-
a za početak koliko dijete ima godina?
što znači vanbračno? da li si ti začela dijete u ljubavništvu s njim dok je bio u braku sa ženom koja te vrijeđala? jer u tom slučaju žena je očito opravdano branila svoje interese, to je valjda jasno da si ti ušla u njen "životni prostor" i blago rečeno remetila ga, s tendencijom uništavanja i s mog stava gledišta njena reakcija mi se čini ljudski skroz razumljiva!
Al obzirom da su u međuvremenu partnerski odnosi pomireni i posloženi mislim da ta minula činjenica da te nekoć vrijeđala, nema smjela imati težinu prema djetetu, niti biti kočnica da dijete ide k njima i viđa se i druži sa polubraćom ako ih ima. Tim više potkrijepljeno što otac inzstira na čestim viđanjima, evidentno je da želja postoji i da to dijete vrlo vjerojatno nije izopćeno niti u neodgovarajućim uvjetima u njegovom prisustvu.
To što ti misliš da je tebi za inat, možda je ipak samo tvoje subjektivno samozavaravanje i vjerojatno time kontraefekt kočnice tebi samoj da se opustiš u osjećaju kako je djetetu sa tatom i njegovom partnericom ipak sasvim dobro.
Osobno su mi katastrofalne odluke majki da iz vlastitog inata djeci diktiraju i brane odlaske i druženja, čak i onda kad ih sama djeca osobito žele i trebaju. Ne bi bilo loše razmišljati o interesu svog djeteta i njegovom zadovoljstvu, a ako je dovoljno odraslo i otvoreno pričati o doživljaju provedenog vremena kod tate.
Osobito su mučne situacije koje proizlaze iz nepomirenosti partnerskog raskida pa se upliće naveliko ljubomora i inat, te se već i poodrasloj djeci brane recimo odlasci na tatino drugo vjenčanje pod izlikom neprimjerenosti (naravno samo iz maminog kuta gledanja) ili na zajedničkim svečanostima tipa krizma, rođendan, brane dolasci partnera drugog roditelja iako je on dugoročno već sastavni dio djetetovog života i miljea...
Viđanja su inače stvar dogovora i nije ništa neobično vidjeti dijete svaki drugi dan. Uobičajena praksa je dva puta tjedno i svaki drugi vikend pet-ned! pa ti u prosjeku ispadne od 14 dana 6 dana kod tate, dakle gotovo svaki drugi dan. Isto tako dodjeljuje se svaki drugi državni blagdan drugom roditelju, kao i godišnji odmori 15 dana za ljetne praznike i 7 dana zimskih. Ukoliko je dijete još beba i do neke druge godine života ili čak i treće, preporučena viđanja su ipak rjeđa!
Viđanja regulirate usmenim putem ili sudskim Zahtjevom za reguliranjem druženja i viđanja djeteta, za koji prolazite mišljenje pripadajućeg CZSS!
Pravila pisanja postova
- Ne možete otvoriti novu temu
- Ne možete ostaviti odgovor
- Ne možete stavljati privitke
- Ne možete uređivati svoje postove
-
Pravila foruma