Stranica 8 od 18 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 864

Tema: rodiliste rijeka 2. dio

  1. #351
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Šta da ??? Nisam znala, kako bez veze! Sad sam baš razočarana! Da bar nastavi privatno raditi u Crikvenici!
    Znaš li kada ide?

  2. #352
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    Citiraj arilu prvotno napisa
    Šta da ??? Nisam znala, kako bez veze! Sad sam baš razočarana! Da bar nastavi privatno raditi u Crikvenici!
    Znaš li kada ide?
    meni je rekao da ide od 1.1 2010,sad ne znam,jel ja idem na MPO u 2mj2010 i pitala ga da lice biti rekao je obavit cu jos vas pa idem... :?

  3. #353

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Citiraj barbyRI prvotno napisa
    imam jedno pitanje za one koje su rodile u rijeckom rodilistu..
    da li je kojoj bio na porodu dr. vlastelic? i kakva su iskustva?
    tnx
    Meni je bio dr. Vlastelić na porodu. Samo riječi pohvale!!!!
    Jako sam mu zahvalna jer sam uz njegovu pomoć nakon carskog reza rodila vaginalno. Prekrasan doktor i čovjek!!!

  4. #354

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    jedan od rijetkih koji saslusa rodilju,trudnicu-......stvrno

  5. #355
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    slazem se....stvarno je covjek strava!!!!! do sad sam obavila i kiretazu kad sam imala spontani,i sve je proslo ok,onda hsg,sad me ceka MPO i rekla sam da bi sve dala da mi jednog dana bude i na porodu... samo to cisto sumnjam jel do tada ce on vec uzivat u mirovini...

  6. #356
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Jel koja od vas probala porod u vodi i na stolčiću (makar ta koja ima 2 djece vjerojatno ima drugog posla nego se tu samnom dopisivati) pa da mi usporedi gdje joj je bilo bolje?

  7. #357
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj darcy prvotno napisa
    Jel koja od vas probala porod u vodi i na stolčiću (makar ta koja ima 2 djece vjerojatno ima drugog posla nego se tu samnom dopisivati) pa da mi usporedi gdje joj je bilo bolje?
    ja sam oba puta rodila u vodi
    mislim da bi idealno bilo trudove provesti u vodi a izgon na stolčiću
    nažalost to je nemoguće

  8. #358
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Evo malo friških vijesti iz Ri rodilišta, možda nekome pomogne: jučer smo MM i ja napravili probnu vožnju po KBCU, do rodilišta, jer smo vidjeli da je promet drukčije organiziran zbog radova i dobro da jesmo!

    Ulaz u rodilište više nije tamo di je bio (nije tamo gdje je onaj kafć i Erste bankomat), već je ulaz s donje strane, od ispod, znači od prizemlja zgrade, pa se tek onda mora popeti na do prijamnog pulta. Mislim (nisam ovo 100 % sigurna) da je to stari ulaz za hitni prijem. U svakom slučaju nije baš jako dobro označeno, mi smo skužili di je tek kad je MM izašao iz auta i išao pitati ''je li ovo ulaz u rodilište''. I bila je gužva za parking, iako je bila ned popodne, znači najmanje prometa!

    Pa evo, preporučujem curama koje mogu, probnu vožnju.... Na porti od KBC-a je jedna sipma čovjek, i on će vam dati upute, bar nama je.

    I što se tiče vožnje: po novom prometnom režimu sada se vozi u obrnutom smjeru, znači više ne ravno uzbrdo, kao do sad, nego skrzo okolo po donjoj lijevoj strani, pa u obrnuti krug. Hm....ne znam kako bolje objasniti, ali evo nadam se da sam pomogla bar malo.

  9. #359
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Hvala cure na informacijama i za kadu i za cestu. A dokle bi trebali trajati ti radovi?
    Betty Boop, hvala na informaciji. Eto, da još malo davim: Jel možeš u kadi mijenjati položaj ili nemaš za to prostora? Naime, vidjela sam da neki imaju skroz okrugle kade i prečku iznad, a ova u RI mi izgleda dosta mala - jel možeš u njoj kleknuti ili čučati? Koji je tebi položaj odgovarao?

  10. #360
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj darcy prvotno napisa
    Jel koja od vas probala porod u vodi i na stolčiću (makar ta koja ima 2 djece vjerojatno ima drugog posla nego se tu samnom dopisivati) pa da mi usporedi gdje joj je bilo bolje?
    Teško je reći gdje mi je bilo bolje jer su mi oba poroda bila prekrasna; prvi u riječkoj kadi, drugi na varaždinskom stolčiću.
    Da se mogu vratiti nazad, opet bih za prvi porod odabrala kadu; unutra sam se osjećala sigurno i zaštićeno i vjerovala sam da će voda pomoći da me ne režu (i nisu).
    Sada kao drugorotka se ničeg nisam bojala, trudovi na suhom mi nisu bili ništa bolniji nego oni u kadi, izgon je bio brži i bez tiskanja. Rodila sam veliku bebu (3930g a ja sitna), nisam ni malo pukla.
    Porod na stolčiću mi je možda ipak mrvicu draži baš zato jer nisam tiskala, beba je doslovno sama izašla.
    U kadi sam klečala i bila naslonjena na rub do izgona, onda sam se okrenula na ledja za tiskanje, a MM me držao odostraga da ne potonem. Ne znam dopuštaju li izgon u drugim položajima.
    Koji god od ova dva načina izabereš, sigurno nećeš požaliti.

  11. #361
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj darcy prvotno napisa
    Hvala cure na informacijama i za kadu i za cestu. A dokle bi trebali trajati ti radovi?
    Betty Boop, hvala na informaciji. Eto, da još malo davim: Jel možeš u kadi mijenjati položaj ili nemaš za to prostora? Naime, vidjela sam da neki imaju skroz okrugle kade i prečku iznad, a ova u RI mi izgleda dosta mala - jel možeš u njoj kleknuti ili čučati? Koji je tebi položaj odgovarao?
    možeš mijenjati položaje, kada je mala, ali ne toliko mala
    meni je najviše pasalo klečati na koljenima i biti naslonjena na rub kade, kao i elinor, da su me pustili bih definitivno u tom položaju i rodila ali sam za izgon morala leći na leđa

  12. #362
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Betty i ti si sad rodila! :D Čestitam od srca!

  13. #363
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    da su me pustili bih definitivno u tom položaju i rodila ali sam za izgon morala leći na leđa
    :/ Zasto?
    Mislim koje je objasnjenje za to?

    Nekak mi se cini da ako klecis da babica ima veci pregled na situacijom nego ako si na ledima ili !?!? se varam.

  14. #364
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Hvala cure. Elinor, inače, ja sam ta čija mama je s TM kolegica i koje ga davimo svim mogućim pitanjima. Skužila sam po imenima vaše djece.

  15. #365
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj darcy prvotno napisa
    Hvala cure. Elinor, inače, ja sam ta čija mama je s TM kolegica i koje ga davimo svim mogućim pitanjima. Skužila sam po imenima vaše djece.
    Čuli su se maloprije, ali mama nije znala tvoj nick.
    Šaljem ti br. telefona na pp, pa se javi (ili dojdi na kavu kad budeš u čk)!

  16. #366
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Joj kak sam nepristojna i mislim samo na svoju bebu! Čestitam i Betty i Elinor na vašim bebicama!

  17. #367
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Citiraj betty boop prvotno napisa
    da su me pustili bih definitivno u tom položaju i rodila ali sam za izgon morala leći na leđa
    :/ Zasto?
    Mislim koje je objasnjenje za to?

    Nekak mi se cini da ako klecis da babica ima veci pregled na situacijom nego ako si na ledima ili !?!? se varam.
    ne ako rađaš u vodi...
    kada u Rijeci je napravljena tako da je dno kade na dvije razine, donja polovica kade gdje se drže noge se niža, odnosno voda je dublja, a gornji dio kade gdje položen trup je uzdignut i voda je plića...
    kada klečiš onda je to na ovom dubljem dijelu kade a kako ti onda skoro odmah iza guzice ide to uzdignuće kade primalja stvarno ne vidi ništa što se zbiva s bebicom...

    hvala na čestitkama
    elinor i ja čestitam tebi i maloj Evi

  18. #368
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Cure, kakvo je stanje u Ri? Jel smije muž na porod (zbog gripe) ili je trenutno zabranjeno?

  19. #369
    dodica

    Početno

    Mama mi radi u rodilištu na 4. katu pa ću ju pitati. Javim malo kasnije

  20. #370
    marinci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    83

    Početno

    I? Jeste saznale?

  21. #371
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Pitala sam ja (opet) jednu med.sestru i jednu doktoricu, zabrana prisustva nažalost, vrijedi i dalje.

  22. #372
    marinci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    83

    Početno

    A neeee,znala sam da ce mene zapast

  23. #373
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa
    Pitala sam ja (opet) jednu med.sestru i jednu doktoricu, zabrana prisustva nažalost, vrijedi i dalje.

  24. #374
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Da li mi neko može reći što je s pohranjivanjem matičnih stanica ako planiram porod u vodi?
    Marinci, kad ti je termin? I usput, čestitam na trudnoći! :D

  25. #375
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Koliko znam, ne možeš uzeti matične stanice ako rodiš u vodi.

  26. #376

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa
    Pitala sam ja (opet) jednu med.sestru i jednu doktoricu, zabrana prisustva nažalost, vrijedi i dalje.


    Ja cu rodit poslije nove god...pa mozda ima nade za mene...??!!!!

  27. #377
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Ja trebam roditi tek početkom 2.mj, ali MM se razveselio zabrani i smislio plan da ja idem roditi, a on da lijepo uživa u McDonaldsu i tamo dočeka, kako kaže, sretnu vijest! - voli puno papati. On mi je mislio pasti u nesvjest na porodu , a ja sam mu na to rekla da sam ja ta koja to može, a da mi on treba da se imam na koga nasloniti i po potrebi istresti, jer to nikako ne mogu na babicu.

  28. #378
    marinci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    83

    Početno

    darcy, termin mi je 19.12...a tako smo htjeli bit skupa na porodu,mislila sam rodit u vodi al kako se termin blizi cini mi se da sam kukavica i da cu trazit epiduralnu,vec se vidim

  29. #379
    marinci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    83

    Početno

    Ma proc ce valjda ta gripa i zabrane do 1-2mj,nemojte se vi brinut

  30. #380
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Marinci, mislim da ti je najbolje da napraviš onako kako te srce vodi. Ako tebe smiruje pomisao na epiduralnu, onda tako napravi. Ja nisam još rodila, kao što znaš, ali mislim da je najvažnije da se pripremiš što bolje možeš i da si čim opuštenija. Pročitaj o spinalnoj i epiduralnoj i učinku na sebe i dijete pa razmisli. Ja isto ne znam koliko ću moći izdržati, ali meni se čak i nakon običnog lijeka za smirenje danog u injekciji spava, povraća i tlak mi padne tako da poslije ne mogu satima sama ni ustati bez da padnem u nesvjest, pa mi se to ne čini za mene dobar izbor. Ali sve je to jako individualno.

  31. #381
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Marinci, obzirom da bi tvoja beba mogla svaki čas želim ti od srca što lakši, bezbolniji i brži porod i da vam to bude najljepši dan u životu. Sjeti se da si prošla i one sve bolne pretrage za VV, a ovaj put ideš doma sa svojim smotuljkićem!

  32. #382

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Cure kakvo je stanje u rijeckom rodilistu za prisustvo tatica na porodu?Evo ja u 37-om tj....nadam se pozitivnom odgovoru

  33. #383

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj Kate111 prvotno napisa
    Cure kakvo je stanje u rijeckom rodilistu za prisustvo tatica na porodu?Evo ja u 37-om tj....nadam se pozitivnom odgovoru
    Pisalo je u Novom listu da su ponovno dozvoljene posjete u čitavom KBC-u

  34. #384
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Pisalo je u Novom listu da su ponovno dozvoljene posjete u čitavom KBC-u [/quote]

    Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iii!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D

  35. #385

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    :D :D :D :D :D
    Ajme ne mogu vjerovat....izgleda da ce mi se posrecit!
    Hvala ovcice i janjcici....

    DARCY kad je tebi termin?

  36. #386

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Cure, večeras ću još jednom točno provjeriti koji je datum biou pitanju, ali sam gotovo sigurna da je od 17/12/2009.godine.

  37. #387
    colly avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    57

    Početno

    jesi provjerila?
    ajme,presretna sam :D

  38. #388
    colly avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    57

    Početno

    Procitala sam clanak u NL-u:

    http://www.novilist.hr/2009/12/18/do...jeckom-kb.aspx

    Da li netko zna da li se pod 'posjete' smatra i prisustvo oceva na porodu?

  39. #389
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Kate 111, meni je termin 9.2., a ti ćeš, kolko vidim roditi oko mog rođendana, pa sretno! Pripremi mi doktore, babice i sobu
    Jel ti kaniš roditi u kadi, na stolčiću ili kako?
    BTW čini mi se da je Marinci možda u rodilištu jer se ništa ne javlja, pa joj držim fige.

  40. #390

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Pripremit cu ti teren...hehehe
    Namjeravam na stolcic,ako bude bilo srece...cujem da su nekad teski na zelje.Neznam bas kakvi su kad netko nesto zahtjeva jer sam prvo radjala na zadak pa sam morala lezat i samo njih slusat.Ne bih ni drip ni epiziotomiju...pa se nadam da cu doci u dobru smjenu.
    Ajde valjda ce brzo neka friska rodilja iz rijeckog...da nam malo da detaljcica....drzim fige za sve koje su sada u "djiru" !

  41. #391
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Po tome koliko se diče prirodnim porodima valjda će ti dati na stolčić, držim ti fige, a i svima koje rađaju ovih dana! Valjda ćemo se uspjeti izboriti za svoje želje.

  42. #392
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Ma ne kompliciraju, odmah nakon prijema te pitaju kako bi rodila i onda nema problema. Posebno za stolčić, slože ga za 2 min.
    I zbilja mi nije jasno zašto se ne može složit kraj kade. Bilo bi tako lijepo...trudovi u kadi, izgon na stolčiću...

  43. #393

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Valjda nece meni komplicirat,ali stvarno mojoj frendici nisu dali stolcic.Govorili su joj kakav stolcic...bla,bla....iako je relativno brzo rodila mogli su joj dat,mozda je nebi ni rezali.Bitno im je da ti uvale drip i hasta la vista.Ona je bila dosla oko 7 u radjaonu,rodila je u 10 i pol,tako da sujoj mogli stvarno dati stolcic.A imam i poz iskustava...tako valjda kod koga naletis...

  44. #394
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    To mi je baš grozno! Ja sam došla u 5 rodila u 7 i nije bilo nikakvog problema, ali sam odmah čim sam ušla u rodilište rekla da želim stolčić.
    Nemoj misliti najružnije, dobit ćeš stolčić, samo viči i inzistiraj

  45. #395

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Ma nakon prvog poroda mislim da sam zasluzila stolcic...

    Cuj to ti je od iskustva do iskustva,vidis i ti si dobar primjer.....Valjda kako bude bit ce,najbitnije mi je moje djete a ovo sta uspijem uzicat...hehehe
    I nego sta da cu inzistirat na stolcicu...skakat cu im po glavi :D :D :D

  46. #396

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    evo jedna vesela vijest za trudnice koje vodi dr vlastelic ..............naime on ide u mirovinu 31.12.2010
    znaci radi jos cijelu 2010. :D :D :D

  47. #397
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Citiraj lrs prvotno napisa
    evo jedna vesela vijest za trudnice koje vodi dr vlastelic ..............naime on ide u mirovinu 31.12.2010
    znaci radi jos cijelu 2010. :D :D :D
    :D
    Bit će mi na porodu, bit će mi na porodu...

  48. #398
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    Citiraj lrs prvotno napisa
    evo jedna vesela vijest za trudnice koje vodi dr vlastelic ..............naime on ide u mirovinu 31.12.2010
    znaci radi jos cijelu 2010. :D :D :D
    odlicno,bas sam happy!!!! :D :D :D
    a trebao je od 1.1.2010..nedamo mu jos da ide...........

  49. #399
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Citiraj arilu prvotno napisa
    Ma ne kompliciraju, odmah nakon prijema te pitaju kako bi rodila i onda nema problema. Posebno za stolčić, slože ga za 2 min.
    I zbilja mi nije jasno zašto se ne može složit kraj kade. Bilo bi tako lijepo...trudovi u kadi, izgon na stolčiću...
    Cure, mislimo pozitivno! Pa barem je sad vrijeme za izražavanje vlastitih želja!

  50. #400
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    Citiraj arilu prvotno napisa
    Ma ne kompliciraju, odmah nakon prijema te pitaju kako bi rodila i onda nema problema. Posebno za stolčić, slože ga za 2 min.)
    Ovo ovisi ISKLJUČIVO o sreći hoćeš li dobiti ekipu koja će ti to dati ili ne. Ja sam od početka do kraja drugog poroda molila stolčić, pitala doktora, sestru, i kad bi vidjela da netko prolazi hodnikom onda bi zvala i još govorila, možete prenijeti da bih ja htjela stolčić. Mislim, ono, loptu mi nisu dali, a za stolčić su me gledali kao da tražim da mi pjevaju musical. Napominjem da sam na prvom porodu dobila sve što sam tražila (u smislu stolčića, lopte). Definitivno ovisi o ekipi.

Stranica 8 od 18 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •