Vidi rezultate ankete: da ili ne

Glasači
239. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 357

Tema: epiduralna

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno epiduralna

    evo termin mi za 2 dana a ja se jos nisam odlucila epiduralna ili ne
    drugi mi je porod
    pa mi pomozite
    citala sam i na forumu i na web-u al nemogu se i dalje odlucit

  2. #2
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Ja osobno ne bi.A ti kako hoćeš.
    Neznam kakav ti je bio 1.porod,ali pretpostavljam da je bio bez epiduralne i da si preživjela(bar je moj bio takav,a bio je i bez dripa,i relativno brz).
    Kako god odlučila... sretno

  3. #3
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja sam dobila epi i drip i jako sam zadovoljna. Inače sam paničar i imam niski prag tolerancije na bol tako da neću uopće razmišljati kako bih rodila bez.

  4. #4
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ne treba ti.
    ti to MOŽEŠ!

  5. #5
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ne hvala, nikad više. Prestrašan zastoj u mokrenju, u suzama molila da me riješe boli (kateterom).

    Nikad više.

  6. #6
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Nakon prvog poroda koji je bio mučno, bolno i jako teško iskustvo, odlučila sam se za epiduralnu za drugi. Kad je drugi porod krenuo, a bio je puno drugačiji od prvog jer sam trudove mogla provesti u miru i šećući u predrađaoni. Zatražila sam epiduralnu, ali porod je išao savršeno i sve je bilo gotovo prije nego je anestezilog došao do rađaone. Bila sam sretna što mi epiduralna nije trebala i za treći porod mi ne pada na pamet pomisliti na nju.

  7. #7
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    glasala sam ne.

    i ti to možeš bez nje

    meni epiduralna nije bila opcija zbog straha od nuspojava, strah je bio puuuuno veći od želje za "bezbolnim porodom".


    sretno!

  8. #8
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa
    glasala sam ne.

    i ti to možeš bez nje

    meni epiduralna nije bila opcija zbog straha od nuspojava, strah je bio puuuuno veći od želje za "bezbolnim porodom".


    sretno!
    i ja ovako

  9. #9
    slonić tonić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa
    glasala sam ne.

    i ti to možeš bez nje

    meni epiduralna nije bila opcija zbog straha od nuspojava, strah je bio puuuuno veći od želje za "bezbolnim porodom".


    sretno!
    potpis

  10. #10
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    umjesto svog glasa, stavljam ti linkove na proučavanje,
    mislim da je bolje da odlučiš na osnovu informacija i u samom porodu.

    epiduralna-da ili ne?
    epiduralna - da ili ne 2. dio

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=24951

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=35250

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=38952

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    cital sam i istrazivala
    al evo cure
    polako me rijesavate dileme :D

  12. #12
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Apsolutno ne. Lišava ženu spoznaje koliko je njezino tijelo moćno (svemu usprkos).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Dakle , nakon prvog duuuog poroda, satima na dripu i neprestanom šibanju trudova ja sam ozbiljno razmišljala o epi. za drugi porod. Čak sam o tome razgpovarala s anesteziologom...
    Drugi porod je opet išao samo s dripom zbog neučinkovitih trudova, pa opet strah koliko će trajati ...
    Uglavnom, o tome sam porazgovarala sa predivnom primaljom na SD, koja je rekla da ona izravno ne smije savjetovati za ili protiv, ali da osobno misli ako sam uspjela sve izdržati prvi put da MOGU i ovaj.
    Eto ja sam osjećala da mogu toj sestri vjerovati( majka je 3 djece) i sve je unatoč dripu bilo puuuno lakše brže i bezbolnije nego prvi put. Epi mi zaista nije trebala :D
    No svi smo različiti, ja imam jako velik prag boli pa isto možda ne bi funkcionirala kod druge osobe.
    Sretno kako god odabereš!

  14. #14
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ne bih pristala na epiduralnu jer je to za mene borba protiv trudova. A trudovi su nešto pozitivno u porodu, trudovi nam trebaju da bismo rodile dijete.
    U obadva poroda ja sam trudove shvaćala kao svoje pomagače, i što su bili jači i češći, znala sam da će uskoro sve biti gotovo i da ću u rukama imati svoju bebicu. I s takvim stavom mogu reći da mi trudovi i nisu bili bolni. Očekivala sam veću bol (a i moj prag boli je vrlo visok). I bila sam smirena, vrlo tiha.

    Mislim da se žene boje trudova, a strah pojačava adrenalin, a adrenalin negativno utječe na odvjanje porođaja, pa još jače boli, pa se stvari zakompliciraju i što sve ne.
    Sve je u našoj glavi.

  15. #15
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ja sam glasala ZA. Nije mi jasno zašto gubiti snagu i iscrpiti se trudovima kad se sve to fino može prespavati, a snage itekako treba kada se beba rodi.

  16. #16
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Apsolutno ne. Lišava ženu spoznaje koliko je njezino tijelo moćno (svemu usprkos).
    Ova rečenica je presavršena. Moram je zapamtiti, a tebi autorice hvala od

    Ja sam isto glasala za NE!!!
    Imam se poroditi za malko više od mjesec dana i idem prirodno. Što god bilo traje samo jedan dan, a to svaka žena može izdržati (tako ja sebe tješim).
    Ma bit će to sve više nego super

    Sretno na porodu, što god odlučila

  17. #17
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Ja sam glasala ZA. Nije mi jasno zašto gubiti snagu i iscrpiti se trudovima kad se sve to fino može prespavati, a snage itekako treba kada se beba rodi.
    gle kad bi ti ta snaga pomogla za idućih 30 godina koliko ćeš u prosjeku provesti s djetetom trebalo bi mi barem 5 da se unaprijed odmorim.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    ja sam ovaj put imala inducirani porod, znači drip + epiduralna. porod je bio savršen, za razliku od prvog, gdje je bio sami drip 10 sati. sva sam popucala, umirala od bolova, mislila da neću preživjeti ( inače imam ok prag boli) itd.imala noćne more narednih 6 mjeseci nakon poroda, mali imao manjih motoričkih problema uzrokovanih teškim porodim.....ovaj put nisam ni rezana, super se oporavila, rodila za 2 sata, apsolutno me NIŠTA nije bolilo, mazala se losionom za tijelo u boxu...ma savršenstvo!

  20. #20
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Glasala NE. Iako mi je prije prvog poroda bila jedna od opcija, čak štoviše, na početku trudnoće sam ju najavila doku koji me pratio, kako sam "sazrijevala" tako je i ideja o epiduralnoj polako padala u zaborav i izuzetno sam sretna zbog toga.
    Nisam znala koliki mi je prag tolerancije na bol, ispostavilo se da je prilično visok .



    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Ja sam glasala ZA. Nije mi jasno zašto gubiti snagu i iscrpiti se trudovima kad se sve to fino može prespavati, a snage itekako treba kada se beba rodi.
    Ja opet moram komentirati :

    Ni u prvom, ni u drugom porodu trudovi me nisu iscrpili, spavala sam između njih. Ovi argumenti s odmorom su mi malo :/, neš ti odmora od par sati za sve što te čeka narednih dana/mjeseci/godina...

  21. #21
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    alanat, a dijete koje se nadripiralo i naepiduralo?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Nemojte zaboravit da je zena radjala inducirano bez epiduralne, a trudovi pod dripom prica se da su gadna stvar. Pa ni ne cudi ako cure kazu da im je epiduralna toliko pomogla.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Hocu reci, da je zena rodila prirodno, mozda bi i o epiduralnoj imala drugacije misljenje i ne bi je smatrala potrebnom.

  24. #24
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Zorana, ovo što pišeš ima point, neusporediv je prirodni porod naspram poroda u kojem se koriste sve blagodati moderne medicine.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    ja iza sebe imam dva inducirana poroda i samo jedan sa epiduralnom
    tako da sa svojim iskustvom mogu reći da epi nije potrebna, čak i kod induciranog poroda, veća je mogučnost epiziotomije, sposobnost tiskanja svedena na minimum, što znači nalijeganje na trbuh pod obavezno, kasnije ti spiče kateter (ne i meni, ja sam tražila kahlicu), nemreš hodati jer te noge ne služe,a da ne govorim o tome da ti prčkaju oko leđne moždine

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Dobro je znati.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    ja sam isto glasala za NE. ja si nekako uvijek mislim ako su žene prije mogle rađati same kod kuće bez ićega protiv boli pa onda valjda mogu i ja. sad drugo je ako je inducirani porod. o tome nemogu pričati jer nemam pojma kako je to. mene su moji trudovi stvarno bolili ali ni u jednom trenutku nisam pomislila na epiduralnu. nekako si mislim da to s epiduralnom nije to. mislim tako nebi imala onaj potpuni doživljaj poroda, jer trudovi su važan dio poroda. (nadam se da kužite šta hoću reći neznam kako bi to drugačije opisala).

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Na prvom porodu sam imala epiduralnu,25 sati sam rađala, na dripu,bila na rubu za carski,pukao vodenjak a ja zatvorena skroz.Bila sam kao na drogi,izgubljena u svemu,ma koma!Neznam...

    Drugi porod,počeli trudovi,doma ih prohodala 15 sati,došla u rodilište 8 cm otvorena,osjetila svoje tjelo,Božji plan tog poroda,svega svesna,ma milina,prekrasno,znači nema epiduralne.

    Da mi je i kod drugog poroda pukao vodenjak,a ovak se sporo otvarala,možda bih opet pristala na epiduralnu!

  29. #29
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja glasala "ne" jer koliko mi se cini epiduralna dolazi "u paketu" s dripom i epiziotomijom, a ne znam cega sam veci ljubitelj

    (aha, znam, nalijeganje na trbuh mi je omiljena disciplina )

  30. #30
    Lubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Frankfurt
    Postovi
    180

    Početno

    iz mog iskustva: ne epiduralnoj!
    prvi porod bio pod epiduralnom nakon koje se stvar zakomplicirala. nisam osjećala nagon za tiskanjem- nisam se otvarala dovoljno brzo a trudovi su pritiskali djetetovu glavicu na nedovoljno otvoreno ušće- hitni carski radi fetal distressa-nakon rodjenja nije disao 3 minute ...fala bogu potpuno je zdravo dijete.
    drugo dijete- bez epiduralne, ali i bez dripa i kemija protiv bolova-prirodan vaginalni i relativno brz porod...
    mislim da je stvar jako individualna i da niti jedan doktor ne moze znati kako ce pojedina žena reagirati na epiduralnu...ako ju uzmeš doslovce se kockaš sa ishodom svoga poroda. možda dobiš što si htjela, možda i više nego što si očekivala a možda se jako razočaraš.

  31. #31
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Ja ne bih, od pustog straha

  32. #32
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mara prvotno napisa
    ja iza sebe imam dva inducirana poroda i samo jedan sa epiduralnom
    tako da sa svojim iskustvom mogu reći da epi nije potrebna, čak i kod induciranog poroda, veća je mogučnost epiziotomije, sposobnost tiskanja svedena na minimum, što znači nalijeganje na trbuh pod obavezno, kasnije ti spiče kateter (ne i meni, ja sam tražila kahlicu), nemreš hodati jer te noge ne služe,a da ne govorim o tome da ti prčkaju oko leđne moždine
    iako za eventualni treći porod vjerojatno ne bih izabrala epiduralnu (a možda tako govorim jer najvjerojatnije do trećeg neće ni doći ), ovo nije istina. prvi porod - samo drip 9 sati, drugi porod - drip + epiduralna - 2 i pol sata ukupno. nije bilo nikakvog nalijeganja, mogla sam hodati (u stvari morala) 2 sata nakon poroda, noge sam normalno osjetila cijelo vrijeme, ne prčkaju oko leđne moždine. pitali su me za rang boli - ako je bol u prvom porodu bila 10, u drugom je to bilo 4.
    moj razlog protiv epiduralne je taj što mi se čini da sam počela tiskati jedan - dva truda kasnije nego što bi to bilo da nisam imala epiduralnu. dakle, nije bila upitna sposobnost tiskanja, nego nagon za tiskanjem, s epiduralnom sam osjetila samo pritisak, a ne i nagon za tiskanjem. dakle, nužan je konstantan nadzor babice, što sam ga i imala, ali opet mi se čini da sam trebala početi tiskati dva truda prije. :/

  33. #33
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Od 23 glasova ZA, niti jedna forumašica se nije javila (osim mene ). Vidim da su tu uglavnom zagovornice PROTIV, a one koje su ZA- glasale i 'chickened out'

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Zato postoje pp.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    da da
    nisam cula skoro ni jedan argument ZA

  36. #36
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj ja_mama prvotno napisa
    da da
    nisam cula skoro ni jedan argument ZA
    Valjda ih nemaju dovoljno.

  37. #37
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    evo, mogu reći ja, zagovornica prirodnog poroda , kada mislim da epid. može biti korisna.
    ako je žena na dripu i na leđima (plus ako joj je ozračje u kojem rađa stvorilo strah i nesigurnost),
    tada je moguće da će joj trudovi i porod biti jednostavno preintenzivni, prebolni.
    i moguće je da to sve i zakoči porod.
    epid. tad može olakšati.
    ali i ne mora, nema garancije.
    kako reče Andrea Robertson (isto zagovornica prirodnog poroda i edukatorica na području poroda, ali puno poznatija od mene ),
    epiduralna zbog upotrebe dripa nekad jednostavno postane nužna.

    zapravo epiduralna je proizvod današnjeg uobičajenog načina rađanja i gledanja na porod.
    recimo (emso, voč mi nau ) u Nizozemskoj je upotreba epiduralne puno manja nego u ostalim zapadnjačkim zemljama.
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=164&Show=2504

    Učestalost epiduralne analgezije još je uvijek vrlo niska (7% u čemu su uključeni i carski rezovi) a nizak je i udio indukcija.
    ...
    u Nizozemskoj je porod manje povezivan sa strahom nego u bilo kojoj drugoj zapadnoj zemlji.
    Drugačiji pristup porodu - činjenica da bol nije povezana sa strahom uvelike pomaže održanju naše kulture rađanja. Entonox nikad nije uveden u Nizozemsku i većina žena prirodno očekuje da će se moći nositi s boli. Još uvijek samo sedam posto svih žena koje rađaju traže epiduralnu analgeziju. U svakoj je ženi duboko usađeno vjerovanje da je bol potrebna kako bi porod bio siguran. Sposobnost žene da se nosi s boli smatra se njezinom odgovornošću za sigurnost njenog djeteta. Postoji “no nonsens” pristup boli pri porodu, kako među ženama, tako i među primaljama. U pet posto slučajeva ženama se daje petadin. Budući da žene moraju u bolnicu kako bi primile petadin, postoji prag tolerancije na bol. Petadin se ne smatra sredstvom za ublažavanjem boli već “sredstvom koje oslobađa porod” budući da omogućuje ženi oslobađanje od racionalne kontrole i kočnica.

  38. #38
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja sam glasala ZA. Rodila sam s epi i prošlo je savršeno.
    Svi smo odrasli i sposobni odlučiti što želimo pa ja ne vidim razloga argumentirati svoju odluku.

    A uostalom, ne vidim svrhu ove ankete kad se unaprijed može očekivati kako će većina odgovoriti.

  39. #39
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ja-mama, kako ti mislis da ti mi mozemo pomoci?
    ti ces odluciti da ili ne, ovisno o rezultatu ankete?

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    glasala sam NE

    ali ja sam oba poroda imala prirodna i relativno laka i kratka

    i ne mogu reći da sam padala u nesvjest od trudova

    no, tko voli nek izvoli

    8)

  41. #41
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Puno me žena pokušava odgovoriti od prirodnog poroda, i nažalost me fakat uzdrmaju... Pa kaj ak se fakat ponovi da se ne otvaram, kaj ak se beba ni nakon otvaranja neće htjeti spustiti dovoljno za izgon...? :/

    Naime ukratko, meni bilo visoko prsnuće vodenjaka, 24h kasnije počeli trudovi (cijelo to vrijeme bila u predrađaoni), uvalili drip (druga priča zašto), od 6 ujutro do 14 ni makac od 2 prsta. U 2 predložili epduralnu. Ležala sat-dva na leđima dok je drip frcao ko blesav, otvorila se ful. Epi popustila, sat i pol krvavih trudova na potpuno nepripremljeno tijelo. Nalijeganje na trbuh. Rodila u 19.20.

    Onda čitam kaj mJu piše, i zaista mi ima logike. I vjerujem da ima šanse za mene, ako se u startu izborim da mi ništa ne daju.

    ja_mama, jedan dio sam poboldala da bih ti ukazala i na taj mogući ishod, kojeg sam potpuno zaboravila spomenuti ranije. Naime, kako je nakon sat i pol epi počela popuštati, dr. je rekao da će beba izaći u slijedeća dva ili dvadesetdva truda. Nažalost, desila se ova druga opcija. Bilo je to nešto što ni najgorem neprijatelju nikad ne bih poželjela. Trudovi su dolazili svaku sekundu, kaže MM da sam od tolike iscrpljenosti uspijevala zaspati između trudova, na 2-3 sekunde.

    Treba li još argumenata PROTIV?

  42. #42
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja mislim da bi se zbog ovog topika moderatori foruma morali zamisliti. tu fakat nešto ne štima. :/

  43. #43
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    cvijeta, što po tebi ne štima?

  44. #44
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Prije nego sam ostala trudna mislila sam da je epiduralna blagodat medicine i da nema boljeg izuma na svijetu. Tim više što mi je kolegica u Njemačkoj rodila uz epiduralnu i rekla da je sve bilo ok. Nije bilo prevelike boli, dijete ok, ona ok...
    I zašto bi žene patile na porodu ako se i kod zubara dobije analgetik.
    Godine nose svoje
    Epiduralna JE super izum moderne medicine ali samo i isključivo stoga što su u bolnicama porod pretvorili u posve neprirodan i težak čin. Kako? Intervencijama, medikamentima, sputavanjem, lošim odnosom prema rodilji, sijanjem straha za svoj život i život djeteta...

    Pa eto, ne bih preporučila epiduralnu osim ako dođeš u bolnicu u kojoj je sve ovo gore nabrojeno neizbježno. a onda bih ti ipak preporučila da izabereš drugu bolnicu.

  45. #45
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ne

  46. #46
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Rodila sam sa svim krasotama (probijanje vodenjaka, ležanje 10h, dripa na litre, nalijeganje...)-u toj bi mi situaciji zbilja bila dobro došla epiduralna.
    Sad mi ne pada na pamet-ni da mi se dogodi ovo gore, ni da tražim epiduralnu. Pravi prirodan porod s epiduralnom nema smisla.

    SVEJEDNO-da završim na indukciji-tražila bi ju.

  47. #47
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Prije nego sam ostala trudna mislila sam da je epiduralna blagodat medicine i da nema boljeg izuma na svijetu. Tim više što mi je kolegica u Njemačkoj rodila uz epiduralnu i rekla da je sve bilo ok. Nije bilo prevelike boli, dijete ok, ona ok...
    I zašto bi žene patile na porodu ako se i kod zubara dobije analgetik.
    Godine nose svoje Epiduralna JE super izum moderne medicine ali samo i isključivo stoga što su u bolnicama porod pretvorili u posve neprirodan i težak čin. Kako? Intervencijama, medikamentima, sputavanjem, lošim odnosom prema rodilji, sijanjem straha za svoj život i život djeteta...

    Pa eto, ne bih preporučila epiduralnu osim ako dođeš u bolnicu u kojoj je sve ovo gore nabrojeno neizbježno. a onda bih ti ipak preporučila da izabereš drugu bolnicu.
    Ja očito još nisam došla u te godine, pa se slažem samo sa prvim dijleom tvog posta.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    ja-mama, kako ti mislis da ti mi mozemo pomoci?
    ti ces odluciti da ili ne, ovisno o rezultatu ankete?
    ja sam na pola pola

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    meni je prvi porod bio katastrofa
    na drip, 42tj, doktori me ne dozivljavaju....

  50. #50
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Glasala sam ZA, iako nisam niti prvo, niti drugo dijete rodila sa epiduralnom, ali imam takvu traumu sa prvog poroda (MM također) da mi je sada žao da toga nisam bila pošteđena.
    Druga je stvar kada je tijek poroda uredan, kao na mom drugom porodu, ali ako se žena pored dripa i jakih trudova otvara presporo, ja sam za to da dobije epiduralnu, naravno, ukoliko ona to želi.

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •