Drage moje,
nova sam na forumu i moram se pohvaliti.
Naime, moj sin je jučer navršio 3 mjeseca i poceo sisati!
U rodilištu nismo naučili dojiti, iako su se sve babica trudile oko nas i razvlačile i moje bradavice i njegova mala usta. Mislim da je najveća greška napravljena nakon poroda kad su ga odmah odvojili od mene na 5 sati u odvojenu prostoriju da bi ga "promatrali" (on je jadnik preplakao tih 5 sati sam!!!), a da bi se ja kao oporavila od poroda. S tim da smo i ja i on bili u savršenom redu, nije nam trebao odmor nego dojenje.
Uglavnom, ja sam se izdajala 3 mjeseca svaki dan 6 do 8 puta ((kršitelj koda) ručna izdajalica je sve to izdržala) i davala mu na bočicu tako da nikako nismo morali uvoditi umjetno. Prvih mjesec dana sam ga svaki dan pokušavala staviti na prsi, iako ga je to strašno frustriralo. On je uz sve to lijepo napredovao i s tri mjeseca je poduplao težinu od poroda, baš je veliki dečko.
I neki dan odlučim umjesto da mu ugrijem izdojeno iz frižidera, da mu probam dati da sisa. I gle čuda, prihvati lijepo, baš kako treba, bez ikakvih problema, i sve pojede!!! Ja to tumačim time da je sad ojačao i izvježbao usta stalnim trpanjem ruka i prstiju u njih tako da sad može s ustima puno više manevrirati i lijepo povući.
Eto drage moje, možda sam malo upilala, ali morala sam podijeliti ovo s vama jer sam upravo na ovom forumu našla najviše podrške dojenju, svakako više nego u svojoj sredini, gdje su mi se svi čudili zašto se toliko mučim izdajanjem.
Sad me moj sin lijepo nagradio za trud! Eto, samo sam vam htjela reći da je sve moguće i da ne odustajete!