Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 215

Tema: Prava studenata

Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

imaš pravo na rodiljnu naknadu kao roditelj van sustava rada.zahtjev podnosiš kad se dijete rodi.1600 kuna mjesečno do djetetove 1 godine.pogledaj na stranicama hzzo-a pod rodiljne naknade

Datum pristupanja
    Feb 2009

Početno

imam dijete s pp, ovih dana je navršio godinu dana.
    da sam zaposlena, imala bi pravo na produženi rodiljni dopust i naknadu (prošli smo vještačenje). kao studentica nemam nikakva prava.
    nedavno sam dobila savjet da se negdje "formalno" zaposlim na mjesec dana, i da bi nakon toga mogla ostvariti naknadu za njegu djeteta :/
    je li to zbilja moguće?

Datum pristupanja
    Feb 2009

Početno

Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009

Početno

Citiraj Vmama prvotno napisa
    da sam zaposlena, imala bi pravo na produženi rodiljni dopust i naknadu (prošli smo vještačenje). kao studentica nemam nikakva prava.
    nedavno sam dobila savjet da se negdje "formalno" zaposlim na mjesec dana, i da bi nakon toga mogla ostvariti naknadu za njegu djeteta :/
    je li to zbilja moguće?
    možeš li pisati molbu neku?

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Citiraj Vmama prvotno napisa
    je li to zbilja moguće?
    pa prijavi se bar formalno ko spremačica recimo tvojoj mami ili sestri , ali ta osoba ne smije živjeti u tvom domaćinstvu.

Datum pristupanja
    Dec 2009

Početno pomoc

zdravo

trebam malo vecu pomoc
    imal tko da zna mnogo o studentskim pravima

posto imam problem sa profesoricom koja mi ne da potpis
    a sve ostale potpise imam
    i samo zbog nje ne mogu ovjeriti semestar
    imal tko kakav savjet il bilo sta da mi pomognete
    ne znam vise sta cu

molim za veoma brz odgovor
    unaprijed zahvaljujem

dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008

Početno Re: pomoc

Citiraj aaagaaa prvotno napisa
    zdravo

trebam malo vecu pomoc

ne znam vise sta cu

unaprijed zahvaljujem

A zbog čega ti neda potpis?
    Sigurno postoji neki razlog...

Datum pristupanja
    Dec 2009

Početno pomoc

zdravo

trebam malo vecu pomoc

ne znam vise sta cu

unaprijed zahvaljujem

Datum pristupanja
    Dec 2009

Početno

kao prvo
    hvala sto ste mi tako brzo odgovorili

a razlog je moje nedolazenje iz privatnih razloga
    a to profesoricu uopste ne interesuje
    i sada ne znam sta cu
    ja sam na 4godini
    i samo me ona zeza za potpis
    ne znam...znatel mozda da li ima sta pa da mi dekan potpise ili nesto slicno
    molim Vas
    ozbiljno ne znam sta cu vise

Datum pristupanja
    Jun 2008

Početno

Ne znam zapravo što da ti kažem.
    I sama si rekla da nisi dolazila na predavanja, dakle profesorica ima pravo da ti neda potpis.

Jesi li pričala s njom o svojim razlozima nedolaska? Koliko su oni zapravo opravdani?
    Možeš probati tražiti dekana potpis, ali ne vjerujem da će on ići kontra profesorice. Ali vrijedi pokušati...

O kojem fakultetu se radi?

Datum pristupanja
    Dec 2009

Početno

jesam pricao
    ali ne zeli ni da cuje o tome

ne znam vise sta da radim
    imal sta u zakoniku univerziteta da mogu iskoristiti
    da li znate

Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005

Početno

pa ima potpuno pravo ne dati ti potpis ako nešto nisi odradila, mislim da si se trebala unaprijed dogovorit :/

Datum pristupanja
    Jun 2008

Početno

Mogu samo držat fige da to uspiješ riješit...

Datum pristupanja
    Dec 2009

Početno

hvala Vam

ako ima neko koji savjet
    da mi moze dalje pomoci
    bio bih mnogo zahvalan
    pozz svima

ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007

Početno

Imam pitanje za pravnice ili one koje se kuže.
    Termin mi je 1.3.,a obrana diplomskog rada 21.1.Sad me zanima nakon što diplomiram gdje da se javim s obzirom da bi voljela imati nekakva primanja rođenjem djeteta?(mislim na onih 1660kn)..
    Koje dokumente ponijeti i na koja prava imam?

chora avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009

Početno ...

mene zanima ovo....

izvanredan sam student, po starom programu , predbolonja...
    ekonomija u ZG.....imam 14 ispita do kraja......s rokom diplomiranja rujan 2011.
    trudna sam 4 mjeseca skoro, a kad mi se beba rodi ne budem imala šanse da dam te sve ispite....
    zanima me...pošto nakon rujna 2011 svi oni koji nisu diplomirali prelaze na bolonju..da li ja mogu pisati neku molbu da mi se radi trudnoće i bebe odobri da ti završim , ,,,,napamet govorim ..do rujna 2012....

ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006

Početno

Oni su ograđeni zakonom, ako se on ne promijeni ne pomaže ti nikakva molba. Samo ne znam da li je to rok do kojeg smiju izdavati diplome ili držati ispite.
    Sad pokušaj dati čim više ispita, pogotovo one koji imaju bolonjske ekvivalente, a može se i uz bebicu.

chora avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009

Početno ...

hvala na odgovoru

problem je kaj više nemam volje za učenjem, a spoznaja da možda ne uspijem dati sve i onda mi ovo što sam dala propada.....
    a i muž mi je u ispitima, a ne možemo samo tak dati svekrvi dijete ne čuvanje
    previše e to ispita, s tim da su ostali najteži

ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006

Početno

Ma neće ti ništa propasti, najbolje ti je da se na faksu raspitaš kod prodekana za nastavu koji od tvojih predmeta ima bolonjski ekvivalent pa da te prve riješiš.
    A vjerojatno ćeš i stići jer stvarno imaš još dosta vremena. To ti je po jedan ispit mjesečno i još stigneš i diplomski. A sad dok si trudna možda možeš i više ako ti je trudnoća uredna.
    Nemoj odustati, bit će ti kasnije žao.

chora avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009

Početno ...

samo je bed kaj su rokovi u svibnju a onda tek u rujnu, a trebam roditi krajem lipnja

chora avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009

Početno ...

te još u prosincu 2010, svibnju te kolovozu 2011 i to je to....

ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006

Početno

Izvanredni sam student, dugo studiram i sada zbog bologne moram završiti do 2mj....iskoristila sam pravo zamrzavanja godine zbog trudnoće, ali ono mi nije trajalo do 1g djeteta kako bi trebalo, već samo za vrijeme trudnoće,...apsolvent sam, ali imam još dosta ispita za dat....na produljenom sam porodiljnom do 3g djetetovoga života, što znači ako nisam mogla raditi, kako mogu studirati.....oni se moraju riješiti starih studenata jer idu po novome programu...predmeti su isti, samo sad fax traje 3g a ne 2g............žao mi je da mi sve propadne....što da radim........mislim ponovno se upisat i slušat isti predmet kod istog profesora i polagati ono za što me je on već ocjenio stvarno nema smisla

Ja bih plaćala ispite koliko god treba, prostor im ne bi zauzimala jer sam sve predmete odslušala i sve potpise imam, pristala bi polagati i po novome programu.....kako da mi sve ne propadne, godine, novac, vrijem...........vani ljudi studiraju uz plaćanje koliko hoće ili se vrate s 50h da diplomiraju a kod nas zbog glupe Bologne to se ne može....kad je toliko dobra zašto je Ameri ne uzmu.......fax je sad ko srednja škola, ispiti su jednom mjesečno....i kakve veze bologna ima s izvanrednim studentima-nikakve-samo nam još više otežava

OK tjera ljude da prije završe fax i to je sve što je pozitivno!!!!

što da radim??? Imam li kakva prava???
    Pomozi te!!!!

mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005

Početno

ivana zg jesi uspjela što riješiti?

Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

ostao mi je još diplomski i par ispita do kraja... a trudna sam. planiram dati te ispite sad, al muku mučim s mučninama pa se želim osigurati za slučaj da ne uspijem.
    upisala bih mirovanje ako tijekom mirovanja mogu, osim polaganja ispita (to sigurno mogu), i obraniti diplomski i diplomirati. jel se to može, jel tko zna? jer u tom bih se potrudila diplomirati prije rođenja djeteta i prijavila bih se na burzu tako da mogu dobivati rodiljnu naknadu.
    ja, inače, nisam osigurana preko faksa... tako da ne gubim zdravstveno osiguranje, ali pretpostavljam da svejedno ne bih tijekom mirovanja imala pravo na naknadu?

Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

ili bih imala pravo na naknadu kao roditelj izvan sustava rada? (malo sam čitala što ste prije pisali pa mi sad nije ništa jasno.)

Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

hm... sad sam još zbunjenija

ili pak, ako iz nekog razloga ne diplomiram, imam pravo na naknadu bez obzira jer bih upisala mirovanje obveza (a ne i prava)?
    Posljednje uređivanje od Arya : 14.09.2010. at 11:36

dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007

Početno

Citiraj Arya prvotno napisa Vidi poruku
    ostao mi je još diplomski i par ispita do kraja... a trudna sam. planiram dati te ispite sad, al muku mučim s mučninama pa se želim osigurati za slučaj da ne uspijem.
    upisala bih mirovanje ako tijekom mirovanja mogu, osim polaganja ispita (to sigurno mogu), i obraniti diplomski i diplomirati. jel se to može, jel tko zna??
    Draga Arya, ovo ti ne znam 100 %, ali pretpostavljam da možeš, jer se tijekom mirovanja zbog trudnoće zadržavaju prava. Najbolje bi ipak bilo nazvati referadu, i to gospođu zaduženu za apsolvente.
    Citiraj Arya prvotno napisa
    jer u tom bih se potrudila diplomirati prije rođenja djeteta i prijavila bih se na burzu tako da mogu dobivati rodiljnu naknadu.
    Rodiljnu naknadu bi svakako trebala dobivati, i to od rođenja djeteta do navršene djetetove godine dana. Naknadu dobivaju kako zaposlene mame, tako i mame studentice, nezaposlene mame i mame izvan sustava rada. Dakle, prijava na burzu za to nije nužna. Barem nije bila, provjerit ću još na stranicama Zavoda za zapošljavanje. Inače, tijekom djetetove prve godine imaš pravo i na godinu dana radnog staža, ako inače nisi zaposlena, samo treba pravovremeno (nakon rođenja djeteta) dati zahtjev.
    Citiraj Arya prvotno napisa
    ja, inače, nisam osigurana preko faksa... tako da ne gubim zdravstveno osiguranje, ali pretpostavljam da svejedno ne bih tijekom mirovanja imala pravo na naknadu?
    Nakon mirovanja zbog trudnoće, imaš pravo i na godinu dana mirovanja obveza zbog rodiljnog dopusta. Rodiljnu naknadu dobivaš samo za vrijeme rodiljnog dopusta. Zaposlene mame imaju pravo i na naknadu za mirovanje zbog (eventualnih)komplikacija u trudnoći. Doduše, meni osobno bilo bi logično da i nezaposlene dobivaju naknadu za vrijeme tzv. obveznog dopusta (mjesec i pol prije termina?, trebala bih provjeriti), ali to ja svojedobno nisam uspjela pronaći.

Jedino ako bi ti prijavom na burzu ostvarila pravo na naknadu od burze, na temelju prije ostvarenog staža, onda bi ti naknada tekla i za vrijeme trudnoće.

dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007

Početno

ili bih imala pravo na naknadu kao roditelj izvan sustava rada? (malo sam čitala što ste prije pisali pa mi sad nije ništa jasno.)
    Imala bi, nakon rođenja djeteta.
    Posljednje uređivanje od dutka_lutka : 14.09.2010. at 12:47

dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007

Početno

ili pak, ako iz nekog razloga ne diplomiram, imam pravo na naknadu bez obzira jer bih upisala mirovanje obveza (a ne i prava)?
    Imaš, rodiljna naknada nije povezana sa statusom studenta.

Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

dutka_lutka, hvala ti

slala sam mail teti iz referade i glavnoj tajnici fakulteta i rekle su mi da samo moram napisati molbu za mirovanje studija i priložiti kopiju trudničke knjižice te da tijekom mirovanja mogu davati ispite i diplomirati (čime mi prestaju sva prava, naravno). tako da ću za svaki slučaj upisati mirovanje ako mi se poremete planovi ili iz nekog razloga sada ne uspijem dati sve ispite... pa da se osiguram.
    Posljednje uređivanje od Arya : 14.09.2010. at 14:42

Sunshine22

Početno

može li mi neko reć jeli moguće primat državnu stipendiju za majke ako je 1 predmet prebačen na drugu godinu i gdje bi mogla vidit što sve treba za to??

Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj Sunshine22 prvotno napisa Vidi poruku
    može li mi neko reć jeli moguće primat državnu stipendiju za majke ako je 1 predmet prebačen na drugu godinu i gdje bi mogla vidit što sve treba za to??
    Sunshine22,

ako se stvarno radi o državnoj stipendiji, mislim da uvjeti moraju biti napisani u ugovoru o stipendiji. No, pretpostavljam da se uvjeti odnose isključivo na status (redovni student) i maximalan rok završetka studija.

Ako se tvoje pitanje odnosi na RODILJNE NAKNADE, onda ti odmah mogu reći da su one uvjetovane posjedovanje iskaznice zdravstvenog osiguranja (prebivališta i sl.), a koja je opet, možda, uvjetovana tvojim statusom redovnog studenta.

Nadalje, NE ZNAM u kojem si statusu: trudnica, majka...No, skrećem ti pažnju da kao majka, IMAŠ pravo zamrznuti svoj status na fakultetu, no, o svemu tome moraš se raspitati u referadi fakulteta.

ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006

Početno

Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    ivana zg jesi uspjela što riješiti?
    riješeno....pisala sam molbu...dobila produljenje do 2012g...mala ide u vrtić, ja učim....trenutno sam na burzi...pala sam prvi put ispit...ali eto i to se moralo dogoditi,dugo nisam učila pa dok se ponovno ufuram....platila sam 2800kn...ostalo mi je 13 ispita i praksa....sve je jako komplicirano zbog Bologne...ispita nije bilo cijeli 10 mjesec....dosta se prof.promjenilo, a i neki prof. žele bez obzira što sam ja studirala po starome programu da ispit polažem kao bolognci, što dosta otežava, pa ću možda ići i na koje predavanje.

uglavnom svima savjetujem koji želite nastaviti da pošaljete molbe ne samo na referadu već i vašem dekanu.....ja sam slala e-mailove, Zahtjeve, Molbe....i mogu reći da nikad nisam upoznala svog dekana, ali da takvog susretljivog čovjeka koji je odgovorio na svaki moj e-mail-trebaš svijećom tražiti.............mislim da svaki fakultet sam određuje kad će im biti zadnji rok za studiranje po starome programu...........eto svima želim sreću i neodustajte, kao i samoj sebi...jer eto mala ide u vrtić, svako malo je bolesna, a moguće je da dobijem novi posao-a onda ništa od faxa....

aaagaa ja sam imala problema s jedin prof. jer mi nije želio dati potpis pošto nisam bila na predavanju, usprkos mojoj dokumentaciji iz bolnice da sam u to vrijeme bila na operaciji, i da sam spremna odslušati njegov predmet- jednostavno taj čovjek nije želio ni pričati samnom, ni primiti me na konzultacije........trebala sam testirati godinu i u referadi sam objasnila u čemu je stvar...žena mi je bez problema testirala godinu jer je rekla da inače s tim prof. imaju stalno problema...iduće godine došla sam opet po potpis, a on se samo začudio kako to da su mi testirali godinu bez njegovog potpisa, i odmah potpisao-čudan neki liki......savjetujem ti da odeš dekanu...ali problem ti je kad budeš išla na ispit, taj te je prof.zapamtio, a još kad vidi da imaš dekanov potpis mogao bi te rušiti...isto tako možeš zamoliti da isti taj predmet polažeš kod nekog drugog prof. ali pazi da te i taj ne bi rušio iz kolegijalnosti..............najbolje je da odeš ponovno na predavanja tog prof. i dobiješ potpis-Sretno

tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009

Početno

imam pitanje:
    meni je nedavno istekao porodiljni i studentska prava, nisam ih produžavala jer namjeravam diplomirati kroz nekih mjesec-dva
    zanima me što je sa zdravstvenim osiguranjem sada? da li sve ostaje isto, bila sam osigurana preko supruga?

Datum pristupanja
    Jan 2011

Početno

Evo i mene!
    pročitala sam zakon o porodiljnim naknadama i mali milijun informacija na raznim forumima i posvuda sam nasla različite odgovore.

Ovo je moja situacija:
    Ja sam apsolvent po predbolonji, sa jednim ispitom i diplomskim. Status redovitog studenta istekao mi je 9.2010. godine, međutim naš je dekan odlučio dati nam dekanski rok da se riješi čim više starih studenata.
    Nakon tog dekanskog roka ja sam otišla u evidenciju i otvorila si mirovanje (bila sam trudna 4 mjeseca). Dakle sad sam na mirovanju, iako mi je u indeks upisana promjena statusa (sa 11.mj 2010.) u izvanrednog studenta i odobren nastavak studija do veljače 2012.

U međuvremenu sam se udala i prijavila zdravstveno osiguranje preko muža. Ono što mene ustvari interesira je da li ja imam pravo na ostvarenje rodiljne naknade nakon rođenja djeteta iako nisam prijavljena na Zavod za zapošljavanje jer još nisam diplomirala??
    U zakonu sam pročitala svašta i to me samo još više zbunilo.
    Tamo piše da imam pravo na naknadu kao osoba van sustava rada ako sam redoviti student (ja to više nisam iako mi je status studenta u mirovanju).
    A isto tako piše da imam pravo kao nezaposlena osoba ako sam se prijavila na zavod u roku od 90 dana od dana završetka školovanja ili 30 dana od dana završnog ispita (ja još nisam obavila ni jedno ni drugo??)

Ako itko zna odgovor bit ću vam vrlo zahvalna
    Termin mi je 25.2. pa bi voljela to riješit do onda i nadat se da imam sreće dobit koju paru (iako kakve sam ja sreće ne bi se čudila i da sam zakasnila za dobit lovu)

Datum pristupanja
    Apr 2005

Početno

ivana, ne kužim zašto si upisala produženje ako ti dijete ide u vrtić i možeš učiti?

dalje, državna stipendija ovisi o uspjehu i/ili socijalnom statusu. Ja sam ju dobila na 2.godini zbog (relativno ok) uspjeha, kasnije mi se uspjeh pogoršao (nakon trudnoće, poroda), ali ju nisam izgubila zbog upisivanja jednog "ponavljanja" jer mi je dekan potpisao "ne računa se u ponavljanje" kao kad si dugo bolestan, dakle ako imaš dokaz da si s razlogom upisala ponavljanje ispita ili produžila studij, nećeš izgubit stipendiju, ali nećeš ju ni dobit ako nemaš određeni uspjeh.

lolipop, mislim da po novom zakonu SVI imaju pravo na naknadu, svi nezaposleni, bez obzira na status na zavodu.

tina55, ako si preko supruga svejedno je jesi nezaposlena ili studiraš, ako si preko studija, onda moraš mijenjat osnovu.

Datum pristupanja
    Jan 2011

Početno

Ej ljudi,javljam se vama u ovu grupu i nadam se da ce mi netko pomoc i dati prave odgovore...
    Ugl,redovna sam studentica 2.g,i ostala mi je jos jedna,3.do kraja.Neplanirano,ostala sam trudna i tot sam zbunjena jer iskreno nemam pojma kakva prava ja kao nezaposlena trudna studentica/majka imam prava...Znam jedino da imam pravo g.dana mirovanja,tako da bi tu zadnju g."zamrzla".S dečkom sam dugo u vezi,i mislili smo se i vjencati bez obzira ali sada kako stize beba,ubrzat cemo malo-posebno kada sam saznala i cula da se ni dijete ne moze krstiti i bude svakojakih problema ako mi nismo u braku,ali iskreno,gledam i vidim da mi se nikako to ne isplati,barem tako mislim..jer kao "samohrana" majka imam pravo i na vecu mjesecnu naknadu,prvih g dana,a onda i sljedecu,drugu g.do 600,800kn mjesecno...Nisam ni sama pametna kako postupiti,makar i ja i decko radimo kao studenti ali to je nista,a ja sada necu ni moc,i kada beba dodje.I naravno svaka novcana pomoc ce nam bit dobro dosla.Pa se javljam vama za savjet i da me upoznate sa pravima koja imam i sto sve mogu iskoristiti u ovo vrijeme..i sto bi mi bilo naravno najisplativije...
    Hvala Vam unaprijed!

Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj Luna90 prvotno napisa Vidi poruku
    Ej ljudi,javljam se vama u ovu grupu i nadam se da ce mi netko pomoc i dati prave odgovore...
    Ugl,redovna sam studentica 2.g,i ostala mi je jos jedna,3.do kraja.Neplanirano,ostala sam trudna i tot sam zbunjena jer iskreno nemam pojma kakva prava ja kao nezaposlena trudna studentica/majka imam prava...Znam jedino da imam pravo g.dana mirovanja,tako da bi tu zadnju g."zamrzla".S dečkom sam dugo u vezi,i mislili smo se i vjencati bez obzira ali sada kako stize beba,ubrzat cemo malo-posebno kada sam saznala i cula da se ni dijete ne moze krstiti i bude svakojakih problema ako mi nismo u braku,ali iskreno,gledam i vidim da mi se nikako to ne isplati,barem tako mislim..jer kao "samohrana" majka imam pravo i na vecu mjesecnu naknadu,prvih g dana,a onda i sljedecu,drugu g.do 600,800kn mjesecno...Nisam ni sama pametna kako postupiti,makar i ja i decko radimo kao studenti ali to je nista,a ja sada necu ni moc,i kada beba dodje.I naravno svaka novcana pomoc ce nam bit dobro dosla.Pa se javljam vama za savjet i da me upoznate sa pravima koja imam i sto sve mogu iskoristiti u ovo vrijeme..i sto bi mi bilo naravno najisplativije...
    Hvala Vam unaprijed!
    Dobro došla!!

kao prvo pozdravljam tvoju namjeru da nastaviš sa studiranjem (nakon godine mirovanja) i definitivno su vrijedna tvoja razmišljanja i stavovi.

No, što je za tebe, tvojeg dečka i vaše dijete isplativije, morat ćete odlučiti sami.

Dakle, ja ću ti dati jedan pregled tvojih prava.

kao prvo, preporučit ću ti našu pravnu brošuru, gdje ćeš naći jedan kratki pregled skoro svih prava. http://issuu.com/mukica/docs/irk_pri...ibanj_2009_web

ujedno kratki pregled osnovnih prava imaš i ovdje http://forum.roda.hr/threads/40121-Z...SKIM-POTPORAMA a na tebe i tvojeg dečka se odnosi ovaj dio http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2709 te http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2710 .

Najosnovniji stvar u pravima s osnove Zakona o rodiljnim i roditeljskim potporama je zdravstveno osiguranje u HZZO. Stoga, te molim da pazite na svoj status redovnog studenta kako ne bi izgubili pravo na zdravstveno osiguranje te samim tim i na ove potpore.

Datum pristupanja
    Jan 2011

Početno

Mamma san,hvala puno!

Sad cu ja to sve proucit =)

Datum pristupanja
    May 2011

Početno

ej ljudi! evo se i ja javljam u ovu grupu...na svoju veliku zalost.
    dakle moja situacija je sljedeca, studentica sam na filozofskome u splitu vec dugo dugo. studirala sam po starom programu i sada sam u statusu zavrsetka studija. kao apsolventica sam odmah nasla posao, uskoro se udala, nakon nekog vremena i rodila te na zalost potpuno zanemarila studij. sada mi je rok za diplomu rujan 2011. imam jos 15 ispita i diplomski tako da to nemam sanse stici. ne uz posao, dite i ostale obaveze. ako ne diplomiram do tada gubim sva prava i kao da nikada nisam ni isla na fax a imam preko 50 polozenih ispita.
    medutim trudna sam opet, sad sam u 4mj. nadala sam se da imam pravo zamrzavanja studija zbog trudnoce medutim na referadi su me otpilili i rekli da nema sanse jer sam u statusu zavrsavanja studija.

e sad me zanima samo da li je to doista tako ili imam ipak pravo na zamrzavanje pa da pokusam ipak diplomirati?

krivo mi je sto sam proteklih godina zanemarila studij. toliko toga mi se izdogadalo, bila sretna zbog posla, braka, diteta...sve islo super a ovo sam bas zeznula. a da ne spominjemo da sam bez frke davala ispite, nisam padala godine...sve islo kao podmazano((

Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Davidovamamica,

zamrzavanje studentskih prava je stvar svakog fakulteta. Moja preporuka: ako stvar ne možeš riješiti u referadi, probaj nekako napisati zamolbu dekanu ili nekom drugom višem tijelu.

kako si sad 4 mjesec trudnoće, taman će ti porod biti oko roka za završetak studija. Možda, ako imaš neke komplikacije u trudnoći, da s osnove potvrde ginekologa zamoliš za zamrzavanje prava do xy datuma.

mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005

Početno

Ja još uvijek imam studentska prava, dijete će uskoro godinu dana, da li imam pravo na produljenje naknade koju dobivam s hzzo-a na temelju toga što s djetetom idem na vježbe? Nešto sam načula a u HZZo-u u mom mjestu mi ne znaju reći?

mamicadijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011

Početno

Nažalost, i van naših granica se studenti bore za ova prava. Neke zemlje su ispred nas, a čak i neke razvijene daleko iza nas.
    Ostaje jedino boriti se vlastitim rukama i nogama za naša prava, nema nam druge. I zato, pritisnite tete na referadi ili tražite sastanak kod svog dekana ili čak rektora.
    Sretno svima!

maine coon avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011

Početno

Molim pomoć,

koji dokument , papir ili potvrdu trebam donijeti na faks radi zamrzavanja statusa dok sam na porodiljnom?
    Hvala

Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009

Početno

obično rodni list djeteta uz neku zamolbu, ali za 100%-tnu informaciju najbolje zvrcni u referadu.

Datum pristupanja
    Sep 2011

Početno

Molila bi za savjet sva koji su upuceni vise od mene.
    Moja situacija je ovakva: redovno sam upisala studentsku godinu 2009/2010 ali sam ostala trudna i rodila sam u drugom semestru tj, 15.4.2010. Zbog cuvanja pred kraj trudnoce i poroda nisam mogla na faks cijeli 2 semestar, a samim ti me niti na ispite. Malena je ove godine navrsila godinu dana i ja bi se voljela vratiti na studij. Naime, morala bih zamrznuti unatrag tu pretproslu godinu zbog trudnoce i poroda, ali i proslu do navrsene djetetove godine dana. Prije nisam stigla to obaviti jer sam nakon poroda cijelo vrijeme uz malenu, sa previse obaveza oko nje, a ne zivim u Zagrebu nego sam poslje poroda u Grazu kod decka. A rodila sam 3 tjedna prije termina, taman dok sam planirala zamrznuti godinu tako da mi je sve to ostalo nerijeseno. Sad me zanima dali je uopce uz molbe moguce zamrznuti protekle 2 godine? ili moram zamrznuti samo proslu ( do god.dana djeteta) koju nisam niti upisala? A sto onda sa pretproslom koju sam upisala, ali sam rodila i nisam ju mogla zavrsiti? Stvarno bi voljela nastaviti studij kako god tesko to bilo, a neznam otkuda poceti a upisi se blize...

Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009

Početno

što se tiče samog postupka, najmanji im je problem opaliti pečat mirovanja unazad. također, po zakonu imaš pravo na mirovanje studentskih prava i obveza za vrijeme trudnoće i do 1. godine starosti djeteta. provjeri još statut faxa, obično se može naći na web-u, dali je usklađen s tom zakonskom odredbom, a trebao bi biti. te tako oboružana informacijama (koji zakon, članak, stav i slične ) ih zvrcni i zatraži svoja prava. jedini problem u svemu mi se čini što mi nije jasno što si napravila na upisu akademske godine 2010/2011, tj. prije godinu dana, i koji je tvoj TRENUTNI status...

Datum pristupanja
    Apr 2005

Početno

ček, ti si zaboravila zamrznut godinu ili?

Datum pristupanja
    Sep 2011

Početno

Trebala sam zamrznuti mjesec dana prije poroda, tako sam planirala, ali desilo se da sam rodila 3 tjedna ranije i nisam to obavila. Poslje poroda sam ostala u Grazu i sve je ostalo tako na mjestu. Proslu godinu nisam upisala nista, zadnje kaj mi je u indeksu upisano jest drugi semestar 2010, onaj semestar kad sam rodila. Ali nisam se ispisala ni nista slicno, a faks sam vrsi ispis tek nakon 2 godine ako se nista ne upise, ili sam tako bar cula. Znam da imam prav na irovanje tijekom trudnoce i nakon poroda godunu dana, samo me strah da m ih nece priznati jer to ranije nisam obavila.

Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009

Početno

Hmmm... ovih par slučajeva za koje znam, "zamrzavalo" se uz rodni list djeteta NAKON poroda, u jesenskim mjesecima za vrijeme upisa... za početak ipak zvrcni referadu vezano uz tvoj trenutni status s obzirom da nisi ništa upisivala prošle jeseni, pa ćemo više znati.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •