Al imam sad ja (odnosno moja P.) hrpu pitanja vezano uz srednju glazbenu.
Ona je završila paralelno OŠ i osnovnu glazbenu (violinu) prije dvije godine, sad završava drugi gimnazije. Krajem OGŠ je zacrtala da želi ići na solo pjevanje, malo ju je i prof. solfeggia nagovarala, tako da je u 6. razredu GŠ upisala i položila i dodatni klavir, vježbala je na posuđenom sintiću. Nije htjela odmah pokušavati s pjevanjem, nego tek kasnije, i evo sad želi probati izaći na prijemni ispit. Koliko smo pokopčali, kod solo pjevanja se upisuju prvo pripremne dvije godine.
Da li ona mora, ako se upiše, slušati i polagati pripremni solfeggio s obzirom da je završila OGŠ? (sofeggio joj je izvrsno išao, mislim da je program te dvije godine solfeggia isti kao i program 6 godina OGŠ)
Da li joj se priznaje ako na zbor ide u svojoj gimnaziji i da li se priznaje položena glazbena kultura iz gimnazije za povijest glazbe u SGŠ?
(ovo pitam zato što je njena frendica nezadovoljna, jer moja ići na povijest glazbe u SGŠ, a u gimnaziji sluša glazbenu kulturu po istom udžbeniku); problem zapravo nije polaganje nego odlazak na satove.
Kako je sa stranim jezicima? Jel se priznaju jezici iz srednje škole? I koliko je uopće SGŠ vremenski zahtjevna? Ona želi probati, ja je ne želim (pretjerano

) obesrabriti, ali se bojim da je to sve skupa dosta naporno. S tim što mi je kći dosta nadobudna i želi smanjenim tempom nastaviti i trčanje na koje je krenula ove godine i ne vjeruje mi da dan ima samo 24 sata.
Inače je pametna i dobro organizirana, lako pamti i uči (to se može zahvaliti i GŠ

)
Ako se upiše, jel mora i dalje učiti klavir, može li onda vježbati na sintiću ili bi i onaj kome je glavni predmet solo pjevanje trebao vježbati na pravom klaviru?
Sad nas čeka kupovina klarineta, to je već sasvim dovoljan trošak.