Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 266

Tema: Grcevi!?

  1. #201
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    I ja potpisujem Beti.
    Bebi je potreban samo dodir, samo vasa toplina, smirenost i ljubav. Nikakve kapi koje su vam servirane samo kako bi drugi zaradili.

    I ja sam pala na foru pa kupila bio gaiu, bacila sam 100 kuna jer sam malo razmislila i nisam ju ni otvorila. Bilo je tesko, puno smo mazili i pazili i nosili, i jedan dan je proslo kao vjetrom odneseno.
    A mi smo još i dojili, dobio nam je sin njemu najprirodniju hranu a imao je probavne smetnje. To je jednostavno tako, proci ce.

    Ja sam se znala skinuti skroz gola, uzet ga na sebe, pokrit nas dekom i stiskat ga uz sebe i rukama i nogama, nakon toga bi bio mirniji i lakse proveo noc. I skakanje po pilates lopti nam je pomoglo.

  2. #202
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Beti, kako znas da te necu poslusat? Ma radimo mi sve to, Nosimo mi, nunamo, lezimo zajedno, mazimo..al treba vremena. Ispocetka nismo nista znali, sad je povijamo - jel to onaj swaddling ili kako vec, imamo mali termofor, samo sto nema brzog rjesenja sto je tesko za podnijeti. Na kraju joj ne dajem nista osim bio gaie, meni se to cini ok, jer je probiotik, preporucila je doktorica sama.

  3. #203
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Ja sam koristila bio gaiu, a nekad sam znala ugrijati onaj termofor s trešnjinim košticama. Pa mu to staviti na trbuh, i još ga zamotati u dekicu. I onda još priviti uz sebe

  4. #204
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Tak i ja radim. Ali pocela mi je ostavljati hranu, ne popije sve svaki put.

  5. #205
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Pa zasto mora popiti sve? Moj prakticki nikad ne popije sve. Ako par puta popije sve,to mi je znak da moram raditi vise

    Nemoj toliko sve analizirati i traziti lose stvari. Tek si pocela sa svime,jos je jednostavno vidjela sam na drugoj temi,i dosta je dobila na kilazi

  6. #206
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Stara boljka, jos se ponekad borim sa svojim demonima.

  7. #207
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Znam,ja sam bila uzas prvih mjesec dana. Ajd mozda i dva
    Kad se uhodas,uhvatis samopouzdanje pa je lakse

  8. #208
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Bas mi fali samopouzdanja. Jos me pedica dodatno prestrasila. Mala je imala malo krvi u stolici jedan dan. Pedica je odmah rekla da to u kombinaciji s grcevima moze iti alergija na kravlje mlijeko. Danas cu imat nalaze na krv u stolici pa ce mozda morag pit ono hipoalergeno mlijeko za koje je i sama rekla da ga djeca nece pit. Mislim izbombardirala me skroz sa svim tim. Jel tko zna sto o tome?

  9. #209
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Pa ta alergija se lako ustanovi.

    I kakve su to priče da djeca ne žele piti mlijeko za alergičare? Pit će ono što joj daš i što je za nju najbolje. Sretno!

    Jesi li dobila uputnicu za alergološku obradu i testiranje? Klaićeva ili Srebrnjak, koliko ja znam. Najbolji prijatelj mog mlađeg sina spasio se tim mlijekom, a alergiju na kravlje prerastao je u slijedećih nekoliko godina. Nemoj paničariti! Svemu ima lijeka.... samo ti treba malo više iskustva. Sretno!

  10. #210
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Pa nije nas poslala nigdje osim na testiranje krvi u stolici. Mislim trebali bi ustanovit alergiju nekako, bas testiranjem. Pitat cu je sve popodne.

  11. #211

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ta alergija se lako ustanovi.

    I kakve su to priče da djeca ne žele piti mlijeko za alergičare? Pit će ono što joj daš i što je za nju najbolje. Sretno!
    Jesu li tvoji ikada koristili mlijeko za alergičare ? To je nešto prestrašno, odvratno smrdi i moj alergičar to nikada nije htio piti.
    Možda je najbolje izbaciti kravlje mlijeko iz svoje prehrane ako je dojenje u pitanju, ja sam tako radila.

  12. #212
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,648

    Početno

    Lavko ne doji

    Meni i obično ad smrdi kao kuga, užasno.

    A kako često je bila krv u stolici? Jednom samo ili?

  13. #213
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Krv je bila samo jednom. I ne kuzim tu doktoricu, nikakve testove nije spominjala, samo da cemo prijeci na to mlijeko. Koja je inace procedura?

  14. #214
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    mi smo probali s neocate . jaaako smrdi. al sto je tu je. tko mora valjda se navikne. moja nije a ispostavilo se da nema potrebe. test na alergiju na kravlje mlijeko bio je neg (radili u poliklinici Helena s flasterima).

  15. #215
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Dobro znači oni daju preventivno to mlijeko a onda sr rade testovi?

  16. #216

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Bas mi fali samopouzdanja. Jos me pedica dodatno prestrasila. Mala je imala malo krvi u stolici jedan dan. Pedica je odmah rekla da to u kombinaciji s grcevima moze iti alergija na kravlje mlijeko. Danas cu imat nalaze na krv u stolici pa ce mozda morag pit ono hipoalergeno mlijeko za koje je i sama rekla da ga djeca nece pit. Mislim izbombardirala me skroz sa svim tim. Jel tko zna sto o tome?
    Moja je imala alergiju no bila je dojena pa smo to tek skužili s 9,10 mjeseci kada su u dohranu počeli stizati mliječni proizvodi.
    E sad ne znam kakva je procedura za ove skroz male bebe.

  17. #217
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Krv u stolici potvrdje a. Alergija.

  18. #218
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Krv u stolici potvrdje a. Alergija.
    nejasno si napisala. opet bila krv u stolici?

  19. #219
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nosila sam stolicu na analizu i nasli su krv. Ja je nisam vidjela. Sad se dva dana mucimo s hranom. Hoce jest ali manje klicine pa je cesce hranim pa se natezemo. Uh...jel ko zna dobrog pedijatra gastroenterologa?

  20. #220
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Pa pitaj svog pedijatra što dalje! Ionako ćeš trebati uputnicu.

    Nema tu puno filozofije. Već sam napisala - ideš npr. u Klaićevu na alergološko testiranje. Ali PITAJ PEDIJATRA odmah sad što dalje i nemoj puno gatati. I SLUŠAJ što će ti reći, pažljivo, pa tako i postupi. Pitaj ako ti nešto nije jasno. Paniku ostavi doma - nije vrijeme ni mjesto za to.

  21. #221
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Evo obavili smo pedicu. Salje nas u Klaicevu kod gastroenterologa. Nastavljamo jesti hipoalergenu hranu koju nam je prepisala- s tim se malo mucimo.

  22. #222
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ima tamo dobrih gastroenterologa. jel morate cekati termin? ides kod nekoga tko te moze cim prije primiti, da naprave testove. Mi smo to radili privatno kod dr Jaklin Kekez u djecjoj poliklici Helena. ona je prije isto radila u Klaicevoj i hvale ju.

    koliko malena pojede, jel tezina ide?

  23. #223
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Sutra se narucujemo, a usput trazimo nekog tko nas moze progurati za pregled. Ma ne voli ovu hranu,pa joj cesce dajem i nekako zbrojim to na kolicinu od prije. Ali grcevi i dalje...grcevi su mi unistili ovaj period, mrzim ih iz dna duse kad vidim kako se pati.

  24. #224
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Rodila sam 10.12.2014, porođajna težina 3770, otpusna 3580. Ovo mi je treće dijete. Sa curama nisam imala problema sa grčevima, a dečkić unazad tjedan ima faze kad ga je jako teško smiriti. Neznam dal bih to pripisala grčevima. 3 dana zaredom je oko 11sati navečer počelo i trajalo nekih 2-3sata. Izgledalo je kao grčenje, napinjao se, povlačio nogice prema trbuhu. Smirio bi se kad bi ga se nosilo na par minuta, ali onda opet odjednom vrisak i plač i tako bi to trajalo par sati. Sad zadnja 3 dana ga to isto ulovi oko 4 sata ujutro. Ako bi se nakon ta 2-3 sata uspio pokakati onda bi mirno odspavao 2-3 sata i kasnije sve normalno, znači dojenje, spavanje, već ima i momente kad je budan i prati nas. Stolica ima dovoljno, skoro svako dojenje preko dana, noć 2-3 kakanja. Stolice su žute, nisu guste nego više vodenaste. Na težini uredno dobiva, 3 dana nakon otpusta iz bolnice je bila patronažna i obavila vaganje, imao je 3830, 5 dana nakon toga imao je 4180. Neznam kako da prepoznam dali se stvarno radi o grčevima? Ponekad imam osjećaj da se "samo" prejeo. Jer tih par sati on traži ciku stalno, nacicava se, pa je nervozno pusti i u plač, pa opet traži.

  25. #225
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    Rodila sam 10.12.2014, porođajna težina 3770, otpusna 3580. Ovo mi je treće dijete. Sa curama nisam imala problema sa grčevima, a dečkić unazad tjedan ima faze kad ga je jako teško smiriti. Neznam dal bih to pripisala grčevima. 3 dana zaredom je oko 11sati navečer počelo i trajalo nekih 2-3sata. Izgledalo je kao grčenje, napinjao se, povlačio nogice prema trbuhu. Smirio bi se kad bi ga se nosilo na par minuta, ali onda opet odjednom vrisak i plač i tako bi to trajalo par sati. Sad zadnja 3 dana ga to isto ulovi oko 4 sata ujutro. Ako bi se nakon ta 2-3 sata uspio pokakati onda bi mirno odspavao 2-3 sata i kasnije sve normalno, znači dojenje, spavanje, već ima i momente kad je budan i prati nas. Stolica ima dovoljno, skoro svako dojenje preko dana, noć 2-3 kakanja. Stolice su žute, nisu guste nego više vodenaste. Na težini uredno dobiva, 3 dana nakon otpusta iz bolnice je bila patronažna i obavila vaganje, imao je 3830, 5 dana nakon toga imao je 4180. Neznam kako da prepoznam dali se stvarno radi o grčevima? Ponekad imam osjećaj da se "samo" prejeo. Jer tih par sati on traži ciku stalno, nacicava se, pa je nervozno pusti i u plač, pa opet traži.
    isto tako je i moja bila, ako se smiri kad se pokaki to su grcevi...masiraj ga, nasloni ga na sebe na trbuh..
    Nema neke velike filozofije, prestati ce kad tad

  26. #226
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Da, većinom se smiri kad se pokaka. Sjećam se da su mi cure stalno prduckale, njega još nisam čula da je prducka, jedino kad kaka, to jest, to ide zajedno prducne i pokaka se. Isključivo je dojen.
    Posljednje uređivanje od anabeg : 27.12.2014. at 12:48

  27. #227

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Kod moje je palio bakin recept:
    Čaj od kima - prokuhati 2 dcl vode sa 2-3 zrna kima, ohladiti i dati djetetu 1 čajnu žličicu, ritam kako odgovara djetetu. Pažljivo probaj jer nekima može biti i prejako, količinu zrna odnosno vode prilagodi nakon probe (ja sam počela ovako, poslije sam smanjivala količinu vode na 1 dcl).

    Kod jedne mi curke djelovalo kao čarobni štapić, kod druge nije djelovalo uopće, sve je individualno, ali ovo je prirodno pa nije problem probati ...

  28. #228
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Caj od kima je prirodan, ali sto je sa preporukom iskljucivog dojenja i nikakve druge tekucine da se ne ispire zastitni sloj sa crijeva

    Moj je prva dva mjeseca imao dosta probavnih tegoba, prvo grceve onda aerokolike tj. muke po prduckanju. I inace je zahtjevniji lik i ja sam nekako najvise povjerovala tumacenju jednog US pedijatra da sva novorodencad ima manje ili vise probavnih smetnji, da su svi puni zraka ali da o karakteru djeteta ovisi koliko im to smeta i kako to ispoljavaju.

    Anabeg, pokusaj ga poviti u tetru ili dekicu (potrazi swaddling) i upaliti napu/fen/usisavac pa vidi jel ga to smiri?

  29. #229
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Ja sam sebi kuhala caj od kima da ga beba dobije kroz mlijeko!

    Na 2dcl kipuce vode 1cajnu zlicicu kima, 15-20min stoji, 3x na dan!
    Prduckao je dosta, ja skupa s njim :/ :D

  30. #230
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Caj od kima je prirodan, ali sto je sa preporukom iskljucivog dojenja i nikakve druge tekucine da se ne ispire zastitni sloj sa crijeva

    Moj je prva dva mjeseca imao dosta probavnih tegoba, prvo grceve onda aerokolike tj. muke po prduckanju. I inace je zahtjevniji lik i ja sam nekako najvise povjerovala tumacenju jednog US pedijatra da sva novorodencad ima manje ili vise probavnih smetnji, da su svi puni zraka ali da o karakteru djeteta ovisi koliko im to smeta i kako to ispoljavaju.

    Anabeg, pokusaj ga poviti u tetru ili dekicu (potrazi swaddling) i upaliti napu/fen/usisavac pa vidi jel ga to smiri?
    Ma da, virujen da sva novorođenčad treba neko vrijeme prilagodbe, i da svi imaju problem, neko to ispolji bolje, neko gore i tako prođee tih prvih 2-3 mjeseca. Malo sam čitala pa sam vidjela u dosta slučajeva da to zna trajati dosta dugo, to jest po 6 i više sati u komadu. Nama eto nasreću, zasad, traje "samo" 2-3sata..Meni je to teško gledati, vidim da se muči i muka mi je. Još da to traje tako dugo valjda bi poludila gledajući ga toliko dugo u toj muci. I nakon tih 2sata najbolje se smiri na tati, ne znam jel zbog toga jer osjeti da je tata smireniji od mene ili možda jer mu kod tate ne miriši cika, kad je na mene stalno zijeva i traži ciku, a ono bude prenajeden. Onda mu dam, jer mi je teško da mu ne dam, pa cicka par sekundi pa pusti jer ne može..uff grozno, nadam se da će što prije proći i da nam se neće dogoditi taj scenarij da traje puno duže nego sada. A muž mi u petak ide na brod i ostajem sama sa njih troje. Bojim se i pomisliti kako ću se organizirati...Mantram, sve će biti super.

  31. #231
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Pijte rooibos čaj

  32. #232
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Pijte rooibos čaj
    ovo u kombinaciji s koromač cajem

  33. #233
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Pijte rooibos čaj
    Koristila si i pomaže? Majka pije, dijete dobiva preko mlijeka?
    Posljednje uređivanje od anabeg : 27.12.2014. at 21:16

  34. #234
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da,da, grcevi prestali istu vecer i vise se nisu vratili

  35. #235
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Jel ima u ljekarnama za kupiti?

  36. #236
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ne znam, ja ga narucujem iz cajoteka svijet caja. Upisi u google pa ce izbacit web shop.. Svakako bolje uzet pravo bilje nego u vrecici..

  37. #237
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    ovo u kombinaciji s koromač cajem
    Tako je
    Meni dobitna kombinacija: rooibos + kim, anis, komorac (ima u dm-u od alnature)
    Po 1,5 l dnevno
    Posljednje uređivanje od Ginger : 27.12.2014. at 23:46

  38. #238
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, ja ga narucujem iz cajoteka svijet caja. Upisi u google pa ce izbacit web shop.. Svakako bolje uzet pravo bilje nego u vrecici..
    Oprosti na podpitanjima sad sam tamo na web shobu i izbacilo mi je dosta tih čajeva, jel svejedno koji, pitanje je samo okusa ili? koji ti točno naručuješ?

  39. #239
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Meni su rekli da je za dojilje najbolje uzeti cisti, tako da uzimam pure organic..

    Racunaj da ide oko zlicica na 300ml, ja stavim malo vise od 3 zlicice na litru.. Pa nekak okvirno da znas kolko ce ti trebat..

  40. #240
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Anabeg, nama su ti grcevi znali po cijeli dan trajati, bez reda i rasporeda. I nije pomagalo nista od pripravaka, jedino nosenje uz pjevanje malo. Zagorcavali su mi zivot, ona je vristala od grceva, ja skupa s njom. I negdje nakon tri mjeseca prosli. Samo strpljenja, proci ce, dva tri sata su mila majka.

  41. #241

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Ja sam rodila 24.12 ,još u rodilištu je počeo imati grčeve negdje od 8 dana,bili smo malo duže jer je primao antibiotike naguto se plodne vode,nažalost nakon tjedan dana ja sam ostala bez mljeka a njegova potražnja je bila puno veča od onoga što sam mu ja mogla dati i tako sad smo na *** sensitive ,grčeve su se javljali navečer sa puno stenjanja ,prduckanja dosta ali i onda se pokaka,kad smo došli kući onda sam mu grijala pelenu i stavljala na stomačić i povijala ga s dekicom kao u rodilištu jer mi je primalja rekla da se tako beba osječa kao da je još u stomaku i muzika i to ga je smirivalo,od sinoć stenje ali malo ne plaće više malo se ponunamo i spava super,e sad mene zanima dali te grčevi mogu trajati samo par dana i da nestanu ili ih mogu očekivati da če se opet vratiti.

  42. #242
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Jo1974, kod mog Klempe su grčevi trajali kojih 10-tak dana.
    Kasnije su ga samo mučile eksplozivne stolice i napinjanje i stenjanje dok se ne bi isprduckao u vrijeme obroka.

  43. #243

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    evo nama je počelo isto već u rodilištu... s tim da se malo primirilo na samom početku i onda nakon 6. tjedna smo tek vidjeli što su pravi grčevi. Trajali su do negdje 3 i pol mjeseca. Probali smo prvo sab simplex to je pomagalo par dana pa onda biogaiu i one su bile bolje samo njima treba puno duže pa ih je najbolje početi uzimati što prije. I homeopatske kapi cham. su isto znale pomagati ali samo kod baš jakih grčeva.
    Ja sam od svoje prehrane izbacila samo čokoladu jer je ona još dodatno pojačavala grčeve.
    Najviše je pomagala cika, zatim čvrsto je umotati u dekicu i nosati nosati nosati a kad je zatoplilo onda umotavanje i tetru ili plahticu. I isto je dosta pomagalo kružna masaža trbuščića i vježbice za kukove. e da i fen ili napa
    i treba puuuuuno strpljenja i smirenosti
    i nadam se da će vama završiti puno prije

  44. #244

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    evo nama je počelo isto već u rodilištu... s tim da se malo primirilo na samom početku i onda nakon 6. tjedna smo tek vidjeli što su pravi grčevi. Trajali su do negdje 3 i pol mjeseca. Probali smo prvo sab simplex to je pomagalo par dana pa onda biogaiu i one su bile bolje samo njima treba puno duže pa ih je najbolje početi uzimati što prije. I homeopatske kapi cham. su isto znale pomagati ali samo kod baš jakih grčeva.
    Ja sam od svoje prehrane izbacila samo čokoladu jer je ona još dodatno pojačavala grčeve.
    Najviše je pomagala cika, zatim čvrsto je umotati u dekicu i nosati nosati nosati a kad je zatoplilo onda umotavanje u tetru ili plahticu. I isto je dosta pomagalo kružna masaža trbuščića i vježbice za kukove. e da i fen ili napa
    i treba puuuuuno strpljenja i smirenosti
    i nadam se da će vama završiti puno prije

  45. #245
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Samo da javim da je moja dušica zadnja dva dana ok..dobro spava..ne grči se..ali nije ni stolicu imao 2 dana..napinje se za kakati kad je budan i dok cica, ali ne muči ga previše, ne vrišti i nije nervozan..neznam što da mislim trenutno...

  46. #246
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Evo da se i ja javim, pomalo popustaju grcevi. Doduse, njemu su bili grcevi od neredovitog kakanja i jaki plinovi, ali sad je bolji. Kaka ja svaka2-3 dana i sve je ok. Sad nam ima malo vise od 2mj. Jos da ie spavanje dovesti u red, hehe, cini mi se da trazim previse, hehehe!

  47. #247
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, ja ga narucujem iz cajoteka svijet caja. Upisi u google pa ce izbacit web shop.. Svakako bolje uzet pravo bilje nego u vrecici..
    Koliko treba da dodje caj kad ga se naruci i plati?
    Vise nigdje ne mogu naci rooibos, pa sam u petak od njih narucila.

  48. #248
    aksolotl avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Moja curica je takodje imala grceve i trajali su do njenog 3 meseca. nije ju smirivalo dojenje, tople pelene, nosanje, samo bi jos vise plakala. Ali kad ukljucimo fen, kao neka magija...ona se hipnotise i umiri posle nekog vremena...onda sve pogasimo, utisamo se...ona zatvori oci i tiho stenje sve dok je ne prodje (a trajalo je obicno 3 sata svako poslepodne/vece). I sada ume da bude nervozna zabog gasova, da se rasplace zbog prduckanja. mislim da imam bebu koja najvise prdi ali strasan period koji smo preziveli samo zahvaljujuci fenu za kosu. I dan danas stoji na stolu u spavacoj sobi, ako bi slucajno zatrebao

  49. #249
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Evo i mi muku mučimo s grčevima ili što li je to već. On stenje i napinje se i ujutro i kroz podne i noću. Kroz jutro ga nekako smirim nosanjem. Kroz dan uglavnom spava i to u vertikalnom položaju, čim ga spustim napinje se i budi. Najgora kriza je u pred večernjim satima, tad baš jako plače i teško mi ga je umiriti. Onda nekako do cca tri spavamo i dojimo tu i tamo ga dignem...onda oko tri pola 4 ujutro opet jako stenjanje i napinjanje...
    Jesu to ti famozni grčevi? Ovo mi je drugo dijete, prvi sin to nije imao...

    Upravo sam skuzila da ga fen umiri. Pokušat ću večeras s tim...

    U nekom momentu kad ga nikako ne mogu smiriti pomislim da mu je nešto drugo. Uopće ne znam kako ću ovo prezivjeti da ne prosvikam

    Ono što me zanima je kako ste rješavali šetnje. znam da neka djeca kad imaju grčeve obožavaju drndanje pa je roditeljima to bio spas. Njega nema šanse. Danas mi se probudio vani, nadojila sam ga i nema šanse više u kolica...Predvečer kad je najgore preostaje mi jedino biti doma,a to mi baš teško pada jer prvorođeni isto treba mamu.
    Imam sling i danju ga nosam u njemu, ali kad ga primi ovo navečer tad moramo promijeniti sto poza i doji svako malo..
    Jeste vi za tih najgorih kriza isto bili doma ili?

    Samo se nadam da neće trajati bas tri mjeseca

  50. #250
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da me nećeš poslušati, ali ja isto pišem, jer ne mogu više preskakati ovu temu.

    NIKAKVE kapi ne pomažu! Nemojte novorođenčetu davati lijekove ako ih nije propisao liječnik. To je kontraproduktivno.

    Bebe imaju nerazvijene SVE sustave. Probavni, nervni, regulaciju topline...Njima sve smeta. Njima smeta to što su morale doći na svijet i same disati, probavljati, stvarati toplinu, slušati, dirati, osjetiti.

    No, dobra je vijest da će to brzo prerasti i postati prave, zadovoljne bebe, zaljubljene u svoje roditelje i sretne što postoje.

    Nekoj bebi treba 3 tjedna za to, nekoj 12. Ali, sve će prerasti.

    Za to vrijeme, lijepo ih utoplite, zamotajte, privijte uz sebe, hranite i volite. Njima je ljudski dodir važniji od svega drugoga.

    Nježno i mirno sa tim novim ljudima, njima je sve NOVO. Zato i plaču. Dodir zraka na koži ih tjera u plač. Dotok hrane sa stankama ih tjera u plač. Zrak u probavnom traktu ..., pogađate, ih tjera u plač, ležanje u krevetu, gdje im ruke i noge mogu vitlati i gdje im je veliki prostor uokolo...evo plača.

    Ne smije ni jedna beba bez prestanka plakati duže vrijeme. Ako plače, znači da mama ne radi nešto kako treba. I dok god ne otkriješ što treba, neće biti prestanka plača. Jer, beba samo plačem može pokazati da nešto nije kako joj treba biti.

    Da, teško je, da naporno je, ali, beba ne može ništa sama sebi učiniti da joj bude bolje. Mora mama. Ili netko drugi veliki .
    Ovo je jako lijepo rečeno. Bas mi je to palo na pamet danas kad smo izasli a on se probudio nakon cca sat, taman je počelo puhati. Nadojila sam ga, ali on u plač. mislim si, sigurno mu vjetar smeta... Ima tu nesto.

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •