Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: odmah zaspi?!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno odmah zaspi?!

    moj Niko star je 9 dana. Dojim ga isključivo na zahtjev i to mi trenutno stvara dosta muke. Naime, preko dana čvrsto spava i to po 3 sata u komadu i kada se probudi odmah traži sisati. Posisa jednu određenu količinu i zaspi. tada ga budim jer mora podrignuti i onda ponovno nudim. preko noći se situacija dodatno komplicira zato jer doslovno kada ga stavim na sisu nakon 10 gutljaja zaspi, ja ga dižem na podrigivanje i ponovno nudim. opet malo posisa i zaspi. kada ga stavim u krevetić nakon 5 minuta se budi i sisa ručice, cmokće- dakle gladan je. ti moji nočni podoji traju po 2 sata. potpuno sam iscrpljena i na rubu života.
    ima li netko slično iskustvo i molim vas savjet

  2. #2
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,848

    Početno

    ma-ma prvo cestitam na bebici
    molim te odgovori na slijedeca pitanja:
    s koliko kg se beba rodila?
    s kojom kilazom ste izasli iz bolnice?
    jel mozda znas kolika mu je sad kilaza?
    koliko dnevno ima popisanih i pokakanih pelena?
    koliko imate podoja unutar 24h?
    jel beba ima/la zuticu?
    jel osjetis refleks otpustanja mlijeka?

  3. #3
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    ma-ma i ja sam slično prošla. Doslovno sam 7 dana nakon poroda bila na rubu živčanog sloma od nespavanja. I moj je sin malo dojio, pa na dojci spavao, pa čim ga spustim u krevetić odmah se budio i tražio...i tako u krug.
    Tijekom dana sam povećavala vrijeme efikasnog dojenja tako što sam ga budila, štipkala, gurkala da bi povukao što više. I po noći su bile takve epizode, znači unutar 20-tak minuta mu nisam dala mira. Kod nas je palilo stiskanje ušne resice, golicanje ispod brade i slično.
    Savjetnice će dati najbolje stručne savjete, a ja ti samo još poručujem da izdržiš, sve će doći na svoje mjesto.
    I da, pokušaj što više odmarati kad Niko odmara.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    niko je rođen sa 3900 g. iz blonice je otpušten sa 3800 g.nisam brojala koliko podoja imamo unutar 24 sata jer imam osjećaj da mi je stalno na prsima tj. dojenje traje po 2 sata (sve skupa s podrigivanjima i pokušajima buđenja- zaspi nakon što posisa određenu količinu). sinoć sam se izdojila u bočicu i kada se probudio noćas moja mama ga je nahranila iz bočice kako bih se ja malo odmorila jer sam ga već počela duplo vidjeti dok sam ga držala u naručju. pojeo je 100 ml (a sigurna sam da toliko ne posisa), mislim da se udebljao, ali nisam ga vagala otkada smo došli iz bolnice. piški i kaka stalno (stolica je zlatno žute boje). otpušten je sa lagano povišenim bilirubinom-202, pa sam ga zato i forsirala da stalno sisa u početku. sada je dobar, i patronažna kaže da je ok.ja imam dosta mlijeka, curi mi i samo pa moram nositi one tufere.
    jednostavno, problem je u tome što nakon sisanja kada ga spustim u krevetić on se probudi i počne negodovati i plakati i sisati ručice, a ja ga ne mogu non-stop držati. kupila sam dudu varalicu pa sada malo ona spašava situaciju, ali to je i dalje problematična situacija jer svejedno moram prostajati i po pola sata pored krevetića dežeći mu svoju ruku na obrazu da zaspi. leđa me otkidaju a i sve ostalo

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    sada sam upravo čitala brošuru o isključivom dojenju pa me zanima još jedna stvar. ako sam dobro shvatila tamo se sugerira da beba treba spavati u krevetu s mamom?! :/

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,706

    Početno

    Citiraj ma-ma prvotno napisa
    sada sam upravo čitala brošuru o isključivom dojenju pa me zanima još jedna stvar. ako sam dobro shvatila tamo se sugerira da beba treba spavati u krevetu s mamom?! :/
    Tako je . To pojednostavljuje stvari oko dizanja po noći.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Mi spavamo skupa,dojimo se na zahtjev i super spavamo.
    Toplo preporucam

  8. #8
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,353

    Početno

    ma-ma pokušaj sa zajedničkim spavanjem.
    Preporodit ćeš se.
    Beba ne traži samo siku, traži i tebe, tvoju blizinu, toplinu, miris...

    I savjetujem ti da ne "uvodiš" niti bočicu niti dudu da vam ne dođe do konfuzije bradavice, a onda čete imati više štete nego koristi.
    Evo pročitaj ovdje:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=239&Show=2166
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=239&Show=1530

    Prvi tjedni s bebom znaju biti izuzetno naporni, tako da prihvati svaku moguću pomoć koja ti se nudi.
    Kada beba spava, spavaj i ti i ne brini o ničemu osim o bebici dok se ne upoznate i ne ulovite ritam.

    Samo polako, sada si prvenstveno mama jednom predivnom biću čiji si cijeli svijet TI.
    Sve drugo može pričekati.


  9. #9
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Citiraj ma-ma prvotno napisa
    svejedno moram prostajati i po pola sata pored krevetića dežeći mu svoju ruku na obrazu da zaspi. leđa me otkidaju a i sve ostalo
    ja sam ovaj problem resila tako sto sam skinula jednu stranicu krevetica (ako mozes) i stavila kreveric uz bracni krevet tako da je sada ispalo kao mali produzetak naseg velikog kreveta. Naravno ukoliko imas mogucnosti zbog velicine i rasporeda u sobi. Srecno

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    duda i bočica su izbačene.
    e sada je počeo nepravilno sisati pa se opet s tim borimo. samo sam ga zbunila s tim svime. ali ne odustajem, naučit će on ponovo. sada je malo živčan kada mu pružim dojku a gladan je pa glavicom lamata lijevo desno dok pravilno ne uhvati dojku. čini mi se da manje siše nego prije, a više spava ?!
    ma konfuzija totalna, ali to je valjda sve stanje prilagodbe-bit će , nadam se sve ok.

  11. #11
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,353

    Početno

    Citiraj ma-ma prvotno napisa
    duda i bočica su izbačene.
    e sada je počeo nepravilno sisati pa se opet s tim borimo. samo sam ga zbunila s tim svime. ali ne odustajem, naučit će on ponovo. sada je malo živčan kada mu pružim dojku a gladan je pa glavicom lamata lijevo desno dok pravilno ne uhvati dojku. čini mi se da manje siše nego prije, a više spava ?!
    ma konfuzija totalna, ali to je valjda sve stanje prilagodbe-bit će , nadam se sve ok.
    ma-ma trudi se da ti malecki SVAKI put dobro uhvati dojku, da ti nebi napravio ragade, da bi učinkovitije sisao a samim time češ i izbjeći mogući mastitis.
    Puno je u ispravnom položaju i prihvačanju dojke.
    Dakle, ako primjetiš da "krivo" siše, spriječi to u početku tako da mu u kut usana staviš svoj mali prst, da pusti podtlak, i ponovno ga staviš na dojku.
    I tako koliko god puta je potrebno, dok nije pravilno.

    Evo tekst za slučaj da nisi čitala

    Ispravni položaj pri dojenju

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    mi još uvijek nismo uhvatili ritam
    Niko voli sisati satima, a ja sam na rubu snaga i živaca. sisa pa zaspi, pa ga dižem na podrigivanje (koje btw. traje i traje a on nikako) pa ga stavljam spavati a on plače i traži još sisanje, a nije više gladan jer bljucka kolko se najede. jednostavno, on bi cijeli dan bio na sisi.
    ima li netko slično iskustvo, pomagajte jer ja ću pukniti

  13. #13
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nije jedini
    ima takvih beba
    teže prihvačaju promjenu okoline
    čitav svoj život (prethodnih 9mj) je slušao tvoje srce, tvoje disanje, tvoju toplinu, tvoj glas, okružen toplinom i sigurnošću, hrana je dolazila non-stop
    a onda je odjednom izbačen iz "doma" u novi ogromni svijet, zrak = praznina, čudni novi zvukovi, nema poznatih otkucaja, sve strano, sve čudno sve novo

    kažu da su prva 3mj , "produžetak" trudnoće tj. četvrto tromjesječe
    treba tvoju blizinu, tvoju kožu jer taj miris pozna, čuje tvoje otkucaje, disanje, osječa da je na sigurnom
    a to najlakše ostvari kad se ponovo sa tobom spoji (sisa)

    u početku zna biti teško, izdrži
    proći će

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    105

    Početno

    i spavanje s bebom je zakon-muž i sin su u svojoj sobi, a ja s bebom u dječjoj. Nekad ni ne znam kad papa jer smo skoro cijelo vrijeme prikopčane (hehe). Puno je lakše ovako vjeruj mi. Moja beba je sad 3 mjeseca i još spavamo zajedno-sin se odvojio kad je imao oko 4 mjeseca, a s njom ću vidjeti kako ću. Za sad nam paše ovako.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    nočas sam mu opet dala dudu jer se jednostavno nije htio skinuti sa sike. skroz traži i bljucka, podriguje.....znam da nije gladan. dala sam mu dudu i ubrzo je zaspao pa sam ju uzela. eto, to mi je krajnje rješenje kada pokušavamo zaspati a ne ide.
    bila mi je jutros patronažna pa mi kaže (jer sam se žalila da ga je sinoć patio stomačić pa je plakao cca pola sata i prdio ) da mu dam malo čaja od komorača. poslala sam mm-a u ljekarnu pa ću mu dati na žličicu ? :?
    što vi kažete?
    isto tako, kaže patronažna da se smije sve jesti osim graha i graška i jako začinjene hrane, tj. da je mlijeko i mliječni proizvodi te sve vrste bjelančevina jako poželjno i da sigurno od toga dijete ne može imati grčeve jer laktoza može naštetiti samo majci( ako je preosjetljiva) a nikako djetetu.

  16. #16
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo moja K. je takva, s tim da ja imam i starijeg i da sam sama s njima tjednima, mjesecima . dala sam joj dudu s oko 2 mjeseca iako bas ne volim dude, ali izbor je bio logican--ili duda ili moje psihicko zdravlje . dajem samo u iznimnim prilikama--a i ona masu puta nece pa se snalazim.

    savjeti patronazne su blago diskutabilni. mlijeko i mlijecni proizvodi su prvi koji bi mogli izazvati reakciju kod bebe, tako da ako vidis da joj nesto smeta, probaj prvo to izbaciti. ostalo mozes normalno jesti (i mahunarke i zacinjeno), izbacuj tek ako vidis da bebi smeta. caj od komoraca ne daj bebi (bebe samo doje do navrsenih 6 mjeseci, ne piju ni caj ni vodu) nego popij ti.

    u meduvremenu skicni na pdf "bezpelenastvo" da vidis kako da drzis bebu da se izkaki i izprdi van pelene, to prilicno pomaze kod problema s probavom.

    izdrzi, proci ce.

  17. #17
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj ma-ma prvotno napisa
    jer laktoza može naštetiti samo majci( ako je preosjetljiva) a nikako djetetu.
    ja nisam smjela ništa mlječno
    ne zbog laktoze, nego zbog kravljih proteina koje tijelo prebaci u majčino mlijeko, jako teški za bebinu probavu
    grčevi (a bili su za ubit) su stali 5-6 dana nakon mog kompletnog izbacivanja mlječnih proizvoda

    pila sam šumeči kalcij

  18. #18
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Da li to isključivanje mliječnih proizvoda uključuje i jogurte, sir, putar? I koliko treba čekati nakon izbacivanja da se vidi je li to stvarno bio uzrok? Ja sam skužila da mom smeta ako jedem pikantno i papriku. Al i dalje imamo grčeve, pa me zanima i ovo za mliječne proizvode...

  19. #19
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    oko 7 dana
    tvoje tijelo se treba očistiti od ostataka tih proteina
    ja sam se teško odlučila na to, jer mi je u to vrijeme najviše pasao Čokolino
    no kad sam vidila koliko sam maloj pomogla, bilo mi je žao što ranije nisam

  20. #20
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,612

    Početno

    ma-ma, jel tvoja beba sada ima 3 tjedana?
    mozda prolazi skok u razvoju.

    kakva je sada situacija sa pelenama?
    koliko ima mokrih i koliko pokakanih pelena?
    kakva je stolica? mozes opisati boju?

    zaboravi na caj. on ne moze cinti nista dobroga, a osim sto pun zeludac tekucinom, moze izazvati alergjske reakcije, on sapire tanak film na bebinim crijevima kojeg radi mlijeko tako da stiti organizam od alergijskh reakcija.

    kako je sada? proslo je 2 dana od tvog zadnjeg posta.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    9

    Početno

    Javljam se sa slicnim problemom kao i ma-ma. Malecka je usla u 6 tjedan, cica na zahtjev, spava sa mnom u krevetu. Moj problem je enormno bljuckanje (tijekom podoja, nakon podoja i do sat nakon podoja), konstantno nezadovoljstvo (plac prije hranjenja, nakon hranjenja, stalno) i dugotrajni nocni podoji. Stolice i mokraca su uredne, od prvoga dana super sise i ne spava na cici. Stalni plac sam rijesila tako sto sam skuzila da je dijete kojem ocito nedostaje IV. tromjesecje (nosenje, sling,ljuljanje, zamatanje). Nocni podoji i nespavanje su druga prica - po noci zna posisati u roku 10ak do 15ak minuta i ne moze zaspati, ako i zaspi to je nakratko i opet se budi, nosim je, ljuljam, suskam i nista ne pomaze pa se podoji samo spajaju i jedino me ti nocni podoji ubijaju-traju oko 2-3 sata. Probala sam lezeci pa da je zakacena za cicu, ali postane nervozna, vristi,izbacuje bradavicu iz usta, kao da joj je dosta, nemre zaspati a opet bi cicu. Probala sam sjedeci, drzim je na 30 stupnjeva zbog bljuckanja, ali ista prica, pocica i budna je i dugo joj treba da zaspi uz ljuljanje. Po danu je ok, pojede, bljucne, ja je nosim, ljuljam i zaspi nakratko, samo po danu je sve lakse,a i brze zaspi. Napominjem da nije neka spavalica jer po danu odvali kratke intervale od po 15-20 min, i eventualno jedan duzi interval od sat-sat i pol.
    Ima li kakva pomoc za ovo nocno uspavljivanje?!

  22. #22
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,353

    Početno

    Guga ja ti samo mogu reći da dok bebica ne uhvati neki ritam spavanja,
    jedino što ti preostaje - ostavi sve i brini se o bebici ili ako što radiš,
    napravi dok je budna i SPAVAJ s njom, kad god i koliko god beba spava.

    Sretno i da što prije "uhvatite" ritam.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    evo me,
    joj svašta smo prošli u zadnjih par dana
    potpuno sluđena od neispavanosti pribjegla sam izdajanju kako bih bila sigurna da Niko jede dovoljno i da si osiguram barem nešto sna. on je pravi mali izjelica, jede 100-110 ml moga mlijeka kada se izdojim i onda spava po 3 sata u komadu. samo što je problem to stalno izdajanje i po noći i po danu pa smo se opet vratili na siku. mislim da manje jede kada sisa nego kada mu dajem iz bočice jer vrlo brzo zaspi kada ga stavim na siku.
    u međuvremenu se pojavio još jedan problem. procurio mu je nosić. iako sam zabranila svima da dolaze k nama, održavam temperaturu u cijeloj kući 23 stupnja i ne idem nikuda Niko je svejedno prehlađen.
    teško sisa. pomažemo se sljezovim čajem koji mu kapljam u nosić i onim kapima za bebe za nosić- ma za poludjeti!
    ne znam više što da radim, odlučila sam pričekati još dok mu prođe nosić pa da vidimo kako će ići sa sisanjem. ako bude malo sikio i budio se svakih sat ili dva mislim da ću prijeći na ad jer sam na rubu života.


    vanjci editirala naziv adaptiranog

  24. #24
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,353

    Početno

    ma-ma imaš li koga da ti malo priskoči u pomoć preko dana?
    Da pripazi malca da se ti naspavaš/odmoriš/okupaš - bilo što što bi te opustilo i smirilo.

    I samo još jedno: AD ti nikako nije "garancija" da se neće buditi po noći

  25. #25
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma-ma jel beba spava s tobom u krevetu ili u kinderbetu?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    pomaže mi mama, da nje nema poludjela bih. nosić mu je bolje i sada može normalnije sikiti pa sam se malo ohrabrila. više se ne izdajam, isključivo sisa i sada je i sa spavanjem situacija bolja.
    primjetila sam da preko dana puno duže i mirnije spava, prespava cijeli dan i onda kada navećer trebamo na pajkenje on je nervozan, počinju grčevi i dernjava. između ponoći i dva u jutro mu je najgore, tada plače i teško ga je utješiti. jučer je imao jako napuhan trbuščić (primjetila sam kod kupanja) kao mali balon i noć je bila ludilo. pretpostavljam da je bio pun plinova pa zato. jako je prduckao. pitam se zašto se to događa? jeli to normalno?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ma-ma jel beba spava s tobom u krevetu ili u kinderbetu?
    spava u svom krevetiću, tj. ja ga uspavam i odložim u kindrebet koji je naslonjen na moj krevet.

  28. #28
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,353

    Početno

    ma-ma hajde super da ste bolje :D
    Polako upoznaješ svoje čudo i vjeruj sad ide samo prema lakšem
    Znati češ što znači svaki kme i odmah reagirati - odmah mirniji on, a i ti
    Samo si treba dati malo vremena.

    Što se tiče prduckanja, ako se dobro sjećam napisala si da se neće podrignuti, zato prducka - zrak mora negdje izaći.
    Bez brige, normalno je.

  29. #29
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moja k. je imala problem s nadutoscu, rjasavali smo kakanjem u kahlicu, jer bi se u pozi toliko naprdila da joj nis ne bi ostalo u crijevima

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    9

    Početno

    Samo da javim da je moj mali sisavac po noci pocela bolje spavati, tj. zaspi skoro odmah nakon podoja (10-15 min nakon dojenja), sto je velik napredak u odnosu na prije nekoliko dana. Primjetila sam da je bljuckanje jace ako su prsa prepuna i njoj krene prenaglo i ko da se iziritira zeludac i ubrzo izbaci dosta van. Sad se malo izdojim prije podoja i bljuckanje se malo smanjilo, jedino sto su prsa uzasno krcata, valjda jos treba vremena da se uhvati ritam i izregulira stvaranje mlijeka prema njenim potrebama?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    moja k. je imala problem s nadutoscu, rjasavali smo kakanjem u kahlicu, jer bi se u pozi toliko naprdila da joj nis ne bi ostalo u crijevima
    ma kako misliš u kahlicu?
    pa on ima 1 mjesec?! :?

  32. #32
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mi prakticiramo bezpelenastvo od rodenja, imas cijeli podforum o tome, pogledaj si malo

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewforum.php?f=94

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Mikka jel kombinirate s pelenom ili ste skroz bez pelena?

    Ja sam sa starijom kceri kombinirala od 4 mjeseca,a sad od pocetka.
    Potpuno bespelenastvo mi je ipak prenaporno(ili sam ja prelijena )

  34. #34
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kombinirali smo s pelenama prva 2 mjeseca, a onda sam pohvatala znakove i sprancu pa smo skinuli. ima pelenu rijetko, kad ja nemrem odmah reagirati (npr. duze voznje u autu).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •