Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Hladnjak - udijelite savjet

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,586

    Početno

    Ja isto vec dulje vrijeme zelim kupiti novi frizider (kombinirani), i dobro da sam ovo procitala jer ocito nisam dovoljno informirana... nisam imala pojma da treba paziti da imaju odvojene motore.

    Meni su bitne neke cudne stavke, npr:
    - ja bih da ima child lock (da mi dijete napokon prestane stalno otvarati frizider) i alarm ako ostane otvoren predugo
    - mm bi da ima dispenzer za vodu jer 9 od 10 puta kad otvori frizider to je da uzme hladnu vodu za popiti
    - idealno bi bio visok 180cm ali tako niskog s dispenzerom NEMA pa cu izglada na kraju morati dati prekrojiti ormaric iznad njega (radije to nego kompromis oko dispenzera)
    - isto da je malo siri (ali ne side-by-side) jer mi treba mjesta (uvijek mi je prenatrpan)
    - vina ne hladimo, ledomat mi isto nije neka nasusna potreba
    - cesto imam puno voca i povrca, trebam police za to
    - volim inox

    Ima netko koji zgodan prijedlog sto jos treba paziti? Ja kad pogledam katalog tih funkcija nekako izgubim volju uopce se upustati u analizu i najradije bih ga kupila da su dimenzije, ok, da mi se svidja izgledom i da ne kosta previse, bez udubljivanja u broj motora, vrste ladica i sl

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,568

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto vec dulje vrijeme zelim kupiti novi frizider (kombinirani), i dobro da sam ovo procitala jer ocito nisam dovoljno informirana... nisam imala pojma da treba paziti da imaju odvojene motore.

    Meni su bitne neke cudne stavke, npr:
    - ja bih da ima child lock (da mi dijete napokon prestane stalno otvarati frizider) i alarm ako ostane otvoren predugo
    - mm bi da ima dispenzer za vodu jer 9 od 10 puta kad otvori frizider to je da uzme hladnu vodu za popiti
    - idealno bi bio visok 180cm ali tako niskog s dispenzerom NEMA pa cu izglada na kraju morati dati prekrojiti ormaric iznad njega (radije to nego kompromis oko dispenzera)
    - isto da je malo siri (ali ne side-by-side) jer mi treba mjesta (uvijek mi je prenatrpan)
    - vina ne hladimo, ledomat mi isto nije neka nasusna potreba
    - cesto imam puno voca i povrca, trebam police za to
    - volim inox

    Ima netko koji zgodan prijedlog sto jos treba paziti? Ja kad pogledam katalog tih funkcija nekako izgubim volju uopce se upustati u analizu i najradije bih ga kupila da su dimenzije, ok, da mi se svidja izgledom i da ne kosta previse, bez udubljivanja u broj motora, vrste ladica i sl

    dispenzeri zavodu - mi odustali od toga

    za neke vrste hladnjaka treba imati dovod vode iza njega pa se priključuje cjevčica
    drugima su filteri bolesno skupi (npr. 500kn za LG, mijenja se svakih 6 mjeseci; u trgovini samsungovih hladnjaka ne prodaju zamjenske filtere)
    u treće pak moraš nadolijevati vodu sam
    po forumima ljudi kažu da voda i nije baš nekog okusa - npr. ja ne volim vodu iz brite, pa očito mi s ene bi svidjela niti voda iz hladnjaka...

    zar vam nije jeftinije i jednostavnije uzeti aparat za vodu s velikim bocama?

    ja sam na kraju izabrala samsung, 6300kn, 112 litara zamrzivač, A++
    godišnja potrošnja je oko 250kw

    nadam se da će potrajati ...

  3. #3
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    dispenzeri zavodu - mi odustali od toga

    za neke vrste hladnjaka treba imati dovod vode iza njega pa se priključuje cjevčica
    drugima su filteri bolesno skupi (npr. 500kn za LG, mijenja se svakih 6 mjeseci; u trgovini samsungovih hladnjaka ne prodaju zamjenske filtere)
    u treće pak moraš nadolijevati vodu sam
    po forumima ljudi kažu da voda i nije baš nekog okusa - npr. ja ne volim vodu iz brite, pa očito mi s ene bi svidjela niti voda iz hladnjaka...

    zar vam nije jeftinije i jednostavnije uzeti aparat za vodu s velikim bocama?

    ja sam na kraju izabrala samsung, 6300kn, 112 litara zamrzivač, A++
    godišnja potrošnja je oko 250kw

    nadam se da će potrajati ...
    mi odusevljeni sa nasim dispenserom i ledomatom...imamo Bosch-ov side by side,iza frizidera je prikljucak za vodu...
    voda izlazi savrsene temperature(okus super,nisam nikad prije toliko vode pila koliko sad),nije prehladna,meni je npr. voda koja stoji u frizideru prehladna za piti....filter ti nemoras uopce koristit,imas cep kojeg mozes stavit umjesto filtera...originalni filteri su skupi ali mogu se na E-bayu naci jeftinije kopije....

    child lock za ovakve frizidere stvarno ne treba jer su vrata tako teska da ih i ja nekad ne otvorim iz prve,moras svojski potegnut....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 16.07.2012. at 23:44

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,236

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,236

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto vec dulje vrijeme zelim kupiti novi frizider (kombinirani), i dobro da sam ovo procitala jer ocito nisam dovoljno informirana... nisam imala pojma da treba paziti da imaju odvojene motore.

    Meni su bitne neke cudne stavke, npr:
    - ja bih da ima child lock (da mi dijete napokon prestane stalno otvarati frizider) i alarm ako ostane otvoren predugo
    - mm bi da ima dispenzer za vodu jer 9 od 10 puta kad otvori frizider to je da uzme hladnu vodu za popiti
    - idealno bi bio visok 180cm ali tako niskog s dispenzerom NEMA pa cu izglada na kraju morati dati prekrojiti ormaric iznad njega (radije to nego kompromis oko dispenzera)
    - isto da je malo siri (ali ne side-by-side) jer mi treba mjesta (uvijek mi je prenatrpan)
    - vina ne hladimo, ledomat mi isto nije neka nasusna potreba
    - cesto imam puno voca i povrca, trebam police za to
    - volim inox

    Ima netko koji zgodan prijedlog sto jos treba paziti? Ja kad pogledam katalog tih funkcija nekako izgubim volju uopce se upustati u analizu i najradije bih ga kupila da su dimenzije, ok, da mi se svidja izgledom i da ne kosta previse, bez udubljivanja u broj motora, vrste ladica i sl
    Kao da si opisala moj hladnjak!

    Visok 175, 62 širok, inox, dispenser za vodu, ne treba dovod vode, ne treba filtere, samo izvadiš, opereš i napuniš posudu dolje tri ladice ledenice, no frost, 5 godina garancije, elektronski display, alarm za otvorena vrata, nema child-lock, ali tako dobro drže vrata, da dijete ne može lako otvoriti, staklene police, puno različitih posudica na vratima, dvije kutije za povrće, označena najhladnija zona.

    BEKO, kupljen u Elipsu, cijena sasvim pristupačna. Još da mu nađem sliku...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •