Vidi rezultate ankete: Da li biste zbog djece (ili bilo kojeg drugog razloga) ostali u braku u kojem više nema ljubavi nego

Glasači
1094. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • a) Da

    4 0.37%
  • b) Ne

    2 0.18%
  • c) Da ali ljubav bi tražio/la na drugom mjestu

    2 0.18%
  • 1,086 99.27%
Stranica 9 od 11 PrviPrvi ... 7891011 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 509

Tema: Brak bez ljubavi

  1. #401
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Jedna starija gospođa koja se nekoliko puta udavala rekla je, da je znala što je brak, ostala bi udana za prvog muža jer joj je on bio najbolji. Samo zato što je bio prvi. Svi ostali su bili već viđeno i proživljeno.

    Nikiva, zamisli da ti u braku dođe do zasićenja i osjetiš kako ti muž nije više što je nekad bio. I onda se odlučiš razvesti. Obitelj se raspadne, djeca pate jer roditelji više nisu zajedno, počne ona priča sa dvije kuće, dvije sobe, milijun igračaka itd..pomisliš kako to i nije tako loše iako znaš da djeca imaju samo jednu želju. Upoznaš novog muškarca koji je Onaj pravi. savršeno vam je, divno, upoznaš ga s djecom, opet ih šokiraš ogromnom promjenom u životu ali odlučiš riskirati jer život je jedan i želiš biti sretna. I padne odluka o vjenčanju. Vjenčate se, sve je savršeno, djeca imaju dva tate i dvije mame jer i tata je odlučio opet biti sretan. Prvih par godina idila, voliš ga, sve funkcionira baš kako treba. Ali onda se dogodi repriza od prije par godina, novi muž te više ne zadovoljava u svim aspektima života, sve se nekako razvodnilo, nije to više to. trpiš još koju godinu i shvatiš da je sve to isto sranje ali drugo pakovanje. što tada? Razvedeš se ponovo i tražiš Savršenog br 3?

    Da sam ja odgovarala na ovaknu temu prije 7,8 godina napisala bi identično ovo što si i ti. Sad koji put i progutam govno radi djece. Nije moj brak loš, mi smo prošli svega i svačega zajedno, i lijepih i groznih stvari ali zasad opstajemo. Ali daleko je to od idile. Meni su moja djeca iskreno rekla što misle o eventualnom razvodu. Nakon što sam čula kako djeca razmišljaju u takvoj, pravoj i proživljenoj situaciji, odjednom su mi se djeca mojih razvedenih prijateljica (koje su se razvele isključivo radi svog nezadovoljstva i bajkovitog razmišljanja i očekivanja od života i suživota s nekim) učinila tako bespomoćna, shvatila sam da im je nametnuto nešto što su najmanje željeli a nitko ih ništa nije pitao. Ne želim ovime reći da su djeca razvedenih roditelja nesretna i jadna ali smatram da onog trena kad smo ih rodili, moramo preuzeti ogromnu odgovornost za njih, koja uključuje i staviti svoje potrebe na drugo, treće mjesto.

    Njih uopće nije briga sve ovo o čemu mi ovdje raspravljamo. Niti mogu znati radi li se o fatalnoj ljubavi ili tek o prosječnom braku. Njima je bitno da su roditelji skupa i da sve štima. A sve ove nijanse su manje bitne

  2. #402
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,770

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    ljubav je platonska
    nisi realna , ti si još u sedmom nebu
    il si premlada il si kratko u braku
    evo ja nisam premlada i nisam kratko u braku, 13,5 godina, zajedno smo 15 godina.
    svog muža volim bezgranično, takva mi se ljubav i uzvraća i ja iskreno s nečim drugim ne bih bila zadovoljna.

    inače sam osoba koja nekoga ili voli ili ne voli, nema sredine i to otvoreno i pokazujem tako da ne vjerujem da bih mogla opstati u braku bez ljubavi.

  3. #403

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    Citiraj Nikiva prvotno napisa
    gurat teoriju ''pa i ljubav je ako se poštujemo i ne mrzimo '' je čisto zavaravanje samog sebe.to NIJE ljubav.

    samo bi htjela da mi odgovore ljudi koji žive u takvim brakovima, kako mislite da će vaša djeca naučiti što je to bračna ljubav koja uključuje i zagrljaje i poljupce i maženje, ako to doma nemaju, već isključivo odnos dvoje cimera koji su ostali zajedno zbog ''djece''.

    po mom mišljenju djeca su tu samo izgovor za ostajanje u takvom braku.

    ljudi bi trebali biti zajedno jer se vole, a ne zbog kredita, stana, straha i sela.
    malo previše idealiziraš za moj ukus..u ovim godinama, osjećam i znam da ljubav nisu (samo) zagrljaji i poljupci
    potpis (izbacila bih ono 'samo' i zagrade )

    ljubav je ono kad se oboje osjecaju komotno i lagodno u odnosu kako god da se on razvija i u kojoj god da je fazi trenutno

    a zivot nije disneyland pa mi je blebetanja o romantici cine potpuno izlisnima

    skup s djetetom cinimo sretnu, zabavnu i skladnu obitelj, a ona ce iz naseg prijateljskog i partnerskog odnosa nauciti kako se kroz zivot ide na duge staze i kako se ne ispunjavaju uvijek i sve svoje potrebe

    i to mi je ok

    uostalom, i partner i ja smo iz 40+ bracnih odnosa koji jos uvijek traju pa smo i sami tako naucili i bas nista nam ne fali: ni seksa, ni sklada, ni obiteljskog prosperiteta... jedino ne bismo ispunili nicije romanticne predodzbe o strasti i zaljubljenosti, a iskreno u ovim godina bismo si prilicno kretenski djelovali da nam se to ponovi

    ionako je cilj zivjeti svoj zivot na nacin koji je obitelji ugodan, zar ne?

    i da, nasa kcer ce misliti da je bracna ljubav prijateljstvo i partnerstvo, a ne strast i mislim da joj zbog toga bas nista u zivotu nece faliti

  4. #404
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,404

    Početno

    Slično i kod nas. Ljubav dolazi u različitim oblicima...

    MM je meni i najbolji prijatelj ali strast se s godinama pretopila u nešto drugo, još bolje. Ima svakakvih trenutaka i perioda (piše gore) ali ne bih se vratila strasti... To je kao požar, a nama je bolje uz tihu vatricu koja nas fino grije..

  5. #405
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Njih uopće nije briga sve ovo o čemu mi ovdje raspravljamo. Niti mogu znati radi li se o fatalnoj ljubavi ili tek o prosječnom braku. Njima je bitno da su roditelji skupa i da sve štima. A sve ove nijanse su manje bitne
    ne da ih nije briga nego to ne mogu razumjeti iz jednostavnog razloga što nemaju iskustvo i spoznaju o dugačijoj ljubavi osim onoj koju im pružaju roditelji.
    velika je istina da bi oni oba roditelja pod istim krovom pa makar ti roditelji spavali u različitim krevetima.

  6. #406
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma ja mislim da smo svi mi pomalo zatrovani idealističkim slikama koje nam serviraju kroz filmove, časopise isl. Odrastamo u uvjerenju da je ljubav zaljubljenost. Kako truju žene nekakvim umjetnim i fotošopiranim likovima koji izgledaju kako izgleda 0,001 % žena, tako je i s ovim. Moja prijateljica se razvela od muža zato što je smatrala da to nije to. Mislila je da to nije ljubav. Sad, nekoliko godina kasnije, kad priča o bivšem priča s sjetom. Bio je nježan prema njoj, genijalan u krevetu, savršen tata, doduše imao par ružnih epizoda u životu, dvije, tri preko kojih nije mogla prijeći. Ali u globalu, ona se uz njega osjećala sigurnom, zaštićenom, voljenom, izvlačio je najbolje iz nje. I što sad? Ona kaže to nije ljubav. Moj muž joj kaže da gleda previše romantiče filmove

  7. #407

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Ostala bih u braku bez ljubavi ako bi mi taj brak davao financijsku sigurnost i brojne lagodati i pogodnosti pod uvjetom da me muž ne zlostavlja na bilo kakav način.

  8. #408
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    nama je bolje uz tihu vatricu koja nas fino grije..
    Lijepo rečeno, nikakav brak koji traje desetljećima i "dok nas smrt ne rastavi" nije strastvena vatra od početka do kraja. Zaljubljenost bi i prije ulaska u brak trebala prerasti u nešto postojanije i veće- ljubav, ali ne bi smjela skroz nestati.
    Ne bih se priklonila ni jednoj strani, a otkad imam dijete (a nisam od jučer u braku) puno sam manje isključiva. Nekad bih za mnoge probleme rekla da bi oni za mene značili kraj braka, danas se više vodim onim da ne sudim ljudima ako se u njihovoj situaciji nisam našla. Muž me nikad nije razočarao ni iznevjerio i nakon skoro 8 godina zajedno još smo poprilično zaljubljeni.
    Ali kad među ljudima nestane i ta vatrica koja fino grije (kako kaže Peterlin), kad čovjek izgubi vjeru i snagu da se bori za svoj brak, mislim da se bolje rastati kao čovjek nego živjeti u laži. Biti fer prema sebi i djeci, koliko god momentalno to bilo teško, bolno i nepraktično.
    Ne treba zaboraviti da ćemo djeci trebati i kad budu odrasli ljudi, a ako to vrijeme dočekamo kao isfrustrirani ljudi koji se nisu realizirali, bit ćemo im samo teret.

  9. #409
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj Zubic vila prvotno napisa
    Ne treba zaboraviti da ćemo djeci trebati i kad budu odrasli ljudi, a ako to vrijeme dočekamo kao isfrustrirani ljudi koji se nisu realizirali, bit ćemo im samo teret.
    Vezano na ovo gore, imam tužan primjer jedne poznanice koja je nedavno postala majka, a i roditelji su joj se nedavno razveli, kao ljudi koji su proveli više od 30 godina zajedno, umirovljenici, baka i djed. Ona ima pune ruke posla i svojih briga i odgovornosti oko malog djeteta, svog braka, kredita za stan itd., a u isto vrijeme mamu koja je eto tek sad odlučila da više ne može živjeti s njenim ocem, otišla u podstanare jer nakon razvoda nije ostalo za dva stana, narušenog je zdravlja, a nema nikog osim kćeri da o njoj brine i da ju pomaže. Što ona sad ima od tog što su njeni roditelji gurali probleme pod tepih i ostali zajedno "radi nje". Ma ostali su u braku radi sebe, jer se nisu mogli pogledati u oči i reći "gotovo je" kad je bilo. Ona mi sad kaže da osjeća kao da je oduvijek sve bilo laž, a sad kad treba brinuti o svojom djetetu i budućnosti, oni joj se jadaju i oboje su sami. Da su se rastali kao mlađi ljudi dosad bi možda našli nekog novog, osigurali se financijski prije mirovine znajući na čemu su.

  10. #410
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,770

    Početno

    zubic vila
    Citiraj Zubic vila prvotno napisa
    Zaljubljenost bi i prije ulaska u brak trebala prerasti u nešto postojanije i veće- ljubav, ali ne bi smjela skroz nestati.
    nakon skoro 8 godina zajedno još smo poprilično zaljubljeni.

  11. #411
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    zubic vila
    Citiraj Zubic vila prvotno napisa
    Zaljubljenost bi i prije ulaska u brak trebala prerasti u nešto postojanije i veće- ljubav, ali ne bi smjela skroz nestati.
    nakon skoro 8 godina zajedno još smo poprilično zaljubljeni.
    Pa da... kaj nije jasno?
    Zaljubljenost je prerasla u ljubav, odavno, ali je ostalo i žara. I danas se znamo poljubiti (onak zaistač) usred supermarketa, u autu dok čekamo zeleno na semaforu, smješkati se jedno drugome ko da smo zaljubljeni tinejdžeri pod satom zemljopisa, iako je naš odnos prerastao fazu početnog zanosa, idealiziranja jedno drugog i strasti koja ne zna za vrijeme i mjesto. Smatram se jako sretnom i blagoslovljenom osobom, ali ništa u životu ne uzimam zdravo za gotovo. Mislim da se oko voljene osobe (kao i oko svega što nam je važno) uvijek treba truditi, ništa dobro ne izađe od prepuštanja letargiji. No, naravno, sretan brak ne bi trebao biti prevelik trud, neki faktor X mora biti među ljudima. Ja kod svega vezanog za emocije, vjerujem u to nešto što se riječima ne može opisati. Toga ili ima ili nema.

  12. #412

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    ljubav je platonska
    nisi realna , ti si još u sedmom nebu
    il si premlada il si kratko u braku

    kakva je to?

    bez sexa?bez pusa? bez maženja)

    niti sam u sedmom nebu, niti (pre)mlada, niti u braku.


    a ti si realna jer ti je normalno biti u braku bez ljubavi?to je realno? za koga? za tebe, muža, djecu?

    ma po čemu je brak bez ljubavi REALAN?

    to je linija manjeg otpora, zavaravanje, strah od nepoznatog, samoće itd..da ne nabrajam

    to kaj ti opravdavaš sama sebe je nekaj drugo

  13. #413

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    da ne citiram...

    svaki brak ima svoje uspone i padove,,,dobre i loše dane..ovakve i onakve faze..

    ali neki ljudi se vole do kraja života, a neki se prestanu voljet.

    ovdje je tema o ovim potonjima.

    moj stav je da takav ''brak'' nije dobar za nikoga, a pogotovo za djecu.a oni koji to rade pod velom djece, čine to najmanje zbog njih..već zbog svoje slabosti.stana.kredita.navike.straha

  14. #414
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,450

    Početno

    [quote="Zubic vila"]
    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Ne treba zaboraviti da ćemo djeci trebati i kad budu odrasli ljudi, a ako to vrijeme dočekamo kao isfrustrirani ljudi koji se nisu realizirali, bit ćemo im samo teret.
    Već me dugo nešto napisano na forumu nije ovako potaklo na razmišljanje.

  15. #415
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    [quote="rosa"]
    Citiraj Zubic vila prvotno napisa
    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Ne treba zaboraviti da ćemo djeci trebati i kad budu odrasli ljudi, a ako to vrijeme dočekamo kao isfrustrirani ljudi koji se nisu realizirali, bit ćemo im samo teret.
    Već me dugo nešto napisano na forumu nije ovako potaklo na razmišljanje.

    Ja sam o tome počela razmišljati zbog nekih više ili manje drastičnih primjera oko sebe, onaj najdrastičniji sam tu i opisala. Zaista, toliko brinemo o tome da budemo dobri roditelji, ponekad zaboravimo da je to posao do kraja života, a ne samo dok djeca ne odrastu. Ok, i ja mislim i vjerujem da su "prve 3 najvažnije", znam da se ličnost formira u ranom djetinjstvu, ali ako stvari ne štimaju, djeca će to uvijek osjetiti. Nisam nikako pobornik toga da se ostaje u lošem braku radi djece, mislim da problemi koji se guraju pod tepih kad tad izađu van, a do tada truju sve oko sebe. To ne znači da bi se ljudi trebali olako razvoditi, ako ima volje sa obje strane da se brak spasi, onda ima i nekih osjećaja, ima i nade. Ali nije svaka rastava linija manjeg otpora niti najgore što se djeci može dogoditi.Trina je navela neke primjere iz svoje okoline gdje ljudi žale za bivšim partnerima, ja moram priznati da većina razvedenih koje znam žali jedino što se nisu prije rastali, iako imaju djecu i uglavnom korektne odnose sa bivšima.

  16. #416
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Nikiva ljubav se ne iskazuje ljubakanjem i svakodnevnim sexom. Svak tko to misli nikada nije osjetio pravu ljubav.
    Ljubav je kad vam cijeli život ode nizbrdo, i prilike za razvod samo se nižu, ali vi dvoje svejedno ostanete skupa i borite se skupa protiv svega, zajedno rastete u bolje ljude. U cijelom procesu često se negdje strast i zaljubljenost zagube, ali strast i zaljubljenost se lako obnove. Nema para kojem životne nedače ne stave to što ti nazivaš jako važnim djelom ljubavi, na neko 50 mjesto, a onda kad se cijela bura smiri, dođe nova prilika da se uživa u zaljubljenosti...ali ako se veza temelji na tome osuđena je na propast od početka.

  17. #417
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Ljubav je kad vam cijeli život ode nizbrdo, i prilike za razvod samo se nižu, ali vi dvoje svejedno ostanete skupa i borite se skupa protiv svega, zajedno rastete u bolje ljude.
    Prekrasno rečeno. Da, to je ljubav. Nažalost toga nema među svim bračnim partnerima, neki zajedno postaju i sve gori ljudi. Kako mislim da bez ljubavi nitko ne treba živjeti, ne osuđujem onog tko bi se odlučio na razvod u "braku bez ljubavi". A tema je ipak to, zar ne?

  18. #418

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj Nikiva prvotno napisa
    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    ljubav je platonska
    nisi realna , ti si još u sedmom nebu
    il si premlada il si kratko u braku

    kakva je to?

    bez sexa?bez pusa? bez maženja)

    niti sam u sedmom nebu, niti (pre)mlada, niti u braku.


    a ti si realna jer ti je normalno biti u braku bez ljubavi?to je realno? za koga? za tebe, muža, djecu?

    ma po čemu je brak bez ljubavi REALAN?

    to je linija manjeg otpora, zavaravanje, strah od nepoznatog, samoće itd..da ne nabrajam

    to kaj ti opravdavaš sama sebe je nekaj drugo

    A , šti se ti tolko nabrijala na mene ?
    otkud ti znaš kakav je moj brak i da sam ja uopće u braku ?
    i frigidni ljudi koji se ne seksaju se mogu voljet i biti voljeni...
    a i zagrljaji i poljupci mogu biti lažni , itekako.

  19. #419

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,077

    Početno

    tebi je pojam ljubavi sex, puse i maženje

    meni je ljubav da mogu računati na njega u bilo kojoj situaciji, da su nam još uvijek smiješne iste stvari i da mi daje slobodu

    nije mi važno da se ljubimo po ulici..to čak ni ne volim

    kužim ja što ti hoćeš reći, i istina je da se gubitkom tjelesne bliskosti gubi i ona mentalna..ali opet, ako nema tapšanja po glavi, ne znači i da ljubavi nema

  20. #420
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    meni je ljubav da mogu računati na njega u bilo kojoj situaciji, da su nam još uvijek smiješne iste stvari i da mi daje slobodu

    nije mi važno da se ljubimo po ulici..to čak ni ne volim


    Mogu proći tjedni bez sexa ali dodir ruke,zagrljaj,utjeha.....to je ono što nas drži da idemo dalje i obnavljamo strasti.Kad zajedno prebolite najteže trenutke,kad duša boli a srce puca,nije vam do ničega............prebolite zajedno a ona tiha i dostojanstvena ljubav grije vas i gura naprijed

    Eto za mene je to ljubav

  21. #421

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Nikiva ljubav se ne iskazuje ljubakanjem i svakodnevnim sexom. Svak tko to misli nikada nije osjetio pravu ljubav.
    Ljubav je kad vam cijeli život ode nizbrdo, i prilike za razvod samo se nižu, ali vi dvoje svejedno ostanete skupa i borite se skupa protiv svega, zajedno rastete u bolje ljude. U cijelom procesu često se negdje strast i zaljubljenost zagube, ali strast i zaljubljenost se lako obnove. Nema para kojem životne nedače ne stave to što ti nazivaš jako važnim djelom ljubavi, na neko 50 mjesto, a onda kad se cijela bura smiri, dođe nova prilika da se uživa u zaljubljenosti...ali ako se veza temelji na tome osuđena je na propast od početka.

    tema je brak bez ljubavi, neznam da li znaš

  22. #422
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Nikiva prvotno napisa
    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Nikiva ljubav se ne iskazuje ljubakanjem i svakodnevnim sexom. Svak tko to misli nikada nije osjetio pravu ljubav.
    Ljubav je kad vam cijeli život ode nizbrdo, i prilike za razvod samo se nižu, ali vi dvoje svejedno ostanete skupa i borite se skupa protiv svega, zajedno rastete u bolje ljude. U cijelom procesu često se negdje strast i zaljubljenost zagube, ali strast i zaljubljenost se lako obnove. Nema para kojem životne nedače ne stave to što ti nazivaš jako važnim djelom ljubavi, na neko 50 mjesto, a onda kad se cijela bura smiri, dođe nova prilika da se uživa u zaljubljenosti...ali ako se veza temelji na tome osuđena je na propast od početka.

    tema je brak bez ljubavi, neznam da li znaš

    Mislim da je RozaGroza shvatila što je tema.I lijepo objasnila da je prava ljubav u braku jako bitna za svladavanje životnih nedaća.Jer ljubav nije samo ljubakanje i sex,nego nešto mnogo dublje

  23. #423
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Nikiva prvotno napisa
    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Nikiva ljubav se ne iskazuje ljubakanjem i svakodnevnim sexom. Svak tko to misli nikada nije osjetio pravu ljubav.
    Ljubav je kad vam cijeli život ode nizbrdo, i prilike za razvod samo se nižu, ali vi dvoje svejedno ostanete skupa i borite se skupa protiv svega, zajedno rastete u bolje ljude. U cijelom procesu često se negdje strast i zaljubljenost zagube, ali strast i zaljubljenost se lako obnove. Nema para kojem životne nedače ne stave to što ti nazivaš jako važnim djelom ljubavi, na neko 50 mjesto, a onda kad se cijela bura smiri, dođe nova prilika da se uživa u zaljubljenosti...ali ako se veza temelji na tome osuđena je na propast od početka.

    tema je brak bez ljubavi, neznam da li znaš
    Ima milijon situacija u braku u kojima se ćini da je sva ljubav nestala...toliko vas zgrme ostale stvari da ljubav potpuno padne u sjenu - vjerovala ili ne, postane skroz nevažna, i misliš se u glavi: jeli bolje da zaustavim "crni niz" i odmaknem se...i onda prođe 6 mjeseci, godina, tri, pet i odjednom ne znaš ni sama kako ali vrati se ljubav, sex opet postane super i vidiš da se isplatilo...ono što ti nisi shvatila je da ti želim reći da nekad i kad nema ljubakanja godinama, u srcu ipak znamo jel taj brak vrijedan ili ne, pa istrpimo. A ako ču počet kukat nakon 1 godine koja je bila siva i u kojoj smo bili udaljeni u kojoj se nismo sexali, niti mazili, onda ču imat 6 prezimena i bivših muževa do 40e!

  24. #424
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,353

    Početno

    RozaGroza
    baš si to lijepo sročila, pogotovo zadnju rečenicu.

  25. #425
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    RozaGroza
    baš si to lijepo sročila, pogotovo zadnju rečenicu.
    potpis. lijepo.

  26. #426
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,450

    Početno

    Uvijek se sjetim Žuži koja nakon, ako se ne varam pet brakova, sada poručuje ženama da se nikad ne rastaju.
    "Muškarci su vam nakon pet godina svi isti"

    Ili je možda stvar u tome da se mi ne mijenjamo, mi smo isti i na kraju imamo iste demone u svakoj vezi/braku.

    (Nadam se da me nećete sad drvljem i kamenjem zbog Žuži, je malo pomaknuta i često kontradiktorna,ali ima nešto u ovoj njenoj izjavi)

  27. #427

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    nemam više živaca ni želuca, ovo komentirat.

    samo ću reć za kraj:

    1. nigdje nisam rekla da je ljubav isključivo ljubakanje (to kaj vi to nemate je nekaj drugo)

    2. ako je vama u braku bez ljubavi super - samo naprijed

    ćus

  28. #428

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    ne, pogotovo ne ako me prevari, katapultiram ga ko što su sinjani il ko već s kokošima Turke gađali.

    a svaki frend do sada me pokušao povaliti, pa brijem da bi i on, tako da to ne bi bilo prijateljstvo, više bi bili f... buddies

  29. #429
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,420

    Početno

    Citiraj PericaY2K prvotno napisa
    ne, pogotovo ne ako me prevari, katapultiram ga ko što su sinjani il ko već s kokošima Turke gađali.
    đurđevčani

  30. #430

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj PericaY2K prvotno napisa
    ne, pogotovo ne ako me prevari, katapultiram ga ko što su sinjani il ko već s kokošima Turke gađali.
    đurđevčani
    Ajme, Perica, ti si ko stvorena za filozofske teme, moram se nasmijati, sorry


    Neću se uopće uključivati, nema potrebe jer je puno toga pametnoga rečeno,

    čitam s punom pažnjom, i one vrlo realne, Trina, Roza, i one druge, koje se malo ljute, a nema razloga...

    s osobitim divljenjem čitam što piše Zubić vila , vrlo nadahnuto i inspirativno, zaista vrijedno promišljanja

  31. #431
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,404

    Početno

    Da, tako je to.... Nije svaka veza/brak vrijedna spašavanja niti je svaka vrijedna žrtvovanja. Pravo je umijeće prepoznati razliku....

  32. #432

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Ja iskreno mogu razumijeti da dode nama svima period u kojem jednostavno su druge stvari, ljudi dogadaji ti koji nam zaokupljaju misli i nemamo bas puno vremena za njeznosti i sex ali da se to produzi na duzi period to bi mi bio znak ozbiljnih problema u odnosu.
    Za mene ljubavni odnos i veza podrazumjeva odredenu tjelesne bliskosti, pa makar to znacio da zagrljeni gledamo tv.

    Iskreno, mislim da bi mi i zbog djece bilo grozno d gledaju i upijju model odnosa bez prave ljubavi i bliskosti, radije bi i da gledaju roditelje koji griješe ali ne odustaju od ljubavi u životu.

    Drugi su par rukava ljudi koji ne rade na sebi i ne trude se rasti i mijenjati pa im svaka veza nakon početne strasti preraste u dosadu i onda traze nova uzbuđenja i onog pravog/pravu.

  33. #433
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,051

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Nikiva ljubav se ne iskazuje ljubakanjem i svakodnevnim sexom. Svak tko to misli nikada nije osjetio pravu ljubav.
    Ljubav je kad vam cijeli život ode nizbrdo, i prilike za razvod samo se nižu, ali vi dvoje svejedno ostanete skupa i borite se skupa protiv svega, zajedno rastete u bolje ljude. U cijelom procesu često se negdje strast i zaljubljenost zagube, ali strast i zaljubljenost se lako obnove. Nema para kojem životne nedače ne stave to što ti nazivaš jako važnim djelom ljubavi, na neko 50 mjesto, a onda kad se cijela bura smiri, dođe nova prilika da se uživa u zaljubljenosti...ali ako se veza temelji na tome osuđena je na propast od početka.
    Potpisujem, baš lijepo napisano.
    Baš sam neki dan razgovarala s prijateljicom da su nam "sumljivi" parovi koji nakon 100 godina braka i dalje svaki slobodan trenutak provode seksajući se. Nama to izgleda kao da ljubav nije "prerasla" u nešto veče, značajnije,...
    Samo nemojte odmah komentirati, opet jedna koja se ne seksa.

  34. #434
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ja ću onda komentirati - zar je seks i ljubakanje (nužno) nešto bezveze i beznačajno?

  35. #435

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,502

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Baš sam neki dan razgovarala s prijateljicom da su nam "sumljivi" parovi koji nakon 100 godina braka i dalje svaki slobodan trenutak provode seksajući se. Nama to izgleda kao da ljubav nije "prerasla" u nešto veče, značajnije,...
    A ja ću na ovo

    Mislim, nije da smo 100 godina u braku, nije ni da imamo puno slobodnih trenutaka, ali skoro svaki slobodan koristimo za sex.
    Jel to znači da se "plitko" volimo?

  36. #436

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,901

    Početno


  37. #437
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Nena Jabuka

    A seks... banalno je raspravljati kome to paše svaki dan/jednom tjedno/mjesečno. Ali mislim da seks u braku ili vezi može biti dobar pokazatelj emocionalnih odnosa. Bračni partneri trebali bi, uz ostalo, jedno drugo seksualno privlačiti. Onako, redovito. Da se ne zagledam mjesec dana (pa i kraće) u svog muža s pomisli na seks, zabrinula bi se, jako. Tu ne računam neke ekstremne faze kad ljudi proživljavaju smrtni slučaj u obitelji, dolazak iz rodilišta, čuvanje trudnoće, bolest i sl.
    U svakom slučaju nježnosti, ako je iskrena i iz ljubavi ne može biti previše. Ali definitivno može biti premalo.

  38. #438
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    JOJ nemojte o sexu...gubim dah i ubrza mi se srce
    Najgore mi je kad mi mm krene s pričama o našoj štali, sijenu i vručim ljetnim večerima!!!

  39. #439
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,051

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Baš sam neki dan razgovarala s prijateljicom da su nam "sumljivi" parovi koji nakon 100 godina braka i dalje svaki slobodan trenutak provode seksajući se. Nama to izgleda kao da ljubav nije "prerasla" u nešto veče, značajnije,...
    A ja ću na ovo

    Mislim, nije da smo 100 godina u braku, nije ni da imamo puno slobodnih trenutaka, ali skoro svaki slobodan koristimo za sex.
    Jel to znači da se "plitko" volimo?
    Ma plitko totalno.
    Malo sam se krivo izrazila, možda pojasnim, a možda se i dalje zapetljam.
    Naravno da mislim da je dobrom braku svakako potreban i dobar sex, partneri se moraju seksualno privlačiti.
    Ali isto tako smatram normalnim u braku faze kao što je rekla Peterlin "imamo pametnijeg posla".
    Gledam po sebi, dok smo tek počeli izlaziti zajedno MM i ja, svaki izlazak je uvijek bio "začinjen" seksom, nekad i više puta na dan. Ne bih se i sad bunila ponekad za takve dane, ali opet smatram da se na neki način s vremenom nužno dogodi da nije cijela ta koncepcija veze koncentrirana na seks. Produbljuju se i neki drugi osjećaji, neki drugi prioriteti, druge razine povezanosti, ljubavi,...

  40. #440

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,502

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    smatram da se na neki način s vremenom nužno dogodi da nije cijela ta koncepcija veze koncentrirana na seks. Produbljuju se i neki drugi osjećaji, neki drugi prioriteti, druge razine povezanosti, ljubavi,...
    Sa ovim se potpuno slažem. Ali to ne isključuje sex u slobodno vreme
    Mi npr. i kad se svađamo, sexamo se, prvo se posexamo, pa onda svađamo, pa onda sex za pomirenje

    Ali kad dođe "vreme za pametnija posla", a to je obično kad su nam neka velika previranja u životu, potresi na porodičnom, poslovnom, materijalnom, zdravstvenom planu, tada.... hm, pa tada imamo pametnija posla, al se ipak sexamo
    Al, ajde, valjda će i to "sagoreti" u narednih 10 godina, javiću vam

  41. #441
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,051

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Citiraj Anemona prvotno napisa
    smatram da se na neki način s vremenom nužno dogodi da nije cijela ta koncepcija veze koncentrirana na seks. Produbljuju se i neki drugi osjećaji, neki drugi prioriteti, druge razine povezanosti, ljubavi,...
    Sa ovim se potpuno slažem. Ali to ne isključuje sex u slobodno vreme
    Mi npr. i kad se svađamo, sexamo se, prvo se posexamo, pa onda svađamo, pa onda sex za pomirenje

    Ali kad dođe "vreme za pametnija posla", a to je obično kad su nam neka velika previranja u životu, potresi na porodičnom, poslovnom, materijalnom, zdravstvenom planu, tada.... hm, pa tada imamo pametnija posla, al se ipak sexamo
    Al, ajde, valjda će i to "sagoreti" u narednih 10 godina, javiću vam
    Ma naravno, seks u slobodno vrijeme svakako uključen.
    Ali stvarno ne mogu za sebe reči da svako slobodno vrijeme provodim na način da se seksam. Možda bih trebala?
    Poanta je bila da smo se na početku veze seksali non stop, valjda čim nam je bilo dosadno i još u međuvremenu, a sad kad nam je dosadno nije nam seks jedina zanimacija, jer se puno bolje poznajemo i imamo puno više zajedničkih tema, promišljanja, događaja,...
    Mada sad kad ovo čitam, možda i griješimo.

  42. #442

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    JOJ nemojte o sexu...gubim dah i ubrza mi se srce
    Najgore mi je kad mi mm krene s pričama o našoj štali, sijenu i vručim ljetnim večerima!!!
    zaboravila si navesti i onaj stojećki, uz čađavi zid fabrike...

  43. #443

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,502

    Početno

    Anemona, ja mislim da je to do para i temperamenta.
    Dragi i ja se i volimo i sva]amo burno, da sve pršti. Takvi smo, eksplozivni, strastveni oboje, pa otud valjda sex i kad smo ljuti i kad nismo.
    Imamo prijatelje koji su oboje blagi, oni se vole na drugačiji način (ok, ne znam kako se sexaju ) ali nije ni naša ni njihova ljubav bolja/lošija/plića/dublja. Različiti smo... a inače neka moja glupa teorija, zasnovana na iskustvu kruga prijatelja je da eksplozivni parovi češće dobijaju ćerke, a oni blaži sinove heheheheh

    Sve je OK dok ljubavi ima, pa i kad zamre može se probuditi ako ima želje sa obe strane.
    A inače se slažem sa Rozom, može par biti ne znam koliko "na dnu" i imati sto jedan razlog da se rastane, ali ako samo naslućuju da postoji ono nešto, ako im nešto u njima govori da ima nade, onda i ljubav može da se vrati.
    A opet ako ljubavi nema.... a štajaznam, sad mi izgleda da ne bih mogla da živim od "prijateljstva i poštovanja" a opet ko zna, kad bih se našla u takvoj situaciji, možda zbog deteta.... ne znam.

  44. #444
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,353

    Početno

    Samo da kažem da smo MM i ja ko pas i mačka kad se duže vrijeme ne sexamo
    I ne mogu se sexati ljuta, to nikako, ali nikako ne uspjevam

  45. #445
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,051

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Samo da kažem da smo MM i ja ko pas i mačka kad se duže vrijeme ne sexamo
    I ne mogu se sexati ljuta, to nikako, ali nikako ne uspjevam
    X
    Pogotovo ovo podebljano.
    Pomirdbeni seks, ok, čak što više poželjan je, ali dok sam ljuta 0.
    vissnja, slažem se da je vjerojatno djelomično do karaktera.

  46. #446
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam ljubomorna na vas koji koristite svaku priliku za seks. Nebi se bunila da se i mi tako pltiko volimo

  47. #447
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,051

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Ja sam ljubomorna na vas koji koristite svaku priliku za seks. Nebi se bunila da se i mi tako pltiko volimo
    Ma i ja.
    Nego, nismo definirali "svaku slobodnu prliku", to je širok pojam. Možda je to nekome 1xna mjesec, a drugome, 1xna dan. Šta ja znam koliko netko ima slobodnog vremena.

  48. #448
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa
    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    JOJ nemojte o sexu...gubim dah i ubrza mi se srce
    Najgore mi je kad mi mm krene s pričama o našoj štali, sijenu i vručim ljetnim večerima!!!
    zaboravila si navesti i onaj stojećki, uz čađavi zid fabrike...
    ne moram ni reći da jedva čekam ljeto i ljetne haljinice...jako zgodno za iznenadne..."upade"

  49. #449
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Jako je komplicirano to sa seksom u braku: malo kao začarani krug. I ja se ne mogu seksati kad sam ljuta, ali onda on postane još gori i svađa oko neke gluposti preraste u veeeeliku svađu.
    Mislim da je Žuži u pravu kad kaže da muškarcima jednostavno treba seks. Njima je život jednostavan kad ima seksa, onda pomažu, trude se...a kad ga nema onda su samo ljuuuuti.

  50. #450

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    Jako je komplicirano to sa seksom u braku: malo kao začarani krug. I ja se ne mogu seksati kad sam ljuta, ali onda on postane još gori i svađa oko neke gluposti preraste u veeeeliku svađu.
    Mislim da je Žuži u pravu kad kaže da muškarcima jednostavno treba seks. Njima je život jednostavan kad ima seksa, onda pomažu, trude se...a kad ga nema onda su samo ljuuuuti.
    Žao mi je što ću unijeti malo banalnosti u jako lijepo izrečene misli ranije, Peterlin, jako dobro sažeta misao, no s tvojim postom, misliteljica, i sa Žuži, i ja se nekad moram složiti...

    Imam i prijateljicu čiji muž baš i nije neki "aktivist", no to je rjeđa pojava, većina muškaraca funkcionira po vrlo jednostavnoj formuli, unatoč svoj svojoj produhovljenosti, obrazovanju, kulturi, inteligenciji... ,

    onaj blesavi vic da su kao psi - daj im pojest, zadovoljit seksualni nagon (da se baš ne izrazim ko u vicu) i pusti ih redovito van (pivo, prijatelji, nogomet, igrice, ali i "duhovnije" stvari - kako kome paše)
    i
    oni će biti veseli, mahat repom i jesti ti iz ruke.

    Raznorazne kurtizane i sponzoruše to su odavno skužile, zna dobro i Žuži, a mi ostale balansiramo između ljubavi, seksa, obaveza, stresa, manje ili više strasti i snalazimo se kako znamo da održimo ono što mislimo da vrijedi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •