Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 210

Tema: Pomoc kod pcos-Inofolic retard

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1

    Početno

    Ima li rezultata ?
    Ja sam skroz "nova" sto se tice PCO tako da ako mi neko moze pomoci piti inofolic ili inositol ili sta?

    Nasla sam na netu
    Swanson 100% Pure Inositol Powder
    je li to to?

  2. #152
    mara03

    Početno

    Javljam se prvi put. Borimo se s neplodnoscu vec 5 godina, ja PCOS, MM sve ok i moram reci da je ovo zaista cudesan prah jer je ovo prvi put da imam sluzi ko u prici, mjerila s trakicama i prvi put vidim sta znaci kad je crtica jednaka kao i kontrolna, stvarno cudesno...

  3. #153
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Liječenje PCOS: Klomifen, metformin, ili oboje?

    Klomifen
    Otkad je u reprodukcijsku medicinu, i osobito u indukciju ovulacije kod žena sa sindromom policističnih jajnika uveden metformin, u stručnim krugovima traje rasprava da li je on bolji lijek izbora za takve žene od klomifena. Dosada objavljene studije davale su oprečne rezultate, i uglavnom u korist klomifena.


    Nedavno je u časopisu Fertility Sterility objavljena studija Jungheima i Odiboa koja je usporedila 3 vrste liječenja kod takvih žena. Analizirana je efikasnost metformina, klomifena, i njihove kombinacije u ostvarenju živorođenosti kod žena sa PCOS.
    Rezultati su pokazali da je kombinacija klomifena i metformina najefikasnija i da je dovela do najveće stope živorođenosti, te autori zaključuju da bi se ta kombinacija trebala smatrati prvom linijom liječenja u neplodnih žena sa PCOS.
    Praktično u isto vrijeme objavljena je velika multicentrična randomizirana studija novozelandskih istraživača u časopisu Human Reproduction, u kojoj su također uspoređeni metformin, klomifen, i njihova kombinacija u žena sa sindromom policističnih jajnika te sa BMI manjim od 32. U ovoj studiji nijednom načinu liječenja nije dana prednost, jer je stopa živorođenosti s metforminom bila 29%, 36% sa klomifenom, a 43% sa kombinacijom, što nije bilo statistički značajno

  4. #154
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Treba uzeti i ovo u obzir...test na glukozu nije skup i radi se i u privatnim labatarorijima.meni je osobno prenizak.Moja lječnica uopče nije reagirala.Budem je posjetila ovih dana da ispitam njeno mišljenje.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    samo nekako mi se cini da je bolje izregulirati hormone necim prirodnim ako je to moguce (tipa inositola) nego sa klomifenom ili metforminom

  6. #156

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    23

    Početno

    Molim vas za pomoc,nova sam na forumu,imam policisticne jajnike i sve sto je vezano za njih pa vas molim da mi kazete da li se Inozitol moze sad nabaviti i u Hrvatskoj ili mogu li piti i taj Twinlabov preparat?Trudimo se za bebicu vec godinu dana,al jos nema rezultata.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    23

    Početno

    Malena2 gdje si nabavila Inofolic?

  8. #158

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    73

    Početno

    Ja sam nabavila U Trstu.. pijem već nekih 20-tak dana... nisam osjetila neke promjene. Ali sam vadila nalaz hormona i estdaiol mi je 5 dan ciklusa bio 5 tad nisam pila Infolic, počela sam ga piti negdje 10 dan ciklusa, zatim sam opet vadila progesteron 21 d.c. iz znatiželje i estradiol koji je porastao na 58... i talje nizak ali je porstao.

    Prvi put da su me cike bolile kao lude pred mengu inače nikad.

    Sad jel to od Infolica neznam.... Nikakve sluzi posebne nije bilo.

  9. #159
    marlena

    Početno

    Citiraj malena2 prvotno napisa Vidi poruku
    dobila svoj inofolic...
    ako kome bude potreban mogu ga nabavit iz italije....
    samo me zania jel se uzima jedna vrecica il dvije na dan
    Malena2 bila bih ti vrlo zahvalna kad bi mi uspjela nabaviti taj Inofolic iz Italije.Samo reci koliko košta i kako bi ti ja uplatila novac

  10. #160

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    23

    Početno

    I ja bih isto bila zahvalna kad bi mi netko mogao nabaviti Inofolic)

  11. #161

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    ovo zvuci fenomenalno i ulijeva nadu, moram ga sto prije nabavitit. odavno se nitko nije javljao u vezi ovoga, cure ima li jos kakvih dobrih rezultata?

  12. #162
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1

    Početno Liječenje neplodnosti i PCOS-a

    Inozitol je definitivno vrlo djelotvoran za PCOS i navedene poremećaje, ali za povećanje plodnosti dobro je uzimati više dodataka prehrani, i naravno, hraniti se što zdravije. Inaće pripremam knjigu na ovu temu...
    Inozitola je dobro uzimati u većoj količini jer je dobar za rasti i debljinu kose, djeluje smirujuće, a najbolje ga je uzimati uz kompleks ostalih B vitamina.

    Nema poznatih interakcija inozitola s lijekovima osim s mineralom Litijem(pod raznim imenima) koji se koristi kod određenih psihijatrijskih bolesti. Litij zapravo prazni zalihe inozitola (uglavnom svima nedostaje) u tijelu pa je inozitol zapravo nužna terapija i kod takvih stanja.
    Ako trebate savjet, rado ću pomoći. Mogu nabaviti farmaceutski čisti inozitol po vrlo pristojnoj cijeni....javite se na PM

  13. #163
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    i ja se prijavljujem sa pcos, inzul.rezistencija, visoki prl...svašta nešto, zbrka hormona... i sad sam naišla na ovu zanimljivu temu i malo istražujem....
    vidim da sojin lecitin sadrži kolin i inozitol.... da li je to to? jel tko pio lecitin možda? jer vidim da je opis za što se koristi isti... 1 tableta sadrži 1200 mg lecitina

  14. #164
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    pozdrav..
    i ja se borim sa pcos...i povišenim prl, inzulinskom rezistencijom...pa sam naišla i na ovu zanimljivu temu, zanima me za taj inozitol i kolin...vidim da se sojin lecitin sastoji od ta dva sastojka...da li je to onda to ili ipak ne? šta mislite?

  15. #165

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    73

    Početno

    Ja PCSO, pretilost, inzl. rezistencija ; nakon kompilacije različitih vitamina , čajeva ,Inofolica uz IVF iz prve ostala trudna ; trenutno u 21 tjednu trudnoće sa zdravim blizancima )))

    Ja imam jednu cijelu kutiju Inofolica , nabavila u Italiji ako je netko zaiteresiran nek se javi na PM

  16. #166

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    divne vijesti, cestitam! blago ti se uzivaj!

  17. #167
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj linaxx prvotno napisa Vidi poruku
    Ja PCSO, pretilost, inzl. rezistencija ; nakon kompilacije različitih vitamina , čajeva ,Inofolica uz IVF iz prve ostala trudna ; trenutno u 21 tjednu trudnoće sa zdravim blizancima )))

    Ja imam jednu cijelu kutiju Inofolica , nabavila u Italiji ako je netko zaiteresiran nek se javi na PM
    ja sam zainteresirana, ali još nemogu slati pm ...možeš mi poslati pm sa svojim mailom da se dogovorimo?

  18. #168
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    i čestitam naravno

  19. #169
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    da, sad sam skužila da vjerojatno ne mogu ni primati pm ... pa ću ostavit svoj mail da mi se javiš: ninnazg@gmail.com
    hvala

  20. #170
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    cure molim vas da mi javite u kojoj apoteci u zagrebu mogu kupiti inofolic i koliko kosta?
    i koliko se dnevno pije tableta
    hvala

  21. #171

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Cure bok, i ja sam nova jel moze neka koja je koristila Inofolic da mi kaze koliko cega sadrzi jedna vrecka Inositol praska, ne mogu da ga nadjem nigdje pa bih kupila sve odvojeno ali ne znam koje doze da uzimam. Hvala vam

  22. #172

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Ja se ispricavam, smotana sam pa sam postala dva puta isto jer sam mislila da mi je ovaj comp sve obrisao lol

  23. #173
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    Dali ima netko u Italiji da može poslati INOFOLIC ja bih bila jakooooo zahvalna

  24. #174
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    ljudi ja naručila 18 kutija inofolica u zg-u na dolcu ljekarna frebel...mogu naručiti ,ako nekome treba znate gdje se treba obratiti

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    hvala, bas si pogodila da mi odgovoris na pitanje bez da te pitam. moze cijena u inbox? thnx

  26. #176
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Jel može i meni kao i bubekici?

  27. #177
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    Ne znam dali smijem javno napisati cijenu kod nas

  28. #178
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    luci07 isprazni inbox

  29. #179
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Joj, sori, idem odmah!

  30. #180

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    koristi li netko inofolic? ima li rezultata?

  31. #181

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    1

    Početno

    ja sam prije mjesec dana počela sa inozitolom od bigvits koje sam naručila preko interneta iz UK....imam problema s PCOS otkad znam za sebe i pijem pilule (diane, jazz, yasmin) već godinama s pauzama
    međutim, uvijek kad sam napravila pauzu do sada, nije bilo ni menstruacije, a akne su stalno prisutne, iako sam već davno zagrabila u 20-te...
    počela sam prije mjesec dana s Inozitolom, a prestala sam piti pilule...zasad nema nikakvih pomaka

  32. #182

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Bila u frebelu, nikad culi za Inofolic Ocito sam naisla na krivu osobu. Ostavila sam kontakt pa ce mi javit kad se raspitaju.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    jos info - moze se naruciti u ljekarni u trstu - Farmacia alla Madonna del Mare - preko maila sam slala upit. morala sam nazalost odustati jer u subotu rade samo do 13h, a tad jos necu biti tamo.

  34. #184
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    ako ce netko narucivati infoblic,ja bih molila kutiju,platim vam na racun..do Italije ne mogu nikako..please..

  35. #185
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    također! hvala!

    Citiraj kiara79 prvotno napisa Vidi poruku
    ako ce netko narucivati infoblic,ja bih molila kutiju,platim vam na racun..do Italije ne mogu nikako..please..

  36. #186
    grimm avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Bok cure!
    Ja sam d-chiro-inositol (onaj koji je za pcos) naručila iz Australije, preko jednog sajta koji se bavi tematikom pcos. Stigao mi je za cca 2 tjedna. To je čisti d-chiro-inositol, bez folne, nju pijem posebno. Uz paketić dobila sam malu žličicu kojom se dozira. Dnevna doza ovisi o težini osobe. Dnevnu dozu treba raspodijeliti u više manjih dijelova i piti s punom čašom vode, cca pola sata prije jela. Jedina mana je cijena, oko 780 kuna za dozu za dva mjeseca.
    Kako sam tek prije tjedan dana počela piti, ne vidim još rezultate, ali vjerujem da će pomoći.
    Inače d-chiro-inositol se u velikim količinama nalazi u heljdinim mekinjama, ali toga nema u Hrvatskoj ni pod razno (našla sam u Banja Luci ali je užasno skupa poštarina, ne isplati se).
    Ja sam trenutno na klomifenima i dexamethasonu, ali d-chiro-inositol se može uzimati uz terapiju, barem tako tvrde na tom sajtu.
    Pozdrav svima i sretno!

  37. #187

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam nova na ovom forumu ali pratim ovu temu! Evo vam adresa sa koje mozete naruciti inozitol i kao puder i kao tablete a nisu skupi. Sajt je vec provjeren i zaista je ok!

    http://www.healthdesigns.com/catalog...chiro+inositol

    Pozz

  38. #188

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    drage cure, vec 2 mjeseca pijem inofolic 1 vrecicu dnevno i nema nikakvog pomaka. razmisljam o tome da povecam dozu. pije li netko 2 vrecice dnevno (toliko je koristeno u istrazivanju)? ima li netko ikakve rezultate?

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    2

    Početno

    ukoliko bi mi netko mogao nabaviti inofolic, bila bih mu zahvalna da se javi.

  40. #190

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    zrikzrikzrikavac javi mi se na ljavica@hotmail.com

  41. #191
    ladymillion avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Drage žene i djevojke, nova sam ovdje pa imam pitanje, da li inozitol&kolin od twinlaba( nadam se da nije reklama, pa neka admin obriše ako je) itko od vas uzima pošto d-chiro-inositola nema u našim ljekarnama?

  42. #192

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj ladymillion prvotno napisa Vidi poruku
    Drage žene i djevojke, nova sam ovdje pa imam pitanje, da li inozitol&kolin od twinlaba( nadam se da nije reklama, pa neka admin obriše ako je) itko od vas uzima pošto d-chiro-inositola nema u našim ljekarnama?
    inofolic sadrzi myo-inozitol i folnu kiselinu. uzimala sam inofolic prije i za vrijeme stimulacije i rezultat je bio 10 jajnih stanica, sve su bile zrele.
    ima li koga sa friskim iskustvom? u italiji, a pogotovo sad-u je inofolic jako popularan, a kod nas ga i dalje nema.

  43. #193
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Bubekica, ne stignem sad googlati i čitati u nazad... a kakav točno učinak ima taj preparat?

  44. #194

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    myo-inositol je sastojak stanicnih membrana, u receptorima za inzulin (postoji dosta pcos pacijentica s inzulinskom rezistencijom, tj. receptorima neosjetljivima na inzulin), i tekucine unutar folikula (ovdje je pak bitan za pravilno sazrijevanje jajne stanice).
    folna kiselina je vazna za diobu i proliferaciju stanica. takodjer, snizava razino homocisteina.

  45. #195
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    cure, javljam vam se s novostima.
    pisala sam na ovoj temi prije par godina kad se tek pocelo pisati o inozitolu i folnoj.
    iako meni nikad nije dijagnosticiran pcos niti pomocu uzva niti hormonskih pretraga imala sam turbo duge cikluse i neredovite menstruacije.

    inozitol i folnu pijem od 2009.
    narucivala sam ih preko prijateljice iz amerike, preko amazona, preko ebaya. odnedavno preko iherb online trgovine koja dostavlja u hrvatsku za samo 4$.

    sad imam samo 1-2 produzeno/preskocena ciklusa godisnje koje uglavnom mogu povezati s nekim vanjskim cimbenikom (stres i slicno).
    ovulacije osjetim oko 16/17/18og dana. zadnjih par ciklusa ih uspjesno uhvatim i lh trakicom. sami ciklusi mi traju 30-33 dana.

    prosle godine sam s novom ginekologicom pricala o utjecaju inozitola i folne na ustaljivanje ciklusa i rekla mi je da je upoznata s tim studijama i istrazivanjima i da to nisu neke ciribu ciriba price i neka samo nastavim to piti.

    sretno svima

  46. #196

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    cure, našla sam na iherbu neki preparat koji je, čini mi se, po sastavu sličan inofolic,
    a nije nešto skup:

    http://www.iherb.com/Fairhaven-Healt...9&sr=null&ic=2

    bilo bi dobro da cure koje imaju inofolic "u rukama" usporede sastav, pa da nam daju svoj komentar...

  47. #197

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Koliko ja vidim ista je kolicina inozitola i folne. Ovaboost jos ima vit E.

  48. #198

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Sry tek sam sad izracunala.
    Znaci 4 kapsule sadrze ono sto sadrzi 1 vrecica inofolica a preporuca se da se uzmu 2 - sto bi znacilo puno vit E i plastike od kapsula ciji nisam ljubitelj.

  49. #199
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Moze i meni info gdje se moze nabaviti Inositol, gdje god sam pitala ne narucuju ga..

  50. #200
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Citiraj xavii prvotno napisa Vidi poruku
    Moze i meni info gdje se moze nabaviti Inositol, gdje god sam pitala ne narucuju ga..
    edit: inofolic

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •