Stranica 14 od 63 PrviPrvi ... 4121314151624 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 3111

Tema: Imena za decke (5)

  1. #651
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Meni je za deckica jako lijepo ime Leon tako ce se nas zvati ako bude,a u pricuvi imam Matej,Antonio i Mirko kak mi je to slatko ime

  2. #652

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Mi smo našim dečkima dali imena:
    Karlo, Noa& Borna i sada nam dolazi Andrea.

  3. #653
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    ja sam neki dan čula ime Timon ????što kažete na to??

  4. #654
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Bas mi sestra rekla neki dan da s njenim malim nema ni jednog Ivana,Marka,Kreso i ta prijasnja imena sve se to polako gubi al doci ce oni opet u modu,jer svi bi htjeli imat neobicno ime. Ja imam oduvijek neobicno ime i rijetko cujem svoje ime Adela

  5. #655
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Adela -plemenita .kod nas u malom mjestu ima dosta Adela ,ja ih poznam četiri.ali nije to pravilo.

  6. #656

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    9

    Početno

    uzasno mi je kad djetetu daju neko ekstra cudno strano ,uglavnom englesko ime i onda neko pravo dalmatinsko prezime uz to....

    ali posto ja imam ekstra dugo strano prezime, trazim neku zlatnu sredinu....

    svida mi se Rio....i znaci rijeka sjeca me na neke uspomene iz 4 grada u kojima sam zivjela....svi su bili na rijeci...

    u vidu imamo i Jona ....

  7. #657
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Vidiš kako smo različiti, ja obožavam extra čudna, većinom strana imena, jer ja imam totalno starinsko, totalno hrvatsko ime.... a prezime nam je isto baš domaće.

    Ima toliko imena koja su mi lijepa, npr. iz Americi ali su drugačije izgovaraju nego piše itd. što definitivno nebi išlo za ovo područje.

  8. #658

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno

    Ja sam apsolutno za davanje imena neovisno o tome iz koje zemlje/knjige/filma potječu...dok god su "ukusna", naravno...i dokle god ne predstavljaju ozbiljan rizik da se klinca u budućnosti zadirkuje i ismijava radi istog...

    recimo, u mom susjedstvu imam jednu Svemirku (da, svemirka se zove!) , zatim jednog Tristana, pa Iana (kojeg zovu jan i janko nikada onako kako se zapravo zove ) itd...i ne znam...imam dojam da ta imena tm ljudima predstavljaju kompleks...

    Osobno svom sinčiću mislim dati ime Marko jer mi je jako slatko, domaće i zvuči pametno Volim klasiku. I sigurna sam da će to ime moj malecki nositi bez sprdova....

  9. #659
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Takodjer i ja volim neka normalna imena mada na nase prezime pasu sva imena.MM je htio da se deckic zove Petko zato jer je on cito u djetinjstvu neku knjigu s Petkom,ma daj nema sanse sam mu rekla sad je malo zaboravio na to ime od kad sam predlozila Leon

  10. #660
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Mieni je super lijepo ime Izak,ali moj m neče ni da čuje pa če tako biti David.Inače volim znati što ime znači , a isto tako volim naša domača imena.

  11. #661

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno

    Jao...i David i Leon su mi prepreprelijepa imena!!!


    btw...kod nas su u užem krugu bili( uz Davida) i Luka i Filip!

    Ma imamo mi super domaćih imena...zato ni nisam osjetila potrebu tragati po inozemnima...

  12. #662
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    Pettite,ja sam po tvome SUPER TROSTRUKI KOMPLEKSAŠ jer moji se sinovi redom zovu KIAN, LEL I TRISTAN!!!!!!
    I kada se malo dublje pozabaviš imenima, ako već pišeš o njima, uvidjet ćeš, većina ima neko značenje. I svi smo mi jedinke, bića za sebe neovisno o tome koje su nam ime naši roditelji podarili, a kompleksaš možeš biti i sa imenom Marko, jer se baš svaka 4 osoba tako zove

  13. #663

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj thora prvotno napisa Vidi poruku
    Pettite,ja sam po tvome SUPER TROSTRUKI KOMPLEKSAŠ jer moji se sinovi redom zovu KIAN, LEL I TRISTAN!!!!!!
    I kada se malo dublje pozabaviš imenima, ako već pišeš o njima, uvidjet ćeš, većina ima neko značenje. I svi smo mi jedinke, bića za sebe neovisno o tome koje su nam ime naši roditelji podarili, a kompleksaš možeš biti i sa imenom Marko, jer se baš svaka 4 osoba tako zove
    draga thora, ja sam pisala o konkretnim slučajevima, vrlo upućena u situaciju jer te ljude dugo poznajem...i znam kako nose ta imena, i poneku situaciju u kojoj su njihova imena poslužila kao pošalica ili nešto tome slično...nigdje, ali baš nigdje nisam rekla kako mislim da su ta imena ružna ili da su čudni oni koji ih daju... činjenica jest da su čudnija za naše podneblje i da ih pojedini (ovakvi ili onakvi, da ne filozofiramo...) znaju "krstiti" u nezgodne nadimke ili se šaliti sa njima. to ne možeš zanijekati, jer sam sigurna da si i sama u svojoj okolini svjedočila barem jednom takvom slučaju. svi smo.

    ukratko, mislim da si se neosnovano pronašla povrijeđeno, i meni je to žao. ali ponavljam, ja ne govorim napamet.niti vrijeđam tvoj izbor. samo sam dala obrazloženje zašto će moje dijete nositi ime koje mu mislimo dati

  14. #664
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    Nisam se našla povrijeđenom, samo mi je fascinantno da u današnje vrijeme netko može razmišljati da nadjene svojem djetetu ime zato da mu se drugi ljudi nebi smijali, i njemu iza leđa zbijali šale. Svaka osoba je jedinstvena i posebna, bez obzira na ime, i dapače, ja sam ponosna na svoju djecu u bilo kojem pogledu, a i samim time da i njihova imena govore da su jedinstveni, a ne dio mase, zato što ja želim da se I u tom segmentu blendaju S okolinOM. Latinska poslovica kaže "nome est ome", zvao li se ti Marko ili Darko, a u startu davati ime radi prosječnosti i blendanja,mi je fakat neshvatljivo i fascinantno. Nitko ne daje ime svojem djetetu da bi mu se drugi smijali ili rugali, već od srca (velika većina), a neki valjda i zato da uđu u prosjek! Ali to ne olakšava međuljudske odnose, druge stvari su tu na djelu, i nemoraš mi povlađivati sa draga, da bi ublažila svoje izjave.
    LP

  15. #665

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj thora prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam se našla povrijeđenom
    Zaista? Ostatak tvog posta to, nažalost, u potpunosti demantira.

    Citiraj thora prvotno napisa Vidi poruku
    ...samo mi je fascinantno da u današnje vrijeme netko može razmišljati da nadjene svojem djetetu ime zato da mu se drugi ljudi nebi smijali, i njemu iza leđa zbijali šale.
    Vidiš, meni je fascinantnije kako si ti iz mog posta -
    citiram se:
    "Osobno svom sinčiću mislim dati ime Marko jer mi je jako slatko, domaće i zvuči pametno. Volim klasiku.

    ...uspjela dobiti dojam da mu ime dajem isključivo da mu se ne bi smijali... No razumijem. Vidiš, valjda, što želiš vidjeti...
    No, čiinjenica jest da nisam ja dobila potrebu citirati tebe, niti sam ja dobila potrebu bilo što predbaciti tebi, kao ni ja tebi na prvu "braniti" svoju odluku da Marka nazovem baš tako...
    Mislim da ni jedna od nas dvije ne bi trebala imati takvu potrebu (pa shodno tome ne vidim ni motiv za tvoju potrebu da učiniš nešto takvo) . Ovdje smo da kažemo svoja mišljenja i da ne prekoravamo izbore drugih.
    Barem sam ja to tako shvatila.


    Citiraj thora prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka osoba je jedinstvena i posebna, bez obzira na ime, i dapače, ja sam ponosna na svoju djecu u bilo kojem pogledu, a i samim time da i njihova imena govore da su jedinstveni, a ne dio mase, zato što ja želim da se I u tom segmentu blendaju S okolinOM. Latinska poslovica kaže "nome est ome", zvao li se ti Marko ili Darko, a u startu davati ime radi prosječnosti i blendanja,mi je fakat neshvatljivo i fascinantno. Nitko ne daje ime svojem djetetu da bi mu se drugi smijali ili rugali, već od srca (velika većina), a neki valjda i zato da uđu u prosjek! Ali to ne olakšava međuljudske odnose, druge stvari su tu na djelu, i nemoraš mi povlađivati sa draga, da bi ublažila svoje izjave.
    LP
    Upravo ono što rekoh...Ne znam otkud ti potreba toliko opširno pravdati svoj izbor...pogotovo kad si već tako sigurna da je "pravi" . Ja te to sasvim sigurno nisam tražila.

    Što se tiče dijela tvog teksta koji sam ti "ukosila"...vidim potrebu i da usput popljuješ tuđi izbor, i to je ono najsmješnije u cijeloj situaciji. Mislim da je to već pomalo zločesto..bez potrebe spuštati se na osobnu razinu i kuditi tuđe. Ali nemaju svi iste navike i stilove diskutiranja...I tu ću, izgleda, biti tolerantnija

    Ispričavam se ukoliko te moje "draga" vrijeđa. Koristila sam ga jer se tako obraćam svima na ovom forumu (što možeš provjeriti)...I nikom do sada nije smetao. Čudni ljudi.

  16. #666
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    Pročitaj si post u kojem si navela da će tvoje djetenositi ime bez sprdova, kad smo već kod tolerancije!
    I niti jenom riječju nisam popljuvala tvoj izbor, a da, moj izbor JE PRAVI!
    I da čudni smo mi ljudi, koji dajemo djeci imena iz "filmova", baš čudni, vrlo smo " rizično " postupili!

  17. #667

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno

    Vidim da je daljnja rasprava sa tobom u nekom racionalnom tonu, bez offtopičarenja i besmislenih dodavanja vrlo neizvjesna. I prilično suvišna. Stoga će ovdje stati. Ne zamjeri.
    Ispričavam se modu na off.

  18. #668
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Ajoj što ste zabrijale!
    Nemojmo se prepucavati please, meni je jasno da se ljudi isčuđuju ako ime djeteta nije 100% hrvatsko, i da se drugi isčuđuju kad je ime totalno obično, djedovo i sl.
    Znam thora da ti je vjerovatno "zasmetalo" što je Pettite navela baš primjer imena koje nosi tvoj sin, no nemoj to uzeti k srcu. Iako te skroz razumjem.
    Ali po tome ćemo biti vječno različiti i pomirimo se s time

  19. #669
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    Nema problema, ni meni se ne da nastavljati, samo ću iskoristiti priliku da istaknem tvoj post u kojem je i više nego razvidno da se ti nikada ne bi spuštala na razinu pljuvanja nečijeg izbora i "kudila tuđe", kako si spomenula.
    Lijep pozdrav.

    Citiraj Pettite prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam apsolutno za davanje imena neovisno o tome iz koje zemlje/knjige/filma potječu...dok god su "ukusna", naravno...i dokle god ne predstavljaju ozbiljan rizik da se klinca u budućnosti zadirkuje i ismijava radi istog...

    recimo, u mom susjedstvu imam jednu Svemirku (da, svemirka se zove!) , zatim jednog Tristana, pa Iana (kojeg zovu jan i janko nikada onako kako se zapravo zove ) itd...i ne znam...imam dojam da ta imena tm ljudima predstavljaju kompleks...

  20. #670

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj bfamily prvotno napisa Vidi poruku
    Ajoj što ste zabrijale!
    Nemojmo se prepucavati please, meni je jasno da se ljudi isčuđuju ako ime djeteta nije 100% hrvatsko, i da se drugi isčuđuju kad je ime totalno obično, djedovo i sl.
    Znam thora da ti je vjerovatno "zasmetalo" što je Pettite navela baš primjer imena koje nosi tvoj sin, no nemoj to uzeti k srcu. Iako te skroz razumjem.
    Ali po tome ćemo biti vječno različiti i pomirimo se s time
    drago mi je da je netko ipak vidio kako, iako jesam slučajno spomenula upravo imena slična njezinoj djeci, to ne samo da nisam učinila u namjeri da ikoga vrijeđam, niti da se čudim, niti da tražim obrazlaganja (a takav je dojam ona definitivno dobila), nego sam to učinila prije nego je dotična uopće "stigla" na ovaj topić...
    inače, slažem se s tobom. svi smo različiti, i to nas generalno čini zanimljivima.
    meni ime (koje sam slučajno navela) "svemirka" može zvučati zanimljivo (makar, ponavljam, volim više klasiku) , no samo sam rekla da ne bi bio izbor za ime mog djeteta jer ne bih voljela da ga itko zadirkuje onako kako to čine mojoj susjedi ( a čine!! ili što? ne smijem reći ono što znam iz osobnog iskustva) ...a stalo mi jest da mu po tom pitanju nepotrebno ne kompliciram život u budućnosti. MENI. OSOBNO.

    pritom poštujem svakoga koga taj aspekt ne zabrinjava. dapače.
    Posljednje uređivanje od Pettite : 18.11.2010. at 20:58

  21. #671
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Vijeće je napokon saželo na četiri imena: Ozren, Tin, Natko i Vilim. Što kažete?

  22. #672

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Vijeće je napokon saželo na četiri imena: Ozren, Tin, Natko i Vilim. Što kažete?
    Evo Ripcord meni je prelijepo Tin Makar, i Vilim zvuči zanimljivo i posebno.

  23. #673
    BubikaM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    nas decko je Vili

  24. #674
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,209

    Početno

    Ripcord, krasan izbor.

    Pettite, Marko je odlično ime i nema ih baš, bar kod nas.

    Uostalom, ono što roditelji izaberu nije zauvijek, barem kod MM nije bilo. Odlučio je promijeniti i to sproveo u djelo.

  25. #675
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Vijeće je napokon saželo na četiri imena: Ozren, Tin, Natko i Vilim. Što kažete?
    Ozren

  26. #676
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Tata je više za Tin i Natko, a ponosni braco i ja za Ozren i Vilim... vidjet ćemo

  27. #677
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Ozren je planina u Bosni, u tom dijelu ima dosta Ozrena.

    Meni su najljepši, od tvog izbora, Tin i Natko

  28. #678
    YellowSky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    162

    Početno

    Tata je navijao za:
    Oleg
    Oliver
    Mario

    ja za:
    Adri(j)an
    Jan
    Leon

    a izgleda da ce biti:
    Viktor

  29. #679
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    meni su predivni Rok i Arian...

    kod Roka se jedino bojim da ću stalno morati ispravljati: ne, nije Roko, već Rok.
    to mi se zna desiti i sa Franom, jer ga ljudi znaju zvati Frano ili Frane

  30. #680
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    [QUOTE=ljubavna1pogled;1749665]meni su predivni Rok i Arian...

    kod Roka se jedino bojim da ću stalno morati ispravljati: ne, nije Roko, već Rok.


    meni je termin za 2 dana, i zvat će se Rok!
    još me nitko nije pitao "Roko ili Rok?" kad sam rekla kako će se zvati, svi su ful pozitivno reagirali.
    I baš im je super da je Rok, a ne Roko, jer im je to bilo neobično, a opet normalno

  31. #681
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    bilo bi super kad bi znala ostaviti tvoju poruku, a ne ovako...

  32. #682
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    ooo m.a.r.t.y. krasan odabir imena...

    možda to ja samo onda brijem, nadam se da je tako.. imam ja još fore do termina, pa tko zna možda bude i Rok mm strašno navija za Roka

  33. #683
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj ljubavna1pogled prvotno napisa Vidi poruku
    ooo m.a.r.t.y. krasan odabir imena...

    možda to ja samo onda brijem, nadam se da je tako.. imam ja još fore do termina, pa tko zna možda bude i Rok mm strašno navija za Roka
    Ajde, ajde, za sad ih je (prema www.imehrvatsko.net) samo 200-njak u RH!
    Idemo popraviti prosjek

  34. #684
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Jedino što me malo plaši je to što "trenutno Rok slovi kao vragolast"

  35. #685

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Ausland
    Postovi
    12

    Početno

    Meni je lijepo Aleksandar, Dimitrije, Vuk, Nikola

  36. #686
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj m.a.r.t.y. prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino što me malo plaši je to što "trenutno Rok slovi kao vragolast"
    Ma ni slučajno.... Sveti Rok je zaštitnik od kuge i kolere.

  37. #687
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nedavno mi je upao u uho Lenard, i to mi je trenutno jedno od najgenijalnih muških imena
    sviđaju mi se jako i Miron i Vilim i Grga

    ali naš sinak imat će ipak jedno skroz deseto ime

  38. #688
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Grga je sad dosta popularno ime znam dosta curka koje su dale svojim deckicima to ime,mm nece ni cuti nijedno ime osim Leona cak se i jecmenca ne boji kad se porjeckamo jer ja svaki dan imam neko novo ime koje predlozim.MM kaze da mi je doma predosadno i da samo izmisljam imena svaki dan bi da se drukcije zove ha,ha,ha

  39. #689
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    baš mi je drago za grgu

    mi imamo kratko jednosložno prezime s 4 suglasnika i 1 samoglasnikom, pa bi grga uz njega bilo stvarno preteško za izgovoriti, zato nam je otpalo

  40. #690
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    ako još koji put budem trudna i rodim sina zvao bi se Simon,to mi je tak super ime.Mada i kad sam bila sa Lukom trudna premišljali smo između Simon-a,Jakov-a i Luke, i nakraju je prevagnuo Luka.

  41. #691
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Moj sinek se zove Karlo. Sviđala su mi se imena Toma,Jakov,Adam ali je nakraju ipak prevagnuo Karlo.Nekak mi je to ime milo i nježno a on je takav bio u trbuh i sad je takav.

  42. #692
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sinek se zove Karlo. Sviđala su mi se imena Toma,Jakov,Adam ali je nakraju ipak prevagnuo Karlo.Nekak mi je to ime milo i nježno a on je takav bio u trbuh i sad je takav.
    aaaa kak je to slatko

  43. #693

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Osječanka9 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je termin 15.06. a još nemamo ime. I što je još gore nije sigurno da li je cura ili dečko pa biramo za oboje. Premda nam je muško ipak nekako teže odabrati.

    Evo o kojima razmišljam (a dragi se s većinom ne slaže):
    Amar - lijepo mi je a znači besmrtan
    Lukas
    Maliq
    Sebastian
    Max
    Lemar
    Dante
    Tyrell
    Kasian
    Don
    Leone
    Abel
    Kimi -može biti i za curu i za dečka
    a favoriti su mi Raul, Zen i Remy (također može biti i za dečka i curu, bar po meni)

    Evo i za curicu (nadam se da smijem ovdje):
    Ava - lijepo, znači željena
    Daliah
    Tamara
    Savannah
    Carmen
    India - a šta ću,volim neobična imena ili bar nesvakidašnja
    Melody
    Divia
    Imani
    Farrah
    Briana
    a favoriti su Melissa -čak se i dragom sviđa, Margarita i Kali

    Obrisala neprimjereni sadrzaj.
    Posljednje uređivanje od srecica : 29.11.2010. at 22:43 Razlog: Neprimjereni nivo komunikacije.

  44. #694
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    hahahahahahaha!!!!

    sorry, Osječanka9!

  45. #695

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj macemalo prvotno napisa Vidi poruku
    obrisano

    joj,ovo mi je jako ružan komentar
    Posljednje uređivanje od srecica : 29.11.2010. at 22:43

  46. #696

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj macemalo prvotno napisa Vidi poruku
    obrisano
    strašno je osuđivati tuđi izbor kao i okvalificirati ga tako groznim opisnim pridjevom.
    Posljednje uređivanje od srecica : 29.11.2010. at 22:44

  47. #697
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    macemalo, a dobro reci mi što fali tim imenima osim što su neobična, mogu čak reći da su neka i prilično česta kao Margarita, Carmen, Lukas, Sebastian, Leone....
    stvarno ne razumjem ovakve pogrdne komentare
    Osječanka9, meni se sviđaju imena, koje je na kraju bilo dobitno?
    Posljednje uređivanje od bfamily : 28.11.2010. at 15:11

  48. #698
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Ja sam prilično sigurna da ćemo drugo dijete ako bude sin nazvati Lucas

    Andrej, Toni, Erik i Vid su mi isto super imena

  49. #699
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj Pettite prvotno napisa Vidi poruku
    strašno je osuđivati tuđi izbor kao i okvalificirati ga tako groznim opisnim pridjevom.

    Iz vlastitog (životnog, ne nužno roditeljskog) iskustva znam da ljudi kasnije vežu ime uz osobu, a ne obrnuto... Kad upoznaju osobu, povezuju njene/njegove osobine s imenom koje nosi i kasnije tako na to gledaju. Tako će neka "obična" ili čak lijepa imena otpasti iz odabira ako smo poznavali neku osobu s tim imenom koja nam se nije sviđala. Isto tako, neko neobično ime doći će u obzir ako smo sreli osobu s tim imenom koja nam se dopala.

    Ja sam imala samo jedno ograničenje - da ime djetetu vrijedi cijeli život, pa deminutivi nisu dolazili u obzir.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.11.2010. at 19:27

  50. #700
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Iz vlastitog (životnog, ne nužno roditeljskog) iskustva znam da ljudi kasnije vežu ime uz osobu, a ne obrnuto... Kad upoznaju osobu, povezuju njene/njegove osobine s imenom koje nosi i kasnije tako na to gledaju. Tako će neka "obična" ili čak lijepa imena otpasti iz odabira ako smo poznavali neku osobu s tim imenom koja nam se nije sviđala. Isto tako, neko neobično ime doći će u obzir ako smo sreli osobu s tim imenom koja nam se dopala.

    Ja sam imala samo jedno ograničenje - da ime djetetu vrijedi cijeli život, pa deminutivi nisu dolazili u obzir.
    Potpis na ovo. Tako sam ja imala prekrasnog đaka Doriana, koji mi je uvijek ostao u srcu. I sada je to mladic, gimnazijalac, malo cudo od covjeka...nekako sam to i znala da ce tako biti s njim... I iz tog razloga, isto ime nosi i moj sin...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •