Vidi rezultate ankete: da li zaista mislite ono što postate

Glasači
137. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • da, naravno

    113 82.48%
  • uglavnom

    21 15.33%
  • rijetko, ali se bolje uklapam u grupu

    2 1.46%
  • ne, nikad ne otkrivam svoje mišljenje, uvijek potpisujem mišljenje mase

    1 0.73%
Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 283

Tema: jednoumlje

  1. #151

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    pa sad kad vidim koliko ima coming-outa na ovom topicu, šteta što nisam čula i ono što paše onima koji načelno ne zagovaraju taj način poroda.
    Upravo sam na to i mislila kad sam napisala kako se pojedine teme doista mogu protumačiti kao jednoumlje jer oni koji i misle drugačije od uglavnom istih forumaša jednostavno iz nekog razloga ne iznose svoje mišljenje . Dakle forum gledano u cijelosti nemogu nazvati jednoumljem ali "te neke teme" itekako mogu.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ali što vrijedi da ja po 55 puta napišem da ja smatram da sam svoje

    dijete rodila kad će mi već netko objasniti da su ga iz mene izrezali i da

    se ja pomirim s tim jer je problem u meni jer ja smatram da sam ga

    rodila a ne da mi je izvađen, a onda opet dobijem da je mali izvađen i

    da žena rađa kako živi i onda ja opet napišem da jel to one mene

    vrijeđaju i dobijem nazad da je problem u meni i mojoj interpertaciji.......... i da nitko ne diskriminira djecu po carskom rezu i onda se taj topic zaključa

    ukratko odustala sam od topica o carskom rezu

  3. #153
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    MC pa sto je cudno da Flo ili neki drugi clan nece zagovarati porod kod kuce? Pa nije to svima prihvatljiva opcija kod poroda. No svjesne su da nekim zenama to je najbolji oblik poroda, pa su i zato da se to omoguci.

    Isto kao sto mnoge zene osobno ne bi napravile AB, ali apsolutno podrzavaju pravo zena da mogu napraviti AB.

    Ista stvar. Sve se svodi na pravo izbora.

  4. #154
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj yaya prvotno napisa
    Dakle forum gledano u cijelosti nemogu nazvati jednoumljem ali "te neke teme" itekako mogu.
    Potpis.
    Ja, primjerice, ne bih nikako zagovarala nešto što nisam spremna napraviti sama.

  5. #155
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj yaya prvotno napisa
    Dakle forum gledano u cijelosti nemogu nazvati jednoumljem ali "te neke teme" itekako mogu.
    Potpis.
    Ja, primjerice, ne bih nikako zagovarala nešto što nisam spremna napraviti sama.
    SAmo zato sto ti sama to ne bi napravila, ok ti je da ne smije ni nitko drugi? Pa meni to bas nema puno logike. Ja osobno ne bih puno stvari na ovom svijetu napravila, ali dozvoljavam da su drugima ok i prihvatljive i zaista mi je ok da postoji taj izbor (zbog tih ljudi koji nisu kao ja i kojima je potreban taj izbor da mogu normalno zivjeti u skladu sa svojim potrebama i mogucnostima).

  6. #156
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Nisam to rekla. Rekla sam da ne bih zagovarala. Ne zagovaram npr. porod kod kuće ni VBAC jer nisam to napravila sama.

    To dal će to napraviti netko drugi je njegova stvar. Naravno da podržavam pravo izbora, ali ne zagovaram neke opcije koje ja nisam izabrala.

  7. #157
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Flo je rekla da zagovara pravo na izbor - u slucaju poroda to znaci i u ambulanti, i doma i xy.

    Na to se svodi.

  8. #158
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj yaya prvotno napisa
    Dakle forum gledano u cijelosti nemogu nazvati jednoumljem ali "te neke teme" itekako mogu.
    Potpis.
    Ja, primjerice, ne bih nikako zagovarala nešto što nisam spremna napraviti sama.
    SAmo zato sto ti sama to ne bi napravila, ok ti je da ne smije ni nitko drugi?
    Mislim da je ključna riječ bila ZAGOVARALA, tj. svatko ima pravo na slobodu izbora, svatko može raditi što god hoće dokle god njegov izbor ne ugrožava ostale ljude. ja se, npr. slažem da žena ima pravo na ab ali to ne znači da bih ja to napravila, i zato to NE zagovaram, ne govorim da mi je to super, i da to treba raditi, i da bih i ja radila ali eto okolnosti su učinile svoje pa nisam imala prilike...

  9. #159
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    e jesi paaametnaaa
    ako se ne slažeš lijepo reci. ako misliš da sam fulala poantu lijepo reci. ovakva "retorika" me vrijeđa.
    zezala sam se, sorry... jer mi je bilo čudno da nisi skuzila sto sam htjela reći...

    al sad vidim da i apri i dalje ne kuzi (a mozda je do mene, možda pišem kineski)...

    Pa nije to svima prihvatljiva opcija kod poroda. No svjesne su da nekim zenama to je najbolji oblik poroda, pa su i zato da se to omoguci.

    Isto kao sto mnoge zene osobno ne bi napravile AB, ali apsolutno podrzavaju pravo zena da mogu napraviti AB.

    Ista stvar. Sve se svodi na pravo izbora.
    na stranu ovo:" Ja osobno ne bih puno stvari na ovom svijetu napravila, ali dozvoljavam da su drugima ok i prihvatljive i zaista mi je ok da postoji taj izbor (zbog tih ljudi koji nisu kao ja i kojima je potreban taj izbor da mogu normalno zivjeti u skladu sa svojim potrebama i mogucnostima)."

    apricot,
    vraćam se na prvokvotirani (tvoj) tekst... nije bit u izboru i dozvoljavanju (il nedozvoljavanju) istog, nego se samo i jednostavno radi o tome da se vodila rasprava o pro i contra poroda kod kuće, ne o pro i contra prava na izbor. nismo mi donosile zakon o tome, nego smo vodile najbanalniju raspravu, pa ako ti misliš da to nije opcija bilo za tebe ili načelno - u čemu je problem da to i navedeš i da se uključiš u raspravu ?! ja bih baš voljela čuti TVOJE argumente contra tome, uopće neovisno o tvojoj toleranciji prema tome.

    i ja sam za pravo na izbor oko toga hoće li si neka žena ubrizgavati botox ili ne, al ako se otvori tema o botoxu reći ću što ja o tome mislim. da je to obično s.ranje i da to nikome ne preporučam (niti bih ja to osobno ikad uradila), al sam za pravo izbora, jer nekim ženama je to jako bitno.

    eto, zar je to tako teško reći ? ili ima nešto što te prijeći u tome ?!?!


    sljedeći vašu logiku zamro bi ovaj forum, o ničemu ne bi raspravljali - vagali pro i contra - jer sve je (manje-više) stvar (nečijeg) izbora, pa zašto o tome raspravljati ?! :/

  10. #160
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    MC, nema puno ljudi potrebu "natjeravati" se po vrucim temama. A i nije bas nesto popularno rec kak nisi ni za ni protiv, nego eto za sredinu, slobodu izbora za sve.

  11. #161
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja ne zagovaram niti ne propagiram. ja samo kazem svoje misljenje. a to nekad nije ono sto i radim. nego mozda neki ideal kojem tezim i koji mozda ponekad u praksi nije moguce slijediti zbog raznoraznih okolnosti, slabosti karaktera, lijenosti, vremena i prostora u kojem zivimo....

  12. #162
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    MC, nema puno ljudi potrebu "natjeravati" se po vrucim temama. A i nije bas nesto popularno rec kak nisi ni za ni protiv, nego eto za sredinu, slobodu izbora za sve.
    I nastavak... pa mnogi vjerojatno i zakljuce "sta cu se javljat kad nisam ni zestoki za ni zestoki protiv".. pa citaju i to je to.

  13. #163
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    MC, nema puno ljudi potrebu "natjeravati" se po vrucim temama. A i nije bas nesto popularno rec kak nisi ni za ni protiv, nego eto za sredinu, slobodu izbora za sve.
    ne da mi se objašnjavati po stoti put, a imam i lagan osjećaj da me se namjerno ne shvaća onako kako pišem, čisto da se i dalje može opravdati svoj način vođenja rasprave i praviti se hablekom, a i mene također.

    bit je da na takvim temama se ne raspravljala o slobodi izbora (koju nitko i ne zaniječe), nego o pro i kontra nečega. tako imamo pro i contra cijepljenje, pro i contra epiduralne, pro i contra induciranog poroda, pro i contra dude varalice, pro i contra vrtića (gle, čuda!), pro i contra dojenja, pa i produženog.

    nigdje ne vidjeh da je itko na tim temama napisao: nećemo se natjerivati na vruću temu, nećemo iznositi pro i contra dude varalice il iznositi tako mučna iskustva vezana za vrtić, jer to je ipak svačiji izbor, a i nitko nije žestoki protivnik niti zagovaratelj, svi smo podjednako svjesni i pozitivnosti i negativnosti recimo vrtića i nesavršenosti našeg sistema trućbluć i šlus, zatvaramo temu.

    al, ajmo se prije toga još na brzinu postrojiti tko ne koristi dudu varalicu, nosi sling maramu i tko se ne voli natjeravati na vruće teme..

  14. #164
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    meni je uvijek u tim raspravama prestrasno sto se odmah stvore tabori i ko u pravom ratu svatko brani svoju poziciju iz svih oruzja. il smo bijeli il crni ko noc...

  15. #165
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    apricot,
    vraćam se na prvokvotirani (tvoj) tekst... nije bit u izboru i dozvoljavanju (il nedozvoljavanju) istog, nego se samo i jednostavno radi o tome da se vodila rasprava o pro i contra poroda kod kuće, ne o pro i contra prava na izbor. nismo mi donosile zakon o tome, nego smo vodile najbanalniju raspravu, pa ako ti misliš da to nije opcija bilo za tebe ili načelno - u čemu je problem da to i navedeš i da se uključiš u raspravu ?! ja bih baš voljela čuti TVOJE argumente contra tome, uopće neovisno o tvojoj toleranciji prema tome.
    jel ti stvarno misliš kako ja, pored 12 "svojih" podforuma na kojima sam moderator stignem upratiti što se događa i na drugima?
    pogotovo na temama na kojima ne možeš napisati i otići nego moraš biti stalno prisutan?
    evo, već na ovom topicu imam previše postova, previše utrošenog vremena...
    o temama koje me "golicaju" ipak radije razgovaram uživo...

  16. #166
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Nisam to rekla. Rekla sam da ne bih zagovarala. Ne zagovaram npr. porod kod kuće ni VBAC jer nisam to napravila sama.

    To dal će to napraviti netko drugi je njegova stvar. Naravno da podržavam pravo izbora, ali ne zagovaram neke opcije koje ja nisam izabrala
    evo ja nisam napravila VABC i recimo da ga, kada okolnosti dopustaju mogucnost istog, zagovaram.
    a nadam se da cu ga jednom i napraviti.
    pogledala sam filomove o porodu kod kuce, citala o iskustvima o istom...cesto znam reci kako bi najradje rodila doma ko moja baka da mi je muka od bolnica, a opet, sumnjam da cu to napravit s obzrom na prijasnji carski rez i da cu sljedeci put biti "prvorotkinja". nadam se.

    i to nije moj stav zbog jednoumlja vec razlike kako sam se osjecala u bolnici, kako sam se osjecala u predradjaoni, kako sam se osjecala na babinjacama, kako mi je bilo nepojmljvo da svoje djete samo gledam a ne dodirujem, da ga kraj sebe nemam, da ju otac dotakne tek nakon 7 dana, kako se osjecam kao da svi sve znaju, samo ja ne, ko da se ne radi o meni, o nama....znam kako sam se osjecala gledajuci filmove o porodu kod kuce, znam kako sam plakala kao malo dijete....kolko me sve dirnulo.

    recimo o cjepljenju nemam "stav". ne volim ga, mrzim posljedice.
    ali ne zagovaram nista.

    a na ni jna jednoj ni na drugoj temi ne sudjelujem.

    i u RL, zagovaranje se svodi na "ja bi....", "po men je....."
    znac krecem od sebe.
    i ako apri ima problema sa ledjima ne vidm zasto ne moze rec "ja bi nosila malog u marami, da mi ledja dopustaju"
    isto kao sto ja ne bi mogla reci "ja bi rodila doma da me nije strah svih rizika koje nosi moja prethodna trudnoca i porod".

  17. #167
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    meni je uvijek u tim raspravama prestrasno sto se odmah stvore tabori i ko u pravom ratu svatko brani svoju poziciju iz svih oruzja. il smo bijeli il crni ko noc...
    potpisujem

  18. #168
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa kako ono ide, teza, antiteza, i na kraju sinteza. Mislim da rasprava ni ne ide bez pro i contra, samo da se vodi u pristojnim i uvažavajućim tonovima, e to mi se čini problem

  19. #169
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    leonisa, ja sam samo htjela reći da sam bila "u prilici" za VBAC, savjetovan mi je carski.
    Nisam išla na VBAC i htjela sam reći da mi nekako nije fer nekoga nagovarati na nešto što nisam napravila sama.

    leonisa, nemojmo da se i ovaj topik pretvori u topik o carskom rezu

    Moram sad ići (raditi znaš što, opet ) pa se javim.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    samo da se vodi u pristojnim i uvažavajućim tonovima, e to mi se čini problem
    :?

  21. #171

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pa i meni su na x rasprava o carskom uljudno probali dokazati da ja krivo percipiram da sam rodila marka, a nisam ga rodila već mi je izvađen kiruruškim putem.


    i sve je bilo pristojno i pokroviteljski.

    i da je isključivo moj problem što ja smatram da me to vrijeđa i diskriminira.

    dok god me drugi dijelovi foruma interesiraju prelazim preko toga i postam tamo...

    no sad je omjer pola pola i kad prevagne jezičac na drugu stranu pokupit ću se kao Luna

  22. #172
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    leonisa, ja sam samo htjela reći da sam bila "u prilici" za VBAC, savjetovan mi je carski.
    Nisam išla na VBAC i htjela sam reći da mi nekako nije fer nekoga nagovarati na nešto što nisam napravila sama.

    leonisa, nemojmo da se i ovaj topik pretvori u topik o carskom rezu

    Moram sad ići (raditi znaš što, opet ) pa se javim.
    ma ti si uletila i tvoj primjer mi je uletio


    je pro i contra, samo zasto tabori?
    odmah satori i logorske vatre.
    a nije kampiranje

  23. #173
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa maria, čim je bilo pokroviteljski, za mene to već nije "sa uvažavanjem".
    štrigica, elaboriraj malo, ne znam na što se odnosi :?

  24. #174
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,005

    Početno

    Maria, . Ja jednostavno zaobilazim te rasprave oko carskoga (eto, ako je to neki vid autocenzure onda sam na tim temama odlučila šutit ili opisat svoje iskustvo na minimaliziran način da eventualni čitači vide da carski može bit lijepo iskustvo).

  25. #175

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    mare evo ja mislim da žena rađa i na carski i prirodno...

  26. #176

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    štrigica, elaboriraj malo, ne znam na što se odnosi :?
    nisam uopće skužila ovaj dio posta... u čemu je problem ako je s uvažavanjem... možda sam sad samo glupa jer sam pospana ali nisam skužila na što se donosi...

  27. #177
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,005

    Početno

    Al sam zato aktivna na temi amniocenteza da il' ne - moja je prošla i završila OK pa rado utješim žene koje su se na to odlučile da ima i OK i nekompliciranih ishoda, obično oko te teme ljudi nerado dijele iskustva.

  28. #178
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    štrigica, nema problema kad je s uvažavanjem, problem je kad toga nema. Nisi nikad primijetila taj slučaj?

  29. #179

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    a toooo... oooo, jesam i te kako... ne volim patroniziranja u nekim slučajevima... ne volim ni kada pojedine osobe smatraju da su bolje od nekog drugog... meni su svi jednaki ...

    rađanje ovakvo ili onakvo, vjera ovakva ili onakva, dojeni i nedojeni... ne volim patronizirat nikome i ako sam se ikada ikome zamjerila na taj način na ovom forumu sad se ispričavam...
    polemizirat do besvijesti - patronizirat stvarno mi je žao ako ikad jesam (ili je netko to tako shvatio)...

  30. #180

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    ne volim patroniziranja u nekim slučajevima
    ne znam što mi je trebalo ovo u nekim slučajevima... stvarno još spavam

  31. #181
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Nisi,i nikad nisi patronizirala, niti se postavljala s visoka.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Dijana

  33. #183
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Sjetila sam se još jedne zanimljivosti za emsu:
    znam barem 4 forumašice koje su rodile kod kuće, a da se nisu javljale na dotičnom topicu.
    Eto, da ne ispadne da su ove pro homer birth samo najglasnije.
    Ljudi su različiti, neki će bit svakom loncu poklopac, neki pak puno samozatajniji...

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    meni je jako licemjerno zagovarati nešto što sama nisam spremna napraviti, da se nitko ne uvrijedi

    MC dobro zbori, zagovarati pravo na izbor je drugi par rukavica...ja mogu reći da i meni porod doma izgleda zanimljivo, da mi je ok i da su mi ok oni koji se potrude to i izvesti, ali ZAGOVARATI to kao opciju, kao da mi se to tri puta desilo u životu, a sama ne bi ni pod razno je eto - licemjerno

  35. #185
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nemam ništa protiv da netko zagovara ono što ne bi napravio. sofke, pa ti si to najbolje opisala sa penjanjem na M. Everest.

    ali se slažem s MC, red bi bio da na takvim pro i contra temama obrazloži bar onaj dio - zašto to ne bi napravio. i zašto zagovara, a ne bi to napravio. :/

  36. #186
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    nemam ništa protiv da netko zagovara ono što ne bi napravio. sofke, pa ti si to najbolje opisala sa penjanjem na M. Everest.
    opet fali razlika izmedu zagovaranja i ... odobravanja?
    npr... ako se nikad nisi popela na mt. everest, glupo je sad nekome reći (a ovo ja zovem zagovaranje) "joooj moraš se popet na mt. everest, znaš kako je to dobro!". okej je reći "vidim da uživaš u planinarenju, a jel bi se volila penjat na mt. everest? čitala sam o tome, kažu da je super..." ili tako nešto.

    isto tako, ne mogu reći da zagovaram porod kod kuće - u smislu da bih ikome govorila da mu je najbolje rodit kod kuće. ali mene interesira (evo mog razloga zašto ne namjeravam rodit kod kuće: nije legalno i ne živim dovoljno blizu nekom rodilištu, dakle moji uvjeti nisu zadovoljeni) i svakome koga interesira ću pružit podršku i sve informacije koje imam. i iako sam ZA porod kod kuće, neću (zasad) nikome to preporučit (u RH), nego ću reć - ja bih na tvom mjestu radije u varaždin. ili kod monike.

    MC ja stvari zbilja vidim onako kako sam napisala. tebi hvala što si na onom topicu o porodu kod kuće natjerala cure da stave milijun linkova sa informacijama i istraživanjima, i sama si stavila dosta toga - da nije toga bilo, nas xy lurkera na tom topicu bi bilo zakinuto za hrpu informacija. a lurkera je bilo za "obe strane", definitivno.
    ali to što ti osjećaš potrebu bit "antiprotivna", ne znači da drugi ljudi osjećaju tu potrebu. to ne znači da nismo željni dobre rasprave. ja se ne petljam ni u koju raspravu gdje nemam osjećaj da sam dovoljno informirana, tj. onda samo zapitkujem uostalom možda me uopće ne zanima?

    s druge strane, odgoj u duhu vjere meni nije opcija. i ne zagovaram to. jel da sad iskopam na netu neko istraživanje o, ne znam, promiskuitetnosti djece vjernika pa bacim bombu na "odgoj u duhu vjere"? ili ipak "smijem" prihvaćat da je to mnogim ljudima prirodno, potrebno, dobro?

    marija

  37. #187
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    kory, baš lijepo napisano.

  38. #188

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj Cvijeta73 prvotno napisa
    nemam ništa protiv da netko zagovara ono što ne bi napravio. sofke, pa ti si to najbolje opisala sa penjanjem na M. Everest.
    Ja npr. nikad ne bih mogla zagovarati uspon na M. Everest jer se i sama užasno bojim negativnih posljedica. I ako bi netko jednu takvu odluku podijelio sa mnom, definitivno bih mu izreferirala sve moguće strahote koje se mogu dogoditi, a vjerovatnost je da budu i kobne. Jedino baš iskusnim planinarima ne bih ništa rekla.

    A porod kod kuće? Tko je baš toliko iskusan da mu se može sugerirati takva vrsta poroda? Jedino možda uz asistenciju primalja, ali i tada je veliko pitanje...što u slučaju komplikacija? Preveliki je to rizik da bismo nekome tek tako sugerirali rađanje kod kuće i to još na službenim stranicama Udruge.

    To je moje mišljenje, teme o porodu kod kuće nisam još pročitala ali ovako na prvu loptu, totalno su mi neprihvatljive.

  39. #189
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    U nekom trenutku meni je svanulo da je raspravljanje u stilu "pro i contra" zapravo totalni gubitak vremena. Za mene, naravno. Ne govorim o topicima u kojima su strane podijeljene na crnu i bijelu, nego o tome da
    ja raspravljam s nekim tko je kontra necega sto ja prihvacam. Na istom topicu takve postove uglavnom preskocim, jer nit cu ja nesto prihvatiti iz takvog posta, niti bih osobi potpuno razlicitom misljenja od moga mogla ili zeljela bilo sto dokazivati. Ali cu vrlo rado iscitati sve sto ima za reci netko tko o necemu razmislja slicno, ali ne isto kao ja. Argumenti i iskustva takve osobe uvijek su mi zanimljivija od onih antiprotivnih. Hocu reci, takvi postovi, dakle ne osobe, nego isklojucivo postovi, su mi na ignore listi.

  40. #190
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    jel ti stvarno misliš kako ja, pored 12 "svojih" podforuma na kojima sam moderator stignem upratiti što se događa i na drugima?
    pogotovo na temama na kojima ne možeš napisati i otići nego moraš biti stalno prisutan?
    potpuno razumijem da ne možeš stići upratiti sve teme, i da ih upratiš da na temama na kojima se razvija zustra rasprava ne možeš samo uletjeti kao padobranac s jednim postom i da te to unaprijed koči da se uopće uključuješ u takve teme, posebice ako su već odmakle u raspravi. samo što ove razloge što si SAD navela nemaju veze s onim o podržavanju slobodnog izbora. da te neka tema toliko zainteresira, ti bi našla vremena odgovarati na nju, ne bi se obazirala na to da se u konačnici radi o pravu na izbor. a zašto te sad neka određena tema može zaintrigirati, a neka ne, i jel se uvijek il najčešće, tj. posve slučajno radi o temama u kojima bi ti bila contra većine tvojih kolegica (da se uključiš), na to pitanje samo ti znaš odgovor.

    nema potrebe za daljnjom raspravom, samo to htjedoh reći.

    Pa kako ono ide, teza, antiteza, i na kraju sinteza. Mislim da rasprava ni ne ide bez pro i contra, samo da se vodi u pristojnim i uvažavajućim tonovima, e to mi se čini problem
    upravo to.

    nemam ništa protiv da netko zagovara ono što ne bi napravio. sofke, pa ti si to najbolje opisala sa penjanjem na M. Everest.

    ali se slažem s MC, red bi bio da na takvim pro i contra temama obrazloži bar onaj dio - zašto to ne bi napravio. i zašto zagovara, a ne bi to napravio.
    upravo to. klanjam ti se do poda. znači nije do mog kineskog.

    ali to što ti osjećaš potrebu bit "antiprotivna", ne znači da drugi ljudi osjećaju tu potrebu. to ne znači da nismo željni dobre rasprave. ja se ne petljam ni u koju raspravu gdje nemam osjećaj da sam dovoljno informirana, tj. onda samo zapitkujem uostalom možda me uopće ne zanima?
    jesam li ja igdje napisala da druge osobe nisu željne dobre rasprave ? :?

    ni ja se ne petljam u cijepljenje (u onaj medicinski dio), propitujem i kvotiram jedino rečenice koje mi nemaju veze sa zdravim razumom. mada, iskreno rečeno, da su znanje i stručnost uvjet za učestvovanje na rodinim temama, posebice onim "vrućim" il recimo onima na pdf-u zdravlje, onda ne bi bilo tema. tako da nema potrebe da se ustručavaš, i mnogi drugi lupaju, pa ostanu živi.

    meni jedino što nedostaje (a možda je opet do mene i moje percepcije) su rasprave na kojima različita mišljenja iznose članice udruge međusobno. da je kojim slučajem apri našla vremena da se uključi u raspravu o porodu doma, pa da sam imala prilike čitati kako felix i ona zustro (i argumentirano) raspravljaju o pro i contra, eh, onda možda ne bi bilo potrebe za mojom antiprotivnošću. onda bi se i ja zavalila i s guštom samo čitala.

  41. #191
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Sjetila sam se još jedne zanimljivosti za emsu:
    znam barem 4 forumašice koje su rodile kod kuće, a da se nisu javljale na dotičnom topicu.
    Eto, da ne ispadne da su ove pro homer birth samo najglasnije.
    Ljudi su različiti, neki će bit svakom loncu poklopac, neki pak puno samozatajniji...
    na tom topicu se nisu razmjenjivala iskustva, nego argumenti. to što su one rodile doma ne znači ipso facto da bi govorile samo o pro-argumentima, zar ne? možda jednoj od njih porod doma i nije bio tako uzvišeno iskustvo, možda se pokajala, precijenila svoju "zensku snagu" ? možda je jednostavno bilo problema ?!

    e jesam heretik... pardon, heretičan poklopac.

    Ne govorim o topicima u kojima su strane podijeljene na crnu i bijelu, nego o tome da ja raspravljam s nekim tko je kontra necega sto ja prihvacam.
    pa na ovom forumu, ovog karaktera i tema, jako je teško naći topice na kojima se samo načelno raspravlja o nečemu što u biti nikom od nas ne predstavlja način življenja. :? bitno je znati da samo treba navesti argumente ad rem, a ne navesti sebe kao svijetli primjer onoga što zagovaramo (što je, priznajem, donekle teško, jer uglavnom svoje znanje crpimo iz vlastitog iskustva, takve su ovdje teme, raspravljamo o korištenju pelena, a ne o tridesetogodišnjem ratu).

    Na istom topicu takve postove uglavnom preskocim, jer nit cu ja nesto prihvatiti iz takvog posta, niti bih osobi potpuno razlicitom misljenja od moga mogla ili zeljela bilo sto dokazivati.
    postujem tvoju odluku, al iz dugogodišnjeg forumaškog staža mogu ti reći da forumaši koji nemaju iluzije o tome, i ne pišu tj ne raspravljaju u cilju da uvjere neistomišljenika u vlastite stavove (ako uspiju u tome, to bolje), nego u cilju dobre rasprave, razmjene mišljenja, saznavanja novih argumenata, provjeravanja točnosti vlastitih. a i iz razloga što ponekad na neke stvari jednostavno ne možeš prešutiti (recimo konkretno lažiranje lječničke dokumentacije na ovom forumu, ili recimo rasističke izjave na jednom drugom forumu).

  42. #192
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    napišem ono što mislim
    ali, ne volim konflikte, pa se dogodi da radije ne pišem ništa

  43. #193

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Ajme koliko toga napisanog dok sam ja dangubila ribajuć wc i frižider Sve u svemu jednoumaljski potpisujem emsu.

  44. #194
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa

    Ne govorim o topicima u kojima su strane podijeljene na crnu i bijelu, nego o tome da ja raspravljam s nekim tko je kontra necega sto ja prihvacam.
    pa na ovom forumu, ovog karaktera i tema, jako je teško naći topice na kojima se samo načelno raspravlja o nečemu što u biti nikom od nas ne predstavlja način življenja. :? bitno je znati da samo treba navesti argumente ad rem, a ne navesti sebe kao svijetli primjer onoga što zagovaramo (što je, priznajem, donekle teško, jer uglavnom svoje znanje crpimo iz vlastitog iskustva, takve su ovdje teme, raspravljamo o korištenju pelena, a ne o tridesetogodišnjem ratu).
    Mislim da me nisi dobro razumjela. Htjela sam reci da na topicu na kojem zstupam jednu stranu, necu polemizirati s forumasima koji zastupaju potpuno suprotnu, nego uglavnom s onima s kojima imam neke dodirne tocke. Konkretno, potpuno mi je besmisleno i totalni gubitak vremena raspravljati s tobom o npr. kucnom porodjaju. Radije cu divanit s nekim tko se toga plasi, ali ne osudjuje jer me zanimaju razlozi, jer cu u takvoj komunikaciji vise saznati i o sebi i o sugovorniku. Za razliku od situacije u kojoj ja kazem crno je, a ti kazes bijelo je , jer mi je tu jedini zakljucak da smo obje ekstremne. Ako sam nekad i imala potrebu preobratit ekstremne, falabogu, nestalo ko rukom odneseno. Nadam se da sam sad bila jasnija.


    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Na istom topicu takve postove uglavnom preskocim, jer nit cu ja nesto prihvatiti iz takvog posta, niti bih osobi potpuno razlicitom misljenja od moga mogla ili zeljela bilo sto dokazivati.
    postujem tvoju odluku, al iz dugogodišnjeg forumaškog staža mogu ti reći da forumaši koji nemaju iluzije o tome, i ne pišu tj ne raspravljaju u cilju da uvjere neistomišljenika u vlastite stavove (ako uspiju u tome, to bolje), nego u cilju dobre rasprave, razmjene mišljenja, saznavanja novih argumenata, provjeravanja točnosti vlastitih. a i iz razloga što ponekad na neke stvari jednostavno ne možeš prešutiti (recimo konkretno lažiranje lječničke dokumentacije na ovom forumu, ili recimo rasističke izjave na jednom drugom forumu).
    I na ovaj dio ti isto mogu reci ono sto sam gore napisala. Pojam neistomisljenik je jako sirok. S onim do 120°, lijevo i desno od mene, uvijek cu rado porazgovat, u cilju svega sto si navela, i dobre rasprave i razmjene misljenja, itd. Onaj ostatak postova, s potpuno suprotnim stajalistem od moga, me se ne dotikavle.

  45. #195
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    posve slučajno radi o temama u kojima bi ti bila contra većine tvojih kolegica (da se uključiš), na to pitanje samo ti znaš odgovor.
    pa ne znam baš na što misliš...
    meni je svejedno jesam li ja kontra tebe u razmišljanjima, ili kontra anchie...
    ti misliš da ja ne bih išla kontra neke Rode?!
    Ma daj!
    pa forumaši su se zgražali nad svađama između ivarice i mene
    sad smo se upristojle (ostarile)

  46. #196
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    dijete ti raste, mogle bi opet

  47. #197
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja pišem ono što mislim.Uopće me ne dira jesam li jedna protiv pedest ili se nekim slučajem moje mišljenje poklopi sa većinom.Ne dira me ni u stvarnom životu ni ovako virtualno.
    A da se puno ljudi ne usudi biti na "suprotnoj strani" znam jer svaki put kad bih se našla na nekoj osjetljivijom temi, redovito dobivam PP-ove podrške od cura koje nemaju volje ni ajmoreći hrabrosti suočiti se sa nadrkanom većinom.I to mi je super,lijep je osjećaj kad vidiš da nisi baš munjen do kraja nego da ima istomišljenika.

    Inače,najdraže su mi teme o dojenju predškolaraca , o Juulu i o traumama zbog krivog pogleda upućenog djetetu .Tu sam već domaća.

  48. #198
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ali što vrijedi da ja po 55 puta napišem da ja smatram da sam svoje

    dijete rodila kad će mi već netko objasniti da su ga iz mene izrezali i da

    se ja pomirim s tim jer je problem u meni jer ja smatram da sam ga

    rodila a ne da mi je izvađen, a onda opet dobijem da je mali izvađen i

    da žena rađa kako živi i onda ja opet napišem da jel to one mene

    vrijeđaju i dobijem nazad da je problem u meni i mojoj interpertaciji.......... i da nitko ne diskriminira djecu po carskom rezu i onda se taj topic zaključa
    jednoumno potpisujem

  49. #199
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Uvijek pišem ono što mislim.
    Ne volim žustre rasprave iliti "vruće" teme, najviše zbog brzine kojom se
    razvijaju pa ne stignem sve pratiti, a isto tako nemam niti previše volje s
    nekim se prepucavati i pravdati pa radije niti ne počinjem.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Čitam stalno o tom sporu di se spominje carski rez i rađanje i ne kužim jednu stvar pa nek me netko prosvijetli ako mu se da.

    Koji je poriv bilo koga govoriti mami koja je dijete RODILA carskim rezom, prošla anesteziju, oporavak od operacije, probleme s dojenjem, rezom.... da svoje dijete nije rodila? Meni to nije jasno. Za mene su djeca koja dođu na svijet rođena.
    I zanima me bi li te koje pričaju na taj način tvrdile da dijete začeno MPO ustvari nije začeto nego...kaj ja znam...biokemijski "napravljeno" u laboratoriju?
    Ajte mi objasnite tu foru s carskim da mi konačno bude jasno.

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •