Trudnoća i dojenje
Ventolin se tijekom trudnoće može koristiti samo ako moguća korist za trudnicu nadmašuje moguću opasnost za plod.
Liječenje dojilja Ventolinom se ne preporučuje, jer se ne zna prelazi li salbutamol u mlijeko dojilje. Ako je lijek neophodan, valja procijeniti moguću korist u odnosu na potencijalnu opasnost za dojenče.
Nuspojave
Nuspojave Ventolina su općenito prolazne i obično ne zahtijevaju prekid liječenja. U rijetkim je slučajevima dovoljno privremeno smanjiti dozu dok nuspojava jenja, te postupno povećavati dozu do optimalne.
Najčešća nuspojava Ventolina je fini tremor skeletnih mišića koji je ovisan o dozi, a najuočljiviji je na rukama. Neki bolesnici osjećaju i napetost skeletnih mišića. Periferna vazodilatacija s malim kompenzatornim porastom srčane frekvencije može nastati osobito nakon primjene doza većih od preporučenih, te u bolesnika posebice osjetljivih na beta-adrenergične agoniste. Ponekad se javljaju glavobolja, nervoza, palpitacije, mučnina, vrtoglavica, slabost ili nesanica, a veoma rijetko prolazni mišićni grčevi. Reakcije preosjetljivosti (urtikarija, angioedem, osip, bronhospazam, hipotenzija, kolaps) javljaju se veoma rijetko.
U djece od 2 do 6 godina uzbuđenost i nervoza su najčešće nuspojave.
O svakoj nuspojavi valja obavijestiti svog liječnika ili ljekarnika.