Stranica 11 od 16 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 778

Tema: koristimo platnene (tetra) pelene

  1. #501
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Koliko me sjećanje služi, kad je riječ o širokom povijanju : da ili ne, mnogo je poveznica bilo na tekstove i primjere iz drugih zamalja.
    U sjećanju mi je da ulogu o mišljenju stručnjaka/ortopeda ima porijeklo odnosno genetika. Južnoslavenski narodi spadaju u kategoriju naroda (genetski) kod kojih je displazija kukova i slične pojave češća nego kod sjevernjačkih naroda. Kod nas i dalje većina ortopeda preporuča široko povijanje.
    Obojicu sinova sam široko povijala, ne sjećam se točno koliko dugo. Uz to su bili još i vježbači, i svi fizijatri, neuropedijatri, fizioterapeuti su se slagali da treba djecu široko povijati prvih nekoliko mjeseci života. Mislim da smo prestali kada su propuzali.

  2. #502
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne mozes mene nikako u strucnjake na temu djecjih kukova ubrajati.
    Stvar je u tom da široko povijanje ne moze pomoci ako postoji problem s kukovima. Dakle, čemu?
    A moja osobna teorija o tome da su defomacije kukova ili kako se to vec strucno naziva češće u Balkanaca nego drugdje glasi "pogledajmo hendlanje djece u proslosti". Naime, na nasem podrucju su zene po selima donedavno (vjerujem da je polako to počelo prestajati negdje oko moje generacije) cvrsto povijale bebama noge jednu uz drugu "da ne budu krive kad narastu". Posebno je to bilo izrazeno ovdje u Dalmaciji. Ne znam za sjeverni dio Hrvatske.
    Takva praksa moze rezultirati isčašenjem kukova koji bi vjerojatno bili skroz ok, da ih se nije "ravnalo". Pa vjerujem da je i dio onih "colavih" tetki potekao iz te prakse.
    A široko povijanje mi se čini kao druga strana te medalje....
    Isto ko davanje čaja bebama, koje je potekvo kao preventiva, odnosno forsiralo se da bebe ne bi dobivale neprokuhanu bunarsku vodu za piće. A da roditelji ne bi zaboravili prokuhavati vodu, isfurali su se čajevi kao nužno potrebni. Jer je manja šteta bila da beba pije čaj nego vodu iz nesigurnog izvora...

  3. #503
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Zar je tako teško povjerovati da, ukoliko strukturom lubanje mogu odrediti porijeklo čovjeka, da onda možda i struktura kukova ima nešto s tim?
    Ako je manja šteta da djete pije čaj nego ne znam kakvu vodu, onda je i manja šteta da se djete široko povija, nego da se ne povija.
    Široko povijanje za mene spada u kategoriju osobnog odabira. Još nisam čula za slučaj da se djete široko povijalo i da je zbog toga imalo probleme, ali suprotno jesam. Ne radi se o težem oštećenju ili problemu, već o displaziji koja je kod nas (južnoslavena) dokazano češća nego u ostatku Europe.
    Da li znate da ima dosta europljana koji dolaze u HR na operaciju kukova? Ne znate? Eto, začudili bi ste se. A znate koji je razlog? Hrvatska ima najbolje stručnjake u takvim zahvatima, upravo radi te specifične genetike.
    Da se vratim na osobni odabir... tu spada i nošenje djeteta u jastuku, ne izlaženje prvih x tjedana, dojenje, uvođenje dohrane, nošenje u marami, hodalice, hopsalice, ogradice ... i još x stvari i situacija koje imaju logično objašnjenje i za i protiv, ili možda bolje reći pozitivnih i negativnih primjera.
    Slažemo se samo da stručnajaci i dalje imaju podjeljeno mišljenje o tome.

  4. #504
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zapravo se skroz slazem s tobom AndrejaMa.

  5. #505
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    a sad se vratimo na platnene tera pelene....
    moj mališa je u zadnje vrijeme počeo puno piti pa se jako brzo moramo presvući,ali to mi je nikakav problem, jedino kad idemo nukada onda mi to zna prestavljati problem.

  6. #506

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Nama su tetre zaaakon!
    Imamo svakakvih pelena,ali su meni tetre nekako najdraže.Uz dobar cover naravo.Posebno sada kad beba ne kaka juhicu.Samo presavinem i umetnem u cover.Divotica!Kupili smo u sparu one bioliner listiće i to čudo radi!To stavim samo ujutro,jer onda znam da će sigurno istovar.Baš mi i nema smisla to stavljati u svaku pelenu.Eto,toliko od mene.

  7. #507
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    pozdrav mali laf

  8. #508
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj mali laf prvotno napisa Vidi poruku
    Nama su tetre zaaakon!
    Imamo svakakvih pelena,ali su meni tetre nekako najdraže.Uz dobar cover naravo.Posebno sada kad beba ne kaka juhicu.Samo presavinem i umetnem u cover.Divotica!Kupili smo u sparu one bioliner listiće i to čudo radi!To stavim samo ujutro,jer onda znam da će sigurno istovar.Baš mi i nema smisla to stavljati u svaku pelenu.Eto,toliko od mene.
    malo sam neupućena kakvi su to listići iz spara i gdje to stoji,mislim na kojem "odjeljku"? ja bi voljela pokušati s tetra, ima još uvijek dosta vodenastu stolicu. jel presavijaš u trokut ili onak "četvrtasto"?

  9. #509

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    http://http://www.youtube.com/watch?v=_-cuAfnBwMU

    Na netu imaš puno filmića kako se slaže origami fold.Ja po sredini stavim još jednu presloženu tetru i sve učvrstim snappy kopčom.Bitno je samo dobro zašuškati rubove oko nogica.Ako nemaš kopču možeš koristiti svedsku pelenu.Kad kakica prestane biti tekuća pelene možeš jednostavno presavinuti da ti stanu u zaštitne.

    Ja listiće kupujem u sparu.Stoje kod opreme za bebe(dude,tute....) na najdonjoj polici.To su papirići za bambino mio pelene,ali ih možeš kupiti posebno.Dok je kakica tekuća zaista ih nema smisla koristiti,ali poslje su praktični.Ja ih stavljam onda kada znam da će kakati.Nema smisla ih stavljati u svaku pelenu.

    Tetre ne peglam.Samo dobro istresem,presavinem na pola i tako objesim.

  10. #510

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    sad vidim da nisam dobro link stavila.samo utipkaj "origami fold" i naći ćeš.

  11. #511
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    mali laf, hvala na trudu da mi pojasniš,posurfat ću malo i probati.
    znam da se ne peglaju (radi upijanja,jel?), jel ih pereš na 60 ili 90?

  12. #512

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Tetre perem na 90,a platnene na 60.Nema ih potrebe otkuhavati,ali eto ja imam tu naviku.Stavim alkoholni ocat da omekšaju.

    Neopeglane bolje upijaju(ja mrzim peglati,pa je to možda moć autosugestije) ali su i mekše.Evo jedan savijet.Kada slažeš origami onda pelene suši tako da nabori od pelene budu vodoravno tj da se pelena pod svojom težinom izravna.Kada počneš samo preslagivati pelenu onda slaži tako da nabori budu okomito na strik i to bez kvačica.Tada će se dosta skupiti tj namreškati,ali je tada nekako mekša.

  13. #513
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    hvala ti na savjetima,moram se malo ispraksat.prvi put sam mu jučer stavila tetra i pokenjao se do bola u nju...vatreno krštenje

  14. #514
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti na savjetima,moram se malo ispraksat.prvi put sam mu jučer stavila tetra i pokenjao se do bola u nju...vatreno krštenje

    Hej Iris! Baš mi je drago da se trudite sa platnenima!! Kako ti se čine one što ti je A posudila? Meni su te bile super i Što je naj važnije Ireni su bile super!

  15. #515
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    hej tek sad vidim tvoje pitanje. ma meni su super A.platnene,ali njemu iz meni nepoznatog razloga nisu,već sam joj se žalila.ovak ispada da ga maltretiram,a stvarno ne razumijem u čemu je stvar
    btw,super ti je novi avatar

  16. #516
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Hvala! Možda su mu male.......možda mu zato bolje odgovaraju tetra pelene!!!

  17. #517
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj orlica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala! Možda su mu male.......možda mu zato bolje odgovaraju tetra pelene!!!
    Ma ne znam ni sama,on ti je sav neki nervozan i sve mu smeta (šta ćeš,znaš kak kažu "lep na majku" ), ima tamo različitih modela i sve sam probala,čak i prije kad je bio manji.A k tome stvarno ima jako vodenastu stolicu,tak da ni tetra nisu naj rješenje trenutno,ali bar kombiniram,jer se nadam da će biti lakše kad bude malo stariji.Vidjet ćemo!

  18. #518
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Pokušavam pratiti topic i pohvatati stvari, ali ne ide mi baš . Ma u stvari, pogubila sam se skroz
    Pa molim koju dobru dušu da mi objasni:

    1. što dođe između guze i tetre? Neki papirić?
    2. čime se zakači jedna strana tetre za drugu (kad se već beba zamota)?
    3. dođe li još štogod poviše toga? Nekakve kao gaćice? Ili možda onaj "trokut"?

    Bilo bi super kad bi mi nabacile i koji link sa slikama

  19. #519
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    1. da, liner papirić. - ne zan di toga ima - ja sam koristila papirnate maramice iz dm-a one reciklirane evelin - najjeftinije su mi
    2. snapy kopča - ima je nabaviti od cura sa foruma - ali meni ne valja - ne hvta mi
    3. cover gače od PULL materijala isto možeš nabaviti od šivalica-ja preporučam univerzalni cover od sunčiceVŽ-fleksibilan, jednostavan, intuitivan, ne treba ti know how za sve te gumbiće. trebau ti dva min. može tri i to ti je dosta.
    možeš na tetru, a ispod covera još staviti i švedsku pelenu iliti sorizo - to je ona oblika ko pješčani sat sa trakicama - tipa rodina švedska pusa

  20. #520
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Hvala pčelice!

    A što ti onda koristiš umjesto snapy kopče?

  21. #521
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    Pa, sa švedskom pelenom omotaš. Ja sam ovako, samo bez jednokratne, a oko svega zaštitne:
    http://www.b92.net/zdravlje/roditelj...&nav_id=199576

    Oni to zovu široko povijanje, ali i nije široko, baš je super za manje bebe.

    Kad su počeli puzati, onda samo složenu tetru (kao uložak) u zaštitne npr, ove:
    http://www.roda.hr/v2/index.php?opti...id=10&Itemid=6

    Inače i u Rodi ima papirića za pelene:
    http://www.roda.hr/v2/index.php?opti...id=26&Itemid=6

  22. #522
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Hvala Beti. Stvari su mi malo jasnije sad

    Pretpostavljam da ti papirići uspješno zadrže kakicu a propuste tekućinu. I nadam se da mogu u wc.

  23. #523
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    papirići mugu u wc, osim ako ne piše drukčije na njima. za linere od bambino mio znam da mogu u wc ,a ove jednokratne krpice iz dm nisam sigurna odnosno ne znam jer ih nisam koristila,

  24. #524
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    i da papirići zadrže kakicu

  25. #525
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Hm, ako se odvažim na tu avanturu tražit ću one što idu u wc

  26. #526
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    roda sad ima svoje papiriće i smiju u wc

  27. #527
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    Već sam stavila link na Rodine papiriće par postova gore.

  28. #528
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    evo super. nisam znala, nisam duugo bila na web shopu, recesija

  29. #529
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    cure koje koristite tetre da li kod nas, hr.postoji dućan gdje se mogu kupiti snapy kopče
    ili se fino može i bez toga?

  30. #530

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    kod nas nema snappy kopče,ali možda možeš kupiti rabljenu.

    kad je beba mala i dok je kakica tekuća onda je kopča stvarno praktična jer čvrsto drži i možeš ljepo namjestiti kod nogica.u istu svrhu možeš kupiti švedske pelene(15 kn/kom).kod nas ima za kupiti ziherice sa zaštitom,ali meni to nekak nije izgledalo praktično,pa ti o tome ne znam puno reći.

    poslje jednostavno presaviješ 2 tetre i staviš u zaštitne.

  31. #531
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    Na ebayu ima snappy kopči:
    http://www.ebay.com/itm/NEW-Snappi-C...item7913dba709

    Ova je jedna kopča 3,88 USD i 2,65 USD poštarina za prvu kopču i 0,55 za svaku iduću.

  32. #532
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    mali laf koliko sam shvatila švedska pelena toliko dobro drži da uz nju nema potrebe za kopčom?
    pitam jer već imam švedske a htjela bih izbjeći naručivanje preko ebaya...
    Beti hvala

  33. #533
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    švedska pelena dobro drži, a poslije ako ćeš koristiti zaštitne nema potrebe za kopčom

  34. #534

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    da,švedska super drzi.ja imam merkur pitomača i malo su rastezljive,pa se stvarno uz malo vježbe mogu super namjestiti.kopča je dobra za origami fold i za prefold pelene.origami ionako možeš može slagati samo kad je bebica mala jer ubrzo postanu plitke.

    ja u svedsku stavim 2 tetre.trik je da prvo prisloniš tetre na trbicu,potom ona uha od stražnje dijela svedske i onda preko svega prednji dio svedske.ako uha stavis na golu trbicu,pa preko toga tetru onda ce ti uha skliznuti pa se napravi rupa gdje proleti kakica.malo vjezbe i motat ces u mraku.

  35. #535
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    neću se onda ni zamarati kopčom, s vremenom ću vidjeti što nam i kako paše
    ali idem na najjednostavniju i najjeftiniju varijantu

  36. #536
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    I ja sam skontala da se neću zamarat kopčom

  37. #537

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Ma moze fino i bez kopče! Zamotaš pelenu i staviš preko zaštitne gaćice koje dovoljno stegneš (ali paziš da se ne zacrveni na nogicama), onako da mozes stavit prst dva izmedju. I nema zime!

  38. #538
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    a zaštitne se kupuju osim preko weba još negdje?
    u nekom običnom dućanu?
    kad već davim pitanjima, gdje su tetre najpovoljnije zna li netko?

  39. #539
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    zaštitne imaš kupiti bambino mio u magic baby dućanima i u interspar trgovinama. u magic baby su ti oko 160 kn,a ja sam pronašla kod nas u ljekarni po 100 kn bambino mio zaštitne i tetre 10 komada 80 kn to mi je najjeftinije što sam pronašla

  40. #540

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Tetre ti znaju bit na akciji po centrima,ako imaš vremena malo pronjuškaj na više strana.Stvarno zna biti velika razlika.Pazi da ne kupiš kaliko,to su one glatke.Meni su dobre tetre iz kike,pa ako si u prilici...

    Ako ćeš koristiti samo njih uzmi si od više proizvođača...npr. tosama,lola ribar,spar ima svoju marku tetra pelena.S vremenom malo promjene oblik,pa ćeš kod origami-a kombinirati najveću,a unutra manju.

    crnkica i meni su bambino mio odlični caveri.Idealni za tetre.

  41. #541
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    jesu da, bambino mio coveri su stvarno odlični za tetre

  42. #542
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    cure hvala na informacijama

  43. #543
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    imam nove, ne korištene tetre pa ako nekome trebaju neka se javi na pp

  44. #544
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Evo se i ja konačno javljam jer sam trenutno u 8. - om mjesecu druge trudnoće i ne mogu a da nešto ne napišem. S obzirom da sam autor teme jer sam koristila sa prvom bebom tetra pelene zbog financija, moram si naći neke covere ( zaštitne gačice) za drugu bebu jer sam prethodne kupljene, rabljene poklonila a neke iznošene i bacila pa trebam druge. Stavila sam na forumsku burzu topic da tražim ili kupujem zaštitne gačice od 3-6 kila pa vidim da imaju i druge veličine, npr. roda ima veličinu S (3-6) kila i M (5 - 9) kila po 65 kuna i te su mi najjeftinije na netu od sviju ali to mi je zadnja opcija ako ne nađem 2 komada rabljenih jer ne mislim više imati djece od tih dvoje.
    Čitam vaše postove i ne znam zašto se pojedine mame zamaraju sa tzv. snappy kopčama itd. Ja sam normalna mama, kompjutorizirana i obrazovana i ipak sam za najjednostavniju i najjeftiniju varijantu a ti su obične tetra pelene 40 x 40 cm + na to zaštitne gačice, nekad mi ja mama stavljala tzv. najlonske koje je kupila u ljekarni. Tih gača danas nema nego se šivaju od PUL-a ( poliuretan laminat ) se čita i meni su te super bile sa prvom ženskom bebom.
    Sada čekamo dečkića i opet ću tako koristiti samo ću morati pojačati pelenom, tj. presavinuti malo deblje naprijed jer dečkići naprijed više pišaju.
    Eto nemojte misliti da pilim u mozak ali čemu mučenje, i ja nisam imala pojma i moja mama i svekrva se nisu mogle sjetiti od prve pa smo ovdje na forumu izmjenili iskustva i prisjetili se a sada imamo i praksu.
    Ima na početku ove teme što sam pisala kako sam motala Lari tetru a ima i filmić pa si pogledajte kako ti ide.
    Drago mi je da nas još ima i meni je osobno i tetra i draža i ne mučim se baš nešto, ne oduzima mi nešto puno vremena ali preskupo mi je 2 paketa mjesečno pampersa ovako mi je puino jeftinije makar je struja ošla gore a ja perem na 90 stupnjeva svaki drugi dan pelene i peglam ih.
    Pozz svima koji čitaju
    Mama Sanja

  45. #545
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    lasada meni je peglanje mučenje, a pranje na 60 dovoljno. Snappy pomaže kad imaš živahnu bebu puzavca. Ali u tome da su tetra pelene jednostavne i praktične se slažemo

  46. #546

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    ja mrzim peglu iz dubine duše i uvjerena sam da i pegla mrzi mene.iz istog sam razloga uvjerila samu sebe da tetre bolje upijaju neopeglane.koristila sam snappy,svedske i same tetre u cover.Ovisi o mom raspoloženju i stanju duha moje kćeri svaka mama ima svoj način i nešto što je meni užasno komplicirano nekom drugom je najjednostavnija stvar na svijetu.

    jel mi može neko objasniti gdje je forumska burza??????????

  47. #547
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    nema veze s nicim, ali eto toliko hvalite tetre da sam ja odlucila ako ikad buem imala drugo dijete da cu biti na tetrama prvih 6 mjeseci, a poslije klasicne pp

    mali laf-za forumsku burzu moras imati malo vise postova

  48. #548
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,582

    Početno

    Citiraj mali laf prvotno napisa Vidi poruku
    ja mrzim peglu iz dubine duše i uvjerena sam da i pegla mrzi mene.iz istog sam razloga uvjerila samu sebe da tetre bolje upijaju neopeglane.koristila sam snappy,svedske i same tetre u cover.Ovisi o mom raspoloženju i stanju duha moje kćeri svaka mama ima svoj način i nešto što je meni užasno komplicirano nekom drugom je najjednostavnija stvar na svijetu.

    jel mi može neko objasniti gdje je forumska burza??????????
    ja sam peglala prvih par mjeeca , a posle su deca odma slagala u origami ( to je prednost kad imaš veliku decu)

  49. #549
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    mali laf
    Za forumsku burzu treba 200 postova imati mislim.
    Za ostalo se slažemo curke al ja ću oper peglati :X

  50. #550
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Lasada pozdrav....
    Nisam ni znala da si trudnica...Čestitam

Stranica 11 od 16 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •