Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 220

Tema: NA RUBU SAM....

  1. #101
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Isuse Romina, pa ne mogu vjerovati, ja bi, ja bi, ma ja njoj ne bi dala ni da vidi dijete...Nemaj milosti...

  2. #102
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Daj zamisli Ms Ivy "nije naše ime" pa naravno da nije vaše nego ime moga budućeg djeteta
    Najbolja imena su Štef,Jura,Bara,Štefa....i tako neka "naša" moš mislit

  3. #103
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Ovo sa dnk Romina - ne znam šta bih joj ja uradila

    Mislim, šta bi onda rekla da si npr. išla na IVF kao MM i ja - pa njegovi roditelji ne postavljaju takva glupa pitanja. Oni znaju da je to naše dijete i iako bi htjeli utjecati na ime i sl. ipak su prihvatili naš izbor.

    Nemam riječi. Ne daj se draga da ti itko dirigira - pusa podrške

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Romina ovaj DNK mi je digo tlak na 500! Ja sam tip koji zna bit poprilicno neugodan kad mu se stane na zulj,a ona bi mi takvim komentarom stala na dva! I zaradila zabranu posjete dok se DNK analizom ne utvrdi jel to uopce njen/a unuk/ka!

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    E drage moje sad vidite kako sam zapravo bedasta jel razmišljam kako ne povrijediti takvu osobu.Sa svojim sam sve dogovorila hvala Bogu i sve je tip top,još mi ostaje sveki.........a i to bu bilo po kratkom postupku

  6. #106
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    romina :shock:

    zakaj ona misli da te smije vrijeđati?? zato jer je duplo starija od tebe? neš' razloga... istina, to je česta zabluda među svekrvama.

    ja bi joj objasnila da STVARNO nisam sigurna za tu dnk, dapače postoje velike šanse da ona tom djetetu NIJE baka pa neka fino skupi krpice i put pod noge.... :smajli drhtavim rukama guta persene na šake:

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Zato jel sam sa njenim mezimcem....

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    To je jednostavno jače od nje ali bar kaj se tiče vrijeđanja malo se smirila nakon svadbe

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    vjeruj mi nikad se takva žena neće smiriti

    sada samo smišlja drugu taktiku i pregrupirava redove

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Draga romina ja ti predlažem ime za bebicu.BARTOL!!!!!!! :D Pitaj svekrvu kaj veli na to!!!!!!! Aja bi joj dnk nalaz kroz analni otvor nagurala u usta.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    sad smišlja kako mm prikazati da ona sve radi bolje i kako sam ja nesposobna.....Bartol je stvarno lijepo i posebno ime a gledala sam i slikice na forumu od malog Bartola ali naša pahuljica već ima svoje ime meni je sada bitno da nas troje uživamo a nju neka sređuje mm ako će bit problema a nadam se da neće

  12. #112
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kad zabrije, najbolje da je sinčić prizemlji. dugoročno se ništa neće promijeniti - nakon 50 godina kasno je za to - ali bar ćeš se poštediti uzrujavanja u tom momentu i nećeš se dovesti u situaciju da urlaš na tm-ovu mamu.

    ideja: spomeni joj onako usput da si ime odabrala jer te podsjeća na potencijalnog vlasnika dnk! :smajlić se ceri i ne vjeruje da može biti tako zloban:

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Draga Romina psihološki profil tvoje sveki je(kako sam samo pametna ) osoba iskompleksirana,zatupljena žena,koja nema pametnijeg posla nego se petljat drugima u život.Ja i MM smo to riješili ovako:živimo svoj život i svima dajemo do znanja da radimo po svom a ko nam se upetlja jao si ga njemu. nemate mame ni tate ni strica ni tete koja će nam krojit sudbinu.Moja sveki se već navikla da ja nemam dlake na jeziku te mi sad sa svojim idejama prilazi s velikim oprezom.Kad joj par puta skrešeš u facu šta je ide,a da to ne kriješ od muža sve se počne mijenjati.Ako imaš podršku od dragog udri brigu na veselje.Što sam samo fina,jao!Pravi

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Romina baš sam pokazala MM neke postove znaš što mi je rekao (što se ceriš koda ja ne znam kako je nama bilo) A ono za DNK ma pošalji ju u .... , kakva vještica . Ja znam da ću i ja jednog dana bit nekom svekrva pa nepada mi na pamet da se mješam djetetu i budučoj u život.(kako si prostru tako će im biti) A osim toga pa nije ona napravila to djete nego ti i tvoj MM. Pa što ako nosi koji gen njezin to neznaći da mu je ona otac. Osim toga ona je svoju šiftu odradila sa svojim sinom pa nek tebe pusti da se ti sad brineš o svom djetetu. No evo isprićat ču ti što je meni moja vještica napravila .Kad je moj sin bio star svega 3mj. ona ga sva ponosna izvela van (premda smo joj objasnili da malog vozi u malo kompliciranim kolicima , jer se rućka okretala na jednu i drugu stranu i da ako bude mjenjala položaj mora zakoćiti rućku radi sigurnosti) No naravno u jedno uvo ušlo na drugo izašlo i tako ti moj sin napravio salto mortale iz kolica ,sva sreća da je jadnićak upao u u onu nadstrešnicu pa mu se nije niš desilo ; osim što sam ja skoro dobila srćani jer sam ga vidjela kako ko krpena lutka leti iz kolica u zrak pa u onaj dio protiv sunca. Sva sreća što mu se nije niš nije desilo mislim da sam je u tom trenutku mogla golim rukama zadavit Žene ne dajte vješticama da vam se petljaju u živote, brakove i odgoj djece.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Moja NEMA ŠANSE da bude sa malim bez da sam ja pokraj.Možda zvuči jako zločesto ali ziher je ziher.Žalosno je kaj nas ima toliko sa problematičnim svekrvama

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    JAD I BIJEDA,STRAHOTA.NEMAM RIJEČI.A MOJA NE ZNA NAHRANIT BEBU NA FLAŠICU.KAD SAM IŠLA NA KONTROLU BEBAČ SE PLAKO OD GLADI DOK NISAM DOŠLA JER JE REKLA DA JE PREVELIKA RUPA NA DUDI PA NE IDE MLIJEKO VAN .PAZI TI TOREVELIKA RUPA PA MLIJEKO NE MOŽE VAN.KO TU KOGA? :? :?

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    nemrem vjerovat koja izjava,ima u svemu jedna pozitivna strana a to je da barem nemamo problema sa niskim tlakom

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Da,imam (kršitelj koda) dude baš za majčino mlijeko,ali to na valja.Najbolje su bile one stare žute,pa čavlima bušiš rupe.Beba ti popapa komad gume ali sve je bolje što sveki kaže.Ove nove dude su pretvrde za bebu.nadražit će si desni.Baka zna najbolje.Treba njima lopate u ruke pa bi manje razmišljaleOvak imaju previše vremena. :D

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    a joj šta mene čeka

  20. #120
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    barem nemamo problema sa niskim tlakom
    Ni mi koji ovo čitamo!
    Ma ne mogu vjerovat. Grozna žena je ta tvoja svekr(a)va, a i takve slične. Moja je izgleda žena anđeo, jer ako ju usporedim s ostalima, nema nikakve sličnosti. Mi smo među ostalim, pitali i svekra i svekrvu da li imaju možda kakve prijedloge za ime djeteta (sastavljali smo popis, pa smo svima htjeli dati priliku da nam daju ideju), pa su se ogradili. To je naše dijete, pa mu mi moramo i smisliti ime. Onda slijedeće, svekrva je jedina koja se nije zgražala kad sam joj pričala o infant potty trainingu. Ne znam još da li ćemo pokušati s tim, ali od nje imam razumijevanja. Kako oni žive u istoj kući ispod nas, prvih mjesec dana će nam čuvati stražu, da ne bi netko van uže obitelji došao smetati. Ma stvarno, osjećam se sretnicom, a Romina, imaš sve moje simpatije i želim ti da izdržiš s njom i ostalim pametnjakovićima. Joj, nemoj se uopće brinuti ako budeš i gruba s njom, pa ona očito živi za to da te ponižava, i nema nekog drugog cilja u životu! Ne daj se!

  21. #121
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ajme, meni je jednom svekar, kao u šali, rekao "ah da, ti ćeš uvijek biti sigurna da si mama, ali TM nikad ne može biti 100 posto siguran da je tata..." :shock:
    na što sam ja odgovorila, isto kao u šali sa smješkom na licu : "pa da, isto kao što ni vi ne možete biti 100 posto sigurni da je on vaš sin" i kao svi se veselo nasmijaše... ali se vidjelo kako im je neugodno i još su pocrvenili... mislim da odonda paze što mi govore, he he

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    .........i stvarno si sretnica i zavidim ti

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Svaka čast dobro si mu i rekla

  24. #124

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Iako sam ja od početka svima objasnila gdje im je mjesto i čije je to djete, dan danas komentari od sveki padaju čim se pruži prilika. Kao beba je uvijek po njoj bio gladan i žedan, a sad nije ništa bolje. Čak mi je prošle godine pred rodbinom od moje šogorice rekla kako ja njega nikako ne hranim, da mu samo nekakve gluposti dajem (povrće i ribu),a ja njoj mirnim tonom kažem kako ja znam šta moje dijete voli jesti i što je zdravo i neka se ne mješa. Na to će ona: odgojila sam dva sina pa valjda znam kako treba s djecom! A ja: je, zato ste vi, vaš muž, oba sina, pa i unuka sviporedu debeli!!! A moja obitelj je mršava. Pa ko se bolje hrani??? Za njegov 3. rođendan ista prića: 30ljudi, svi jedu pizzu, a mali je ručao malo prije fešte. ja stojim s komadom pizze u ruci i hranim jedno drugo dijete i upravom nudim Danielu, a ona pred svika komentiram kako sam ja loša majka jer nikad nedam malome ništa da jede. Ja sam uto uzela maloga, stavila joj ga u krilo i vrisnulaA DA VIDIM KAKO ĆETE GA VI NAHRANITI!!!

  25. #125

    Početno

    Pliska, ista priča s mojom...

    Kad je mali morao počet pit željezo mi je izjavila 'to se ne bi dogodilo, ne bi on bio slabokrvan da si ga normalno počela hranit s 4 mjeseca'...Reko 'Moooooooolim?'

    'Da, pa moji su sa 7 mjeseci jeli sveži sir i malo špeka'...

    'Da, draga, zato i jedan i drugi sad imaju preko 100kg a vi koji ste krivi za to MENE kritizirate jer je vaš sin krme'.

    Ne moram reć da je ušutila na to...A kasnije sam priču ispričala klincu od nekih 13 godina koji ima mlađeg brata istog uzrasta kao i moj...Prvo me (malo dalmoš pa nije znao) pitao što je to špek...i kad je čuo 'slanina'

    'Oprostite mi, gospođo, bez uvrede...ali je li ta žena normalna, pa ptice na grani znaju da beba ne smije ništa osim maminog mlijeka barem 6 mjeseci'...

    E...DIJETE U OSNOVNOJ ŠKOLI mi je to izjavilo...Ali neeeee...Nemamo mi pojma...

    Lutonjice, ovo za gene mi je komentirao i svekar svojedobno, i od frenda tata...odgovor je bio malo modificirana verzija tvog - 'Da, on ne može bit 100% siguran da je ovo njegovo dijete, (iako ih je dovoljno pogledat skupa i vidi se na kilometar koliko su slični, mogla sam mu jedino još s bratom zatrudnit da tako ispadne), ali ako vi niste sigurni da je to vaš unuk, onda nemate pravo glasa vezano uz moj odgoj...Kad malo razmislim vi nemate pravo glasa uopće'.

    Sorry na dva smajla, ali morala sam ih oba lupit

  26. #126

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    A to za oblačenje bebe tek! Isto je rođen po ljeti i ja sam ga naravno držala samo u bodićima bez rukava. Kakva sam ja to grozna majka koja dopušta da se dijete smrzava!!!
    Kad smo skinuli široke pelene sa puna 3 mjeseca onda je izjavila da to nikako nije dobro i da je ona starijeg sina držala zamotanog od glave do pete do 1.god. Da se to tako radi. Ja sam naravno komentirala da ako će mi dijete biti kao njen stariji sin(debel,grbav i čelav i sa krivim nogama ) onda mu uopće nisam smijela staviti široke pelene i demonstrativno ga skinula.
    Draga romina, nažalost ove tvoje muke neće prestati kad rodiš, nego će tek onda poćeti one prave. Nikada nećeš za nju biti dobra mama. Moje je riješenje bilo to da je što manje vidim. Na sreću živimo 40 km od nje i ona nije baš mobilna (ne vozi) pa nam ne dolazi. Mi odemo kod nje, ali najrađe pošaljem MM-a i maloga jer oni ju ipak vole i trebaju biti s njom. Kao baka je ok i mali ju obožava i ja se u to ne mješam. Nikada mu nisam rekla ništa loše o njoj, ali nije glup, zna da se ja i ona baš ne trpimo previše.

  27. #127
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Usa
    Postovi
    305

    Početno

    Citam i sve mi je jasno. Moja sveki je umrla kada je Bartol imao tri mjeseca. Ali je ostavila sto bi rekli Bosanci "u amanet" hrpu uzasa iza sebe zbog kojeg se i dan danas MM i ja znamo pokaciti. Sto se tice imena, za nju ni Bartol nije bilo dobro. Ona je bila protiv. To je ime od veeelikog covjeka (Bartol Kasic, jelte) i to odmah znaci kako ja ovakva arogantna kakva jesam mislim da ce i ovaj moj "jadnik" isto tako biti slavan...
    Bit cu i ja dupla svekrva jednog dana, ali spremna sam vec sad potpisat da me sinovi imaju pravo dozivotno udaljiti iz svojeg okolisa ako budem kao ove koje su cure do sad opisale.

  28. #128
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Romina, zlato sta te briga... koliko sam ja skuzila vi cete se (ili vec jeste) odselit...bar ih neces slusat.
    A moja svekrva je za mene mrtva od kad je u napadu bijesa vrisnula na svog sina (MM) da "kuj je TE dopelal". Za one koji ne znaju prigorski, TE znaci "TO" , ergo ne najnizi zivotni oblik nego jos gore...ne bi da sam se popiskila na tepih pred njom... ccc Kasnije je objasnjenje bilo da "nije ona to tak mislila" al ne zanima me, jer 1. MENI se nikada nije za to ispricala i 2.ja to ne bi ni pasu rekla a kamoli sinu za zenu (koja se lomila da bi svima njima ugodila). Sad normalno pricamo, sva je presretna sto ce dobit unuku i ja joj dajem to zadovoljstvo jer je MM ipak njen sin al u moje srce ni u moj zivot u smislu nekakvog utjecaja ili misljenja nema pristup...osim ako se slaze samnom :zlocesti smajl: Vezano uz komentare prije, imala bih svasta napisat no ja se tjesim kako sam se udala u zabit pa su mi svi komentari sada fascinatni (al boljeli su dugo, dugo...nekih se i sad sjetim pa zabole). Ah...puno puta znam reci da kad vidim gdje je MM rastao i s kim da je super ispao...zato smo nas dvoje crne ovce jer smo prenapredni. AL BAS ME BRIGA!

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Mi smo kratko živjeli kod njega jel sam ja pukla i otišli smo u podstanare i eto nakon 2g idemo u naš stan :D i to je sutra selida.....A moja sveki mi se ne javlja jel joj je očito nos do poda....ima joj kaj i bit do poda

  30. #130
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Joj, curke neke od vas stvarno čuda proživljavate.Divim vam se kak to sve izdržite!

  31. #131
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Romina: nadam se da ste otisli u drugi kvart. A komentar na njeno ponasanje je stara narodna poslovica koja kaze da, kada se sin zeni, glupa majka izgubi sina, a pametna majka dobije kcer!

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    A mi se danas vratimo sa cijepljenja,drugo cijepljenje.Normalno mali je nervozan a sveki pametna."STAVI MU JEDAN ULOŽAK NATOPLJEN HLADNOM VODOM PREKO CIJELE GUZE" Na što ja poludim i velim joj nek to sebi napravi.Kaj hoće da mi dijete dobije upalu bubrega!Toliko me maltretirala da sam pred svima nazvala pedijatricu koja je počela urlat da to u životu nije čula.Naravno ja sam uključila razglas pa sad sveki dolje živčana usisava svoj stančić a ja i moja beba uživamo na katu. :D

  33. #133
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    :zlocesti cerek:

  34. #134
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Storma, ova poslovica je super. Ja moram priznati da je moja sveki dobila kćer! Ja je čak zovem češće nego MM!

  35. #135
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Eto vidis 8)

  36. #136
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Uh, drage moje, bas ste me podsetile na vreme kada su moje curice stizale kuci iz porodilista. Znajuci kakva mi je sveki azdaja i koliko se voli u sve petljati, mi smo se vec unapred dogovorili da moja mama pegla,ona kuva, a ja da brinem o bebi. Naravno da se dogovor srusio kao kula od karata kada je pocelo upadanje u sobu (gde ja dojim malu) sa pitanjima> a gde je tiganj, kako se sipa voda u peglu, a sto ti je to dete toliko zuto, sto joj tako vise rukice!!!
    MM, koji je bio na godisnjem, je onda pozvao obe na kafu i lepo im objasnio da idu kuci , a da mogu doci kadgod zele (naravno, uz najavu- ovo je bilo nuzno spomenuti mojim svekijima koji su na pocetku naseg braka voleli da upadnu sami u nas stan kadgod im se prohte).I od tada nam lepo. Jeste da i dalje slusam glupe savete tipa Joj, sto ta deca slabo jedu, pa daj im neku JACU (citaj masniju) hranu, obuci ih toplije, sto ste ih tako razmazili, o boze pa deca su bas JAKO vezana za tebe (na sta sa gustom odgovorim da za koga ce biti, mozda za komsiju Zivka sa 5. sprata)... Gluposti i previse i na to vise ne obracam paznju. Kad se setim nekog pametnog odgovora (ne mozes na glupost uvek ni reagovati, ostanes sa vilicom do poda), ja im odgovorim, kada ne, okrenem se i gledam svoja posla. Ono sto je meni bilo vazno da naucim je da je nase vreme vrednije od njihovih gluposti- ideja za tri posete na Bozic sa sve decom, kod svih na Uskrs (da se ne daj boze neko ne uvredi...). Tako da vec duze vreme ne pravim ustupke nikome i radimo samo onako kako nama odgovara. Znam da sam zbog toga snaja vestica, ali i to me bas briga. Bas sam se raspisala, a htela sam Romini da porucim da je najvaznije sto ce biti sami u svom stanu i neka cuvaju svoj mir bez imalo samilosti prema deliocima saveta, gnjavatorima i provokatorima ,kojih ima naravno u svakoj familiji. Sretno!

  37. #137

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    43

    Početno

    Draga Romina, u potpunosti razumijem tvoju situaciju. Moram ti priznati da je i moja svekrva odvratna, nitko nije dovoljno dobar za njenog sina (kao niti za kćer, jer je njenom mužu zabranila da dolazi u kuću), pa je i mene prije "par" mjeseci sterala na finjaka iz stana. Tada smo bili još cura i dečko. Više se nikada nisam tamo pojavila, nemamo nikakve kontakte s njima, na svadbu nisu bili pozvani, dogovorili smo se da niti dijete neće vidjeti. Dobili su šta su tražili! Niti malo se ne kajemo, jer je njihovo ponašanje prevršilo sve mjere.

  38. #138
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    uh pročitala sam cijeli topic i nemam što drugo reći nego džizzzzzzssss :shock: pa to sve treba metlom zatući!bilo mi je drago pročitati kako su se neke lijepo snašle i stvari postavile onako kako treba.drži te se i ne dajte.ja još nemam takvih problema pa vam ne mogu ni savjet dati nego samo podršku

  39. #139
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Kasno palim, žao mi je što nisam topic vidjela ranije. Ovo je meni i MM prva beba, a u obiteljima je prvo unuče. Ja nemam problema sa sveki koja je jedna divna žena, slobodno mogu reći kao druga mama, moji žive u Italiji, ono malo vremena koje provedemo zajedno ne trošimo na predbacivanja i "pametne" savjete. Moj problem su baka i teta MMa (sa tatine strane). Baba ličanka, mater familias ne uvažava ništa i nikoga osim sebe, a teta stara cura btw. pedijatrica koja je završila medicinu pred 35 godina, smrtno se uvrijedila kada sam rekla da ću dijete voditi drugom pedijatru, a ne njoj (između ostalog i zbog toga što ordinira na drugom dijelu grada). Krenulo je kada sam ja u bolnici odbila metotrexat: jesam li ja normalna, kakav je to doktor koji dopušta da mi pacijenti sole pamet, valjda on zna da trudnoća nije tamo gdje treba biti! Kada sam došla iz bolnice počeli su savjeti:
    o prehrani: MORAŠ jesti za dvoje, ako ne jedeš beba će umrijeti (a ja sam do 14 tjedna više klečala pred wc školjkom nego cijeli život u crkvi), pogledaj se na šta ličiš, mršava si ko kost ...

    o odjeći: šta si to obukla, stišće ti trbuh (na početku, za traperice niskog struka koje su plesale oko mene), kakva ti je to kratka majica nije dobro da ti je trbuh goli (7. mjesec, vani +30), ne smiješ nositi usko stišćeš bebu, kupi si na placu one haljine što ne stišću (usko se odnosi na pamučne majice iz Benetona).

    ostalo: ne sjedi sa rukama na trbuhu, stišćeš bebu; kako možeš biti ispred kompjutera zračiš si dijete; zašto si farbala kosu, boje su štetne; moraš prekinuti sa korištenejm svih kremica i kozmetike;nećete joj valjda dati neko digićko ime; a kada sam rekla da ću je učiti talijanski nastal je prava pobuna;itd.

    Da ne spominjem stalno izražavanje sumnje da mi nismo sposobni za dijete. I da, one će kupiti kolica, kinderbet i sve što nam treba (moji roditelji, sestra, sveki i svi ostali nemaju pojma). Kako ja ne mogu šutiti svaki puta kad bi se vidjeli nebi dobro završilo (žive blizu nas) pa sam ih odlučila izbjegavati, MM ode k njima, a ja se izvučem na umor (najčešće).

    Kada rodim doći će moja mama, na dva-tri tjedna da mi pomogne u kući, sveki živi blizu pa će nam ona uskakati kada mama ode. Što se tiče posjeta ne pada mi na pamet nikome ugađati osim sebi i svojoj bebi. MM se slaže samnom, kaže da ne treba prvih mjesec i pol, nas troje se trebamo naučiti jedni na druge!

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Samo da znate da sam u svađi sa svekijima jel su me povrijedili kad su došli vidjeti Maurena jel su iskoristili još jednu priliku da mi pokažu neke svoje bolesne običaje i tako završavam ovu temu jel mi je napokon lakše što ih ne vidim i ne čujem.Hvala vam na podršci i hvala mojem najboljem mužu na svijetu što je stao uz mene i napokon vidio da ja nisam ništa kriva

  41. #141
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    romina, bravo!!
    mauren mi je bas super ime.

  42. #142
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    :D Uživaj sa Tm i svojim bebačem, njih ko šiša!

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Thanks cure

  44. #144
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    NAzovi me zlocestom al bas me zanima sto se dogodilo kad je MM toliko na tvojoj strani (znam da si se brinula koliku ces podrsku imati od njega): Ne daj se!
    Pusa

  45. #145
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Znala sam da nećeš dati da te zahebavaju :D

  46. #146
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Znala sam da nećeš dati da te zahebavaju :D

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    došli su na kavu a na kraju me popljuvala da kako me nije sram ponudit ih samo sa kavom sokom i keksima,gurnula je kindač koliko ide od zida da može baš sa te stane vidjeti maloga i usput je izgovarala nekakve coprarije koje ja ni mm ne kužimo i tu mi je puklo.Bolje kad se ne trpimo da je tako a između ostalog skoro tri tjedna ne zove makar da pita kako joj je unuk.Mija nadam se da se skoro i vidimo na nekoj kavici možda u dobrom starom kvartu

  48. #148
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    došli su na kavu a na kraju me popljuvala da kako me nije sram ponudit ih samo sa kavom sokom i keksima
    Stvarno, kako te nije sram?! Trebala si pripremiti svečani ručak od nekoliko jela (naravno same delicije, ništa jednostavno), kupiti fino i skupo vino i šampanjac i trčati oko njih obučena kao french maid! Stvarno je nevjerojatna, ja ju nebi pustila preko praga, a kamoli da mi copra oko djeteta.
    Izdrži, ako je Tm na tvojoj strani nema beda, ponavljam, njih 'ko šiša!

  49. #149

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Romina što dalje od vas i bebe to bolje.
    Dok god su takvi nek se dure doma, jednog dana kad im dođe iz dupeta u glave što propuštaju možda se promjene i shvate da oni više nisu na prvom mjestu nego njihovo maleno unuče.
    A sljedeči put im u kavu ubaci i tri praksitena za smirenje živaca a ručak nek oni plate u nekom luksuznom restoranu umjesto da ih ti dvoriš kod sebe

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •