uf sad ja citam ov nakon dugo vremena i ne znam sto da kazem, ne zelim nikog abraniti niti osudjivati jer sam i sama u vrlo nezavidnoj situaciji...ma sve je to tesko, tesko je kad jedan roditelj napusta svoje dijete i ne zeli g avidjati, ali tesko je i kada drugi roditelj ne dozvoljava da se dijete vidja....mislim da bi svi jednoroditelji trebali raditi na tome da dijet eima zdravu okolinu , a ako ima ekstremnih slucajeva zastititi dijet emaksimalno.
moja skracena verzija i moj nacin rijesavanja stvari izgleda ovako:
otac mog sina nije ga vidio sada ce biti u 7 mj tocno 2 godine, nazvao ga je zadnji puta prosle godine 02.04.2008- to jutro me je nazvao da ce doci po maloga- nasto sam ja ostala u soku i rekl ada nece doci p o maloga jer ga dijet e tada nij evidjelo 10 mjeseci, vec da se mozemo naci i zajedno ici po njega u vrtic i neka se druzi s njime a ja cu biti blizu ako se antonio osjeca nesigurno...i naravno z apar sati je javio da neec doci jer da mora nazad otputovati i svasta nesto, nasto sam g azamolil ada mu se bar svako 10 dana javlja telefonom-to vecer je nazvao a moj sin je pitako - tko si ti??? i pokusao shvatiti ko ga zove....ma, no nakon toga vise nikad niej nazvao, ali je zato bio nekoliko put au zagrebu i niti jednom nije nazvao da pita kako je sin, ali je zato isao na CZSS kao da mu ja branim vidjati dijete, na srecu su upoznati sa svime, p asu ga malo prizemljili i poslali d aide psihologu na razgovor sto je odbio, isto kao sto je odbio ostaviti ikakav kontakt....dakle, ja sam potegnula promjenu rijesenja vidjanja koje sada glasi-jednom tjedno uz nadzor soc radnika....medjutim mislim da niti to se nece ostvariti, potegla sam pitanje neplacanja alimentacije, toni dobiva 411,00 kn od drzave i ima na to jos 2 god prava i onda ostaje bez icega...a otac.....bio je sada 2 tjedna u zagrebu, rolao po jarunu i ispijao kafice u tkalci a nije nazvao niti jednom d apita za dijete, nije pozelio stisnuti sina i pomirisati mu kosu.....fuj
dakle bila sam ljuta jako ..ali sad sam se smirila..jer ja cu zastititi dijete ot ovih situacija koliko mogu
bila sam na CZSS i rekli su d amogu maknuti prezime oca- mali ima moje i njegovo- uz njihovu suglasnost i d amogu pokrenuti postupak lisenja roditeljskih prava...u petak sam bila spremna ali danas sam se oghladila...ostavljam oba prezimena jer dijet ece samo ako ce htjeti maknuti njegovo kad odraste, osttavljam prava...iz jedinog razloga- moj sin ce kad odraste sigurno potraziti ga, sva djeca traze drugog roduitelja, i ja ne zelim d ami dijet ekaze ti si mi uzela prezim ei oca...a ne, nikako....teske su to stvari ali ja se borim, i dalje se nadam -ali samo nadam, vise ne forsiram d ace se unormaliti -ali nema sanse realno govoreci jer je npr, ova dva tjedna bulaznio okolo da mu ja branim vidjeti dijete, da ga kao detektivi prate kad dolazi u hrvatsku i da g aj anpr s njegovom bivsom zenom-ovom zbog koje nas je ostavio-uricem kod vracara...dakle slucaj za patalogiju , i zato ne zelim ga na samo sa sino....iako nij epokazao interes.....zivi u lazi...pa neka izvoli
eto
ovako se ja borim...nadam se ad ne grijesim puno...a grijesim u nekim stvarima sigurno
dakle svi vi koji imate iole zdrav odnos s bivsima budit esretni i dajt edjetetu oba roditelja d aupozna, mi ostali...polako, bez inat ai mrznje-samo putem dobrog az adijete