duba13, nadam se da ces ih imat sto vise i kvalitetne. Sto se tice punkcije, uzmi si nesto za bol kod kuce. Ja sam to zaboravila i tamo mi nisu nista dali, iz nervoza ih zaboravila pitat. Sretno u petak![]()
duba13, nadam se da ces ih imat sto vise i kvalitetne. Sto se tice punkcije, uzmi si nesto za bol kod kuce. Ja sam to zaboravila i tamo mi nisu nista dali, iz nervoza ih zaboravila pitat. Sretno u petak![]()
Ambra, ma odakle si ti, ako nije tajna? Šta nemaš nigdje bliže kliniku? Napisala si 1000 km ili je to bilo samo figurativno...Nadam se da će ti se ova stanica jako, jako dobro razvijati, bilo je već sličnih slučajeva koji su završili dobro pa treba vjerovati!
Coolerica, kako tebi ide, kako podnosiš stimulaciju?
Hej GIZMOS evo ja danas bila na 1.uzv(8dc)- za sada 6 lijevo i 6 desno, svi oko 11-14mm(taj je najveći). Endometrij 7,5mm. kaže doktor punkcija najvjerovatnije u ponedjeljak. A stimulaciju ni ne osjećam pa sam se pobojala da danas neće biti ni jednog folikula. nek prođe još i ovih par dana pa ti pp-am detaljan izvještaj.
Ambra ~~~~~
Jeeee, pa super ti je sve to...endometrij taman kako treba biti, folikula dovoljno a ne previše....super,super,super...sada da još punkcija prođe što bezbolnije i bingo za kraj! Mene su jučer zvali iz Rijeke i naručena sam na prvi uzv 06.09. ne znam što če biti ovaj mjesec zbog one izrasline pa sam sva nestrpljiva. Ovaj mjesec bi ovulacija trebala biti baš iz tog desnog jajnika pa ne znam da li će mi uopče napraviti inseminaciju, jer koji put odustana zbog cista! Samo se nadam da će to biti ok, i da ću se konačno pomaknuti s mjesta...nekako nemam više živaca sa tim inseminacijama. Čini mi se da kod svih drugih to ide nekako brže a meni uporno forsira još i još. A tako bi volila da odem na jedan posupak ovdje prije MB da se mogu pripremiti za ono što me čeka! Ajde molim te ako budeš u prilici pitaj doktora koja je preporuka za pauzu između laparoskopije i stimuliranog postupka! Hvala i pozdrav!
mogu misliti da si već luda od inseminacija.al bar imaš sreću pa upadneš mjesec za mjesec..ja sam ove 2 štelila 6 mjeseci. te ne može odmah nakon hsg-a, te nema mjesta..uf. ajd pitat ću sutra ujtro idem na uzv.
Ambra kakva je situacija kod tebe?
Gizmos kod tebe?
Ja sam odlučila nevadit betu jer ono sto posto nisam trudna, tako da neču niti bezveze ić u lab. Radit ču test u utorak ono čisto reda radi da vidim još koji minus![]()
Još je nema(m) ali pošto je neredovita nepterečujem se baš, doći če ona. I dalje pijem dabroston pa...
Kika83 ja sam dobila 29.09. i 06.10.već krećem na prvi ultrazvuk, sa nadom da će ova inseminacija biti posljednja i da će me narućit za prirodni IVF, jednostavno mi treba promjene! Ako me coolerica razveseli pozitivnom betom možda se zadužim pa prije Mb odem i ja do doktora Reša! Znati ću kroz par dana što i kako dalje...Sretno, a koliko sam skužila tebi već i kasni. Napisala si mi da očekuješ menzis 28.09.09. Nebi ti ipak napravila kakav testić da nas malo razveseliš???
Napisla sam več u postu iznad da neču vadit betu več radit test u utorak. 01.10 je trebala doč ali kod mene inače kasni jer nikad nije redovita tako da ništa od toga, mislim da se veselim. Nema ni t od trudnoće![]()
Znam da si dobila i baš mi je drago da ideš dalje u postupak. Ajme da se barem meni tako nešto dešava svaki mj :/
Sretnoooo![]()
Recimo da sam imala sreće i da sam od trećeg mjeseca stigla na 4 inseminacije, ali to je zato što za njih nema toliko gužve. Kad me upisivala za 10 mjesec vidila sam da na listi za docenticu imam još mjesta. koliko sam skužila najviše je opterečen Vlastelić, pa i o tome dosta ovisi.
Cure koje idete sada na postupke u bolnice po novome, zanima me kako izgleda psihološko i pravno savjetovanje i dobivanje potvrde?!?!?
Mene za AIH ne traže ništa, šta nisu odustali od toga? Si sigurna da će nam to uopče trebati?
Nije se od ovoga odustalo. Sve nove cure morat ce u svim klinikama po novome zakonu prociGIZMOS prvotno napisa
- pravno savjetovanje
- psiholosko savjetovanje
sve cure koje su od prije u postupcima ne moraju prolaziti ta savjetovanja mislim da se to odnosi samo na one koje tek sada kreću u postupke.
GIZMOS želim ti da ti ova posljednja AIH bude uspješna pa da ne trebaš razmišljati gdje ćeš na IVF.
kika83 želim ti da te testić iznenadi s velikim +
coolerica želim ti uspješnu i bezbolnu punkciju
cure trebala bi informaciju za prijateljicu, vi koje ste nedavno obavile hsg, što se treba ponjeti sa sobom i kako to sada izgleda, ja sam to obavila prije 5 godina i mislim da se dosta toga od tada izmjenilo.
pozdrav svima, posebno našim trudnicama i mamicama![]()
Pozdrav svima!
Samo da pošaljem,
,
i vibrice!!!
Ameli,ja sam bila na hsgu lani u 7.mj.Treba doći rano ujutro (oko 7 i pol) i onda te pošalju u sobu,presvučeš se u pižamu i čekaš naprije pregled.Poslije sam išla na hsg u onu zgradu di je rendgen.Bolilo me jako,nisu mi dali ništa protiv bolova.Sad da idem,uzela bi sama nešto.Oko 2 su me pustili doma.U bolnici ti oni kao računaju da ležiš tamo taj dan i sljedeći,tako da dobiješ otpusno pismo.Ako te još nešto zanima što sam zaboravila,slobodno pitaj.![]()
E da,dakle meni je trebala samo pidžama,papuče i ulošci,jer sam poslije krvarila,ali uzela sam si za svaki slučaj torbu sa stvarima kao za bolnicu.
Ja sam hsg radila u izoli i ponijela sam spavačicu, papuče i uloške (nisu mi trebale,ali...za svaki slučaj). Dobila sam inekciju za bolove koja me dosta omamila, nije me bolilo, ali vjerojatno zato što su jajovodi bili prohodni. Ist dan sam otpuštena iz bolnice u 3 popodne. Doktor mi je odmah napisao otpusno pismo i rekao da ne žurim, da odmorim i kad dođem sebi da mogu otići! Otišla sam u 3 popodne...
Ja sam hsg radila u Pu. Katastrofa. Napravila ga i istog trena sam otišla doma :? Užasno me bolilo, da nisam slušala sestru kako da dišem kad mi je objašnjavala pala bi u nesvjest. Malo sam krvarila nakon toga i bolilo me ali hvala bogu kratko je trajalo![]()
Beta 1,20![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Kika83 žao mi je...drži se draga....a baš sam svaki dan virkala na forum hoće li biti kakvih plusića.....
Ne daj se....idemo dalje...nema odustajanja...
A baš mi je žao, sve sam se nešto mislila da nam spremaš neko iznenađenje kad nam ništa ne javljaš. Dugo si ti izdržala to čekanje do bete, ja bi vjerojatno bila već napravila test da su mi neredovite menstruacije. Sad se ti polako spremaj za 11 mjesec i da konačno nešto krene i u Rijeci!
Ma bila bi ja prije vadila betu ali mi je počelo dole nešto i prestalo, zato sam se odlučila tek u pon vadit. Ali još uvijek nisam dobila i sad počinjem bit lagano živčana, želim procurit da mogu dalje![]()
A za 11. mj čemo još vidjeti, treba kontrolirat stanje s cistama. Nadam se da čemo ić u postupak![]()
[b]kika83 baš mi je žao zbog bete,nemoj gubit nadu!!!!!!! ako koristiš još uvijek utrogestane možda zbog toga ne dobivaš menzes. možete mi reći koji dan ciklusa ste vi bile na punkciji sa menopurom, meni je danas 10 dan a još uvijek su mi sitne stanice.
Duba13 ja ti pijem dabroston i nikako da dobijem. Neznam dali da prestanem jer mi je Vlašić reko da ako test bude negativan, bila je beta da pijem još 10 dana :? a pitala sam i svoju primarnu ginkologicu dali da nastavim dalje pit u slučaju negativne bete, rekla je da( menga če doć).
I sad neznam dali da ih poslušam ili ne? Ovako mi se čini dok pijem nikad neče doć.
za dabroston ne znam kako djeluje,a za utriće znam da zaustavljaju menzes,možda da popiješ tih 10 dana kad su ti rekli i Vlašić i tvoj gin.
duba ja sam ti bila 11. dan na punkciji ali to ti je sve individualno. Neke cure su isle i po 16 dana na menopure.
Evo samo da se i tu javim, jer ovo je moja Rijeka.
Moja beta 15 dpt je ludih 1292!!!!
~~~~~~~~svima da što prije osjete ovakvu sreću i uzbuđenje![]()
:D Bravo Magi7,čestitam i ovdje odSretno i školski do kraja!
![]()
magi7 čestitam od srca.
Kad mi beba bude zaspala, šaljem ti pp.![]()
magi7čestitam i nadam se da ćemo ubrzo sve to osijetiti![]()
Potpisujem ovo. Čestitke :Dduba13 prvotno napisa
Magi7, cestitam tebi ali i doktoru, svaka čast! Ovaj istopad će se stvarno pamtiti....
Evo da javim novosti.Stigli su mi nalazi od endo i sve je ok! Prolaktin uredan, štitnača također, hormon rasta u normali...Terapija nije potrebna, ali moram ponoviti citološki bris dojki (ovaj put bakteriološki da se vidi da nije neka upala). Što se tiče ciste na jajniku nema joj spasa i morat ću svakako na laparoskopiju. Konačno sam od docentice dobila potvrdu da je ova 5 inseminacija posljednja i sada krećemo dalje. Yessss! Termin sam dobila u 2 mjesecu 2010. jer je sve do onda zauzeto, a imeđu 11 i 2 mjeseca će mi napravit laparoskpiju. Što se tiče ove inseminacije docentica je rekla da su šanse male zbog ciste i da bi nam ona mogla smetat (a ja mislim da su i bez nje šanse male, pa me to ne brine). Gledam na nju kao na nešto što moram odredit da bi se pomakla s mjesta, pa ako to nešto usput bude pozitivno onda smo na konju...
Coolerica, sretna sam zbog tebe i želim ti što više smrzliča pa da za koju godinu odeš i po drugog bebača, jer kako je krenulo ko dr.Reša vjerujem da ćeš sigurno uspjeti i držim ti fige!
Ambra i Duba13 vaše rezultate s nestrpljenjem išćekujem, vrijeme je da se i Rijeka malo digne na noge, da nas ohrabrite pozitivnim rezultatima!
A tebi kika 83 da sve ¸ide po planu i da obaviš svoj prvi IVF u 11 mjesecu!
Cure jeli neka od vas krenula u Rijeku na stimulirani sa gonalima ili menopurima?
Gizmos kolika ti je cista?
Ja ti se s njima borim več 2godine. Inače mi pucaju nakon par mjeseci. Imala sam jednu od 9cm kad je reko Vlašić moramo ju maknut, tumorski markeri su bili ok. Četiri mjeseca se samo povećavala i več sam bila upisana za laparoskopiju i hospitalizirana, da bi nakraju kad su me otvorili vidili da je več puknula :? Srećom radili su mi drilling lijevog jajnika, kromotubaciju i počistili ostatke te ciste. Tako da ako inače nemaš problema s njima, možda da pričekate još koji mj :/
Nemješam se u odluku docentice, ipak ona zna šta radi, ali... tako je bilo kod mene. Ciste inače pucaju jer su ispunjene tekućinom, šta vjerovatno znaš.
Kako god da bilo, sretnoooooooo![]()
Ovisi kakva je cista kod mene je npr. bila endometriozna koja ne puca jer je ispunjena krvlju što se i potvrdilo nakon laparo.kika83 prvotno napisa
Ja sam bila i na magnetnoj rezonanci prije operacije da se potvrde sumnje doktora o kakvoj je cisti riječ
Mali Mimi ali ti imaš endometriozu i normalno je da su ti takve ciste.
Kod nje u potpisu nepiše da ima endometriozu, pa... :/
Drage moje suborke, evo da vam se i ja priključim...
Za početak evo moje priče(ukratko): Nakon gotovo dvije i pol godine neuspješnog pokušavanja, gađanja plodnih dana, mjerenja bazalne temperature, lh trakica, ispijanja svih mogućih čajeva i vitamina krenuli smo u konkretniju akciju. Moj nalaz hormona je bio uredan, slijedeći korak je bio spermiogram. Na ovom smo testu pali. Dijagnoza: teška oligoastehenozoospermia. Nalaz nas je šokirao, pogotovo mene pošto sam nekako cijelo vrijeme mislila da kod mene nešto nije u redu, iako ništa nije upućivalo na to jer nikad nisam imala ginekoloških problema, ciklusi su redovni...
To je bilo u 7. mjesecu ove godine i najgore od svega je bilo čekati 3 mjeseca da se ponovi spermiogram i da se napokon nešto počne micati.
Moj suprug je dobio termin za 21.10. za spermiogram a isti dan imamo termin i u ambulanti za obradu neplodnosti.
S ovako lošim nalazom spermiograma znam da nam ne preostaje ništa drugo nego IVF i to ICSI...
Zanima me kolko dugo obično prođe od prvog razgovora u ambulanti za obradu neplodnosti do prvog postupka i koje sve pretrage prije treba napraviti... nadam se da ne previše.
Nisam ni ja znala do prve ciste a to je bilo prije točno godinu dana da imam endometriozu... hoću reći bez nekih detaljnih nalaza kao što je magnetska ili dijagnostička laparoskopija ne može se 100% utvrditi o kakvoj se cisti radi.kika83 prvotno napisa
Osim ako je već imala ciste i ranije koje znaju puknuti same od sebe a negdje nisam pročitala da je.
GIZMOS hvala ti na dobrim željama! ja sam danas bila na ultrazvuku 12 dan ciklusa i još uvijek su mi sitne stanice,samo se bojim da mi ne propadne ovaj ciklus pa onda tek druge godine ponovo,ko će to dočekati...![]()
Ja sam u trećem mjesecu imala 1 cistu ali za nju mi je odmah rekla da je to obična vodena cista i da će se ona kroz tri ciklusa najvjerojatnije ispuhati. Ispuhala se isti mjesec. Za ovu cistu je rekla da nije vodena i da je teško da će se sama povući ali je dosta mala (3 cm) pa će je još malo pratiti. Ono što je važno je da nema prokrvljenosti kroz nu (što bi ukazvalo na nekakav tumor ili slično). Čudi me samo da mi još nije rekla da napravim markere obzirom da je mama imala između ostalih i tumor na jajniku. Endometriozu mi nije nikad spominjala i ne kužim baš što ona znači i da li je uopče mogu dijagnosticirati ultrazvukom ili samo laparoskopski pa ne znam da li ju imam.
Dani82, dobrodošla! Vjerujem daće kod tebe obzirom na dijagnozu odmah preskoćiti inseminacije, ali neki normalan slijed nalaza koje nas traže je hormonalni status (spolni hormoni i hormoni štitnjače), nakon toga bakteriološki brisevi (onih 5 famoznih-klamidija,mikoplasma, ureaplasma te aerobne i anaerobne bakterije).Ako je sve ok sljedeće je provjera prohodnosti jajovoda (HSG ili laparoskpija). To su mene tražili prije inseminacije! Na IVF-u još nisam bila ali znam da traže markere hepatitisa, HIV 1 i HIV 2, VDRL. Mislim da je to sve ako što fali neka netko nadoda....Ja bi još olila napraviti TORCH, ali moram vidjeti da li ću se uspjet užicat za uputnicu. Sretno i ako te još šta zanima samo pitaj
Tako ti je isto bilo i kod mene, nakon klomifena prvi put su mi se pojavile neke 2 ciste koje su pukle ali nakon toga se desila ova endometriozna cista koja nije pukla sama od sebe i dr. je zbog boje (valjda su tamnije od obihčnih) posumnjao na endometriom te me posalo vaditi CA 125 i na magnetnu rezonancu, kao što sam rekla gore ne može se 100% utvrditi ultrazvukom.GIZMOS prvotno napisa
Pitaj je za te markere nek te pošalje da izvadiš, a ako ti nisu vodene ciste na jajnicima onda ti može biti endometriom (ja ne znam da postoji ijedna druga vrsta ciste)
Prosurfaj malo imaš dosta toga o endometriozi na netu da ne pišem ovdje.
Sretno sa nalazima![]()
Gizmos hvala na objašnjenju.
Ne znam da li u našem slučaju ja trebam radit hsg jer mislim da po nekoj zdravoj logici nas neće ni slat na insemenaciju, jer koliko znam za insemenaciju treba dosta plivača... a ako se radi ivf onda misli jajovodi i nisu potrebni. Ili se varam?
Zanima me kako ide taj stimulirani ivf, da li se svaki dan treba u kbc dolazit na injecije ili kako... jer mi to nije previše zgodno pošto sam sa Krka,a i ne znam kako bi to izvela s poslom.
Tebi će u tom slučaju vjerojatno zobići hsg, mada nije pravilo jer ne mora značit da će dijagnoza TM ostati ista, spermiogeneza traje 3 mjeseca i nikad ne reci nikad,može se popraviti. Mi smo sa oligoasthenopemiom vitaminima i sl.preparatima dosta popravili spermiogram i doktorica je bila sva u čudu. ja bi prohodnost jajovoda ipak napravila radi sebe čisto da si to skineš i da znaš da li je sve ok a automatski si otvaraš mogućnost i veću šansu za ostvarenje prirodne trudnoče (ni to ne treba nikako otpisati...bilo je svakakvih slučajeva i uspješnih začeća čak i kad su doktori digli ruke od svega).
što se tiće injekcija, vidim da neke cure dolaze na odjel i da im sestre aju inekcije, ali to su najčešće cure iz Rijeke.Druge dođu jedanput, dvaput i onda si same daje...kažu da nije strašno, ali o tome će ti više netko tko je prošao stimulaciju...ja sam još daleko od nje!
Da, imaš pravo, možda ovaj novi nalaz spermiograma bude bolji pa će to promijenit neke stvari. Nadam se samo da neće biti gori jer je mm prije prvog spermiograma pio cink, folnu i vitamin c, a sada ništa ne pije. Sve ćemo itako ubrzo saznat.
magi7 odti cestitam.Znam kako si sretna jer i ja sam to napokon dozivjela,i evo nas vec u 19 tj.trudnoce.
Zelim ti svu srecu u trudnoci.
dani82 prvotno napisa
možeš dolaziti svaki dan u Rijeku na odjel ,ali ako ti je nezgodno možeš se stimulirati i sama ili zamoliš nekoga u Krčkom domu zdravlja da to obavi.mislim da će ti svatko pristati na to i da nebi trebalo biti problema.jedino ćeš kasnije biti obavezna dolaziti svaki drugi dan na folikulometrije u Rijeku.
magi7 cestitam!
novim curama zelim dobrodoslicu i sto prije da uspiju,
dani82 postpisujem skandy, ja sam odlazila u DZ u svome mjestu a kasnije u ZG sam se sama bockala,prvi put je tesko ali kad uhvatis ruku moram priznati puno jednostavnije nego sto mislis,i definitivno kod sljedeceg pikanja cu to odraditi sama komotnije je nego svaki dan balansirati izmedju posla i odlaska na bockanje