Citiraj Luna90 prvotno napisa Vidi poruku
Lijep pozdrav svima!
Evo ja imam jedno pitanje,pa ako je itko upoznat sa takvom situacijom,zna ili je čuo...mooolim za odgovor.

Rodila sam prije 3,5mj.Redovna sam studentica i ovu godinu (ujedno i zadnju) fakulteta sam stavila u mirovanje.Namjeravam nastaviti sljedeću g.Eh sada,mene zanima...i suprug i ja smo nezaposleni,studenti.Ja sada primam naknadu za nezaposlene,do djetetove 1.g.
Da li mogu kao student kasnije,tu godinu dok ne diplomiram primati neku naknadu? Ili možda ako se prebacim u izvanredne studente? Ne znam što mi se više isplati,i da li uopće imam kakva prava nakon djetetove 1.godine,kao studentica?

Koga god pitam,nit mi žele reći kako se spada nit ništa,svi oni samo gledaju svoje i "odmahuju rukom".Ja znam da njih nije briga,ali nama svaka pomoć dobro dođe,i žao mi je ako imam pravo na nešto,a ne znam to...

Hvala unaprijed na odg!
jako mi je žao, ali ovaj upit uopće nisam primjetila. iskreno se nadam da si negdje pronašla odgovor. no, za one koje isto ovo interesira:
- mislim da ne primaš nakandu za nezaposlene već primaš rodiljnu brigu odnosno vrstu potpore kao roditelj izvan sustava rada
- ova potpora se prima do najkasnije 1. godine djetetova života i kao roditelj izvan sustava rada, za 1 dijete, nemaš nikakve mogućnosti ostvariti koju drugu potporu nakon ove 1. godine.
- prava nakon 1. godine djeteta odnose se samo na zapsolene roditelje ali i ta su prava ovisna o zdravstvenom stanju djeteta (npr. njega djeteta s poteškoćama u razvoju; rad u skraćenom radnom vremenu zbog njege djeteta s poteškoćama u razvoju, i sl.).