Starije ime 10 godina i navodno je sada završila treći razred u centru za autizam. To je posebna priča.

Mlađi ima 8 i sad bi trebao startati sa "školom" u istom tom centru - ali po svoj prilici neće...priča povezana sa starijim djetetom.

Starije je curica - mirna je i nema razvijen govor ,dok sve razumije što se od nje traži,ali šizika je uhvati kad se treba izraziti riječima.
Mlađi - dečko - je i hiperaktivan,s tendencijom smirivanja i sve manjeg "lepršanja"

On ima 84.0 - a ona ima 84.9 - i guraju me u genetiku - a ona je imala tešku trudnoću s pupkovinom oko vrata i zastojem rasta ploda u maternici zadnji mjesec, a on je imao urednu trudnoću ali produljen porod od 30 sati s tim da se pred sam porod okrenuo i čekali smo na porod s tim da nisam smila tiskati jer je krenuo licem umjesto vrhom glave...Pretpostavka je da je došlo do oštećenja jer on ima eeg sa šiljcima sa lijeve strane .Epileptične napadaje do sada nije imao i nije na medikamentima.I kod njega nema govora,a razumije sve što se govori.Stvari traži tako što uzima moju ruku ili traži dozvolu od nas da ih sam uzima.
Radili smo aminokiseline i još neke nalaze u Zagrebu - uredni.

Jedino što su oboje imali jesu česte i dugotrajne upale krajnika s tim da su imali i upale ušiju i treći krajnik kojeg su oboje operirali.Njoj je otkriven sa 5 godina ,a njemu sa dvije ipo,i čim je napunio tri godine išao je na operaciju koja je za njega bila jako,jako traumatična.

Oboje rasturaju računalo,plivaju samostalno,samostalni su u hranjenju i pijenju te u korištenju WC.Ona je samostalna u oblačenju ,dok on još usvaja neke stvari oko garderobe.U hranjenju su bili izbirljivi,a sada jedu skoro sve.

Trenutno smo u fazi što većeg druženja sa ljudima oko nas jer su sad u fazi kad promatraju ljude oko sebe i reagiraju na njihova " zračenja" spram njih. :D