Citiraj Mukica prvotno napisa
dosla sam samo prijavit da smo, nakon 3,5 sata, mozda naucili pjesmicu

i pitam se - pa jel to stvarno pjesmica koju trebaju ucit djeca u drugom razredu?
sto ce on zapravo iz te pjesmice nauciti?
citanje s razumijevanjem?

kak ce razumjet ista ak nikad nije vidio DUNJU
prvo sam mu uopce morala objasnit STO je dunja jer je bio uvjeren da se zapravo radi o dinji


a na kraju vjezbe koju su radili u skoli obojao je tuznog i dosadnog smajlica

osjecam se ko da sam nesto dosita fizicki naporno radila nekoliko sati
a oskar je takodjer iscrpljen zaspao nakon sto je zadnjim snagama jos jedan put rekao nema, ni dunje ni ptice... nema
Jesi probala s vizualizacijom svih tih prizora? Da si eventualno skicira svaki prizor posebno i napiše kraj njega što se događa, ali u stihu?
Bez ljutnje, ali 3,5 sata torture pjesmicom meni je tu mač. :/

Pred 2 tjedna imala sam osmaša na instrukcijama iz kemije. Prvo-rupe u znanju, a radi se o vrlodobrom učeniku, a zatim kranje nerazumjevanje gradiva. Idu mu pokusi, u njima uživa.
Sve molekule smo crtali, dodavali pojedine atome, izjednačavali jednadžbe u slikama...i za 3 sata rada dobio je četvorku iz testa. Sad nije zadovoljan, hoće 5. Kaže da je nove lekcije nastavio crtati sam i da mu ide.

Probaj s Oskarom raditi pomoću slika. Možda pomogne. I slažem se da možda pjesmica nije primjerena senzibilitetu djeteta od 8 godina.