Pokazuje rezultate 1 do 50 od 183

Tema: Odgoditi školu ili ne?

Threaded View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,831

    Početno

    To je doista individualno i na temelju (doduše, malog) uzorka kao što je razred moga sina (sad su drugašići) da se zaključiti da nema nikakvih pravila vezanih uz datum rođenja i zrelost:
    najmlađi dječak u razredu (rođen je u ožujku), sav sitan i na prvi pogled idealan da se ostavi još jednu godinu u vrtiću je najbolji učenik u svim predmetima. Doista briljira znanjem, brzinom, socijalnom snalažljivošću - ma svime.
    S druge strane, curica koja je također rodjena u ožujku kao i taj dečko, muku muči od početka, nikako da ulovi korak sa ostalima, velikih problema je imala sa savladavanjem čitanja (tek sada u 2. r. je savladala ono što ih je većina polovila već lani u prvom polugodištu). To čitanje se dakako odrazilo na sve predmete za koje se očekivala ta vještina već u 2. pol. 1. razreda, tj. i na ocjene.
    Isto tako, dečko koji je rođen u travnju (godinu ranije), dakle stariji je od ovih gore spomenutih skoro cijelu godinu, jedan je od lošijih đaka u razredu - doista nema pravila.
    Dakle, jako je bitna ta procjena za svako dijete individualno i ne bih je olako shvatila.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 13.11.2012. at 10:30

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •