Ja ne volim pečeni cheesecake, odnosno pečeni sir mi previse baca na slanu sirnicu, ali zato torta koju sam napravila za S od svjezeg sira i jagoda, mmmmmmmmmmmmmmljac.
Biskvit sam radila po ovom receptu:
http://www.torte-recepti.com/torta-od-jagoda
ALIIIIII, onih 15 minuta na 180 je skroz nedovoljno. Vjerojatno je u ventilatorskoj pećnici dovoljno, ali kako moja rerna je malo slabija, pa sam stavila na 190 20 minuta. Odozgor je kora bila skroz pečena i sve je izgledalo OK. Pa sam ju izvadila i nakon nekog vremena skuzila da u sredini uopće nije pečena, ono, tekući biskvit. Prvi put u zivotu mi se tako nesto dogodilo, pljuc, pljuc, pljuc, ne ponovilo se. Uglavnom, ostale sam pekla na slabijoj temperaturi, na donjoj prečki i te kore su savrsene. Malo keksaste, a nisu keks.
Kremu sam napravila od ocijeđenog svježeg sira (500g), tučenog slatkog vrhnja (4dl) i sjeckanih jagoda. Kremu sam pošećerila malo, da se izgubi kiselkasti okus sira.
Bila je prefina.




Odgovori s citatom

(2 velika abc-a platim 20 kn, 2 ricotte oko 35, mileram 10-tak)

. kao da se krema zuta uopće nije spekla?!?!?
pa je sad prosarana! Mislim da je mozda problem bio u tome sto sir nisam dobro ocjedila?!?

.

.

)
