Mislim da nije dobra ideja...
Jednom mi je u ruke dospio neki stari molitvenik iz 50-ih godina prošlog stoljeća... jako mi je zanimljivo bilo čitati koliko za koju molitvu molitvu dobiješ oprosta, ono 5 dana, mjesec, pola godine...![]()
E pa u tom starom molitveniku (znači stara praksa) je pisalo da su trudnice, DOJILJE, mala djeca, starci i bolesni oslobođeni posta i nemrsa!
Što je i logično jer je post odn. nemrs odricanje od hrane a gore navedenim kategorijama se ne smije ograničavati unos hrane...
Ja ne bih riskirala... ti posti kad budeš 100% sigurna da će se ticati samo tebe a ne da i tvoja beba posti...
Post dojilje je po mom mišljenju, s vjerskog stajališta ne samo nepotreban već i nepoželjan.
Uostalom, dojenje i briga o djetetu ti je dovoljna «žrtva»![]()




Odgovori s citatom