema sa kašljem sve je ok. Jedino što je nosić curio često i spava otvorenih ustiju što ukazuje na rinitis. Sad je kod hripavca glasnije disao po noći bez ikakvog zvuka, šuštanja.
    1x do sada virusni bronhitis davno, bez opstrukcija, spazma ili sl.
    Naručeni smo na jesen za metakolinski test.
    Još mi nije jasno da ima astmu na temelju svega ovoga što nam dokt. nije niti direktno rekla samo smo skužili dg na nalazu nakon što smo izašli iz ordinacije.
    Ne znam bih li potražila drugo mišljenje....čekala na Flixotide-u jesen, nosili sa sobom uvijek ventolin.....čudno mi je sve to....
    Zajecka,

    Mozete li mi reci nesto vise o tome koliko cesto je decko disao na usta nocu? Jel to bilo po celu noc cele godine ili ponekad?
    Mi imamo 6,5 godina i glavni simptom jeste disanje na usta nocu, nekad vise nekad manje otvorena. Test je pokazao alergiju na pelud. Nedajemo mu lekove iako je ORL preporucio Nasonex. Preko dana izgleda uglavnom OK. Ako dodje do bas tezeg disanja nocu kao recimo u jesen (pretpostavljam da je ambrozija), spasava nas homeopatija. Ne znam koliko to disanje otvorenih usta treba ozbiljno shvatiti pa vas zato pitam jer mi lek za to jos nismo nasli.

    Ako bismo i koristili Nasonex, sezona peludi je duga i bojim se da bi to vrlo lose delovalo na sluznicu nosa.

  7. #2507
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    tanja i jelena, ja cijeli život dišem na usta (po noći) a nisam bila alergična do druge trudnoće kada mi je ambrozija počela smetati. Moje disanje na usta nema ama baš nikakve veze s alergijo. Jednostavno, kada legnem više ne mogu disati na nos. Posljedica toga su suha usta ujutro i zvukovi (srećom MM čvrsto spava)

  8. #2508
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    otvorila sam 4 dio bronhitićari,asmatičari........... pa se možemo tamo preseliti

  9. #2509
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    disanje na usta nema veze s astmom
    ima sa sinusima, krajnicima ili kao kod mojih s losom navikom i to trebamo mijenjat. nikakve veze s astmom nema, da se ne bi krivo shvatilo post od zacke. disanje na nos prema tome kaj je napisala kod nje ima veze sa zacepljenim nosom, tj rinitisom.

  10. #2510
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    lunahor, to sam i ja napisala. Ja dišem samo na usta kada ležim a nemam astmu.

    Uglavnom, i mi smo počeli s flixotideom. Em su tu cure napisla da vide cvat breze (ove oko mene još nisu počele), em je cura počela kašljucati

  11. #2511
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    da nastavimo na novom mjestu.....
    sad bas cujem na radiju kako teta iz stampara daje izjavu kako za 10-ak dana pocinje cvatnja breze i kako ce onda svi alergicari imati probleme. pa to je sramota. cemu sluzi taj zavod? ja vidim golim okom otovrene rese na nekim brezama. kakve oni to imaju mjerne uredaje? zastarjele? premalo osjetljive? uvijek kasne jer tek kad bude crveno na semaforu onda oni kazu da ima peludi. jako mi to dize tlak. moji klinci su se jucer navecer poceli zaliti da ih oci peku i da ih boli u korjenu nosa - to je za nas siguran znak da je breza krenula. cemu mjerenja ako nisu tocna?
    eto, malo sam istresla svoje frustracije...

  12. #2512
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    može zaključavanje ove teme

    molim admina da zakljuća

  13. #2513
    zajecka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb u mom srcu
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj tanja i jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Zajecka,

    Mozete li mi reci nesto vise o tome koliko cesto je decko disao na usta nocu? Jel to bilo po celu noc cele godine ili ponekad?
    Mi imamo 6,5 godina i glavni simptom jeste disanje na usta nocu, nekad vise nekad manje otvorena. Test je pokazao alergiju na pelud. Nedajemo mu lekove iako je ORL preporucio Nasonex. Preko dana izgleda uglavnom OK. Ako dodje do bas tezeg disanja nocu kao recimo u jesen (pretpostavljam da je ambrozija), spasava nas homeopatija. Ne znam koliko to disanje otvorenih usta treba ozbiljno shvatiti pa vas zato pitam jer mi lek za to jos nismo nasli.

    Ako bismo i koristili Nasonex, sezona peludi je duga i bojim se da bi to vrlo lose delovalo na sluznicu nosa.
    Kako je Lunahor i napisala kod nas ima veze s rinitisom, znači u pitanju je alergija na grinje i prašinu zbog koje nam je nosić osjetljiv, začepi se, upali ili što već pa moj diše kroz usta. Od malena.
    A Nasonex vi vidim trebate koristiti a alergični jeste onda znači imate isto rinitis ne ?
    A rinitis i astma jednog dana ako je već nema su usko povezani.

  14. #2514
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    u pravu si zajecka. ja koristim za sebe a i za cure kad nos krene avamis koji mi je odlican, puno bolji od nasonexa , (odmah djeluje za razliku od nasonexa i sl. kortik . ) ja osobno kao i cure , naocito imam simptome alergije i smetnje, ali ne i dokazanu alergiju pa ga koristimo, nas doktor kaze da lijeci ionako simptome a ne nalaze
    Posljednje uređivanje od lunahor : 31.03.2011. at 21:37

  15. #2515
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    lunahor, gdi tog ima?

  16. #2516
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    cega jelena , avamysa ? u svakoj apoteci samo trazi dokt. da ti napise. nama ljetos u crikvi promijenili i ja se odusevila , zbilja je odlican.

  17. #2517
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ana, ne otvaramo nove topice s nastavcima nekako presutnim dogovorom , da nam sve bude na jednom mjestu.ili smo se cak to i dogovorili .

  18. #2518
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    teme spojene

  19. #2519
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    luni poceo curiti nos, tj ne curi nek se cepi i puni. bez drugih simptoma. krenula sam s avamysom jer je bez ikoje druge terapije jos .

  20. #2520
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    ana, ne otvaramo nove topice s nastavcima nekako presutnim dogovorom , da nam sve bude na jednom mjestu.ili smo se cak to i dogovorili .
    ok sory

  21. #2521
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    cega jelena , avamysa ? u svakoj apoteci samo trazi dokt. da ti napise. nama ljetos u crikvi promijenili i ja se odusevila , zbilja je odlican.
    guglam i ima samo neki sprej, daj vidi od kad ide mast ( godine)?

  22. #2522
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mast ? mi imamo sprej. nisam cula da postoji
    mast

    http://docs.google.com/viewer?a=v&q=...r7iEs2oF8h_f8Q
    Posljednje uređivanje od lunahor : 02.04.2011. at 17:39

  23. #2523
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    sory krivo sam pročitala tvoju poruku, pa sam shvatila da je mast

  24. #2524
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    i kakav je bio vikend? Pelud leti zrakom u velikim količinama. Baš me zanima jer Štampar mjeri pelud

    Mi smo pojačali flixotide i živimo u nadi da neće biti potrebe za Ventolinom. Isto tako joj je koža sve u lošijem stanju. Ovaj puta ne samo na pregibima nego i po vratu. Oči jiu jako sverbe. Sve u svemu, kod nas nije bajno

  25. #2525
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    moja asmatičarka dobro podnijela flixotide 2x1 x50
    klinac veliki počel jučer kašljati
    mali se još ni očistil od šlajma flixotide 1x1 x50
    muž još iskašljava flixotide 2x1 x250
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.04.2011. at 09:53

  26. #2526
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    ispred prozora imam ogromnu brezu. Gledam kako ptice raznose pelud - baš se jako vidi prašina.

    Baš je veselje. A konačno je lijepo vrijeme da možemo biti vani

  27. #2527
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Baš me zanima jer Štampar mjeri pelud.
    Od danas je breza kod njih u crvenom (za vikend je bila žuta).
    Koliko joj traje cvatnja? Dva tjedna? Mjesec?...

    Koma što je veseljenje proljeću zamijenjeno praćenjem simptoma i filanjem lijekovima.

  28. #2528
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    breze ima jako puno u našoj okolini, tako da sva ne cvate u isto vrijeme. Znam da su se mojoj simptomi produžili do kraja svibnja ako ne i dulje

  29. #2529
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    i kakav je bio vikend? Pelud leti zrakom u velikim količinama. Baš me zanima jer Štampar mjeri pelud

    Mi smo pojačali flixotide i živimo u nadi da neće biti potrebe za Ventolinom. Isto tako joj je koža sve u lošijem stanju. Ovaj puta ne samo na pregibima nego i po vratu. Oči jiu jako sverbe. Sve u svemu, kod nas nije bajno
    nano, zar tvoja cura ne uzima antihistaminike?
    meni je isto koma što umjesto da se veselim proljeću, ja ko kobac pratim simptome alergije.
    J je za sad na aeriusu i nasonexu. i za sad je ok, ne kašlje.
    ali lani mu je najgore bilo u petom mjesecu (alergičan na pelud stabala) kad mu se prvi put javila alergija, i kad je osim simptoma alergijskog rinitisa koji su bili prisutni od ožujka(istina, bez ikakvih lijekova jer sam ja mislila da je prehlađen i da ima konjuktivitis ) imao na kraju i simptome astme.

  30. #2530
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    ne.
    Ali sam mislila dati joj Claritine ili nešto slično. Do sada joj se nije javljalo crvenilo očiju niti rhinitis, tako da nam doktori nikada nisu pripisivali.

  31. #2531
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,404

    Početno

    Ako se ne varam, Aerius i Claritine imaju isti aktivni sastojak (baš mi je dr. na nedavnoj kontroli za sina napisala Aerius, još nismo ni digli recept, ali rekla je da je to isto kao i Claritine).

    Sinek ima alergijsku astmu (grinje, breza i još svašta) i uzima Tafen Novolizer svakodnevno, a Claritine sam mu do sada davala kad bi se pojačala kronična promuklost. Od Tafen kapljica za nos smo odustali jer mu se nekoliko puta spustila krv iz nosa.

    Dijete diše ok, ali nismo do kraja riješili taj problem s glasnicama i baš se spremamo ponovno otorincu (iako on tvrdi da je to zbog alergije).

  32. #2532
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    peterlin, probaj mu nos (ako to već ne radiš) čistiti rhinohornom

  33. #2533
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,043

    Početno

    Žene, kako vi izdržavate tj. živite od ožujka do lipnja, kad je uvijek nešto crveno po peludnom kalendaru? Ne vodite uopće djecu vani? Što radite?

    Moja mala tri godine, nema još dijagnozu alergijske astme, ali k tome sve vodi, prošle godine joj je bio težak period od ožujka-lipnja (bila je bronhoopstrukcija), sad je opet počelo, a preko zime je bilo savršeno - kašalj, uvodi se ventolin.

    Kažu doktori izbjegavati šumu, park, trave?

    Kako vi to izvodite? Živite u proljeće doma i po shopping centrima? Koliko kod vas traje kritičan period?

    Malo sam... očajna. Mi jako volimo prirodu, ovo mi je nož u srce. Mala je na terapiji flixotide 2x1 potisak, sad je to pojačano, uveden je i ventolin... preoruka da izbjegavamo prirodu? Dokad to tako . Ima li kakve maskice da se ipak ne mora cijelo proljeće bit doma? Kako vi to prakitčno izvodite? Trebalo bi bit i u klimatiziranom, što pak ja ne podnosim (reumatičar). Kako to sve skupa pospojit?

    PItam vas, of kors da ću pitat i dr-ove... Ali, ono, u komi sam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.04.2011. at 16:29

  34. #2534
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,043

    Početno

    Mislim.. je li vi idete uopće vani taj period? Budete sat vremena? Ne idete vani kad znate da je nešto što im smeta? Ono... kako organizirat to da dijete vidi nešto drugo osim stana i shopping centra? Ili se bavite kućnim aktivnostima?

    Moja je premalena, ne znam još na što je točno alergična, ali joj je bronhoopstrukcija bila prošle godine sredinom 3.-ga i sad su joj problemi početkom 4.-ga.

  35. #2535
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    mi koristimo za rinitis aerius sirup i kapi za oci alomide i jedino tako mi klinci mogu gledati. probali smo samo jedno ili samo drugo i ne ide, samo u kombinaciji ih oci ne peku i ne suze. za sad se dobro drzimo sto se tice kasljanja.
    kad su moji dobili dijagnozu i sto nam je doktorica rekla izbjegavat prirodu, ali onda im je bilo jako lose i nije mi padalo na pamet ici van.
    zadnje dvije godine idemo van tj, ako imamo npr. neki rodendan vani ne odgadamo ga zbog alergije. naravno, to mozemo otkad sam se uvjerila da im je astma stvarno dobro kontrolirana. grozno mi je sto jedva cekamo proljece i onda te alergije... a moji bi samo van. ako im je dobro, idemo van na sat, dva. probamo ici van vise nakon kise, manje kad je jako toplo i vjetrovito. navecer obavezno tusiranje kose jer ostane peludi u njoj. obozavamo izlete u prirodu, ali sad ipak ne planiramo nista do prvog maja - tada se u prinipu smanji ona najveca konc peludi breze.

  36. #2536
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    kad smo bili na ventolinu nismo uopce isli van. tek kad im se stanje smirilo.

  37. #2537

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    61

    Početno

    Vec duze vremena trazim resenje za alergije na pelud. Ono poslednje sto sam nasla i sto bi moglo biti resenje za mnoge od nas, zove se NAET - treatman za eliminaciju alergija. Terapija je jako blaga, nema lekova, nema masina. Bazira se na kombinaciji kinesologije, akupunkture, homeopatije.

    Postoji jedna homeopatica u Zagrebu koja se time bavi. Mozete saznati njeno ime ako odete na http://www.naet-europe.com/en/practi....html?catid=10. Ja sam iz Beograda. Nedavno sam se obucila u tome samo da bih bila u mogucnosti da pomognem detetu da prevazidje alergije na pelud. Nemam licnog iskustva, ali se iskreno nadam da ce pomoci mnogoj deci.

    Nadam se da ne krsim pravila sto sam poslala ovaj link.

  38. #2538
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mi idemo najnormalnije van. pelud ti ulazi i kroz prozor, ma na kosi doneses,.ne mozes se zastititi. nama su nosevi puni slajma,za sada ne kaslju, samo slajm u nosu. spricamo avamys.

  39. #2539
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    danas je curki na redovnoj kontroli na srebrnjaku promijenjena terapija iz flixotidea 125 u seretide discus 100. bio je tata s njima i ja sam sad puna pitanja. nije mi jasno zasto joj je sad usred sezone breze isla mijenjati terapiju. a i ne znam nista o tom lijeku. muz se nije sjetio pitati da li se u slucaju napada i doza seretidea pojacava na neko vrijeme i koliko se smije pojacati. ne znam kako ce curka reagirati na novi lijek.
    ima li tko iskustva s tim discusom?

  40. #2540
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,043

    Početno

    Ajde, lakše mi je kad vidim da ima i ljudi koji izlaze... Ja sam danas u komi prvi put nakon što sam vidjela čemu to vodi (a vodi dg alergijske bronhijalne astme) kad sam vidjela da ni na trajnoj terapiji ne možeš relativno normalno živjet. Znači, ako dobro shvaćam, ima djece s dijagnozom bronhijalne astme koja nisu totalno, kompletno, cijelo proljeće, znači od 3. do 6. mjeseca, bez prekida u svojevrsnoj karanteni? Oprostite ako vam ovo izgleda kao prejterana emotivna reakcija, ali treba mi se, valjda, slegnut. Kako onda u vrtićima - ta djeca ostaju u prostorijama vrtića kad ostali izlaze, ili ih niti ne vodite u vrtić kad su na ventolinu? Jel' perete kosu svaki dan?

    Zasad mi se svi napori svode na to da pokušamo što normalnije živjet i unatoč svemu.... Ta ventolinska terapija, koliko to može u komadu trajat - 2 tjedna? Naokn toga se ide van ili kako vi to regulirate? Nemam baš iskustva, ovo nam je druga sezona, prva se pripisivala još kao slučajnosti...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.04.2011. at 20:49

  41. #2541
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ina , najnormalnije se ponasajte. ja ju ne bih izolirala ni u vrticu ni nigdje. pod stalnom terapijom ne bi smjela imati napade, ako ima mozda ne uzima dobro flixotide. mi idemo svuda normalno kad su na ventolinu a s terapijom krecemo od 4 mj i budemo bez prestanka do 11 mj. nisam nikad cula da je neko u karanteni zbog alergije. mozda su cure htjele reci da su djeca u karanteni i neiud van kada su na ventolinu ali ne zbog alergije vec zbog bronhoopst. uslijed viroza , upala pluca i sl. ali samo zbog alergije to nisam nikad cula. mi smo na moru cijelo vrijeme lani bili na ventolinu i seretidu kao najtezoj terapiji i normalno se kupali i sve drugo kao da nismo. nikad nitko nije predlozio bilo kakvu karantenu.

    vitika seretide je jaca terapija , u sebi ima lijek slican ventolinu koji otvara zacepljene disne puteve polako i u maloj dozi kroz cijeli dan i flixotide. nama je super kad smo na njemu a dobimo ga u ljetu i proljecu. koliko je tvoje dijete staro vitika i kod kojeg ste dokt. ?

  42. #2542
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    moj prijatelj ima tešku astmu, i alergičan je osim na pelud, i na grinje, prašinu, perje - na sve. taj bi trebao biti stalno van kuće, osim u proljeće kad bi trebao ić valjda na sjeverni pol kaže da se danas spasio, a kao dijete se bome napatio jer je jedini lijek bio ventolin i stalno je bio na ventolinu, cijelo djetinjstvo.
    s današnjim lijekovima cilj je da se s astmom normalno živi.
    znači da se mora nać terapija koja to omogućava.
    tako je nama ped objasnila. i ja sam bila u šoku jer su njemu odmah lani dijagnosticirali alergijsku astmu i rinitis (alergija na pelud+bronhoopstrukcije). ali nije nam spominjala karantenu, nego je on trenirao i nogomet u tom periodu, išao u školu, na izlet sa školom, sve normalno. prva dva tjedna je jako kašljao, i na flixotidama i na ventolinu, a onda se pomalo počelo smirivati. a smirilo se skrot tek u drugoj polovici sedmog mjeseca, bože dragi, ja nisam mogla vjerovati koliko šlajma je njemu iz nosa u moru izlazilo svaki put u moru, a cijeli dan je bio u moru, to je izlazilo i izlazilo i izlazilo, riječima se neda opisati kolke količine.
    e sad, ja se isto nadam da je lani dobio bronhoopstrukcije radi netretiranja rinitisa, vidjet ćemo ove godine šta će bit.
    ali me ped utješila kad je rekla da ona mora birati kroničnu bolest, da bi izabrala astmu jer s današnjim lijekovima, astma se dobro drži pod kontrolom.

  43. #2543
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    evo, ja potpisujem lunahor. Nikada nisam čula da je neko dijete u karanteni zbog alergije. MM, koj ima više desetljeća iskustva s alerijama čak tvrdi da je dobro postepeno se privikavati na alergen (pa na tomu je i bazirana hipersenzibilizacija). No to je jedna strana, a druga je da i on "mrzi" pirodu baš iz tog razloga i pravo je dijete asfalta i najradije od prirode ne bi vidio niti P.

    Meni je užasno žao što više ne vozi žičara na Sljeme. Jer bi i taj mali "šok" promjene klime pomagao djeci. A gore vjerojatno sve kasnije počinje cvasti, a valjda niti nema breze.
    Iako mi nemamo previše mogućnost mijenjati klimu (nemamo vikendicu, bake na moru niti u planinama), svaki novčić koji uspijemo skupiti i slobodni dan godišnjeg odmora, odemo na more i barem jedan tjedan u planine. Mislim da je to sitnica, ali ipak joj barem malo olakšam.

    Inače. MM koristi Seratide.

    Mojoj su oči i dalje u lošem stanju, pa sam zvala doktoricu. Dobiti će neke kapi za oči (nisam zapamtila ime) i Aerius.

  44. #2544
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,043

    Početno

    Hvala vam, cure, utješile ste me, ili sam ja nešto pobrkala.

    Mala je jučer dobila ventolin... i sad je, kao što se izrazila cvijeta73, kao rukom odnešeno. Kontrola pulmologa u srijedu.

    Ali, dobili smo preporuku - "izbjegavati travu, park, šumu" - pa sam shvatila da to znači živjet u zatvorenome, jer kako da to drugačije izbjegnem?

    Mi smo u Novom ZG-u, imamo apratman na Krku, sve je to u listopadnoj zoni, cijeli stan u Novom ZG-u gleda na park, ispred kuće je drvored breza (očito je to trigger), di god krenem u Novom ZG-u ima trava ili park, a na većim visinama je Sljeme i šuma, mogu jedino u katakombe šoping centara kojih sam se jedva čekala riješit jer cijelu zimu jašemo po tim igraonicama u zatvorenome - Habyland itd., a i ja ne mogu tamo čim počne klimatizirat zbog svog reuma faktora.

    A i jedna kolegica s posla mi je rekla da im je da je proljeće značilo bit doma i igrat se kreativnih igara s djetetom.

    Kad sam to čula automatski sam se rasplakala, ono, zazvučalo mi je ko neki zatvore, mislim, na svašta se može naviknut, ali ja i kreativne igre i zatvoreno... ono, duša mi plače.

    Meni je to... ne mogu reći neprihvatljivo, jer ništa nije neprihvatljivo, ali to mi je strahovit udar i veliki pad kvalitete života, jer muž i ja živimo za proljeće i ljeto i totalni smo outdoor tipovi i, de facto, ako ne radimo, u zatvorenom smo bivali stvarno minimalnn (toliko da, kad je bila manja, ona bi spavala u kolicima i slično). Ako je stvarno tolika koma, mislim da bi lakše podnijela preseljenje u neki drugi klimatski pojas, nego život u zatvorenome s kreativnim igrama.

    Mislim, to se onda nastavlja na cijelu godinu soliranja nje i bake (izvadili iz kolektiva da je zbog bronhoopstrukcije zaštitimo od infekata) ono... ma koma. Jučer sam ih zatekla kako kroz zatvoreni prozor gledaju park i drugu djecu. A na svoj smo toj terapiji - trajni flixotide, aerius, sad smo dobili i ventolin... Pa se pitam di griješimo, u čemu je štos... ili jednostavno treba strpljenja da se pogodi terapija u hvati neki kompromis u ponašanju, koji neće značit hodanje u svemirskom odijelu kao onaj iz Života na sjeveru jer je negdje u Sibiru procvalo nešto pa kad je nabavio svemirsko odijelo može malo izać vani i podružit se s ostalima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.04.2011. at 09:04

  45. #2545
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    lunahor, curka je napunila 8 godina i koliko sam shvatila iz tog razloga je dobila seretide umjesto flixotide-a. trebamo ga koristiti do odlaska na more. ako je to jaca terapija od flixotidea onda si me umirila. mi smo kod dr. turkalj na srebrnjaku.

    ina33, mi nismo izlazili van samo kad su bili lose tj. kad su dobili napad i jako jako kasljali. onda su i oni samo bili jako umorni i za nista (zbog otezanog disanja). cim se sve sredilo isli smo opet van. ne mogu si zamislit da cijelo proljece sjedimo doma. imam prijateljicu koja svako proljece vozi klince alergicare nabrezu svakodnevno na sljeme (ne radi pa moze) kad buknu breze u gradu jer tamo cvatu kasnije. nama je park pored zgrade pun breze. moji su alergicni i na lijesku i na trave sve moguce tako da nemamo kamo pobjeci. na terapiji smo i normalno zivimo. klinci idu normalno u vrtic i skolu i idu van kao i ostala djeca.

  46. #2546
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    nama je jedna doktorica na pocetku postavljanja dijagnoze isto rekla da izbjegavamo boravak na otvorenom sto je i mene sokiralo. znaci da pojasnim, nismo nikad bili u karanteni zbog alergije, samo nismo isli van kad bi imali problema tj. bronhospazme i jak kasalj. ventolin smo najduze koristili kroz 2 tjedna. kad bi uz ventolin poceli normalno disati i prestali kasljati onda bi ponovo krenuli u vrtic i normalno van. na pocetku je to kod curke dovelo do ponovnog pogorsanja jer doktori nisu znali odrediti koja je doza lijeka dovoljna da dijeca normanlo zive u periodu najvece konc peludi. kad smo to prosli i ustanovili bilo je sve lakse.

  47. #2547
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    mi i dalje idemo u slanu sobu. na žalost ne uspijevamo ići više od 2 puta tjedno jer nemam niti jednu koja nam je jako blizu, i ja i dalje mislim da joj ti odlasci pomažu.

    I mislim ići skroz do kraja cvatnje breze

  48. #2548
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,043

    Početno

    Hvala, vitika, puno si mi pomogla... Trebao mi je konkretan prijevod što to (izbjegavanje boravka na otvorenome) znači u svakodnevnom životu, na ovaj način kako si to opisala.

  49. #2549
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    ina, tvoja je još mala, ali cilj terapije i je da dijete normalno živi sa svojom bolešću. Nama isto na početku terapija nije bila dobra i to je izgledalo tako da kada bi ona bila u fazi astme (mi imamo definiranu alergiju) tada bi joj smetale i druge stvari, npr. prašina ili igranje u igraonici na nekom dječjem rođendanu. Morali smo to izbjegavati jer bi ona odmah dobila napad. A ne možeš dijete izolirati niti očekivati da dane provodi mirno. Uz to, spomenula si shopping centre i klima uređaje.- oni isto baš nisu prijateljsko okruženje za alergičare

    Moja je prošle godine čak dva puta bila u Gradu mladih s vrtićem. Toga sam se prilično bojala jer je oba puta išla pod terapijom i to još u prirodu. Lijek su joj davale tete. I sve je prošlo bez i najmanjeg problema.

  50. #2550
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,404

    Početno

    Mi imamo ventolin samo za hitne situacije (ako primijetimo da dijete ne diše kako treba).

    Dok je bio mali koristili smo babyhaller, a sad već nekoliko godina samo pumpicu, ali otkada je na tafenu, rijetko mu treba.

    Dajem mu kapsule crnog kima nekakva 2 tjedna (1 ujutro + 1 navečer) i dogodilo se nešto nevjerojatno - iz nosa mu je počela curiti prava pravcata septička jama.... strašno nešto, ali izgleda da će biti dobro. Terapiju tafenom ne prekidamo do 30.05. a onda preko ljeta obično ne treba ništa, do sredine rujna, kad cijeli cirkus kreće ponovno.

    MM je imao istih problema do puberteta, pa se nadam da će tako i ovaj mali prerasti svoje poteškoće.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •