Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 56 od 56

Tema: strogo mirovanje

  1. #51
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Ma draga, nije bubreg... on boli u leđima....
    Probaj malo mijenjat položaje, meni jako paše jedan položaj, nešto između boka i potrbuške.... Ako znaš kako se stavlja onesvješteni u prvoj pomoći (donja noga ispružena a gornja savijena u koljenu, donja ruka iza leđa a gornja pod licem ili uz glavu) s tim da ja ispod koljena stavim jastuk. Time si trbuščiću dala dovoljno prostora, ne pritišćeš ga, a težina koja inače pada na sam kuk, ovime se raspoređuje na puno veću površinu trupa i noge.

  2. #52
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    ja sam danas išla doktoru na briseve cerviksa. Pregled me na svu sreću nije bolio, stanje je isto- zatvorena sam no moram mirovati. Preporučio mi što više ležanja jer sam neki dan samo malo više hodala, ma niš konkretno nisam radila, sve skupa 5 min hoda u razmacima i cijeli dan sam provela u krevetu zbog bolova!! Meni se trenutno moje mirovanje očito svodi na strogo mirovanje. Nadam se ne dugo..ovo zbilja ubija..nisam navikla na to, ali za bebicu se mora izdržati

  3. #53
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    onesvješteni u prvoj pomoći (donja noga ispružena a gornja savijena u koljenu, donja ruka iza leđa a gornja pod licem ili uz glavu)
    i ja sam u klubu onesviještenih jedino mi ovaj položaj paše, sve ostalo izaziva koma bolove u leđima.

  4. #54
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    mene i vrat ukočio , pola noći ne spavam što od bolova u kostima što zbog mjehura, ali kad pomazim svoju bušu sve je lakše

  5. #55
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,657

    Početno

    Cure ja sam noćas po prvi put imala problema s namještanjem u krevetu (asd sam u 27 tj.), nešto me žiga na struku bočno sa strane, s lijeve strane, ne znam jel mi se to struk širi (koji sad sve dosad imala) ili se malena namjestila na neki organ pa me pritišće. Valjda je sve to normalno u T. ali molim vas da mi potvdite i tako me malo smirite.

    Danas krećem u pohod na onaj banana jastuk i ne vraćam se bez njega .

    Ja sam inače full pokretna i aktivna, ali kako sam imala tromboflebitis prije tjedan dana (hospitalizirana sok se vena nije smirila) morala sam paziti da ležim i mirujem s nogom na povišenom, jel možda od toga?! nagla promjena life style-a?

    Evo i sad me žiga dok ovako sjedim za kompom, to je onaj osjećaj kao kad predugo ležite na boku i čitate novine pa vas zategne u struku pa promjenite stranu,samo što meni ne prestaje. Nije to bol ali je negodno i nekako smeta, žiga me.

  6. #56
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ja nisam na strogom mirovanju nego samo na mirovanju. Pa da ne otvaram novi topic (ukoliko postoji takav, molim moderatore da me upute) ovdje ću se požaliti na sve češću bol u leđima.
    Ja sam to mirovanje shvatila kao "ne naprezanje" pa sukladno tome, skuham ručak, operem suđe, MM odnese rublje do sušilice, nekad ga on prostre, nekad ja, ne posisavam, niti ikakvu fizički zahtjevniju radnju obvaljam (osim ponekad dok padam ili zapinjem od nešto izvodim vatolomije) i tako, nije strašno.
    Uglavnom, oduvjek koristim jedan trik kako bih si pomogla ako osjetim bol u leđima. To je jedan pokret, pokušat ću ga opisat, premda ga je daleko lakše pokazati. Dakle ležim na leđima i ruke su mi pored glave, savijenih laktova (pravi kut). I dok tako ležim, donji dio tijela okrećem na bok koliko god mogu, dok se rukama upirem od krevet i ne pomičem gornji dio tijela. Kako se ne bih previše naprezala, obično to radim na jednom pa na drugom rubu kreveta tako da ako se okrećem na lijevu stranu desnu nogu pustim da visi s ruba kreveta (na lijevoj strani kreveta sam) kako bi gravitacija malo pomogla i to isto ponovim da dr. strani kreveta s drugom nogom. Obično odmah osjetim krckanje i olakšanje u kičmi.
    Ne znam koliko je preporučljivo za strogo mirovanje, ali meni pomaže, i nije prezahtjevno. Ako neka druga forumašica ima koji potez u rukavu bilo bi super kad bi ga opisala.

    Nadam se da sam bila dovoljno jasna.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •